Jump to content
Dogomania

Una - (po)urodzinowa galeria - mamy WWW!!


Marysia_i_gończy

Recommended Posts

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]ewka[/B] dlaczego zrezygnowaliście?

[B]Paula[/B] w zasadzie to nie cały, tylko jej łapy :evil_lol:

[B]Mudik[/B] muszę w takim razie wymyślić coś bardziej oryginalnego :eviltong:

[B]Kaśka[/B] rehabilitant przystojny na zabój i fachowy, że hej! [SIZE=1][COLOR=Silver](ale żonaty)[/COLOR][/SIZE]

[B]Jupi[/B] dzięki :)

[B]nathaniel[/B] gruby? :mad: Odchudzić! :mad:

Link to comment
Share on other sites

W wyniku mobilizacji na liście klikerowej udało mi się pożyczyć kamerę i nakręcić filmiki.

1. Sztuczka uwieczniona na zdjęciach, czyli wchodzenie do miski:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=feia-bHOVP0[/URL]
Dopiero na filmiku zobaczyłam, że ona praktycznie stoi na trzech łapach :-o muszę na to zwrócić uwagę! I jak widać - nie jest jej łatwo utrzymać równowagę :)

2. Krzyżowanie łapek:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=VJOfrVuAJOM[/URL]
robione z ciekawości - uda się czystym kształtowaniem czy się nie uda? Wygląda, że się uda :multi: a zaczynałam od klikania jej patrzenia na podłogę, jak stała przede mną :razz:

3. Strefy na schodach:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=0gIL_itsJ-o[/URL]
w zasadzie - no comment ;)

4. Agilitowe zmiany na sucho, czyli co można ćwiczyć bez przeszkód:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=pRwvz8g9M74[/URL]

Pozdrawiam i jadę oddać kamerkę :-(
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

Agilitowe zmiany na sucho super:loveu::loveu::loveu::loveu:, a co do schodów to musze zrobić deliemu wysyłanie bo na razie umie a) zbiegać do mnie
b) zatrzymywać się gdy ja z nim zbiegam, ale wysyłania nie, ale ogólnie filmiki super i bardzo mnie przynajmniej mobilizujące do pracy

Link to comment
Share on other sites

[B]Mudiku[/B] dziękuję za miłe słowa :)

[B]Kasiu[/B] z strefami na schodach to oczywiście chodzi o agility :) Metoda, którą z Uną pracuje teraz, bazuje na metodzie Susan Garret opisanej w "Shaping succes". Zaczyna się to od targetowania nosem przezroczystej podkładki, potem robi się targetowanie tej podkładki na schodach - w takiej pozycji, żeby pies miał tylne łapy wyżej, a przednie na dole i dotykał podkładki nosem. A następnie uczy się tego wszystkiego, co Una robi na filmiku - przywołania do pozycji, wysyłania do pozycji, przebiegania obok psa - słowem - uczy się psa, żeby na dane hasło pobiegł po schodach w dół i przyjął pozycję 2on2off niezależnie od pozycji i ruchu przewodnika. Jak pies już to umie na jednych schodach, "przenosi" się zachowanie na inne schody, i kolejne, i jeszcze kolejne. A potem prosi się psa o to samo na prawdziwych, agilitowych strefówkach. I jeśli całą prace na schodach wykonało się solidnie i dobrze, to przejście ze schodów na strefówki powinno być szybkie i bezproblemowe. Zaletą tej metody jest to, że bardzo dużo można zrobić poza placem, bez strefówek :)
Acha, no i w którymś momencie wywala się podkładkę, żeby pies, tak jak Una na filmiku, targetował nosem ziemie.

Link to comment
Share on other sites

ale fajne filmiki:loveu: skąd Ty czerpiesz pomysły na nowe sztuczki jak np z miską?:lol:świetne:p

nowe sztuczki to mój pomysł na zimowe wieczory

ostatnio nauczyłam Ciri sztuczki wskakiwania mi na ręce tzn na gest rozłozenia rak na boki Ciri odbija sie i wskakuje mi na ręce i pokazywałam mamie nową sztuczke i skończyło sie krwotokiem z nosa:evil_lol: Cirka trafiła łokciem w nos i sie polała krew i to tak konkretnie, spodnie, kurtka i cała podłoga w krwi- bardzo widowiskowa sztuczka polecam:eviltong::diabloti::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Kasiu[/B] w agility są takie przeszkody, które nazywa się strefówkami - kładka, palisada i huśtawka. Mają one na początku i końcu takie pola namalowane innym kolorem - tzw. strefy. Zgodnie z zasadami pies musi dotknąć strefy przynajmniej jedną łapą (inaczej dostaje punkty karne). Tymczasem psy wolą skakać ponad strefami, bo to łatwiejsze i bardziej naturalne. Tak więc zaliczanie stref to cały wielki dział agility ;) generalnie sposoby zaliczania stref można podzielić na dwa: strefy biegane (kiedy psa uczy się, żeby biegł do końca przeszkody, a NIE skakał) i strefy zatrzymywane. To, do czego wstęp robię z Uną na schodach, to strefy zatrzymywane - 2on2off to nazwa pozycji, którą uczę psa przyjmować - 2 łapy na strefie, 2 łapy na ziemi.
Tutaj masz przykład jak to się robi i jaki jest efekt:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=uYrZ6On41tQ[/URL]

[B]nathaniel [/B]- zgadzam się z Mudikiem - gratulacje! I oby tak dalej :)

[B]Jupi[/B] z internetu, od znajomych :)
Piękna sztuczka z tym wskakiwaniem :evil_lol: Una wskakuje na plecy - to bezpieczniejsze :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]Kasiu[/B] :oops: jeśli zrozumiałaś, to znaczy, że jesteś wyjątkowo inteligentnym uczniem :evil_lol:


Wczoraj zaliczyłyśmy z Uną tropienie po tropie pańci, odc. 3
Trop miał ok 80 kroków, z czego ok. 78 przez zaorane pole (więc JA wiedziałam bardzo precyzyjnie, którędy trop idzie), prosty, potrójny i z przecięciem pod kątem prostym z moim tropem pojedynczym (głupia pańcia, głupia pańcia!).
Una podprowadzona na trop wbiła nos w ślad mojego buta i zakręciła młynka ogonkiem :loveu: po czym bardzo zdecydowanie i wyraźnie tropiąc poszła moim śladem, schodziła z niego nie dalej niż na metr i poprawiała się ładnie, no bajka :loveu: potem skręciła na ten mój pojedynczy (głupia pańcia!), ale wyraźnie jej coś nie pasowało, więc jakoś tak gładko wróciła na ten właściwy. Doszła do gryzaczka, wzięła go w pysk i... poszła jeszcze dwa kroki dalej :-o:multi: po czym zawróciła i hola do zabawy! :)
Podsumowując - jestem BARDZO zadowolona :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']Trop miał ok 80 kroków, z czego ok. 78 przez zaorane pole (więc JA wiedziałam bardzo precyzyjnie, którędy trop idzie), prosty, potrójny [/QUOTE]

A jak robisz potrójny? Chodzisz tam i z powrotem, czy trzy razy w tym samym kierunku? Bo pies odróżnia, w którą stronę jest ślad. Co nie znaczy, że nie umie tropić po wstecznym ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...