Jump to content
Dogomania

Jak zachowuje się twój pies w czasie sylwestra?


Figaro

Jak się twój pies w czasie sylwestra zachowuje?  

386 members have voted

  1. 1. Jak się twój pies w czasie sylwestra zachowuje?

    • strasznie się boi
    • boi się, ale tylko troszkę
    • nic mu nie przeszkadza
    • szczeka na fajerwerki


Recommended Posts

mój piesek bardzo boi się petard. gdy podczas sylwestra strzelano petrardami biegał jak oszalały po podwórku i nie wiedział, co ze sobą zrobić. strasznie się bał. a potem gdzieś zniknął. po długich poszukiwaniach okazało się, iż ze strachu skrył się po ogromnym krzakiem w ogródku.......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Zaznaczyłam że Bimbo się troche boi, ale to ni do konca prawda...Nie wychodze z nim na spacer jak strzelają,ale jak już usłyszy to rusza uszami i patrzy gdzie jest petarda,mocno zainteresowany,skupiony, ale nie ucieka itp.W domu jak mocno śpi to nie reaguje, ale jak nie to podnosi głowe i uszy i jest taki jak na spacerze.Nie wiem czy on się boi czy nie?Ma dopiero 1 stylwestra za sobą.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

neska wogóle nie reaguje...poprostu to olewa...jak była mała w wakacje byliśmy u babci na wsi gdzie był tzn "odpust" też masa petard i fajerwerków przez pare dni więc sie przyzwyczaiła i teraz nie robią na niej większego wrażenia nawet jak wybuchną w poblizu

Link to comment
Share on other sites

Besi trzesie sie jak galareta i wskakuje mi na kolana :placz:
Strea rowniez sie troche boi.W tym roku moglam sie przekonac na wlasne oczy jak wysoka przeszkode jest w stanie pokonac aby dostac sie tam gdzie chce :evil_lol: A na treningu skakac przez plotki to jej sie nie chce :mad:
Zas moje rotki nic sobie z calego zamieszania nie robia ;)

Link to comment
Share on other sites

Baryłka troszkę się obawia, ale jej reakcja zalezy głównie od tego czy ja jestem w pobliżu. Jeśli mnie nie ma i sylwestra spędza z dziadkami, to wyszukuje jakies spokojne miejsce gdzie przeczekuje wybuchy z dość niepewna miną. Najczęściej pod stołem lub pod nogami babci. Kiedys chciała wpakować się babuni na kolana - pies prawie wielkości ONka :lol:
Przy mnie robi niepewną mine i sprawdza moja reakcję. Widząc ze jestem spokojna i nic sobie z zamieszania nie robię, wraca do swoich zajęć. Czasem trochę popatrzy ze mną, ale nie jest szczególnie zainteresowana ani nie wariuje.
Dodam że jako szczeniak przeszła specyficzną socjalizacje w temacie petard - jako 12-latka spedzalam swieta u ciotki i z moimi bracmi znalezlismy sobie cudowna rozrywke - rzucanie petard :cool1: Baryłka, wtedy 3-4 miesieczny szczeniak byla ze mna i gdy petarda byla rzucona i uciekalismy, ona była u mnie na rekach. Niezbyt madra zabawa ale mojemu psu wyszla na zdrowie. Przez pierwsze kilka lat zycia w ogole nie reagowal na sylwestrowe strzały - chyba fajnie mu sie kojarzyly. Teraz ma ponad 7 lat i dopiero ostatnio zrobila sie troche niepewna. Moze to z wiekiem albo co. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mój Satuś nie boi się wcale rok temu swój pierwszy w życiu sylwester spędził ze mną na dworze. A w momencie jak zmieniał się rok z 2005 na 2006 to robił koopę podziwiając migoczące na niebie petardy. Tylko był niepocieszony bo był jedynym psem na dworze o tej porze i nie miał się z kim pobawić. W tym roku sylwester przespał na fotelu pod oknem. Kiedyś jacyś gówniarze w parku strzelali petardami to Satuś pognał do nich (chciał pobawić się petardą). Na szczęście mimo że ma ADHD jest posłusznym psem i na zawołanie zawrócił i przybiegł do mnie.
Drugi, bokser Tofik chyba nie wie że był sylwester bo też jakoś te petardy nie wpłynęły na jego błogi sen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...