Jump to content
Dogomania

SKANDAL,FATALNY WERDYKT, UKŁADY, NIEUCZCIWOŚĆ NA WYSTAWIE...


MSMIMI

Recommended Posts

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. cytujesz post dotyczący dokładnego oglądania psów i wklejasz zdjęcie z porównania pozbawione jakiegokolwiek komentarza. Mamy prawo nie zrozumieć i zapytać.
2. jeżeli był to post tylko do Nitencji to powinno to być zaznaczone lub wysłane na PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']1. cytujesz post dotyczący dokładnego oglądania psów i wklejasz zdjęcie z porównania pozbawione jakiegokolwiek komentarza. Mamy prawo nie zrozumieć i zapytać.
2. jeżeli był to post tylko do Nitencji to powinno to być zaznaczone lub wysłane na PW.[/quote]
sory
wyjasniam
ten drugi lepszy pod kazdym wzgledem
nie ulega watpliwosci
to zdanie sedzow i znawcow tej rasy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']Kerry ja pisze o sedziach ktorzy sedziuja PSY a nie drugi koniec smyczy :diabloti: Sam wiesz ze czasem wchodzi stawka i jest jeden pies ktory zapiera DECH << i taka sytuacje mialam na mysli i nie zadna INNA :angryy:[/quote]
wiem ja tak przy okazji :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']Kerry ja pisze o sedziach ktorzy sedziuja PSY a nie drugi koniec smyczy :diabloti: Sam wiesz ze czasem wchodzi stawka i jest jeden pies ktory zapiera DECH << i taka sytuacje mialam na mysli i nie zadna INNA :angryy:[/quote]
wiem ja tak przy okazji :razz:

Link to comment
Share on other sites

11 sierpnia pojechałam z moja sunią parson russell terrier na naszą pierwszą wystawę do Sopotu. Przed ringiem Ajka poznała kilku kolegów z rasy, których niestety nie było zbyt dużo. Na naszym ringu bylo spóźnienie z powodu bardzo dokładnej sędziny (do psów podchodziła z metrówką). Na szczęście Ajka się jej spodobała (piękna główka, wspaniałe ząbki) i dostała wybitnie obiecujący oraz nominacje do najpiękniejszego szczeniaka wystawy. Na ringu przygotowawczym asystent sędziego przekazał że psy mają być ustawione według wielkości, a gdy wszyscy się ustawili sędzia podszedł tylko do największych, na małe nawet nie zwracał uwagi (tylko ras podszedł ktoś się sóźnił był to większy pies więc poswięcił mu więcej uwagi). Gdy wybiegliśmy na ring honorowy Ajuchna lekko sie rozszczekała (wiem że nie miała szans bo w końcu od 4 nad ranem nawet sie nie przespała). Wygrały największe psy, jedyne które sędzia zaszczycił uwagą.:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio też widziałam takiego sędziego. Do pierwszej 5 zakwalifikowały się tylko duże psy i chyba jeden mały. W czasie gdy kazał biec małemu psu lub psu który mu się nie podoba ( każdy biegł ) na przeciw siebie, sam rozglądał się do okoła, patrzył na publiczność...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kika004'] Wygrały największe psy, jedyne które sędzia zaszczycił uwagą.:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:[/quote]

Hymmm...jeżeli mówimy o wyborach BIS PUPPY z soboty to nie sądze aby wygrały największe psy. 1 lokata- pomeranian,2lokata-jamnik ,3 lokata- no i tutaj fakt "duży" pies wyżeł niemiecki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia:)']Ostatnio też widziałam takiego sędziego. Do pierwszej 5 zakwalifikowały się tylko duże psy i chyba jeden mały. W czasie gdy kazał biec małemu psu lub psu który mu się nie podoba ( każdy biegł ) na przeciw siebie, sam rozglądał się do okoła, patrzył na publiczność...[/quote]

Droga, Natalio, ja widziałam natomiast sytuację odwrotną:cool3: Widzisz, zawsze ktoś będzie czuł się pokrzywdzony;) Nie zadowoilisz wszystkich, ale faktycznie czasami jest to naprawdę irytujące kiedy sędzia niektórych psów nawet nie zaszczyci spojrzeniem na BISie....:cool1:

Oj, Kika, zapraszam do obejrzenia zdjęć z wystawy w Sopocie z BiSa Puppy z soboty....nie wiem,ale ja tam tylko jednego dużego psa widzę..I tak się składa,ze ostatnio dosyć często widzę sędziującego TEGO akurat sedziego na BiSach i odniosłam wrażenie, ze z reguły wybiera małe psy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goshka']Droga, Natalio, ja widziałam natomiast sytuację odwrotną:cool3: Widzisz, zawsze ktoś będzie czuł się pokrzywdzony;) Nie zadowoilisz wszystkich, ale faktycznie czasami jest to naprawdę irytujące kiedy sędzia niektórych psów nawet nie zaszczyci spojrzeniem na BISie....:cool1:

[/quote]

Według mnie mógłby chociaż spojrzeć. Moze by wypatrzył zwycięzcę ??
A ja nie czuję się pokrzywdzona, bo to nie mój pies był wystawiany ;)

Link to comment
Share on other sites

Takie 'kanty' są i będą na wielu wystawach w Polsce i nie tylko.
Z drugiej strony każdy sędzia ma inny gust.

Byłam na wystawie z Gdyni z Yorsahire Terrierką miałyśmy 1 lokatę na 10, dosknałą i Zwycięstwo Młodzieży.
W Chojnicach sędzia dopiero gdy postawił psy na lokatach kazał podchodzić wg numerku i odebrać kartę ocen. I dopiero wtedy wpisywał oceny, zaznaczał sobie.
Popatrzył na 'moją' Bajkę, na mnie i wybrał bardzo dobrą.!
No myślałam że mnie szczyści!! :angryy: :roll:
Od roku wystawiania psów, pierwszy raz dostałam z psem bardzo dobrą.. bez konkretnego podania powodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paaati_93']Takie 'kanty' są i będą na wielu wystawach w Polsce i nie tylko.
Z drugiej strony każdy sędzia ma inny gust.

Byłam na wystawie z Gdyni z Yorsahire Terrierką miałyśmy 1 lokatę na 10, dosknałą i Zwycięstwo Młodzieży.
W Chojnicach sędzia dopiero gdy postawił psy na lokatach kazał podchodzić wg numerku i odebrać kartę ocen. I dopiero wtedy wpisywał oceny, zaznaczał sobie.
Popatrzył na 'moją' Bajkę, na mnie i wybrał bardzo dobrą.!
No myślałam że mnie szczyści!! :angryy: :roll:
Od roku wystawiania psów, pierwszy raz dostałam z psem bardzo dobrą.. bez konkretnego podania powodu.[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]a ja dostałam nie raz ocenę bardzo dobrą na wystawach jak pokazywałam psy i jakoś mnie to nie rusza :razz:
zawsze sobie powtarzam - nie ta wystawa to inna
po prostu to jest hobby ;) [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]a każdy sędzia preferuje inny typ jeden woli małe a drugi większe, czarne - jasne itd. itp.
także moim zdaniem nie ma się co przejmować pies bez oceny b.db. to jak uczeń bez jedynki [/COLOR][/FONT]:evil_lol:
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]
[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Wkońcu coś się zmienia u nas i to na lepsze. Sędziowie chyba otworzyli oczy też na inne oceny. A wystawcy , wiadomo- przyzwyczajeni do doskonałych.Już kiedyś pisałam ,że nie każdy pies zasługuje na tą doskonała i ,że bardzo dobrze ,że zaczyna się używać całej skali ocen a nie tylko tej jednej.Jeżeli chodzi o BIS-y-Tam sędzia kieruje się głównie swoim gustem.Jeden woli mniejsze psy, drugi większe, trzeci myśliwskie, czwarty zwraca uwage głównie na handling itp. itd. I tak już zapewne będzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fidekangela'] Jeżeli chodzi o BIS-y-Tam sędzia kieruje się głównie swoim gustem.Jeden woli mniejsze psy, drugi większe, trzeci myśliwskie, czwarty zwraca uwage głównie na handling itp. itd. I tak już zapewne będzie.[/quote]
Dodam jeszcze ze pierwsza selekcja odbywa sie juz na ringu przygotowawczym. Jezeli jest tam kilka psów które naprawdę robia wrazenie to sedziemu pozostaje tylko popatrzec jak sie poruszają zeby ustalić ich kolejność na podium. Cała reszta to tylko show dla publicznosci.

Link to comment
Share on other sites

JAK JA wystawialm mojego mobika, w legnicy i przegral z oblesnie brzydka suka!!! ktora miala garba i doslowne bez wlosow byla. jedynie na ogonie i troszke na uszach. ale musiala wygrac bo byla znajoma sedziny. za mowke miala ze sie odwracal do suki. a po ocenie przylazla do nas i zaczela sobie chwalic. a na ringu mowila co innego... myslalam ze tam na nia wybuchne i ja ringowka zamije:diabloti: tak sie zdenerwowalam ze az slow mi brakuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fidekangela']Wkońcu coś się zmienia u nas i to na lepsze. Sędziowie chyba otworzyli oczy też na inne oceny. A wystawcy , wiadomo- przyzwyczajeni do doskonałych.Już kiedyś pisałam ,że nie każdy pies zasługuje na tą doskonała i ,że bardzo dobrze ,że zaczyna się używać całej skali ocen a nie tylko tej jednej.Jeżeli chodzi o BIS-y-Tam sędzia kieruje się głównie swoim gustem.Jeden woli mniejsze psy, drugi większe, trzeci myśliwskie, czwarty zwraca uwage głównie na handling itp. itd. I tak już zapewne będzie.[/quote]


Dokladnie, bo nie kazdy pies jest doskonalym egzemplarzem rasy, a przeciez ocena "doskonala"przeznaczona byc winna wlasnie dla takiego psa. Natomiast ocena "bardzo dobra" to ocena , na ktora zasluguje BARDZO DOBRY przedstawiciel rasy. Nasi zas wystawcy czuja sie baaardzo obrazeni, jesli jakis sedzia ( albo kretyn, albo ukladowiec, oczywiscie ) osmieli sie dac ich psu ocene bdb.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goshka']Oj, Kika, zapraszam do obejrzenia zdjęć z wystawy w Sopocie z BiSa Puppy z soboty....nie wiem,ale ja tam tylko jednego dużego psa widzę..I tak się składa,ze ostatnio dosyć często widzę sędziującego TEGO akurat sedziego na BiSach i odniosłam wrażenie, ze z reguły wybiera małe psy...[/quote]
Nie miałam na myśli wystawy w Sopocie! Tylko gdzie indziej. Piałam o swojej sytuacji, a nie o ringu honorowym. Bo akurat tam to zdaje sobie sprawę, że wygrywają psy preferowane przez sędziego i nie ma dla mnie znaczenia czy to jest mały czy duży przedstawiciel rasy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kika004']11 sierpnia pojechałam z moja sunią parson russell terrier na naszą pierwszą wystawę do Sopotu. ...... Wygrały największe psy, jedyne które sędzia zaszczycił uwagą.:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:[/quote]

Kika, wyraźnie napisałaś ,że chodzi Ci o wystawe w Sopocie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...