Jump to content
Dogomania

Rejestracja psów po zaczip. w ORZ + ostrzeżenie dla WETERYN.


aga1215

Recommended Posts

Okazuje się, że temat istotny.
Jest strona [url]www.identyfikacja.pl[/url] prowadzona przez Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt.
Chciałam sprawdzić zapis o moim psie, jakiś czas temu oznakowanym proprzez zaczipowanie. I jakież moje zdumienie, [b]PSA NIE MA!!! A ja mam dowód rejestracji!!![/b]
Okazuje się, że pewna firma dostarczająca weterynarzom oprogramowanie niezbędne do rejestracji, zapisuje psy tylko we własnej bazie - nie przekazuje do Ogólnopolskiej ani do europejskiej (a dane powinny być automatycznie przekazywane).
Dlamnie skończyło sie to jedynie koniecznością dodatkowej opłaty 20 zł (+opłata pocztowa) aby dopełnić wpisu.
Ale co z tymi, którym pies zginie??? Jak schroniska odnajdą właściciela??
A gdybym o tym dowiedziała się na granicy???

Dla właścicieli psów pozostaje tylko dobrze sprawdzać wpisy jeszcze u weterynarza - żądać okazania wpisu w bazie zarówno polskiej jak i europejskiej.
A weterynarze chyba muszą lepiej kontrolować, z kim podpisują umowy...

Czy ktoś jeszcze miał podobny problem???
Z korespondencji z [url]www.identyfikacja.pl[/url] wynika, że nie jestem jedyna "nabrana na papierek" :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sota36']Wlasnie sprobowalam - Agat ma czipa pd stycznia tego roku i tez NIC!!!!!! Podobno nie ma takiego psa z czipem -[/quote]
właśnie - to samo mam!
Spytaj weta, jaka firma sprzedała mu oprogramowanie - pewnie ta sama co u mnie :o
Oni sobie sami założyli bazę i nazwali ją "Ogólnopolską" :evilbat: :evilbat: :evilbat:

Teraz musimy jeszcze raz rejestrować psa - tym razem mam nadzieję dobrze -
trzeba było słyszeć, jak mnie zrugał wczoraj weterynarz, gdy zadzwoniłam wczoraj do niego z prośba o wyjaśnienie :-?
kolejne zarabianie na psach :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[b]aga1215[/b] za co Ty płaciłaś 20 zł?? :o
Moja suka była chipowana 8 lat temu i właśnie sprawdziłam-znajduje się w bazie. Nie wysyłałam żadnych dodatkowych druków rejestracji.
Ale chciałabym jeszcze maleństwo zachipować, więc gdybyś mogła to podaj mi na PW nazwę dostarczyciela oprogramowania.

Link to comment
Share on other sites

A moze oni sa "lewi" i teraz tylko naciagaja na te 20 zlotych??? W koncu kazdy moze sobie zalozyc "ogolnopolska" baze. Wczoraj sprawdzalam (znalazlam jeden rejestr) wpisujac nr czipa mojego psa i z tego co zrozumialam (to po holendersku :( ), ze jest zarejestrowany taki pies!!! Nic wiecej nie podali, tylko ze jest! No i to mi wystarczy. tylko mam nadzieje, ze dobrze ten holenderski zrozumilam...
Ale przy najblizszej okazji, to wezme weta na "spytki".

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa jestem co to za opłata.U mnie chipowanie dla mieszkańców gdańska jest bezpłatne,a co do rejestracji to nawet wet chyba nie musi wprowadzać do bazy,tylko można wysłać do PTRiIZ formularz rejestracyjny dostępny u weta,albo z tego co znalazłam na stronie,to nawet maila z danymi psa.I nigdzie nie jest wspomniana żadna opłata.

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj wysłałam maila do Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii
Małych Zwierząt
[url]http://www.vetcentrum.pl/pslwmz/up.html[/url]
z prośbą o jednoznaczne wyjaśnienie czy jest oficjalna Ogólnopolska Baza rejestrowanych zwierząt. Ja znalazłam dwie firmy - tą, z którą współpracuje wet, u którego chipowałam i drugą, na którą ten wet "nadawał". Obydwie prowadzą taka rejestrację, z tym, że tylko "ta druga" ma oficjalną stronę i można z niej przez nr chipa sprawdzić psa. Podejrzewam, że"ta moja" też ma "ogólnopolską"- tyle, że swoją-wewnętrzną :evilbat:
Zapytanie wysłałam rano, do teraz nie otzrymałam żadnej odpowiedzi :-?
Myślę, że temat ważny - co z tego, że pies oznakowany jak z tego oznakowania nic nie wynika :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Godelaine']Z czystej ciekawości wpisałam numer chipa Desti i... NIC! Psica była chipowana pod koniec kwietnia, jeszcze u hodowcy w Holandii.
A więc, jak widać, to nie tylko nasz problem :evil: Chyba muszę napisać do hodowczyni...[/quote]
Może Twoja Hodowczyni poda Ci adres właścicwej bazy (strony) ?
gdyby Ci dała, wyślij mi proszę na pw...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Ale jaja :o
Jutro podpytam swojego weta jak to jest z czipowaniem :-? My jeszcze niezacipowani, ale warto wiedzieć takie rzeczy...

A namiary na strony wrzucajcie tutaj, a nie na priw...[/quote]

:hmmmm: właściwie - czemu nie :niewiem:
- no to adres gdańskiej firmy [url]www.identyfikacja.pl[/url]
- firma, z którą współpracuje wet, który zachipował mojego psa to MERIAL - ich strony nie znalazłam :( - źle szukałam :niewiem: :hmmmm:
- Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt
[url]http://www.vetcentrum.pl/pslwmz/index.html[/url]
(na tej ostatniej stronie są różne weterynaryjne linki)

[size=7]Tak sobie teraz myślę, że przydaliby się sponsorzy, którzy zaopatrzyliby WSZYSTKIE schroniska w czytniki do chipów - ech.............[/size]

Link to comment
Share on other sites

Oto moje ustalenia:
1. zadzwoniłam do Mojego weta :): dowiedziałam sie ze moje dane wraz z numerem chipu zostały przekazane do Izby Lekarskiej ( wyrabiałam jednoczesnie paszport) tel:853 09 28.
pozrozmawiałam z pracownikiem- okazuje sie ze wszystkie dane psow zachipowanych ...sa skrzetnie papierowo składane u nich...nic poza tym- zadnej komputerowej bazy danych, nawet nie maja specjalnie sie tym zajmujacego PRACOWNIKA.

2. przekierowano mnie do prezesa Izby Lekarskiej- kto chce tel i nazwisko na priv. Zadzwoniłam- Pan zaczał mi tłumaczyc ze Tworzą baze Internetowa- zapytałam kiedy Ona zostanie STWORZONA...na co usłyszałam ze prawo ich zobowiazuje tylko do zachipowania i paszportów...i w sumie nie musze chipowac tylko moge zrobic tatuaz- :evil: ja mowie ok- kundlowi zrobie tatuaz- kto bedzie wiedział jak mozna go odnalezc- przeciez nie bedzie mial tak jak zwiazkowe numeru namierzajacego z jakiego wojewodztwa pochodzi :evil: :evil: :evil: :evil: .......i wiele innych pieknych kwiatkow usłyszałam
Dziewuszki kochane...Kto moze i chce- prosze bardzo przesyłam na priv tel i nazwisko- tylko ten pan moze zaczac działac- a nie jak kazdy olewac sprawe...A ON nie chce. NIC PONAD TO CO PRAWO KARZE...wiadmomo ze chipowanie bez bazy danych dostepnej w necie nie ma sensu!!!!!!!!!!
Jak nikt na nich nie wsiadzie to ta baza powstanie dopiero...jak prawo bedzie kazało!!! Za to pobieraja pieniadze - dlatego tyle sie placi za chip i za np. paszport- a bazy zadnej nie ma- nasze dane sobie leza na biurku!!!!


pozdrawiam Zachipowana :evil:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katcherine']Oto moje ustalenia:
1. zadzwoniłam do Mojego weta :): dowiedziałam sie ze moje dane wraz z numerem chipu zostały przekazane do Izby Lekarskiej ( wyrabiałam jednoczesnie paszport) tel:853 09 28.
pozrozmawiałam z pracownikiem- okazuje sie ze wszystkie dane psow zachipowanych ...sa skrzetnie papierowo składane u nich...nic poza tym- zadnej komputerowej bazy danych, nawet nie maja specjalnie sie tym zajmujacego PRACOWNIKA.

2. przekierowano mnie do prezesa Izby Lekarskiej- kto chce tel i nazwisko na priv. Zadzwoniłam- Pan zaczał mi tłumaczyc ze Tworzą baze Internetowa- zapytałam kiedy Ona zostanie STWORZONA...na co usłyszałam ze prawo ich zobowiazuje tylko do zachipowania i paszportów...i w sumie nie musze chipowac tylko moge zrobic tatuaz- :evil: ja mowie ok- kundlowi zrobie tatuaz- kto bedzie wiedział jak mozna go odnalezc- przeciez nie bedzie mial tak jak zwiazkowe numeru namierzajacego z jakiego wojewodztwa pochodzi :evil: :evil: :evil: :evil: .......i wiele innych pieknych kwiatkow usłyszałam
Dziewuszki kochane...Kto moze i chce- prosze bardzo przesyłam na priv tel i nazwisko- tylko ten pan moze zaczac działac- a nie jak kazdy olewac sprawe...A ON nie chce. NIC PONAD TO CO PRAWO KARZE...wiadmomo ze chipowanie bez bazy danych dostepnej w necie nie ma sensu!!!!!!!!!!
Jak nikt na nich nie wsiadzie to ta baza powstanie dopiero...jak prawo bedzie kazało!!! Za to pobieraja pieniadze - dlatego tyle sie placi za chip i za np. paszport- a bazy zadnej nie ma- nasze dane sobie leza na biurku!!!!


pozdrawiam Zachipowana :evil:[/quote]
qcze - czy na DG nie ma żadnego dziennikarza :o :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

[quote]- no to adres gdańskiej firmy [url]www.identyfikacja.pl[/url][/quote]
Tu nas nie ma :(

[quote]
Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt
[url]http://www.vetcentrum.pl/pslwmz/index.html[/url]
(na tej ostatniej stronie są różne weterynaryjne linki)
[/quote]
Gooopia pewnie jestem, ale na tej stronie nie widzę opcji, aby sprawdzic chipa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka'][quote name='aga1215']qcze - czy na DG nie ma żadnego dziennikarza :o :o :o :o[/quote]
Jest - asher[/quote]
naprawdę??? SUPER -Asher - drąż temat :modla:

[quote name='aga1215']Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt
[url]http://www.vetcentrum.pl/pslwmz/index.html[/url]
(na tej ostatniej stronie są różne weterynaryjne linki) [/quote]
[quote name='Mokka']Gooopia pewnie jestem, ale na tej stronie nie widzę opcji, aby sprawdzic chipa.[/quote]
i tam, zaraz TAKA samokrytyka :o - przeca napisałam, że tam tylko linki
do różnych weterynaryjnych...może kogoś natchnie i gdzieś cuś znajdzie.
Z mojego "śledztwa" wynika, że dostęp jest tylko do tej gdańskiej listy.
Lista tej drugiej firmy jest tajna :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Jestem po ponownej rozmowie- izba lekarska tylko i wyłacznie weryfikuje na podstawie przesłanych danych waznosc paszportu- nie prowadza ewidencji danych chipow- tylko i wylacznie paszortów...
nie ma tez w Polsce obecnie zadnego Panstwowego oddziału któryby zajmował sie tworzeniem bazy danych psów i ich włascicieli.

jedynie co mozna zrobić- to samemu sie zarejestrowac w jednej z działajacych na terenie polski prywatnych firm prowadzacych bazy danych.

szczerze jestem zawiedziona ta sytuacją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga1215'][quote name='Mokka'][quote name='aga1215']qcze - czy na DG nie ma żadnego dziennikarza :o :o :o :o[/quote]
Jest - asher[/quote]
naprawdę??? SUPER -Asher - drąż temat :modla:[/quote]
Asher jest niezrzeszona :evilbat:
Ale temat ciekawy, no to może się odbrażę na "Mojego Psa" :roll: Nie jestem tylko pewna, czy oni o tym już nie pisali? Bo coś mi się kojarzy :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Dziś rano zachipowałam małą i póki co w bazie jej nie ma,chociaż wet upierał się,że on wprowadza do bazy ogólnopolskiej,bo mu za to płacą,więc w jego interesie jest psa zarejestrować.
A na stronce jednak jest napisane,że opłata 30 zł,ale w takim razie nie rozumiem jak mój starszy pies się tam znalazł,skoro ta baza chyba nie istnieje od 8 lat :-?

Link to comment
Share on other sites

Ja szukałam zarówno na identyfikacja.pl
jak i:
[url=http://www.europetnet.com/found/default.asp]Europen Pet Network[/url]

Zakładając, że mój psiak był chipowany w Holandii, to jego numer powinien być w europejskiej bazie.
Najgorsze jest to, że ona nie ma tatuażu. Tylko własnie chip.
Wychodzi na to, że jak (odpukać) coś się stanie mojemu psu, to nawet jeśli trafi on na czytnik, to guzik to da... :-?

Link to comment
Share on other sites

Dzis na SGGW zarejestrowałam Gryfa w bazie...tam gdzie w sumie powinnam trafic tuz po zachipowaniu- okazuje sie ze oprogramowanie dostają klinki (pewnie te wieksze- bo moj wet tego nie ma) i schroniska.
Oczywiscie producentem oprogramowania jest producent tez i chipu.
Dostałam tez karteczke rejestracyjna ;) hehehehehehehehehe
niestety do europetnetu- nie wysla...wiec chyba nadal wisi nade mna....rejestracja w bazie gdanskiej prywatnej firmy- i stamtad do europetnetu...acha- dostałam od gdanszczan info ze...jest promocja letnia i narazie koszt rejestracji 20 zl.

i nadal z uporem maniaka twierdze ze...to wszystko powinno sie dziac automatycznie...a nie tak jak powyzej...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, a jakbście tak mi wytłumaczyły jak krowie na rowie, jak to jest z tym czipowaniem, a jak byc powinno... Bo dotąd nigdy się tym tematem nie interesowałam, to dla mnie czarna magia, te wszystkie bazy, itd... A opisując temat naczelnej nie chciałabym czegoś namieszać :oops:

Link to comment
Share on other sites

Ok spróbuje.
Od wejscia Polski do Unii zeby wyjechać z psem za granice wprowadzono paszporty. Jestesmy w trakcie okresu przejsciowego- czyli zeby miec paszport wystarczy miec albo chip wszczepiony - spełniajacy normy, albo tatuaz. Niedługo bo za kilka lat bedą tylko honorowane chipy.

Niektóre miasta zaczeły prowadzic własne akcje chipowania- za darmo...itd Kto chce- moze tam zachipowac psa. W niektórych schroniskach równiez zaczęto chipować. Ale w innych nadal jest tatuowanie swoich własnych oznaczen- chodzi o schroniska, w niektorych nie sa tatuowane...A w niektórych miejscach Polski chipujesz na własny koszt.

Dane z PASZPORTU sa automatycznie przesyłane do Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt - i tam archwizowane na ...biurku.Nic ponad to. Słuzy to ewentualnemu poswiadczeniu ze dany paszport o takim numerze jest wyrobiony i jest legalny.Nic ponad to.

I teraz zaczynamy Bazy danych zachipowanych psów- i ich wlascicieli.
BAZY OGOLNOPOLSKIEJ zbierajacej dane jako takiej defakto nie ma.Oczywiscie z ramienia naszego PANSTWA.

Natomiast są poszczególne PRYWATNE BAZY- PRYWATNYCH FIRM.

1. jest baza danych nazywajaca sie wlasnie "Ogólnopolska " tworzona przez firmę MERIAL produkującą chipy - oprogramowanie jest odsprzedawane za przyslowiową zlotowke tylko klinikom i schroniskom.Dostaje sie od weta wpsiujacego w baze nasze dane karteczke wydruku rejestracji.Jezeli wet wpisze prawidlowo- i wysle netem do serwera firmy nasz pies powienien w ich bazie figurowac.

2. baza Gdańska- Prywatna Baza tworzona przez firmę. jest osobną bazą nie korespondujaca z bazą Merialowska- U nich wprowadzenie danych kosztuje 20 zl- i oni Automatycznie przekazujadane do EUROPETNET do Brukseli- czyli do Bazy OgólnoUnijnej.

3. sa chyba jeszcze inne mniejsze bazy.

Problem polega na tym ze czasami wet nie ma bazy merialowskiej, wlasciciel nie wie ze cos takiego istnieje...i zagubienie psa z chipem...jest tak samo jak bez chipu.
Bazy nie wspolpracuja miedzy sobą- bedac w jednej nie jestesmy w drugiej....itd...
wedlug mnie wyrabiajac paszport i chipujac powinno juz byc tak ze pies powienien automatycznie byc wpisywany w ogolnopolska baze i przesylane jego dane do Europetnetu- co jak dla mnie powinno byc logiczna kontynuacja wyrobienia paszportu.

Ja osobiscie zaplacilam 70 zl za chip i 51 zl za paszport- i uwazam ze jak na wydanie tylko papiorka nic nie znaczacego tak naprawde i wklucie mojemu psu chipa- po ktorym i tak nikt nie trafi na mnie...jest DROZYZNA.

Istnieja Unijne Dyrektywy przy zwierzetach gospodarskich- istnieja bazy danych tych zwierzat- sa kolczykowane , ewidencjonowane itd...w kazdej chwili mozna poprzez system bazy sprawdzic skad pochodzi wiek, itdd......zidentyfikowac.
a psa? lub kota?
mozna pomarzyc.
Pomimo to krazy plotka o sciaganiu podatku z zachipowanych psow...itd- Nierealne - w obecnym stanie rzeczy nie da sie nawet sprawdzic czy pies byl szczepiony...i skad on wogole jest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...