Jump to content
Dogomania

Biegnij a cię pogryze


Jukirin

Recommended Posts

[quote name='Jukirin']Mój Montiś w momencie jak ktoś biegnie DOGania go łapie zębami i biedny ten człowiek :evilbat: później go szarpie, rozrywa mu spodnie i stara się go dotkliwie okaleczyć. jak go oduczyć?[/quote]
Najlepiej prowadź psa na smyczy a spuszczaj tylko na ogrodzonym terenie.
BTW: czy mógłbyś rozszyfrować tytuł Twojego topiku?:
[quote name='Jukirin'] [b]Biegnioej [/b]a cię pogryze[/quote] ???

Link to comment
Share on other sites

ja biegam z nim jak on jest na smyczy, ten nagle wyprzedza i z zębami..a on jest jeszcze maly i nie ma kagańca (2,5 miesiąca)

A tytuł miał być "Biegnij..." ale mi sie klawisze mylą bo mam nowa klawiature....sorry :-?

Ale sens w tym że chce go ODUCZYĆ

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jukirin']ja biegam z nim jak on jest na smyczy, ten nagle wyprzedza i z zębami..a on jest jeszcze maly i nie ma kagańca (2,5 miesiąca)

A tytuł miał być "Biegnij..." ale mi sie klawisze mylą bo mam nowa klawiature....sorry :-? [/quote]
możesz to poprawić przecież :o - wystarczy wejść do pierwszego postu i tam zmienić temat...
BTW - obok klawisza WYŚLIJ jest klawisz PODGLĄD - warto z niego korzystać przed wysłaniem postu :D

[quote name='Jukirij']Ale sens w tym że chce go ODUCZYĆ[/quote]
piesek jest bardzo młody - możesz go teraz wielu rzeczy nauczyć :D
Ale biegając z nim na smyczy to Ty powinieneś uważać i nie dopuszczać do opisanej przez Ciebie sytuacji! Gdy widzisz, że ktoś jest w pobliżu i pies mógłby skoczyć skróć mu smycz, odwróć uwagę - Ty masz nad nim panować :D Ty masz "rzadzić" smyczą a nie on!
Napisz więcej o piesku, może zamieść jego zdjęcie (forum dopuszcza wymiary 500x500 pikseli, jeżeli nie umiesz, w Galerii w tematach "przyczepionych są instrukcje :P )
powodzenia

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.hovawart.pl/szczenieta/r-htm/img/edyta/11.jpg[/url]

[url]http://www.hovawart.pl/szczenieta/r-htm/img/edyta/9.jpg[/url]

[url]http://www.hovawart.pl/szczenieta/r-htm/img/6w-rasco1.jpg[/url]

[url]http://www.hovawart.pl/szczenieta/r-htm/img/6w-rasco2.jpg[/url]


Monti ma 2,5 miesiąca. jest rasy Hovawart je trzy posiłki dziennie jak to szczeniaczek. ma swój "charakterek" , wyjątkowo stanowczy i pewny siebie (jednak zdominowany ;) )[/img]

Link to comment
Share on other sites

Proszono bym go opisala....a zatem to zrobilam . :roll: To pojęcia daje tylke że jego zachowanie nie wynika z tego że jest przewodnikiem. Jeżeli pies przewodzi stadem (które w tym przypadku jest rodziną) może być agresywny gdyż go to przerasta. :wink: Często wynikiem nie ustalonej chierarchji jest agresja np. latanie dookoła ogrodu i ujadanie, szarpanie własciciela itp. Więcej o tym w książkach dotyczących psów. :roll:

napisalaś że "...skoro psiaka nie umiesz nauczyc ze nie wono podbiegac i gryzc?"

I własnie po to założyłam ten temat. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Piękny szczeniaczek :D
Myślę, że na spacerach powinnaś stosować to, co Ci opisałam:
[b]Biegając z nim na smyczy to Ty powinnaś uważać i nie dopuszczać do opisanej przez Ciebie sytuacji! Gdy widzisz, że ktoś jest w pobliżu i pies mógłby skoczyć skróć mu smycz, odwróć uwagę - Ty masz nad nim panować Ty masz "rzadzić" smyczą a nie on! [/b]
powodzenia :D

Link to comment
Share on other sites

tak, ja wiem ze po to jest ten topic by sie dowiedziec jak pomoc Twojemu psu i Tobie by nie bylo klopotow. Ale z ta teoria dominacji to juz przesada. i to co piszesz o agresji, Ja rowniez czytalam ksiazki na ten temat ale nie znaczy to ze to prawda.... :roll: wierutne bzdury ze pies szczeka i ujada to znaczy ze jest dominantem. Lub inne podobne. Gdzie indziej jest napisane co innego. i dlaczego nie wierzysz w e inne madrzejsze rzeczy tylko w teorie dominacji? nie wiem po co bawic sie w te rzeczy skoro mozna zajac sie szkoleniem?

Ps. a tak na marginesie to aga ma racje, i zycze Ci powodzenia by sie to udalo.

Link to comment
Share on other sites

ale nie chodzi o to że on skacze na kogos..on skacze na mnie :evilbat:

Z tą teorią dominacji to niestety prawda :( pare lat temu mialam pięknego mieszańca (syberian husky i alaskan malamute) szkolenie nie wchodzilo w gre. piesek nie byl zdominowany..ie moglam z nim iść na spacer gdyż gryzł każdego przechodnia. ujadał biegając dookoła płotu, lub siadał na mnie i nie pozwalał mi wstac. były różne sytuacje. poszlam z nim do behawio...yy....nie wiem jak ten ktos sie nazywa...taki psychlog od psów :oops: i stwierdził ze chodiz wlasnie o dominacje..pomogło, nawet bardzo. ale pewnego dnia pogryzł moją sąsiadke nową która byla w odwiedizny..(bo przywitala sie ze mna tuląc dość mocno :roll: ) i musielismy go uśpić. Więc z tą teorią sie zgadzam :( No ale dobra nie wyżalam się już tu... :wink:

Ciesze się że wam sie monti podoba :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jukirin']ale nie chodzi o to że on skacze na kogos..on skacze na mnie :evilbat: [/quote]

aha.... to moze go oduczyc? gdy bedzie chcial skoczyc TY sie odwracasz od niego tylem i odchodzisz bez slowa. Mowiac do psa w tym momencie, nawet krzyczac czy dotykajac nagradzamy go i to zachowanie sie jeszcze umacnia. Pies to robi zeby zwrocic na siebie uwage. I najczesciej to otrzymuje.

[quote name='Jukirin']Z tą teorią dominacji to niestety prawda :( pare lat temu mialam pięknego mieszańca (syberian husky i alaskan malamute) szkolenie nie wchodzilo w gre. piesek nie byl zdominowany..[/quote]

:eek2: wiesz, znam kilka osob, ktore tez normalnie nie mogly szkolic swoich huskych, alaskanow i tego typu posw, bo to ciezkie do pracy psy... jednak jak trafily na metode klikerowa, stal sie cud, kazdy pies dal sie wyszkolic i robi to super, nawet znam malamuta ktory skacze w agility i jest bardzo posluszny. Tez potrafil byc agresywny, ale od kiedy jest na klikerze, znormalnial od razu i jest super pieskiem.
To nie jest sprawa dominacji, tylko kwestia nauczenia w odpowiednio dobrany sposob by pies zachowywal sie tak a nie inaczej.
A uwierzylabys ze takie zwierzeta jak kury, papugi i inne ptaki, swinie, szczury, koty, ryby tez sa szkolone ? tyle ze klikerem i wychodzi to na serio super. Nawet te zwierzeta sa uczone agility... i kto by pomyslal? co dopiero psy.. ale jak nie wierzysz -Twoja sprawa. Wszyscy wierza tylko w dominacje psa, i to ze trzeba to zrobic bo inaczej pies nie bedzie posluszny...

Co powiesz na moja Tosce, ocen jak Ty sadzisz. Uciekala, wolanie miala gdzies, skakala na wszystkich, je pierwsza czesto, dokarmiam ja przy stole, przechodzi pierwsza przez drzwi najczesciej, na smyczy ciagnela jak parowoz, ze sie wywrocic moglam. Teraz juz jest lepiej, a Ty zgadnij dlaczego? i jaki mogl byc powod takich zachowan. Powiem jeszcze ze to retriever, wcale nie taki latwy pies z pozoru do wychowania, bo strasznie zywiolowy, ma mnostwo energii.

[quote name='Jukirin']nie moglam z nim iść na spacer gdyż gryzł każdego przechodnia. ujadał biegając dookoła płotu, lub siadał na mnie i nie pozwalał mi wstac. były różne sytuacje. poszlam z nim do behawio...yy....nie wiem jak ten ktos sie nazywa...taki psychlog od psów :oops: i stwierdził ze chodiz wlasnie o dominacje..pomogło, nawet bardzo. ale pewnego dnia pogryzł moją sąsiadke nową która byla w odwiedizny..(bo przywitala sie ze mna tuląc dość mocno :roll: ) i musielismy go uśpić. Więc z tą teorią sie zgadzam :( No ale dobra nie wyżalam się już tu... :wink: [/quote]

jakbys poszla do innego, takiego co bardziej wie o co lata z psami, to by cos innego powiedzial i zalecil zwalczac te nawyki uczac pozytywnymi metodami. Pamietaj- agresja rodzi agresje..czyli pewnie Ci poradzil "reczne" wytlumaczenie psu kto tu rzadzi. Napisz prosze jak to bylo. Co Ci kazal zrobic.
A usypiac wcale nie trzeba bylo... tylko popracowac z psem.

[quote name='Jukirin']Ciesze się że wam sie monti podoba :D[/quote]

Z tym sie z Toba zgadzam w 100% Twoj piesek jest sliczny :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jukirin']ja biegam z nim jak on jest na smyczy (.....)[/quote]
Po prostu uważa to za świetną zabawę, Ty uciekasz, on goni, więc chce Cię złapać :lol: Nie biegaj z nim na smyczy, nie prowokuj takich zachowań. Skoro maluch się tak świetnie bawi, to jest to dla niego samonagradzające i nie oduczysz go tego do końca świata. Trudno ignorować sporego szczeniora, który wisi u nogawki... :-?
Kup dłuższą linkę i niech sam biega, np. za zabawkami, przy okazji nauczy się aportować :fadein: Naucz go innych zabaw, wtedy łapanie za nogawki straci na atrakcyjności.

Link to comment
Share on other sites

ale z tym syberiano-alaskanem było jak miałam 12 lat i klikiera wówczas nie było. nie radzili mi metody ręcznej tylko w stylu kolejność jedzienia itp.

Monti faktycznie sie super bawi jak może mnie złpać za gacie i mną potarmoscić..... :wink:

Jeszcze moja koleżanka (której się nie oduczy tego i nawet klikier albo elektyrczny pasterz nie pomoże :D ) Ola, biega i chce aby on ją gonił bo uważa to za super zabawe :D .....niehc poczkea jeszcze z 5 miesięcy :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jukirin']
Jeszcze moja koleżanka (której się nie oduczy tego i nawet klikier albo elektyrczny pasterz nie pomoże :D ) Ola, biega i chce aby on ją gonił bo uważa to za super zabawe :D ...[/quote]
Lepiej się nie baw z tą koleżanką, bo potem Ty będziesz miała problemy z psem, a nie ona... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mój huski też miał ciekawą formę zabawy: gdy szaleliśmy razem a on np. zaczynał całkiem świrować nie słuchając mnie zupełnie to.. - każdy teraz powie, że powinnam się odwrócić tyłem i go zignorować.. 8) Jest tylko jedno ale - mój pies gdy się rozbrykał a ktoś odwracał się tyłem..po prostu gryzł tę osobę w tyłek :lol: hehe
Tak więc ja zrezygnowałam z tej metody ;) Generalnie czasem mu się jeszcze zdarza, jak szaleje. Ale teraz jest znacznie mądrzejszy i na samo słowo "ała" puszcza natychmiast. Z resztą nigdy nie gryzie mocno tylko łapie ząbkami jak już.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Trochę mnie nie było , a tu taki kwiatek :D
W zasadzie to już lekka przesada żeby u 2,5 miesięcznego psa poruszać teorię dominacji choć jestem zwolennikiem tej teorii .
Na zachowanie psa popatrz w ten sposób :
jestem psem i uczę się w zabawie


główną zabawą z rodzeństwem jest ??? uciekanie gonienie zapasy gryzienie


o nie mam rodzeństwa , ale też mam się z kim bawić

główną zabawą z ... ? jest ??? uciekanie gonienie zapasy gryzienie


więc nie dominacja tylko poznawanie świata jeśli coś ucieka należy to złapać , a ręką psa jest ?
Zwolnij tempo .
Najpierw naucz psa chodzić przy nodze , potem stopniowo przyspieszaj .
Wprowadź komendy .
Jest czas pracy i czas zabawy .
Po nauczeniu psa delikatności w stosunku do właściciela w 90% przypadków problem znika
te 10 % da się podciągnąć pod TD choć nie w książkowej formie .
TD w formie książkowej występuje może w 0.000001 % przypadków :)
ja takiego nie spotkałem
jeśli oduczysz psa podgryzania rąk uspokoisz go i w wieku 1,5 roku nadal bieganie będzie powodować agresję oznacza to że masz problem – na razie masz po prostu parę rzeczy do zrobienia :).
życzę powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Jukirin ja powiem tyle, mam huskyego i jest szkolony metodą klikerową (wprawdzie dopiero zaczynamy), ale nigdy do nikogo nie wykazywała agresji (nigdy jej tego nie uczyłam).

A jeśli twój psiak rzuca się na ciebie lub na biegnącą osobę - spróbuj psiaka zainteresować swoją osobą poprzez jego nagradzanie za każdym razem gdy na ciebie spojrzy (wtedy psiak skupi się tylko na tobie).

Jeśli dodatkowo pokażesz psu (poprzez kopanie z nim w liściach, bawienie się zabawką, itp.) że możesz być interesujący, psiak nie będzie zwracał uwagi na nic i nikogo innego niż ty!!!

Życzę powodzenia :)

Mój husky chodzi mi przy nodze i się mnie pilnuje (nawet gdy jest puszczony wolno). Pokazałam jej, że jestem na tyle interesująca i warto zostać przy mnie, że teraz nie chce mnie opuścić.

A ponoć husky to psy, które uciekają :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...