Jump to content
Dogomania

Bolończyk


PiotrT

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Takie numery tel są podane na głównej stronie ZKwP
1. (0-42) 652 14 22;
2. (0-61) 8195-959;
3. 0 601 73 74 92;
4. 0 696 463503;
5, (0-660) 427-432
Niestety ja nic o nich nie wiem, ale można popytać. Powodzenia w szukaniu i obyś jak najszybciej doczekał się swojego bolonka :P

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję za info. Mamy juz kilkuletnią suczkę ogara polskiego. Żona zapragnęła yorka dla siebie. Znając trochę "charakterek" :wink: terierów namawiam małżonkę, chyba skutecznie, na białe pluszaki (biszony) i stąd pomysł na bolonke lub maltankę.
Pozdrawiam Piotr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PiotrT']Dziekuję za info. Mamy juz kilkuletnią suczkę ogara polskiego. Żona zapragnęła yorka dla siebie. Znając trochę "charakterek" :wink: terierów namawiam małżonkę, chyba skutecznie, na białe pluszaki (biszony) i stąd pomysł na bolonke lub maltankę.
Pozdrawiam Piotr[/quote]
Bardzo trafny wybór 8) napewno spełni Wasze oczekiwania :)Zostań z nami na forum :D

Link to comment
Share on other sites

Jestem wdzięczny za wszelkie sugestie i informacje. W tej chwili sytuacja jest taka, że żona opowiada się za Maltanką a ja wolałbym Bolonkę. Nie pytałem Lutni (suka ogara polskiego) kogo by wolała ale wiem, że zgodzi sie z każdym psiakiem. Po urlopie, który jest już za niedługo :D będziemy dalej wypracowywać decyzje nabycia psiaka. Pozdrawiam Piotr

Link to comment
Share on other sites

Przed zakupem pieska trzeba się dobrze zastawić. Wszelkie psy długowłose wyglądają pięknie na wystawie, bo są zadbane i wypielęgnowane. Trzebe jednak pamięta, że rasy długowlose wymagają częstego czesania i pielęgnacji - są dla ludzi pracowitych, którzy lubią tego typu zajęcia. Zaniedbany skudłacoy piesek nigd nie będzie ładny i w dodatku przyplączą mu się rżne choroby skórne

Link to comment
Share on other sites

No to macie Piotr niezły orzech do zgryzienia :wink: Jestem zatem bardzo ciekawa jaki będzie finał 8) Generalnie jesli chcecie wystawiać to bolonka łatwiejsza do przygotowania i utrzymania włosa co jest bardzo ważne. Maltańczyk jest znowu trochę mniejszy , poręczniejszy i bardziej "słodki" . :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Mamy kilkuletnie doświadczenie w wystawianiu ogarka, ale faktycznie Lutnię wystarczyło przetrzeć mokrą ścierką i heja na ring. Jeśli chodzi o biszony to mamy też świadomość, że trzeba będzie się napracować, ale tak naprawdę to podobają mi się maltanki i bolonki uczesane i przystrzyżone na "szczeniaczka". Podobno, niestety, w ringu muszą mieć długą szatę jak yorki. Czy mam rację? Pozdrawiam Piotr

Link to comment
Share on other sites

No nie byłabym tego taka pewna Mam przyjaciółkę, która ma sporo bolończyków. Jeżdziliśmy z nią jej i naszymi pieskami na różne wystawy m.in. światowe i europejskie. Przygotowanie piesków zajmowało je cały wolny czas poza ringiem. No ale wyniki miała zachwycające

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']No nie byłabym tego taka pewna[/quote]
Ale czego? Bo nie rozumiem trochę :-?

Na ringu owszem, muszą mieć długą szatę tak jak podaje wzorzec rasy. Dlatego trochę pracy przy tym jest. Ale jeśli macie tego świadomość i jesteście na to gotowi - to świetnie!
A mogę zapytać skąd ta fascynacja bichonkami? Ogar a bichon to jednak różnica.

Link to comment
Share on other sites

Ogar to był przypadek ale bardzo trafiony, suka jest jak dla mnie ideałem psa. Żona jednakże, od pewnego czasu była zainteresowana Yorkami, zależy jej na przytulance itp. Znając charakterek yorków oraz przyznam się szczerze mając na uwadze ich powszechność, manewrowałem w kierunku ras też ładnych ale zdecydowanie mniej zdecydowanych i mniej opatrzonych niż wspomniane yorki, przeciwko którym tak naprawdę nic nie mam. Pozdrawiam Piotr

Link to comment
Share on other sites

[b]Draczyn[/b], myślałam, że odniosłaś się do postu Piotra a nie Karki ;) No i pytanie o fascynację też było bardziej skierowane do Piotra ;)

Piotr, jeśli ma to być przytulanka, hm, nie wiem czy maltan tak do końca spełni marzenia żony. Jak pisałam, nie bardzo lubią siedzieć na kolanach. Tylko tyle że są małe i w związku z tym "poręczne" :lol: Mimo wszytsko polecam tobie tę rasę :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...