Jump to content
Dogomania

Pustka, która boli


szajbus

Recommended Posts

Dnia 23.03.2022 o 16:46, szajbus napisał:

Od diagnozy do odejścia minęło zaledwie 2 tygodnie. Mieliśmy nadzieję, że pożyje jeszcze z rok na leczeniu paliatywnym, ale bydle postanowiło ją zabić wcześniej.

Nasza kochana Saruśka odeszła 3 tygodnie po diagnozie. Też mieliśmy nadzieję, że będziemy razem dłużej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wszystko ok. Leczenie tarczycy znosi dobrze o czym już pisałam. Z kolei przed spacerami biega  jak szalona do tego stopnia, że się obawiamy, żeby w coś nie wyrżnęła. Zawsze biegała, ale to co teraz wyczynia nie mieści sie w głowie. Złagodniała w stosunku do napotkanych psów. Już nie chce zeżreć każdego, a co  piątego.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dziś nad ranem przyśniła mi się Balbisia. Po przebudzeniu poczułam bardzo bolesna tęsknotę. Tak bardzo bym chciała je przytulic choć przez chwilkę, poczuć ich ciepło, dotyk zimnych nosków na policzkach. 

Kocham Was moje skarbeńki

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wiosna - najpiękniejsza pora roku. Kochaliście tą porę roku tak samo jak ja. Wszystko Was ciekawiło.
Balisiątko było zawsze zachwycone maleńkimi fiołkami. Zawsze nas ciągnęła w miejsce gdzie rosły. Zatrzymywała się przy nich oglądała i wąchała. Dziś miejsce to nie istnieje.  Kiedy robili tam parking i niszczyli całą zieleń płakałam jak dziecko. Zniszczyli nie tylko wielki ogród, na który wychodziłyście, ale wszystko co kochałyście. Zuzia mija to miejsce szerokim łukiem. Ale Balbisiu masz swoje fiołki. Tata zrobił zdjęcie w innym miejscu. Nie są tak piękne jak te Twoje, ale są.
Przynoszę Wam moje Słonka kawałek wiosny uwiecznionej przez tatulka specjalnie dla Was.

DSCN2977 — kopia.JPG

DSCN3007 — kopia.JPG

DSCN3012 — kopia.JPG

20220418_134503 — kopia.jpg

DSCN2910 — kopia.JPG

DSCN2869 — kopia.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Remontowaliśmy Szymona pokój i przy okazji odnawialiśmy malutki stołeczek. Żadne z nas nie ma sumienia go wywalić  więc wymieniamy na nim tapicerkę, malujemy nóżki i wygląda jak nowy. Odnawialismy po raz kolejny i po raz kolejny polały sie łzy.
Bezcenna pamiątka ze śladami ząbków Psoni. 
Kiedy ząbkowała gryzła drewnianą poprzeczkę łączącą nóżki.  
To znaczy stołeczki były dwa, ale jeden załatwiła  kompletnie. Ten ocalały ze śladami jej działań jest dla nas bardzo cenny.

Niedawno znaleźliśmy połowę ucha, które ostatnio gryzła Balbisia. Kiedy odeszła przeszukaliśmy calutkie mieszkanie i nie mogliśmy go znaleźć. Okazało się, że zakopała  je przed Zuzią w takie miejsce, że nikt by się nie domyślił. Znalazło się po tylu latach. Rozbeczeliśmy się wszyscy. Klapnęliśmy i płakaliśmy jak małe dzieci. Żal tak mocno ściskał gardła. Poczuliśmy taki ból jakby odeszła przed chwilą.  Czy to kiedyś minie? Ucho zostało zabezpieczone i przyklejone z tylu ramki z jej zdjęciem, przy pukielku jej włosków. 

Kocham Was moje serduszka

 

82.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ważne są takie pamiątki po pożegnanych przyjaciołach.
Przypomniała mi się wymiana komody, jakiś czas po odejściu Saruśki. Sarunia miała swojego ulubionego pluszaka - niebieskiego hipka. Po odejściu Saruśki nie mogliśmy go odnaleźć. Okazało się, że wsunął się pod komodę. Zaraz zaszkliły mi się oczy, ale i bardzo się ucieszyłem. Hipek oczywiście leży w pudełku z psimi pamiątkami. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mimo tej małej Kamy ciągle widzę swoją Emi, zdarza mi się nawet czasem wołać ją imieniem Emi i też często mam jeszcze mokre oczy jak o niej myślę. Tyle ich już miałam  i wszystkie pamiętam mimo tylu lat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...