Jump to content
Dogomania

Alertec dla psa??


ewqa

Recommended Posts

Witam!!
Doszłam do wniosku, że moja bestia ma alergię, gryzie bez przerwy łapy, ma je już dość zaczerwienione, tak samo ja brode :( Zastanawiam się, czy można jej podawać leki przeciwalergiczne, których sama używam (typu Alertec czy Zyrtec), czy nic jej po nich nie bedzie??
Pozdrawiam cieplutko :D

Link to comment
Share on other sites

Zmianę diety już przeprowadzam :) przeszłam na karme z jagnięciną, marki ekanube chyba, ale słyszałam, że dobra jest też purina (i tańsza jak mniemam...)
A co do tabletek, to jeżeli łagodzą objawy to bardzo dobrze, bo już patrzeć nie mogę jak Zwierzak się męczy
Pozdrawiam cieplutko i dzieki :D

Link to comment
Share on other sites

eeee to nie zdziwilabym sie jakby wlasnie po eukanubie bylo to uczulenie, albo dalej sie utrzymywalo :-? ta karma ostatanio dosc czesto uczula.
Ale zmiana karmy niekoniecznie musi sie ograniczac do zmiany suszu - moze to byc BARF, ktorym wielu psom pomogl, albo gotowane jedzonko z okreslonymi skladnikami, na ktore pies nie jest uczulony...
Napewno nie siegac odrazu po leki - one nigdy nie sa obojetne dla organizmu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewqa']Zmianę diety już przeprowadzam :) przeszłam na karme z jagnięciną, marki ekanube chyba, ale słyszałam, że dobra jest też purina (i tańsza jak mniemam...)[/quote]

Jeżeli pies ma alergię pokarmową to nie podawaj karm typu lamb&rice (gorzej się sprawdzają) tylko diety typowo "antyalergiczne". Jeśli chcesz podawać eukanubę to raczej dermatosis lub hipoalergenic royala

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jeżeli pies ma alergię pokarmową to nie podawaj karm typu lamb&rice (gorzej się sprawdzają) tylko diety typowo "antyalergiczne". Jeśli chcesz podawać eukanubę to raczej dermatosis lub hipoalergenic royala

Strasznie dziekuję zainformacje!! :D A czy te karmy to można kupić w sklepach zoologicznych czy u weterynarza?[/quote]

Link to comment
Share on other sites

leki takie jak Zyrtec, Wirlix nie zawsze dzialaja na psy. takie zdanie uslyszalam od weta gdy chcialam mojemu podac. co do karm, to moj tez swojego czasu jadl i eukanube i royala antyalergicznego i alergie dalej mial :) proponuje szukac przyczyny i to ja zwalczyc, bo inaczej leki nie beda pomagac.

Link to comment
Share on other sites

Jako kilkumiesięczny szczenior Gerda drapała się strasznie i wygryzała placki nad ogonem do krwi. Też dostawała od weta leki odczulające, dodatkowo wapno i jako karmę eucanubę z jagnięciną. Nic nie pomagało. W końcu po strzyżeniu zobaczyliśmy na niej pchłę. Po likwidacji pasożyta pies skończył z drapaniem i wygryzaniem. Wet powiedział nam, że miała taką histeryczną reakcję na pchłę. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...