Jump to content
Dogomania

Halti czy Gentle Leader ???


alqua

Recommended Posts

[quote name='Polna']a czy halti w pociągu uznają jako kaganiec ? [/QUOTE]
Kwestia dobrej woli konduktora i współpasażerów. Ja bym na tą dobrą wolę za bardzo nie liczyła ;)
[QUOTE]Bo nie chce kupowac cięzkiego metalowego,[/QUOTE]
Kup lekki, plastikowy albo skórzany. Bele tylko pies miał na mordzie coś, do czego nie można się przyczepić. A jak już będziesz miała zgodę współpasażerów to kaganiec ściągniesz :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ja swoje kupiłam na wystawie w Rzeszowie akurat - takie jak ja mam - z szerokim paskiem na kufie jest firmy Trixie. Myślę, że w większym zoologicznym powinny być.
Cortez wygląda w tym dramatycznie, no może w końcu sie przyzwyczaję... Jak się to poluzuje, to pies może otwierac pysk szeroko. Jak jest ciaśniej, to w zasadzie spełnia funkcję kagańca.

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że nauka chodzenia na luźnej smyczy to coś więcej niż założenie uzdy. Halti bardzo ułatwia nauke, ale musisz psu przekazać, co w tym halti jest takiego, co tobie się podoba. Smakołykami, klikerem, pochwałami - dozowanymi w chwilach, gdy smycz jest luźna informujesz psa, że jest to pożądane zachowanie. Pies ma poznać nowa zasadę w waszym związku "kiedy smycz jest luźna - spacer trwa, a nawet można dostać smakołyk; gdy smycz jest napięta, jest mi bardzo niewygodnie, spacer się kończy i nie ma samkołyków". Myślę, że po kilku treningach z halti można ćwiczyć to samo na zwykłej smyczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']a czy juz po zakupie halti pies musi na kazdy spacer w nim chodzic by nie ciagnac? czy na spacerze bez halti pies bedzie nadal ciagnal?[/quote]

jak dla mnie zalezy od wieku i przyzwyczajena psa no i oczywiście w zależości czy ciągnie cały czas czy tp. Jojek teraz na 80% spacerów chodzi bez kantara bo wychodzimy na pare minut przez pogode i tą łape :roll: ale jak na dłuższy to kantar zawsze biore mam spokój i piesek tez sobie może lkatać ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']a czy juz po zakupie halti pies musi na kazdy spacer w nim chodzic by nie ciagnac? czy na spacerze bez halti pies bedzie nadal ciagnal?[/QUOTE]
Jeśli nie będziesz psa uczyła chodzenia na luźnej smyczy, to bez kantarka będzie ciągnął... Kantarka powinno się używać tylko okazyjnie, kiedy gdzieś się spieszysz z psem i nie masz głowy do tego, żeby psa uczyć. Ale na normalnych spacerach, lepiej założyć zwykłą obrożę, poświęcić psu dużo uwagi i uczyć go luźnej smyczy. :) Chyba, że chcesz, żeby pies zawsze chodził w kantarku i Tobie ani psu to nie przeszkadza :cool1:
Zajrzyj na "Szkolenie" albo "Wychowanie" tam gdzieś był topik o halterze i o nauce "luźnej smyczy".

Link to comment
Share on other sites

Delta - Karusek jest dosyć drogi. Ja za swój dałam 22 złote - na wystawie, gdzie wiadomo, że ceny w kramikach zawsze trochę wyższe. W Karusku widze, że jest za 27+wysyłka (!).

Generalnie halti ma pomagać w nauce chodzenia na luźnej smyczy. Efekt ma być taki, że na KAZDEJ smyczy pies idzie spokojnie. Mój Cortez np. w easy-walku chodził nawet dosyć grzecznie, ale już za moment w zwyklej obrozy - ciągnał. Uzda nie zastąpi szkolenia. Ale z drugiej strony - jeśli już zabieramy się za naukę "nie-ciągniecia" (na poczatek w domku) to dobrze jest nie dawać psu szans na ciągnięcie na spacerze - i tu się całkiem dobrze sprawdza właśnie uzda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral'] dobrze jest nie dawać psu szans na ciągnięcie na spacerze.[/QUOTE]
Święte słowa ;) Dlatego dobrze jest podzielić sobie spacery na szkoleniowe-obrożowe i spacerowe-kantarkowe ;) Na szkoleniowych bezwzględnie psa uczymy nieciagnięcia (np. drzewkujemy), a na spacerowych- niczym się nie musimy martwić. :cool1: Można też podzielić spacer na etap kantarkowy (na początku, kiedy pies ma duuużo energii) i obrożowy (pod koniec, kiedy pies już jest wybiegany). :razz:
Chociaż ja kantarka nie posiadam i nie stosuję :cool1:
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Kwestia dobrej woli konduktora i współpasażerów. Ja bym na tą dobrą wolę za bardzo nie liczyła ;)[/QUOTE]

E no nie przesadzajmy. 3 psy jechały łącznie 9 godzin pociągami i raz (chyba) się mnie spytał konduktor czemu nie ma kagańca, a tak bez zarzutów, i nawet współpasażerowie nie mieli nic przeciwko, że psy nie mają namordnika.

Ale w pewien sposób jest to zabezpieczenie, bo nie zawsze można trafić na tolerancyjnych paseżerów czy konduktorów.

teraz planuję kupić halti dla mojej drugiej suki, który sklep internetowy ma dobre, takie, żeby się nie popsuły po jednym razie?

Link to comment
Share on other sites

wczoraj szlam sobie normalnie po mojej wloskiej wiosce wsrod lak na normalnej obrozy z Simba i szla sobie pewna kobieta....jak zaczela sie zblizac to simba chcial do niej podbiec ja go oczywiscie trzymalam..
a ona na to "co sie dziej psu,co sie dzieje" a ja na to: ze pies mlody chce sie bawic i przywitac...a ona : ale on taki wielki..
kobieta niezle sie przestraszyla mojego towarzyskiego psa...
wiec halti tez nam posluzy jako nauke stania w swietym spokoju i nie podlatywania do kazdego...
a w pociagu to tylko dobra wola ludzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cimi']
Ale w pewien sposób jest to zabezpieczenie, bo nie zawsze można trafić na tolerancyjnych paseżerów czy konduktorów.
[/QUOTE]
Dlatego, jeśli już się wybierasz w podróż to lepiej ten kaganiec mieć przy sobie... Zdjąć go zawsze można, a jak konduktor widzi, że kaganiec jest "pod ręką" to już zwykle się nie czepia ;) Ale nigdy nie ma pewności na kogo się trafi... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Delta - Karusek jest dosyć drogi. Ja za swój dałam 22 złote - na wystawie, gdzie wiadomo, że ceny w kramikach zawsze trochę wyższe. W Karusku widze, że jest za 27+wysyłka (!).[/QUOTE]
Wiem, tylko że u mnie wystawa jest raz do roku we wrześniu/październiku.
A ja organizuje sbie ze 2-3 osoby, które chca coś zamówic z internetu i przesyłka wychodzi taniej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...