Jump to content
Dogomania

więcej niż jeden dog


bravaś

Recommended Posts

Kochani,

jaka powinna być Waszym zdaniem minimalna powierzchnia i liczba pomieszczeń pozwalająca na hodowanie w bloku więcej niż jednego dozia. Konkretnie mam na myśli dwa dozie, a jeszcze konkretniej - chłopca i dziewczynkę:-)
pozdrawiamy wszystkich!!!

Kasia i Bravaś

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Bravaś po pierwsze zdroszcze takiej decyzji ;-) a co do tego metrażu to nie wiem popytaj hodowców którzy mają dwa dożki w domciu

Buziaki Klaudia i Jojek

P.S losiu mylisz się... dogi mogą mieszkać w mieszkaniach i tak naprawdę nie potrzebują dużo miejsca a ruch to od zależności od właściciela..Jojek mieszka w mieszkaniu ale codziennie ma po 2-3 godzinne spacerki więc nie widze problemu...

Link to comment
Share on other sites

Cześć Kasiu!

Coz widzę,że planujesz kolejnego dożka tym razem płci żeńskiej:). No z mojego doświadczenia wyniki,że powierzchnia nie jest istotna. Jednak z doświadczeń innych wiem,że jak już to drugi pies, a nie sunia , gdyż pies niestety poradzi sobie z drzwiami i innymi zabezpieczniami jak suczka będzie miała cieczkę.Może jednak drugi pies? ( mąż dla Bubisia?;)).

Pozdrawiam Marysia , Bora , Nula i reszta zwierzyńca

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='bravaś']

jaka powinna być Waszym zdaniem minimalna powierzchnia i liczba pomieszczeń pozwalająca na hodowanie w bloku więcej niż jednego dozia. Konkretnie mam na myśli dwa dozie, a jeszcze konkretniej - chłopca i dziewczynkę:-)
pozdrawiamy wszystkich!!!
[/quote]
Powierzchnia mieszkania ma niewielkie znaczenie, ale wiadomo im wiecej tych metrów to wygodniej. My przez długi czas mieliśmy do dyspozycji naszych dwóch psów zaledwie 37 metrów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='bravaś']Kochani,
jaka powinna być Waszym zdaniem minimalna powierzchnia i liczba pomieszczeń pozwalająca na hodowanie w bloku więcej niż jednego dozia. Konkretnie mam na myśli dwa dozie, a jeszcze konkretniej - chłopca i dziewczynkę:-)
pozdrawiamy wszystkich!!!
Kasia i Bravaś[/quote]
Hihi.. :D będzie drugi doguś/sia?? :)
No, a tak co by było na temat.. to my mamy obie panienki na 50 m2, i wcale nam to nie przeszkadza.. dogom też nie. :) Każdy dobrze wie, jaki jest dog.. może domek być malutki, bo tam i tak tylko jada i śpi :p No i pańcia z panciem jast blisko :) Aktywność zaczyna się na dworze... wtedy faktycznie potrzeba conajmniej 2h na pożądne bieganko... :)
Ja natomiast Kasiu jedynie czego bym się obawiała to faktycznie braku możliwości odseparowania suczki od pieska w czasie cieczki... Dla doga przecież ścianka działowa czy cienkie drzwi w pokoiku w bloku, to nie specjalna przeszkoda..
No i jeszcze kwestia sąsiadów... :( U nas na początku było wiele sprzeciwów.. Wiele trzeba było rozmawiać... i tak w domku "musimy" zachowywać się grzecznie...

Losiu szkoda że sobie tego nie wyobrażasz, albo nie możesz widzieć.. :)
W chwili obecnej mam na "wakacjach" trzeciego doga w domku... co prawda tylko na 10 dni, ale jest :D
I świetnie wszyscy sobie radzimy :) Nikt na nikogo nie wchodzi, miejsca oczywiście mogło by być więcej, ale wystarczy... a szalejemy do woli na dworze :D
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

hihi jojeczku ;)
mam nadzieję, że właściciele mi wybaczą, że zdradzę rąbka "tajemnicy".. ale gościmy malutką (tzn. 2tyg. młodszą od Niobe) żółtaskę Neę :D
i jest fajnie :D wszystkie dziewczynki się super dogadują :D co było dla nas niemałym zaskoczeniem :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...