Jump to content
Dogomania

suka w ciąży - jak dbać?


Marta Chmielewska

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

[quote name='DanielZ']jeżeli chodzi o wapno to możesz podawać je w formie tabletek bez ogrzniczeń .Szczegulnie jest to ważne przy małych rasach.[/quote]

Nic nie powinno się podawać bez ograniczeń, zwłaszcza ciężarnaj suczce.
Zbyt duże ilości wapnia osłabiaja nerki i watrobę (musza sie go pozbyc z organizmu), grożą hiperkalcemia, niebezpieczna w okresie okołpoprodowym. Tak więc z rozwaga kochani, z rozwagą... :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 months later...

[quote name='nice_girl']Odswiezam.;)

Co sadzicie o podawaniu suce w ciazy surowego miesa? Spotkalam sie ze stwierdzeniem, ze dzieki temu szczeniaki sa bardziej 'zywotne', co z kolei przyczynia sie do tego, ze porod bedzie przebiegal lagodniej.[/quote]
Moja sunia jest ciężarna i od kilku dni odmawia jakiegokolwiek pokarmu.Jedyne co zje to surowa wołowina.Nie mam pojęcia,czy to dobrze czy żle,ale jestem zadowolona,że chociaż surowizny "poskubie":razz::razz::razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja sunia też też od jutra na starterze royala. Ciekawe jak to zniesie. Zawsze była niejadkiem, ale od pewnego czasu z apetytem u niej różnie. Dziś wrócił ze zdwojoną siłą (podobno tylko na chwilę). Generalnie: to co było zawsze dla niej rarytasem teraz jest niejadalne i odwrotnie- ma ochotę na rzeczy, na które nie chciała spojrzeć.No kobieta w ciąży normalnie...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja nie wiem czy moja jest w ciazy(jeszcze),ale jak tak to trzeci tydzien -od krycia grymasi,a wczesniej to byl worek bez dna:crazyeye: .A podobno suki w ciazy maja wiekszy apetyt-juz ja badalam czy moze jakas chora,ale wszystko gra... i co z taka delikwentka robic?wet mowi dokarmiac -to zaczelam gotowac,ale nie daj bog cos zle zbilansuje:-( .Bo apetyt to ona ma-ale nie na suche:roll: .ryzu z miesem by kazda ilosc wtrzachnela,jogurciki,twarozki-wcina..a suche niet i koniec:roll: .Daje jej wapno i magnez i kwas foliowy-cos jeszcze do tego gotowanka???Ciekawa jestem czy dla karmy dla szczeniat sie przeprosi jesli stwierdzimy ciaze:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']ja nie wiem czy moja jest w ciazy(jeszcze),ale jak tak to trzeci tydzien -od krycia grymasi,a wczesniej to byl worek bez dna:crazyeye: .A podobno suki w ciazy maja wiekszy apetyt-juz ja badalam czy moze jakas chora,ale wszystko gra... i co z taka delikwentka robic?wet mowi dokarmiac -to zaczelam gotowac,ale nie daj bog cos zle zbilansuje:-( .Bo apetyt to ona ma-ale nie na suche:roll: .ryzu z miesem by kazda ilosc wtrzachnela,jogurciki,twarozki-wcina..a suche niet i koniec:roll: .Daje jej wapno i magnez i kwas foliowy-cos jeszcze do tego gotowanka???Ciekawa jestem czy dla karmy dla szczeniat sie przeprosi jesli stwierdzimy ciaze:roll:[/quote]

Mysle, ze ciaze stwierdzicie :) A takie wahania apetytu w polowie ciazy to normalka ! Dokarmiac, ale nic na sile, organizm suki sam to sobie reguluje. Zapraszam do watku z ciezarowkami i mlodymi mamusiami ;)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=12338&page=109[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patka']daga10011 tfu tfu gratulacje :multi:[/quote]

A Ja mojej suni zmienilam karme w 4tyg ciazy na royal junior i je go chetnie z wczesniejszym royalem dla doroslych bylo roznie:mad:.Zaczelam dawac jej tez mleko,bo dobrze sie po nim czuje i nie ma biegunki,dostaje tez serek bialy i zawsze cos dodstkowo ode mnie wyzebra:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

no ja sie wlasnie zbieram do zamowienia karmy dla szczeniat-mloda jako szczenie chetnie wcianala Nutre Gold i chyba wlasnie na tej karmie ja dalej poprowadze i potem szczeniaki-moje psy oprocz importow(ale te przyjechaly z belgijskim royalem) nie trawily nigdy royala niestety,wiec boje sie teraz eksperymentowac czy aby zaczela go trawic:roll: .
Patka-na razie nie ma czego gratulowac:lol: .Ale dzieki:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

[quote name='Ania&Carmen']AMFI ma zupełną racje. Z ilością wapna radze uważać, ponieważ nadmiar grozi wystąpieniem Tężyczki poporodowej. Każde przedawkowanie ma uboczne skutki, nawet najlepszych leków. Dlatego, niestety we wszystkim trzeba znać umiar.[/QUOTE]

No właśnie, ja od weterynarki przy okazji robienia USG też dostałam taką informację.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...