Jump to content
Dogomania

nóżki świńskie


ivowo

Recommended Posts

ja podaję i kurze i świńskie. Moje suńki przepadają za nimi i dostają je jako nagrodę (czyli nie codziennie :) )

Jak do tej pory (a najstarsza sunia ma 13 lat) nie zdarzyło mi się, żeby którykolwiek psiak się zakrztusił. Moje psiaki nie są łapczywe i powolutku się delektują nagrodą :lol:

A galareta spod kurzych łapek faktycznie jest bardzo dobra na wzmocnienie kości i to nie tylko u psiaków. Polecana jest na złamania nawet u ludzi :) (tym bardziej nie zaszkodzi psiakom)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja nozki gotuje razem z innym miesem i warzywami - z tym ze nozki najdluzej, z 1,5 godziny coby latwo sie obieraly. Jak sie ugotuje wszystko kroje obieram z kosci i daje do wywaru ktory powstal - tam tez jest a raczej bedzie galaretka :) - do tego dodaje ryz i gotowe. Jak jeszcze cieple wstawisz do lodowki to zobaczysz ze na dnie garnka jest piekna galaretka :)
Albo mozna ugotowac same nozki tez dlugo, jak sie ugotuja obraz z tego co jest zjadliwe (ja daje wszystko lacznie ze skora) i do galaretki i do lodowki - powstanie piekna galaretka. Robi sie tak samo ja galaretke dla ludzi...ktora tz sie przeciez robi z takich nozek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Ja ciagle obstawiam za galaretka, bo to onia chodzi...jesli chodzi o stawy - teraz z braku lapek kurzych daje nozki wieprzowe i bardziej mi "odpowiadaja" :)[/quote]Agnes nie chodzi o galaretkę jako taką, tylko o to, co z nóżek do galaretki się dostaje podczas gotowania tychże. Tak więc na stawy równie dobrze działają nóżki surowe, bo zawierają dokładnie to samo co po obgotowaniu ich zawiera galaretka.

Link to comment
Share on other sites

tak ale o galaretke tyz :roll: juz mi o tym kiedys mowilas i niby rozumiem, ale nie rozumiem czemu wiele osob - wetow w tym tez - upiera sie przy galaretce? Mi to znaczenia nie robi, bo ja takie nozki swinskie czy kurze lapki i tak traktuje jako jakas czesc obiadu wiec tak czy siak gotuje - robi sie galaretka - i lapki i nogi daje do obiadku psiego...
No i nie wyobrazam sobie podzielenia nozki wieprzowej coby calej nie dawac twarde to jak...A ugotowane latwiej sie porcjuje ;)

Link to comment
Share on other sites

Agnes, upierają się dlatego, bo niestety większośc wetów uważa, że surowe żarcie to dla psa niemalże trucizna :roll: 0X Nie chodzi więc o to, że surowe łapki działają inaczej, niż galaretka z nich, tylko o to, że ich zdaniem pies surowych łapek jeść nie powinien :roll:

Link to comment
Share on other sites

jestes pewna ze problem tkwi w surowiznie? prawde mowiac nie mam pojecia, bo nigdy nie rozmawialam z wetem na temat podawania surowego miesa - dla mnie odp jest oczywista i nie chcialam sie radzic, ja w ogole nie lubie sie radzic u wetow jesli chodzi o odzywianie psow - odp najczesciej ta sama albo eukanuba badz royal (oczywiscie ten wet prowadzi sprzedaz tej karmy) albo wolowinka :roll: Bez komentarza...Ale nastepnym razem jak gdzies bede napewno zapytam o nozki i surowe mieso bom ciekawa ;)

Link to comment
Share on other sites

Aga, jestem pewna na 200 procent!!! :D Nasz wet, ktory strasznie kręci nosem na surowizne i nie może zrozumieć idei BARFu ostatnio niechętnie przyznał, że łaki kurze mogę dawać psu surowe,bo działają dokładnie tak samo, jak galareta z nich - pisałam o tym w twoim wątku o żelatynie :wink:

Link to comment
Share on other sites

tu jeszcze duzo zalezy od samego psa-ja swoim nie moge dac surowych lap kurzych ani wieprzowych-za lapczywie jedza,Dali po lapkach ma zawsze rozwolnienie :-? ,a najmlodsza Kaja jest zarlokiem-ona polyka,nie gryzie i tylko raz byla chora w swoim zyciu-po wieprzowych nogach :-? ....Dlatego ja daje galaretke tylko..co do wetow-chodzilam do najlepszego w miescie(podobno) i jak zapytalam o BARF to sie skrzywil i spytal czy ...wachalam baki psa po surowym miesie :o :lol: ...

Link to comment
Share on other sites

Daga, to nie koniecznie musi byc spowodowane konkretnie surowym mięsem, co po prostu gwałtowną zmianą diety.
Mój Bugajski najstraszliwsze bąki sadzi po suchej karmie. Po gotowanym też mu się zdarza. Natomiast na BARFie bąków było niewiele i były... znośne :wink:
A jakie gazy bojowe prdukowała moja Sabina po Royalu :roll: 0X :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...