Jump to content
Dogomania

SKANDAL,FATALNY WERDYKT, UKŁADY, NIEUCZCIWOŚĆ NA WYSTAWIE...


MSMIMI

Recommended Posts

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ola12']JAK JA wystawialm mojego mobika, w legnicy i przegral z oblesnie brzydka suka!!! ktora miala garba i doslowne bez wlosow byla. jedynie na ogonie i troszke na uszach. ale musiala wygrac bo byla znajoma sedziny. za mowke miala ze sie odwracal do suki. a po ocenie przylazla do nas i zaczela sobie chwalic. a na ringu mowila co innego... myslalam ze tam na nia wybuchne i ja ringowka zamije:diabloti: tak sie zdenerwowalam ze az slow mi brakuje[/quote]To w końcu jak to było naprawdę?Jaka znajoma sędziny?Ja całe swoje długie zycie myślałam,że Pan Stępka to mężczyzna,a to własnie on sędziował jamniki w Legnicy:crazyeye: A ta "obleśnie brzydka suka",jest mi również znana i jakoś mija się moja opinia o niej z twoim zdaniem.Poza tym myślę,że już dałaś popis z tym tekstem na innym forum i dostałas za to bana,więc proponuję poczytaj wzorzec,chyba w twoim wieku,11lat potrafisz zrozumieć o czym w nim mowa?
Na marginesie,zastanów się co piszesz,bo to są pomówienia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola12']przegral z oblesnie brzydka suka!!! :diabloti: tak sie zdenerwowalam ze az slow mi brakuje[/quote]

Nie byłam na tej wystawie i nie widziałam tej suki.Ale taki tekst i takie podjeście..przeginasz.Chyba sama nie chciałabyś,żeby ktoś tak nazwał Twojego psa. Następnym razem proponuje inaczej intepretować swoje słowa..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']To w końcu jak to było naprawdę?Jaka znajoma sędziny?Ja całe swoje długie zycie myślałam,że Pan Stępka to mężczyzna,a to własnie on sędziował jamniki w Legnicy:crazyeye: A ta "obleśnie brzydka suka",jest mi również znana i jakoś mija się moja opinia o niej z twoim zdaniem.Poza tym myślę,że już dałaś popis z tym tekstem na innym forum i dostałas za to bana,więc proponuję poczytaj wzorzec,chyba w twoim wieku,11lat potrafisz zrozumieć o czym w nim mowa?
Na marginesie,zastanów się co piszesz,bo to są pomówienia![/quote]W pełni popieram. Każdy mysli , ze jego suczka, czy piesek, to Owsmy cud swiata i musi wygrywać. Krytykoać jest latwo, ale takie opinie, to juz faktycznie pomowienia i od nich robi sie malo sympatycznie na forum:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Ja też uważam, że moj pies jest najpiękniejszy i wogóle naj, bo jest moj.
Chyba nikt nie lubi przegrywać, ale ktoś musi wygrać ,a ktoś musi przegrać.
Nie wiem jak wy, ale ja mam większą satysfakcję jak wygram z bardzo dobrym psem. Nigdy nie lekceważe "przeciwnika":eviltong:. Ponieważ kazdy sedzia preferuje inny typ psa. W kazdym psie jest coś wyjatkowego.

Jeszcze jedno nie cierpię agresji na ringu! Bardzo podobało mi się zachowanie pewnego sedziego w Katowicach. Na ringu pies rzucający sie na inne psy. Sedzia reaguje natychmiast pierwsze ostrzezenie, potem drugie i za trzecim razem wyrzucenie psa z ringu. Oby takich sedziów było wiecej. A nie człowiek musi pilnować i bronić swojego psa przed zebami sasiada.:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola12']JAK JA wystawialm mojego mobika, w legnicy i przegral z oblesnie brzydka suka!!! ktora miala garba i doslowne bez wlosow byla. jedynie na ogonie i troszke na uszach. ale musiala wygrac bo byla znajoma sedziny. za mowke miala ze sie odwracal do suki. a po ocenie przylazla do nas i zaczela sobie chwalic. a na ringu mowila co innego... myslalam ze tam na nia wybuchne i ja ringowka zamije:diabloti: tak sie zdenerwowalam ze az slow mi brakuje[/quote]

Znowu na tym forum przyszłaś zamęt robić ? Juz na jednym bana dostałaś.
Coś ci dziecino "dzwoni" tylko nie wiesz w "którym kościele" i siejesz plotki .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kika22']Ja też uważam, że moj pies jest najpiękniejszy i wogóle naj, bo jest moj.
Chyba nikt nie lubi przegrywać, ale ktoś musi wygrać ,a ktoś musi przegrać.
Nie wiem jak wy, ale ja mam większą satysfakcję jak wygram z bardzo dobrym psem. Nigdy nie lekceważe "przeciwnika":eviltong:. Ponieważ kazdy sedzia preferuje inny typ psa. W kazdym psie jest coś wyjatkowego.
[/quote]
Ja myślę podobnie..satysfakcja jest większa jesli wygrywa się z naprawdę dobrym psem..i zawsze trzeba liczyć się z tym,że werdykt sędziego może zaskoczyć.:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kika22']
Jeszcze jedno nie cierpię agresji na ringu! Bardzo podobało mi się zachowanie pewnego sedziego w Katowicach. Na ringu pies rzucający sie na inne psy. Sedzia reaguje natychmiast pierwsze ostrzezenie, potem drugie i za trzecim razem wyrzucenie psa z ringu. Oby takich sedziów było wiecej. A nie człowiek musi pilnować i bronić swojego psa przed zebami sasiada.:mad:[/QUOTE]

Spotkalam sie z takim zachowaniem sędziego teraz na wystawie w Białymstoku. Rodezjan rzucił sie na innego psa, sędzia natychmiast zareagowal i usunał psa z ringu. BRAWO!

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej denerwują mnie właśnie układy.
Sędzia, który oceniał moją sukę, patrzył na drugi koniec ringówki.
Wygrała suka hodowczyni, która po ocenie była na herbatce z Panem sedzią.

I te opisy - że sędzia nie patrzy na ogół wzorca, tylko na to, czy mu się pies podoba, czy też nie.
Na jednej z wystaw Sona dostała BOG3 i rewelacyjny opis, na następnej - dramat.

Pozdrawiam. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='narisowa']pies zgodny ze wzorcem, ale mi się nie podoba. doświadczyłam na własnej skórze.[/quote]
też coś takiego przerabiałam :mad:
"typowa, zgodna z wzorcem itp itd, ale w dniu dzisiejszym ładniejsza jest suka xyz" może jak by sędzie oglądał obie suki następnego dnia to moja była by ładniejsza?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksiedwa']też coś takiego przerabiałam :mad:
"typowa, zgodna z wzorcem itp itd, ale w dniu dzisiejszym ładniejsza jest suka xyz" może jak by sędzie oglądał obie suki następnego dnia to moja była by ładniejsza?[/QUOTE]

może była w lepszej kondycji po prostu? każdy pies ma swoje słabsze i lepsze dni. Też coś takiego doświadczyłam.

Link to comment
Share on other sites

"....Od roku wystawiania psów, pierwszy raz dostałam z psem bardzo dobrą.. bez konkretnego podania powodu....."

A ja mam troche inne zdanie ....uwazam, ze nasi (Polscy) sedziowie zdecydowanie naduzywaja ocen doskonalych.

Co znaczy slowo doskonaly? Nie powinno byc do niego zadnej uwagi. A jesli spojrzymy obiektywnie na swoje psy to czy rzeczywiscie one sa "DOSKONALE". Ja tam u swojego psa widze wszystkie (mam nadzieje ze wszystkie) niedoskonalosci i wcale nie obrazam sie za ocene bardzo dobra.

I choc sam tez juz troche wystaw zaliczylem jako wystawca to zawsze mnie bawi gdy niektorzy "wystawcy" zacietrzewiaja sie i wybuchaja z pretensjami, ze ich pies nie dostal oceny doskonalej - fakt, ze troche do tego przyzwyczaili nas sedziowie ale ludzie - koledzy wystawcy - opamietajmy sie, troche krytycyzmu w stosunku do swoich psow i nas samych.

[quote name='fidekangela']...Jeżeli chodzi o BIS-y-Tam sędzia kieruje się głównie swoim gustem.Jeden woli mniejsze psy, drugi większe, trzeci myśliwskie, czwarty zwraca uwage głównie na handling itp. itd. I tak już zapewne będzie.[/quote]

Ja uwazam ze BIS to w ogole jakas pomylka - jak mozna porownywac psy tak roznych ras .... przeciez to jest niemozliwe....... czy uwazacie, ze mozna porownywac rower z samochodem ??? to jak porownac np Pomeraniana z Dogiem? ???

Link to comment
Share on other sites

Hmmm Masz troche racji z tym krytycyzmwem:)
opowiem wam teraz historję sprzed 24 lat:
Miałem wtedy rodowodowego Jamniora ( celowo przez duże J - wiadomo harakter Jamnika) Pies po świetnym ojcu- Ringo Mercurym i dobrej mamie:)
Był naprawde bardzo ładnie zbudowanum, umięśnionym i umaszczonym czarnym długowłosym piwesskiem. Miał wszystkie cechy rasy i był naprawde doskonałyAle cuż- wygrał inny. OKi. tyle, że był to pies sędziny, która oceniała na ringu tego dnia...
Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksiedwa']też coś takiego przerabiałam :mad:
"typowa, zgodna z wzorcem itp itd, ale w dniu dzisiejszym ładniejsza jest suka xyz" może jak by sędzie oglądał obie suki następnego dnia to moja była by ładniejsza?[/quote]
Owszem, prezencja zalezy tez od dnia i okoliczności i nic w tym dziwnego. Wystawiałam sukę w Czechach na wystawie krajowej a na drugi dzień mieliśmy klubówkę. Sędzia był ten sam - zaproszony na ta okazje specjalista z kraju pochodzenia rasy. Moja suka była sama w swojej klasie. Pierwszego dnia w hali poprawnie pobiegła, poprawnie stanęła, sedzia dokładnie ją obmacał, nie miał zastrzezeń i dał doskonałą ale bez CAC. Nastepnego dnia klubówka odbywała się na zewnątrz. Suka poszła z ogniem w oku, jak na paradzie a sedzia powiedział, ze dopiero teraz widzi jej urodę i dlatego dziś CAC jej siejak najbardziej nalezy.
Mało tego, wybór Zw Rasy tez róznił sie od tego z poprzedniego dnia. Po prostu psy prezentowały sie inaczej - sedzia nieco sie sumitował ale zmiane zdania solidnie uzasadnił i nikt z wystawców nie miał zastrzezeń.
[quote name='sylwekw']
ludzie - koledzy wystawcy - opamietajmy sie, troche krytycyzmu w stosunku do swoich psow i nas samych.[/quote]
:klacz:
[quote name='sylwekw']Ja uwazam ze BIS to w ogole jakas pomylka - jak mozna porownywac psy tak roznych ras .... przeciez to jest niemozliwe....... czy uwazacie, ze mozna porownywac rower z samochodem ??? to jak porownac np Pomeraniana z Dogiem? ???[/quote]
Mozna , mozna. Porównuje sie nie pomeraniana z dogiem ale to jak bardzo kazdy z nich jest zblizony do ideału swojej rasy.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]to jak porownac np Pomeraniana z Dogiem? ???[/QUOTE]

no no no :) a co to za wytykanie pomeraniana ? co to pomeranian to napis na dropsach heheeh ja stanowczo oponuje :) ( ZART]

a teraz z innej beczki:
Mnie zdziwilo najbardzij gdy przy opisie sedzia rozplywal sie nad psem (pomimo ze suka nie wygrała porownania o NDSwR to sedzia mowil ze pod tym czy innym wzgledem jest lepsza od wszystkich psow w rasie) a zatem rozplywalam sie nad ta suka tak samo jak sedzia :) po czym "LUP" - dostalam jak obuchem w leb stwierdzeniem :
[I]'CWC nie dostanie - jest taka ladna ze sie zdazy nawygrywac "[/I]

he he wtedy mnie to zszokowalo ...

Nie bulwersuje mnie to juz teraz- ale wtedy bylam naprawde zdziwiona niekonsekwencją:) wiec nie dziwmy sie :) bedziemy na ringach jeszcze wielokrotnie zaskakiwani :)

A ja mam nadzieje ze tym razem juz tylko pozytywnie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja uwazam ze BIS to w ogole jakas pomylka - jak mozna porownywac psy tak roznych ras .... przeciez to jest niemozliwe....... czy uwazacie, ze mozna porownywac rower z samochodem ??? to jak porownac np Pomeraniana z Dogiem? ???[/quote]


[B] BEST in SHOW nie [/B]znaczy nic innego jak NAJLEPSZY W POKAZIE.
W BIS-ie udział bierze 10 psów,sa to zwycięzcy dziesięciu grup FCI.Są to najpiękniejsi przedstawiciele swoich grup,a grupy są różne,są i jamniki są i pastuchy.Cała ta dziesiątka ma tytuł Best of Group i spośród nich wybiera się Zwycięzcę Best in Show.A dla kogo sie wybiera;) Jest to ukłon w strone publiczności- Bisa wygrywaja psy bardzo efektowne,takie ,ktore "ciągna "oko,rzadko wygrywa jamnik krótkowłosy standard,owczarek niemiecki czy Ca de Bou.Najczęściej "BISUJĄ" pudle,spaniele,charty afgańskie,małe szpice-one sa bardzo widowiskowe,publika je kocha i dostaje co chciała;):lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwekw']
Ja uwazam ze BIS to w ogole jakas pomylka - jak mozna porownywac psy tak roznych ras .... przeciez to jest niemozliwe....... czy uwazacie, ze mozna porownywac rower z samochodem ??? to jak porownac np Pomeraniana z Dogiem? ???[/quote]ja chętnie stanęłabym na ringu obok Pomeranianka:loveu:...moja suka pewnie zabiłaby go z radości jednym machnięciem ogona..i wtedy zgodnie z prawami natury wygrałby ten,który przetrwał :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...