Jump to content
Dogomania

Irlandia


Nansi

Recommended Posts

Wiem, że była o tym mowa nie raz, ale prosze o dokładne informacje, co musze zrobić by móc wywieźć psa do Irlandii w czerwcu. Planujemy wyjazd na 2 lata i nie chcemy jej tu zostawiać. Proszę o pomoc. Wilekie dzięki.

Ps. Czytałam, że pies musi być zarejestrowany przynajmniej przez 6 miesięcy w kraju unii (czyli obnecnie w Polsce już można), ale czy zarejestrowany tzn. z czipem? Jeżeli tak to gdzie mama się zgłosić?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do Irlandii tak samo jak do WLk. Brytanii chyba?

Musi mieć czip, paszport i badania o skuteczności szczepienia (czy jakoś tak) wykonywane przez laboratorium w Puławach.

Po chip i paszport możesz się zgłosić do wieeeeeluuuu lecznic w całej Polsce. A co do badań- szcegółowych danych na pewno dostarczy Ci wet u którego będziesz czipować i paszportować 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

czyli jaki jest czas tej całej procedury gdy chcę wyjechac z psem np do anglii?

nie ma kwarantanny, ale takie badania tez pewnie trwają... orientujecie się jak to jest czasowo? w jakim czasie uzyskuje sie wszystkie potrzebne dokumenty? to są wciąz miesiace czy tylko tygodnie?

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczor,
Irlandia to niestety stanowczo NIE to samo, co Anglia. Kwarantanna ciagle obowiazuje, chyba, ze psa przywiezie sie przez Anglie, korzystajac z pet travel scheme.
Kiedy jedziecie? do jakiego miasta w irlandii?
sory, ze tak wypytuje, jestem w Dublinie jestem ciekawa.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Byłam przekonana że sa takie same zasady co w Anglii. My lecimy w marcu do Shannon, jak na razie bez psa. Musimy się tam urządzić i wtedy ją chcemy zabrać (przeżywam to niesamowicie). Napisz proszę jak wygląda kwarantanna i na czym polega. Czy musimy robic badania krwi itd. Jestes na miejsce to więc masz orientację. Tutaj z kim nie rozmawiam, to każdy mówi coś innego. Pozdrawiam gorąco!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ponawiam problem.
Wyjeżdżam do Irlandii i chce zabrać ze sobą moją bestię. Próbowałam sie dowiedzieć jakie są zasady przewozu zwierząt i mam 3 wersje:
1. Pół roku przed wyjazdem pies musi być zaczipowany, z paszportem i po badaniach na przeciwciała na wściekliznę. Przed samym wujazdem jeszcze raz badania i odrobaczenie.
2. Pies musi być zaczipowany, z paszportem i po badaniach na przeciwciała na wściekliznę i może jechać już.
3. Po przybyciu do Irlandii pies przebywa na 6 miesięcznej kwarantannie w boksie.
Proszę Was jeżeli wyjeżdżaliście z psem do Iralndii napiszcie coś. ja wyjeżdżam 12 marca i chciałabym wiedzieć kiedy będę miała ją ze so

Link to comment
Share on other sites

kopiuje Ci maila-moja kolezanka niedawno zalatwiala taka sama procedure :D

Potrzebny jest chip, paszport oraz badanie wykonane przynajmniej pół roku przed wyjazdem w ośrodku w Puławach (weterynarz pobiera próbkę i wysyła ją do ośrodka).

Proszę pamiętać, że podróżować z psem do Irlandii można tylko za pośrednictwem przewoźników licencjonowanych (linie promowe), przez Wielką Brytanię lub z Polski ale dopiero po uzyskaniu specjalnego zezwolenia z irlandzkiego ministerstwa rolnictwa.

Pomocne informacje znajdzie pani na stronie internetowej ministerstwa rolnictwa: [url]www.irlgov.ie/daff[/url]
lub bezpośrednio w sekcji zajmującej się tylko przewozem psów:
[email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Wiem, ze ten temat byl drazany i mordowany, ale umieszczam te informacje jeszcze raz. Wiele osob nie moze ich znalezc, albo nie sa pewni.

[i]Wwóz zwierząt domowych. Jeszcze do niedawna w Irlandii obowiązywały jedne z najbardziej restrykcyjnych w całej UE przepisów dotyczących przywozu zwierząt domowych, przewidujące półroczną kwarantannę dla każdego wwożnego zwierzęcia. Zwierzę należało zgłosić do specjalnego ośrodka, w którym za określoną opłatą przebywać miało przez okres 6 miesięcy. Jeżeli w tym czasie nie nastąpiły żadne poważne problemy ze zdrowiem zwierzęcia, po upływie okresu kwarantanny można je było odebrać. Jednak od 3 lipca 2003 r. dla obywateli UE wprowadzono drugą możliwość - tzw. paszport UE dla zwierząt (EU Pet Passport). Procedura ta obejmuje następujące kroki: wszczepienie zwierzęciu mikrochipa identyfikacyjnego, zaszczepienie przeciw wściekliźnie, wykonanie badania krwi w miesiąc po szczepieniu. Po spełnieniu tych warunków zwierzę można przywieźć do Irlandii po upływie 6 miesięcy od daty przeprowadzenia badania krwi, wciągu których było odpowiednio zabezpieczone przed kleszczami i tasiemcem. Ponadto zwierzę musi być wwiezione przez wskazanego przez władze Irlandii przewoźnika i przez wskazane przejście graniczne. Ze względu na fakt, że takie same przepisy obowiązują w Wielkiej Brytanii, zwierzęta, które przeszły całą procedurę przy wjeździe do Wielkiej Brytanii, mogą z terenu Wielkiej Brytanii zostać przywiezione do Irlandii bez konieczności powtarzania całej procedury. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (+353) 1 607 28 27 lub na stronie internetowej: [url]www.agricultu-re.gov[/url]. ie/pets [/i]


[i]Osoby podróżujące z psami, kotami i fretkami do Wielkiej Brytanii obowiązane są zadbać o to, by zwierzę miało paszport, było oznakowane przez mikrochip. Warto mieć ze sobą oryginał świadectwa szczepienia przeciw wściekliźnie i badania krwi określającego poziom przeciwciał przeciw wściekliźnie (zwierzę może być przewożone do Wielkiej Brytanii po upływie sześciu miesięcy od daty pobrania krwi do tego badania). Badanie to zastępuje kwarantannę. Psy, koty i fretki mogą być wwiezione do Wielkiej Brytanii tylko uprawnionymi drogami i tylko przez uprawnionych przewoźników. Psy określonych ras nie mogą być w ogóle wwożone do Wielkiej Brytanii. Podstawowe warunki podróżowania ze zwierzętami są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa Wielkiej Brytanii: [url]www.defra.gov.uk[/url].[/i]

Jestem Przeszczesliwa - Moja Nansi juz niedlugo bedzie ze mna w Irlandii

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam. Mam zamiar wyjechać z moją jamniczką do Irlandii. Chcę lecieć samolotem. Procedurę chipowo-szczepieniowo-serologiczno-paszportową znam (w toku). Zakładam, że otrzymałam pozytywny wynik badania z Puław (ile trzeba na nie czekać od momentu wysłania próbek?) i minęło pół roku. Co potem? Muszę przesłać faxem kopie pierwszych pięciu sekcji paszportu i podanie do Ministerstwa Rolnictwa Irlandii. Czy to wystarczy, czy trzeba jeszcze zadzwonić i to zgłosić? W jaki sposób otrzymuję ewentualne zezwolenie i ile na nie trzeba czekać, jak długo jest ono ważne? Rozumiem, że dopiero wtedy muszę rezerwować miejsce w Lissenhall Vet. Hospital. W jaki sposób otrzymam potwierdzenie rezerwacji, czy płacę wcześniej, czy dopiero po przylocie psa? Na ile przed wylotem muszę owo potwierdzenie (i może coś jeszcze?) przesłać do rzeczonego ministerstwa? Wreszcie, zakładając, że mi się powiodło i poleciałam do Dublina, co się dzieje z psem po przylocie? Zabierają go do Lissenhall Vet. Hospital – czy widzę psa po podróży? Jak długo go tam trzymają?
Nie wiem na jaki termin mogę rezerwować bilet lotniczy (wiadomo, im wcześniej zarezerwuję tym taniej...). Ile czasu może zająć procedura od momentu wystąpienia o pozwolenie po rezerwację Lissenhall Vet. Hospital?
Czy muszę mieć jakiś specjalny transporter? Może mogą być te za ok. 100 zł, z atestem?
I jeszcze jedno (zakładając, że mi się uda) – jeśli np. po pół roku polecimy (z psem) na jakiś czas do Polski i będziemy chciały wrócić do Irlandii czy ten cały proceder z pozwoleniem i Lissenhall Vet. Hospital trzeba powtórzyć?
Jakimi liniami lecieć (oczywiście bez międzylądowań) Z tego co czytałam wynika, że (chodzi o tanie linie lotnicze) zwierzęta przewożą jedynie Centralwings i Aer Lingus...

Jest jeszcze coś o czym nie wiem? Nie chcę niczego pominąć.
Bardzo, bardzo, bardzo proszę o pomoc, szczególnie tych, którym udało się swoich czworonożnych przyjaciół wwieźć na teren Irlandii.
A może jest jakiś mniej skomplikowany i kosztowny (sam szpital 200-300 euro) sposób? Chyba się łudzę...

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.
Lema

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czesc Lema!
Wszystko ladnie opisalas, z pominieciem jednej rzeczy - przelot samolotem.
Ja chce przewiezc MOja sunie (syberian husky) i jedyne linie ktore przeowza psy to LOT CARGO i cena biletu ( w zaleznosci od wielkosci klatki) w moim przypadku to 4200zl!!!!!!!!!!
Koszt mnie zastrzelil.
Jezeli ktos wie jakie jeszcze linie biora psy (moze jako bagaz) niech mnie uratuje. Ja juz przeszlam etap czipowania, paszportowania, badania krwi, rozmowy z babka z rzadu irlandziekiego, i ... tylko zostal ten MALY pronlem z samolotem.
Oczywiscie cena ta nie jest wysoka jednorazowo, ale ja chce latac z psem raz do roku do Polski i wtedy 8400 to troche ups!!!!
Poradzcie..................
Ja bez psa jestem juz tu od 7 miesiecy.....

Link to comment
Share on other sites

Witaj Nansi.

Dołączam do Ciebie i jestem kolejnym "żywym trupem". Cena przelotu podobnie jak Ciebie i mnie zastrzeliła... W takim układzie na "przerzut" psa na razie mnie nie stać. Jestem na etapie przygotowywania podróży, która ma się odbyć za pół roku (w moim przypadku w rachubę wchodzi wyłącznie samolot). Pies jest po badaniach serologicznych. W tej chwili grubo zastanawiam się czy nie lepiej i łatwiej będzie jechać przez Anglię... bo wolałabym jednak uniknąć szpitala w Dublinie (wtedy mam tylko dwóch zaaprobowanych, ale za to bardzo drogich, przewoźników: Lot i British Airways). Jeśli chodzi o loty bezpośrednio do Irlandii - sprawdzałam tanie linie lotnicze, zwierzęta przewożą Centralwings i Aer Lingus, przynajmniej takie informacje podają na stronach internetowych. Jak jest naprawdę nie wiem bo jeszcze do nich nie dzwoniłam.. Jeżeli rozmawiałaś z "babką z rządu irlandzkiego" to może mogłabyś odpowiedzieć na moje pytania z pierwszego postu. Bardzo proszę... Nadal pozostają bez odpowiedzi. Czy koszt biletu dla Twojego psa w Locie kalkulowali Ci przez telefon? Czy to zwykły numer do rezerwacji czy jakiś inny? Mogłabyś mi go podać?
Jak znosisz rozłąkę z psem i jak znosi ją pies?

Pozdrawiam serdecznie.

Podaję też adres forum na którym również szukałam pomocy, może pomoże następnym...

[url]http://www.gazeta.ie/index.php?option=com_simpleboard&func=view&catid=7&id=645#645[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='adamipepe']

Nie wszystkie trasy obsluguja pieski. Tez polecam sprawdzic.

to tak ogolnie , jak ktos ma pytania to bardzo prosze

pozdrawiam
adam[/quote]
[b][i]Napisz coś więcej, jeśli możesz, na temat tras, którymi można przewozić psy do Anglii i Irlandii :D .[/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

WITAM!!!
Obiecalam ze napisze wszystko co wiem o przewozeniu psow do Irlandii, aby nastepcom troszezke ulatwic.
Zaczynamy:
1. czip
2. paszport
3. szczeponka przeciwko wsciekliznie
4. po miesiacu badania krwi w Pulawach, weterynarz moze wyslac probke krwi psa
5. nastepnie 6 miesiecy kwarantanny w polsc, bez opuszczania granizy panstwa
6. na 24-48 nalezy odrobaczyc psa i odkleszczyc
wszystko oczywiscie musi byc wpisane w paszporcie
podobno przed wyjazdem z Polski nalezy miec jeszcze zaswiadczenie od weterynarza powiatowego (czy cos takiego) ale przyznaje tego jeszcze nie sprawdzilam
I dopiero teraz sie zaczyna
Jezeli chcecie leciec w chmurach, na trasie Poland-Ireland (przepraszam ale jestem troche sarkastyczna - mam serdecznie tej biurokracji dosc) sy przewozi bezposrednio tylko LOT. Oczywiscie na stronach internetowych znajdziecie informacje ze centralwings i aerlingus przewozi zwierzeta, ale nie do Irlandii. co lepsze pani z centralwingsa poinformowala mnie ze to lotnisko w dublinie nie jest przygotowane na przyjecie psow.
Zajme sie teraz LOT-em.
Ja mam pecha, bo mam huskiego. Juz tlumacze na czym moj pech polega. Moja sunia ma 78 cm z podniesiona glowa. Transporter musi umozliwiac psu swobodne stanie, ale LOT Cargo - Warszawa ma luki tylko do 70cm. Przymknijmy oko na te 8 cm.
Mimo to ze jest to cargo zycza sobie aby opiekun lecial z psem, nie wiem jak to robia, bo zawsze mi sie wydawalo ze cargo ma swoje osobne loty (sorry ale jestem tylko blondynka), co lepsze bilet na psa mozna zarezerwowac tylko na 2 tygodnie przed lotem. No i cena...
Oblicza sie ja tak:
dlugosc transporera * szerokosc transp. * wysokosc transp. / 6000 * 35zl
W zwiazku z tym bielcik dla mojej niuni to koszt tylko 4200zl na dzien dzisiejszy, bo ceny do lutego (wtedy ja przywoze) moga sie drastycznie zmienic.
Nsjlepsze jest to ze dziewczyny z aerlingusa i powiedzialy ze taniej byloby jakbym z psem poleciala do usa i dopiero do irlandii. Cena obu biletow dla psa to 800 zl. uwielbiam te paradoksy.
Nie wspominan o warunkch transportera bo to juz bylo w jakims topiku.
Jednak mam pocieszajaca informacje. Rozne Cargo w roznym miastach Polski zycza sobie rozne ceny. Podobno w Gdansku jest najtaniej i sa normalne warunki na wielkosc zwierzat, czytaj... wiecej niz 70cm.
Po za tym istnieje inna mozliwosc. Luthansa przewozi rowniez psy ale z miedzyladowaniem we Franfurkcie. Pies spi w psim hotelu. Cena i warunki rewelacyjne - sprawdzone, ale nie znam dokladnych kosztow.
no to nasz piesio jest na lotnisku w dublinie - przykro mi ale to jezcze nie koniec
Nie wiadomo dlaczego, ale w dublinie (tam musisz dowiezc psa jak lecisz smolotem np.do Cork) celnicy upieraja sie ze pies musi przejsc 6 miesieczna kwarantanne. Dzieja sie dantejskie sceny. Wszyscy ktorych znam mieli wielkie problemy z odebraniem psa (czyt. klotnie, zazwyczaj to znajomi Irlandczycy odbierali zwierzeta). Sparwa konczyla sie na tym ,ze nalezy zafundowac w dublinie psu badania lekarskie za 250-300 euro
No to teraz juz jest ok. Jezeli chcesz pojechac s psiakiem do Polski na urlop, nie ma juz takich problemow, musisz tylko pamietac o szczepieniu przeciwko wsciekliznie raz na rok, oczywiscie wpisujac go do paszportu.
Po tym wszystkim co napisalm, ja zdecydowalam sie na kupno samochodu i przywiezienie psa droga ladowo-morsko. Mozna to zrobic albo przez Anglie (nie sparwdzalam tego, bo nie chce miec z angolami przejsc na granicy) albo z Francji bezposrednio promem do Irlandii.
Z tego co wiem nie ma takich problemow z celnikami, wystarczy tylko paszport, czip i badania.

Zycze wszystkim powodzenia, aby jak najszybciej zobaczyli sie ze swoimi pociechami, zreszta sobie tez tego zycze

Mam tylko jedno jeszcze pytanko dotyczace badan krwi. Ja dostalam tylko jeden wynik (poziom przeciwcial 23.27), a nie jak czytalam wyzej 5 wynikow. Byl on od razu w dwoch jezykach (polski i angielski)

Link to comment
Share on other sites

matko, zabiliscie mnie... ja przygotowuje do wyjazdu do Irlandii, mojego kota... mam pytanie czy te badania na przeciwciala mozna zrobic pozniej niz po miesiacu od szczepienia? ja mialam takie informacje z polskiej strony , z vetserwisu, ze musi uplynac co najmniej miesiac, kota szczepilam na poczatku wrzesnia- nie mial robionych badan bo nie mialam na nie kasy, teraz uzbieralam i boje sie ze bedzie za pozno:(
drugie pyanie, rozumiem ze jak sie jedzie autem ze zwierzakiem to problemow nie ma i celnicy nie chca brac zwierzaka na polroczna kwarantanne?
a mozna jechac pociagiem z podobnym skutkiem? u mnie problem jest taki ze jak pohjade autem, to nawet jak to auto dojedzie to i tak mnie nie wpuszcza- przez samocod wlasnie - bo ja mam malucha :evilbat:
pozdrawiam i z gory dzieki za info

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,
co do tego LOT-u wszystko się niestety zgadza. Totalna porażka. My już odpuściliśmy sobie przewóz za pomocą samolotu. Mamy zamiar przewieźć psa samochodem. Tylko zaczęły się schody przy tych trasach zatwierdzonych, jak dla mnie szok !! Na temat przewozu zwierząt jest dużo na stronie [url]http://www.wetgiw.gov.pl/[/url] są tam duże ilości różnych dokumentów, przez które jeszcze nie przebrnęłam :thinkerg: ale mam nadzieję, że w końcu mi się to uda ;)
Psiura mamy zamiar przewozić za rok, gdy będziemy w Polsce na świętach, także jeszcze trochę czasu zostało ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sarenzir']matko, zabiliscie mnie... ja przygotowuje do wyjazdu do Irlandii, mojego kota... mam pytanie czy te badania na przeciwciala mozna zrobic pozniej niz po miesiacu od szczepienia? ja mialam takie informacje z polskiej strony , z vetserwisu, ze musi uplynac co najmniej miesiac, kota szczepilam na poczatku wrzesnia- nie mial robionych badan bo nie mialam na nie kasy, teraz uzbieralam i boje sie ze bedzie za pozno:(
drugie pyanie, rozumiem ze jak sie jedzie autem ze zwierzakiem to problemow nie ma i celnicy nie chca brac zwierzaka na polroczna kwarantanne?
a mozna jechac pociagiem z podobnym skutkiem? u mnie problem jest taki ze jak pohjade autem, to nawet jak to auto dojedzie to i tak mnie nie wpuszcza- przez samocod wlasnie - bo ja mam malucha :evilbat:
pozdrawiam i z gory dzieki za info[/quote]
Witam! Można zrobić badania w czasie późniejszym niż 4 tyg po szczepieniu na wściekliznę. 4 tygodnie to czas, w którym powinny sie wytworzyc przeciwciała wściekliznowe. Pamiętaj tylko o tym, że czip powinien być wszczepiony zwierzakowi w dniu szczepienia. Natomiast jeśli chodzi o kwarantannę - Twój kot przejdzie ją u Ciebie w domu. Te 6 miesięcy między otrzymaniem wyników, a wyjazdem to właśnie kwarantanna.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...