Jump to content
Dogomania

CIBAU


Saint

Recommended Posts

elo :wink:


czy wie ktos cos wiecej o tej karmie ??? praktycznie nigdzie nie ma jakichs wiekszych informacji o tym jedzonku dla psiakow.


kupilem 1kg tej karmy aby ja wyprobować i aby zobaczyc "co tam w tej paczce siedzi" :wink:

oto co jest napisane na worku:

[size=6][b]CIBAU Lamb&Rice[/b][/size]

"[b]Kompletny pokarm dla psów z problemami trawiennymi i uczuleniowymi[/b]

Cibau Lamb&Rice jest kompletnym pokarmem dla dorosłych psów z problemami trawiennymi i uczuleniowymi. Zawiera mięso jagnięce oraz ryż - składniki wskazane w przypadku psów o szczególnie delikatnym przewodzie pokarmowym lub cierpiącego na alergie. Mięso jagnięce gwarantuje najwyższej jakosci proteiny, ryż i kukurydza zapewniają energię, miąższ burakowy jest źródłem błonnika, sprzyjającego prawidłowemu pobudzeniu jelit; tłuszcz z kurczaka czyni pokarm wyjątkowo ap[etycznym, stanowiąc również doskonałe źródło energii. Olej rybny i olej sojowy gwarantują odpowiednie ilosci kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6; drożdże piwne wspomagają funkcjonowanie przewodu pokarmowego oraz sa bogate w witaminy B i D.
Cibau Lamb&Rice zawiera wszystkie minerały i witaminy dla prawidłowej i zbilansowanej diety.


[b]Sposób żywienia:[/b]

patrz tabelka. Ważne: dzienne ilosci pokarmu zostaly podane w gramach; czasami zachodzi potrzeba zmiany ilosci pokarmy w zaleznosci od indywidualnego zapotrzebowania. Należy zapewnić psu dostęp do swiezej wody przez caly dzien. Zaleca sie regularnie kontrolować stan psa u weterynarza.

Termin przydatnosci do sporzycia: patrz z boku opakowania. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu.

[b]SKŁADNIKI:[/b]
Mączka jagnięca (28% min.), ryż (25% min.), kukurydza, tłuszcz z drobiu, mączka rybna, wysuszony miąższ burakowy, proszek jajeczny, olej rybny, olej sojowy, chlorek sodu, chlorek choliny, wysuszone drożdże piwne. DL-metionina, tlenek cynku, siarczan cynku, tlenek miedzi, siarczan żelaza, węglan żelaza, siarczan manganu, jodek potasu, selanian sodowy, siarczan kobaltu. Przeciwutleniacz: BHT


[b]ANALIZA:[/b]

Wilgotnosć 9.00%
Białka 23.00%
Tłuszcze 10.00%
Błonnik 2.00%
Popiół 7.00%
Wapń 1.20%
Fosfor 0.90%

[b]DODATKI na kg:[/b]

Witamina A 10000 j.m.; Witamina D3 1000 j.m.; Witamina E octan (alfa-tokoferol 91%) 100mg; miedź (tlenek miedzi) 30mg.


i ta tabelka odnosnie ilosci pokarmu:

Toy - Yorkshire, Chihuahua - 1 do 5kg - 30-100g; 5-10kg 100-170g
Small - Terrier, Poodle, Spaniel, Shar Pei - 10do20kg 170-280g; 20-30kg 280g-350g
Medium - Husky, Collie, Setter - 30-40kg 350-450g
Large - Retriver, Malamut, Rottweiller - 40-50kg 450-540g; 50-60kg 540-600g
Giant - Pyrenean, St. bernard - +60kg 600-750g"


[b]Moje spostrzeżenia (na podstawie obserwacji mojego spaniela):[/b]

-siersć błyszczy
-brak problemów z wymiotami, biegunkami
-jest żywy (brak zjawiska "ospałosci")
-karma ma ładne opakowanie i przyjemnie pachnie (czytaj. nie smierdzi :lol: ) :lol:





czy ktos z was spotkal sie z ta karma, slyszal o niej, wie cokolwiek wiecej ???



Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 6 months later...

moja suka ma atopie, wiec chcac nie chcac moze jesc tylko rybke lub jagniecine. Do tej pory jechalysmy na ProFormance Lamb&Rice, ale przeczytalam pochwaly pewnej hodowli AST, ktora karmi Cibau swoje psy juz od roku. Kupilam worek 15kg na probe, wersje Fish&Rice i jestem bardzo zadowolona :D suka wcina bardzo chetnie, kupki sa normalne, z sierscia i skora nie ma problemu :)

[quote]Karma bardzo srednia - typ puriny dog chow, charli'ego itp. Mielismy ja w zoologicznym, gdzie pracowalam. Lepsze od pedigree, ale do premium jej daleko...[/quote] z tym sie nie zgodze...

[URL="http://www.farmina.com"]strona producenta[/URL]

Link to comment
Share on other sites

nie wiem, jak z dystrybutorami, ale mozesz ja kupic w kilku sklepikach internetowych (cena od 125 do 159 - w zaleznosci od promocji i sklepiku) badz tez na allegro - polecam zwlaszcza allegro - cena 99,99 za 15kg, dostawa kurierem gratis. Sama zamawiam u tego pana :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o podstawowe składniki, to standard średniej klasy. W teorii na pewno lepsza od Dog Chow, gdyż tam źródłem białek pochodzenia zwierzęcego są półprodukty z kurczaka czyli inaczej odpady. Ale ponieważ jako przeciwutleniacz jest stosowana substacja BHT, uznana jako substancja rakotwórcza i wycofana z przemysłu spożywczego dla ludzi, lepiej nie serwować jej przez dłuższy czas swoim zwierzakom, zwłaszcza tym z mniejszych ras.

Link to comment
Share on other sites

Kilka dni temu kupiłam taką karmę swojemu Owczarkowi Niemieckiemu. W Warszawie, w Geancie na Jubilerskiej za worek Lamb&Rice 15kg+3gratis zapłaciłam79,99.
Psu karma bardzo smakuje, ale po tym co przeczytałam, nie wiem czy kiedyś ją jeszcze kupię......Czym te psiaki nasze karmić?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Witam karmie ta karma od jakiegos czasu i jestem bardzo zadowolony, z tego co wiem maja bardzo korzystne ceny i promocje ,kupuje w Piastowie u dystrybutora.
Co do tego konserwowania to juz wybór ludzi unia europiejska dopuszcza go do pozywienia dla ludzi wiec nie jest zakazany .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...

Będę wdzięczna za opinie na temat karmy firmy Farmina. Chodzi mi konkretnie o Team Breeder Puppy Fish & Rice (ewentualnie CIBAU Puppy Fish & Rice).
[URL="http://www.farmina.com/?q=pl/content/product/team-breeder-puppy-fish-rice"]http://www.farmina.com/?q=pl/content/pr ... -fish-rice[/URL]
[URL="http://www.farmina.com/?q=pl/content/product/cibau-puppy-fish-rice"]http://www.farmina.com/?q=pl/content/pr ... -fish-rice[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...