Jump to content
Dogomania

Grudniowy Kalingrad :-)


Savannah

Recommended Posts

[quote name='dorotal']Ja mam informacje o wystawie 26-27.11. oplaty do 1.10 20 euro, do 1.11 30 euro, sedziowie Szwec(Rosja), Iwanow(Rosja), Żuk(Bialorus). Jest to wystawa jednodniowa, tylko organizatorzy nie zdecydowali jeszcze w jaki bedzie dzien. W ten sam dzien bedzie dodatkowo wystawa goldenow i labradorow[/quote]

a czy to wystawa dajaca Championat ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Według ostatnich danych - wystawa grudniowa daje Championat Rosji. Przynajmniej rok temu dawała, a miała tę samą rangę (tzn. CAC) i nazwę (tzn. Wigilijne Spotkania - 2005).
Pamiętajcie, że Championat Rosji jest płatny (od 20 do 30 Euro). A więc bądźcie przygotowani (tfu, tfu, tfu - aby nie zapeszyć!).
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o psy - to jest płatna kontrola wet. (2x - tam i z powrotem) oraz 1x płatne ubezpieczenie samochodu. Dla psów tylko paszport z aktualną wścieklizną. Żadnych przeciwciał. Dla nas - paszport! NIE dowód osobisty. A i polecam przejście w Bagrationowsku; tam na jednej ze zmian pracuje Rosjanin, który ma baska!!! Ale nie wiem, jak sie nazywa i na jakiej zmianie pracuje:((
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal']Dostalam odpowiedz potwierdzajaca ze jest championat Rosji za 1 CAC na tej wystawie. Zgloszenia do 17.11. Ja zdecydowalam sie, ze jade. Jak dobrze pojdzie moge wrocic z kilkoma championami :D . Czy mozesz mi przypomniec jakie sa atrakcje na granicy?[/quote]

Witam!
18 września byłam na wystawie w Kaliningradzie (krajowa CAC - jeśli ktoś zainteresowany jest stawką, to piszcie) i moje doświadczenia na granicy były następujące:

1. nie płaciłam żadnych pieniędzy ani za wwóz, ani za wywóz psa.

2. rosyjska weterynarz sprawdziła paszport psa z aktualną wścieklizną, ale także i wpis od powiatowego weterynarza z okrągłą pieczątką w rozdziałe "legalizacja". Miałam dodatkowo jeszcze osobną kartkę od powiatowego, ale to nie było konieczne właśnie od września

3. musiałam wykupić ubezpieczenie na samochód, kupić znaczki do podania "o dopuszczenie samochodu do ruchu" i skserować w tym celu jakieś dokumenty (nie pamiętam już co, ale we wskazanym okienku wsszystko mi powiedzieli). Jechałam samochodem osobowym typu Van o pojemności 2.0 l i za ubezpieczenie oraz ksero i znaczki zapłaciłam w rublach równowartość 200zł. Na granicy jest Bank i tam wymieniłam złotówki na ruble. Samo ubezpieczenie na dwa tygodnie (powiedziano mi, że jest to najkrótszy okres ) kosztowało ponad 170 zł.
Jak już dojechałam na wystawę od spotkanych innych wystawców-Polaków dowiedziałam się, że bardzo przepłaciłam za ubezpieczenie, które należy wykupić jeszcze po polskiej stronie w barach przygranicznych (tylko też trzeba pytać, bo w jednym stawka jest wyższa, w drugim niższa).
Aha! Przed wyjazdem skontaktowałam się z agencją ubezpieczeniową i oni polecili mi wykupić "zieloną kartę" na Obwód Kaliningradzki (chyba za całe 30 zł.), jednak okazało się to niepotrzebne, ani po naszej stronie (tutaj działa jeszcze zwykłe OC), ani po rosyjskiej (tam ich interesuje tylko "ich" ubezpieczenie).

4.jeśli chodzi o samo przekraczanie granicy, to nie czekałam w kolejce, kazano mi wjeżdżać na tzw. "zielony pas", czyli taki dla tych, którzy nic nie mają nic do oclenia. Podjeżdżając do szlabanów mówiłam "pogranicznikom", że jadę z psem i to "otwierało drzwi".
Jednak jadąc do Kaliningradu i tak spędziłam na granicy ok. 1,5 h, bo tyle trwało wykupienie ubezpieczenia, ksero, wymiana pieniędzy, wizyta u weterynarz, wypełnienie deklaracji na samochód i dla osób, itd. ........

Na wiosnę w przyszłym roku będę wybierała się do Kaliningradu (jeżdżę Vanem 7- osobowym) i chętnie zabrałabym "towarzyszy" podróży. Jak bedę wiedziała konkrety, na pewno zrobię topik.
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carotina']ja poprosze stawke shih-tzu :P[/quote]



PSY:
kl. szczeniąt:
LUCIE DEL SOLE RUS

kl. juniorów:
DEMETRA FUROR RUS

kl. pośrednia:
ADRENALIN SAMUEL RUS
ADRENALIN SILVER RUS

kl. otwarta:
DANCER IN THE SKY RUS

SUKI:
kl. juniorów:
DEMETRA FORTUNA RUS
ELVIMAN-MI PEPE ILGAKOJINE LKD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zeliika'][quote name='dorotal']Dostalam odpowiedz potwierdzajaca ze jest championat Rosji za 1 CAC na tej wystawie. [/quote]
Dla wszystkich psow czy dla psow juz posiadajacych championat jakiegos kraju?[/quote]
Oczywiscie dla tych ktore maja championat innego kraju

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bongobongo'][quote name='gwiezdny-wyslannik']A mogę prosić o Setery Irlandzkie? ;)[/quote]

Psy:
kl. otwarta:
IMPRESSIUM DOSTOJNE SZAŁAPUTY POL

kl. championów:
GWIEZDNY WYSŁANNIK DOSTOJNE SZAŁAPUTY CH POL POL[/quote]

No prosze prosze jednak nasze psy zostaly zgloszone... :/ Jak ja nie lubie ja nie wysylaja potwierdzen... No trudno..

Bardzo dziekuje za stawke!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][b]Bongobongo[/b] - a dla mnie poproszę basenji + sędziego.
Pzdr.[/quote]

PSY:
kl. otwarta:
STRONG STAIL UGADUGU RUS

SUKI:
kl. pośrednia:
KENIK-ERŻE BARA-AJRISZ RUS
kl. otwarta:
KENIK-ERŻE BEKKI-AJWORY RUS

Pozdrawiam!

Aha! Jeżeli chodzi o sędziego w katalogu jest napiasane, że na ringu 2 (a tam sędziowane były baski) oceniali:
Maciej Aleksander Kozber i Olga Parszina (Rosja).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...