Jump to content
Dogomania

PART II Ciężarne dziewczynki, matki, ojcowie oraz ich dzieci


bea100

Recommended Posts

[quote name='Sabina1']Następni chętni muszą przysięgać, że mają dom z ogródkiem(mają czy nie), szkoda, ze znajomi nie potrafili zwyczajnie zełgać. Niby cel środków nie uświęca, ale Chmurka poszłaby w wiadome ręce. Bea, może kogoś podstawić? Wiem, może to naganne co mówię, ale te piękne smutne oczy.....Kradła bym dla niej i kłamała.[/quote]
A właśnie, że cel uświęca środki ;) Ja bym tak troszkę skłamała :oops:
A tak wogóle próbowałą znaleźć Chmurkę na allegro ale ...jakoś nie znalazłam :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='bea100']N

Kto jedzie 6go maja do Łodzi na międzynarodówkę? Mam pytanie; czy będziemy na odkrytych ringach czy w hali? Czy ktoś już dostał powiadomienie?[/quote]

My jedziemy. Będzie na odkrytych ringach - tak myślę, bo tak zawsze było. Nie dostałam potwierdzenia, tylko na razie telefonicznie się upewniałam, ze moje psy są przyjęte.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina1']Kumpelko wejdź w allegro i w "Dom i ogród", a potem w zwierzęta. W ramce polewej stronie(nad menu) wpisz ogar.[/quote]
Dziękuję ,Sabinko :p
Czy mogę wiedzieć dlaczego właściciele chcą sprzedać za 100 zł :crazyeye: taką piękną i młodą suczkę :-o Nie rozumiem ??
A przy okazji zobaczyłam też szczeniaczki, małe, słodkie ogarki - po co rozmnażać takie piękne i delikatne zwierzaczki skoro potem trafiają na allegro :crazyeye: Nie rozumiem :-( Może mnie ktoś oświecić :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KUMPELka']
Czy mogę wiedzieć dlaczego właściciele chcą sprzedać za 100 zł :crazyeye: taką piękną i młodą suczkę :-o Nie rozumiem ??
[/quote]
Ja bardziej nie rozumiem dlaczego podają w tej aukcji nieprawdziwe informacje. Ta suczka nie ma nawet wyrobionego rodowodu, nie mówiąc już o wystawach, przeglądzie.... A oni piszą, ze suczkę można kryć i szczeniaki będą kosztować tyle :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

dzis po burzliwym poranku i kilku telefonach staneło ze Chmurka jedzie do Krakowa konkretnie Magda ja zabiera do siebie i bedzie zyla z mama Czerta. Po rozmowie z wlascicielka Chmurka trafia do krakowa po 8 maja jak Magda wprowadzi sie do nowego domu i sunia nie bedzie sie juz pałetac i od razu bedzie miała ogrod i praktycznie warunki bez zmian. Beatko akacja Chmurka odwołana nie zabieram suni teraz z Poznania poprostu Magda juz jej nie bedzie narazac na stres i ewentualnia pojedze ze mna po nia zeby byla juz u niej w domu a nie troche tu troche tam, dziekuje Ci z góry za pomoc a 2 maja sie widzimy do południa bez psów dzieci jada na kolonie do zobaczenia

Ilona

Link to comment
Share on other sites

Ja też się cieszę bardzo!!!
Miałam wcześniej zabrac głos w tej dyskusji ale wszystko się wyjaśniło i dobrze. Dlatego krótko... Z tego co wiem informacje podane na allegro wynikały z niewiedzy właścicieli ( o ile może ona usprawiedliwiać). Brzmiałoto faktycznie tak,że nóż się w kieszeni otwierał ;-). Ja teżbyła zbulwersowana ale informacje które uzyskałam od bei100 trochę to rozjaśniły... A co do domu... Wiecie,to nie jest chyba tak,że ktoś ma wygórowane wymagania (poza tym czy to źle ?). Ja wiem , że to jakimi ludźmi są / będą nowi wlaściciele jest niezwykle ważne ale...pewnie pracują (chociaż nie jestem pewna). Jak więc wytłumaczyć 5-letniemu psu, który być może całe dnie spędzał na ogródku, że teraz będzie zostawał sam na 8 godzin w czterech ścianach ??? Chmurka mieszkała w domku z ogródkiem. W nowym mieszkaniu mogło by się to skończyć wyciem albo niszczeniem. A co by było gdyby nowi właściele nie poradzili sobie.Znowu poszukiwania ? Może więc słusznie że szukali domu z ogrodem ...Tym bardziej , że niejednokrtonie w schorniskach słyszy się że dadzą psa, z różnych powodów, tylko do domu z ogródkiem.A tam przecież sytuacja jest jeszcze bardziej dramatyczna...
Ale mamy szczęśliwy finał :-)
Ukłony dla bei100 za zaangażowanie! Pozdrowienia dla Krakusów :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']warunkiem jest ,,dom z ogródkiem" :crazyeye: Czy to jest do cholery takie ważne/najważniejsze dla dobra/szczęścia psa?!? :angryy:



[/quote]
Ogromnie sie cieszę, ze Chmura nie bedzie więcej poniewierac sie po ludziach nie wiadomo gdzie, tylko wraca do rodzinnego domu.
Co do tych 'domków z ogródkiem"........z moich obserwacji wynika, że jest to pułapka. Wiele psów, juz jak na ten ogródek wyjdzie, to nigdy wiecej nie wychyli nosa za bramę, no może pare razy do roku, na wystawe. Tymczasem widuje wielu włascicieli mieszkających w blokach i ich szczęśliwe psy, chodzące na spacery daleko poza osiedle, przemierzajace nowe ścieżki,psy zajęte zabawą, węszeniem, tropieniem . Bez osławionych ogródków, za to dużo weselsze niz te smutne"gałki' stale za siatką, na tym samym skrawku dawno wywąchanej ziemi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina1']Co do tych 'domków z ogródkiem"........z moich obserwacji wynika, że jest to pułapka. Wiele psów, juz jak na ten ogródek wyjdzie, to nigdy wiecej nie wychyli nosa za bramę, no może pare razy do roku, na wystawe. Tymczasem widuje wielu włascicieli mieszkających w blokach i ich szczęśliwe psy, chodzące na spacery daleko poza osiedle, przemierzajace nowe ścieżki,psy zajęte zabawą, węszeniem, tropieniem . Bez osławionych ogródków, za to dużo weselsze niz te smutne"gałki' stale za siatką, na tym samym skrawku dawno wywąchanej ziemi.[/quote]
Właśnie Sabinko,
Ile razy muszę tłumaczyć ludziom, że to, że pies mieszka w bloku z nami nie znaczy, że jest nieszczęśliwy :angryy:. a tak wogóle znam może paru ludzi mieszkających w domkach z ogródkami, którzy rzeczywiście wychodzą na spacer z psem poza ten ogródek :-( większość zakłada, że ogródek psu wystarcza :angryy: i potem widzimy takie psie cienie zza płota szczekające z nudów na każdą przelatującą muchę (z delikatnie rzecz nazywając zwichrowaną psychiką :shake: )
Mniejsza z tym, ludzi nie przegadasz :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam długo i bardzo miło z hodowczynią Z Gończaków. Ona uważa (podobnie jak ja, Hania, Sabina1 czy Kumpelka) że domek z ogródkiem nie najważniejszy i nawet mi powiedziała, że ,,preferuje" chętnych na ogary w mieszkaniach ;) no i nie widzi problemu z adaptacją psa itd itd. Chmurka trafi najpierw do niej, zgodnie z umową i tak należy uczynić, a potem...kto wie, kto wie...(:multi:) i być może cdn...!
AniuW, Chmurka nie byłaby psem niewybieganym, to są ludzie bardzo odpowiedzialni no i pod bokiem jest siostra z domem i dużą działką no i ...z ogarką do poszalenia, no i babcia ogórkowa służy ogrodem i dwoma sukami na szaleństwo-zawsze i o każdej porze:razz:
Sabino1: ja też bym i kradła i kłamała :lol: , pomysł jest hehehe...tak się ,,cieszę" bo uważam się za osobę z zasadami a gdzież one? Sama już dawno chciałam jechać i kraść jedną taką ogarzą suczkę przykutą do budy na łańcuchu bo sprzedać nie chcieli (Hania wie :p ) ale było to niewykonalne :shake: .
No i dziękuję skarbie za linka (co prawda w sprawie bidulki Żanetki w schronie w Węgrowie nic się nie dzieje, ale może po ogłoszeniu na allegro się ruszy, mam taką nadzieję ech..:placz: )

Wracam do tematu. Jedno jest pewne. Sprawa w doskonałych rękach. Nie damy poniewierać Chmurki.
Ogromny szacunek w stronę hodowczyni P Magdy i Ilonki i wielki ukłon :loveu:

Mateusz: a nie boisz się o psi nos ( i resztę) jak on tak sobie zagląda tam gdzie nie powinien?

Dostałam pocztą zaproszenie na Łódż :p i nawet fajną mapkę wymalowali i jak dojechać od strony Warszawy. Czy gdzieś jest w necie stawka zgłoszonych psów/ czy ktoś wie?

Link to comment
Share on other sites

Ja też uważam, że dom z ogrodem nie jest najważniejszy...Przecież Bard jest blokersem i uważam, że nie może narzekać :-) Córka Barda mieszka w Centrum (Krakowskie Przedmieście !) i codziennie jest 4-5 godzin na spacerach ! Przykłady można mnożyć ... Znam też sukę , która mieszkała w pięknym domu z ogrodem i całe dnie spędzała na przekopywaniu ogródka z nudów, a na dodatek została strasznie zapasiona. Zmieniła właścicieli...Chyba przez te wykopane krzaczki...Próbowałam tylko spojrzeć na całą sprawę z drugiej strony...
Może jeszcze zobaczymy Chmurkę na jakiś wystawach ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania W']Może jeszcze zobaczymy Chmurkę na jakiś wystawach ???[/quote]
Też mi to to przyszło do głowy. Chmurka ma piękne oczy. Warto, żeby je świat zobaczył. No ale wszystko w ręku p. Musiał i jej decyzja. Cudownie, że ją zabiera. Prawdziwa hodowczyni, warta ogromnego szacunku. Oby nie trafiały sie jej więcej małe człowieczki z ich wyimaginowanymi kłopotami.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania W']
...
Próbowałam tylko spojrzeć na całą sprawę z drugiej strony...
Może jeszcze zobaczymy Chmurkę na jakiś wystawach ???[/quote]

No jasne AniuW. Bo wszystko (szczęście psa) zależy od właścicieli i tyle :p .
Co do Chmurki. Za wcześnie by tu pisać (cokolwiek więcej ;) ), sprawa tej suni jest otwarta i decyzja będzie należała do hodowczyni.

Łódż już podała stawkę, ale znowu tylko ilość bez imion ( co to za moda się zrobiła :roll: ).

Nie jedziemy do Radomia na krajówkę ( sędziowanie to samo co w ND a my zbieramy cegiełki na Mł Ch dla Moni i CH dla Błogiej), wielka szkoda bo to miła wystawa i mi autentycznie żal.
Mmbbaj: kochani, zgłaszajcie Bajanka koniecznie na Radom, to tylko 100 km. To fajna wystawa ( byłam tam z Dunią), taki piknik rodzinny z miłą atmosferą na zielonej trawce. Super sprawa. Naprawdę warto tam jechać :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...