Jump to content
Dogomania

SKANDAL,FATALNY WERDYKT, UKŁADY, NIEUCZCIWOŚĆ NA WYSTAWIE...


MSMIMI

Recommended Posts

Myślę, że uprawnienia ograniczone do jednej grupy to znowu przegięcie w druga stronę. All rounderów nie popieram, ale ja sama interesuję się nie tylko swoja rasa i psami z grupy I ale także z gr III i X. W przyszłości zamierzam mieć charta perskiego i co. Moge zrobić tylko na jedną grupe uprawnienia czyli wybieram między dwoma rasami które kocham? Dobry sędzia poradzi sobie nie tylko z sędziwaniej jednej grupy. Ja już troszkę się rozeznalam i wiem do kogo jeździć nie warto, a jeśli zjawia się ktoś nowy no to moge go "przetestować" lub zapytac innych ktorzy u niego byli o zdanie. Jest naprawdę sporo sędziów z prawdziwego zdarzenia, ale niekiedy żeby dostać opis od prawdziwego znawcy trzeba tez ruszyć dupkę za granicę, a nie tylko narzekać jak to u nas jest byle jak. Poza tym podpisuję się pod Gonią i polecam pójście na kurs asystencki. Bo samym gadaniem to za wiele nie zdzialacie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='haker11']Mój Apis zawsze dostawał oceny doskonałe, na każdym prawie opisie miał wyszczególnione "piękny pies o [B]bardzo ładnej samczej głowie[/B]! A tu nagle na światówce w Poznaniu szanowny sędzia dał mu bdb i napisał: "piękny pies ale jak na samca głowa za mała!":angryy: I jak tu mówić o uczciwości na wystawach?? Szkoda słów, takie życie![/quote]

Nie znam się na dogach, nie wiem jak wygląda Twój pies i nie wiem jaką ma głowę. Poprostu coś z innej bajki - znajoma ma suke, która dostaje bardzo ładne opisy o głowie - super stop, mózgoczaszka, kufa itp.itd... Ale dla mnie głowa tej suki jest brzydka! A znam się na tej rasie i wiem jak powinna wyglądać głowa chociaż poprawna. Nie mówie tego odnośnie Twojego psa, tylko chodzi o to że opis może bardzo różnić się tak naprawdę od rzeczywistości i opis jednego sędziego może nie odpowiadać opisowi drugiego sędziego (a szkoda).
A co do samej Światówki - to była taka bieganina i wszystko na szybko, że zdarzały się opisy pochwalające coś, co tak naprawde było wadą i/lub pisane coś czego nie ma:shake:
Spotkałam się też na jednej wystawie gdzie w wilczakach sędzina napisała wszytskim psom oprócz jednego - jasne oko jako cos nie porządanego, a suce, która miała ciemne oko napisała, ze jest super, rewelacja podczas gdy to jest wada...
Jeden pies wygrywa z drugim bo sędzia zna lub jest znajomym hodowcy/właściciela...

I gdzie tu szykać obiektywizmu i uczciwości:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana14']Myślę, że uprawnienia ograniczone do jednej grupy to znowu przegięcie w druga stronę. All rounderów nie popieram, ale ja sama interesuję się nie tylko swoja rasa i psami z grupy I ale także z gr III i X. W przyszłości zamierzam mieć charta perskiego i co. Moge zrobić tylko na jedną grupe uprawnienia czyli wybieram między dwoma rasami które kocham? Dobry sędzia poradzi sobie nie tylko z sędziwaniej jednej grupy. Ja już troszkę się rozeznalam i wiem do kogo jeździć nie warto, a jeśli zjawia się ktoś nowy no to moge go "przetestować" lub zapytac innych ktorzy u niego byli o zdanie. Jest naprawdę sporo sędziów z prawdziwego zdarzenia, ale niekiedy żeby dostać opis od prawdziwego znawcy trzeba tez ruszyć dupkę za granicę, a nie tylko narzekać jak to u nas jest byle jak. Poza tym podpisuję się pod Gonią i polecam pójście na kurs asystencki. Bo samym gadaniem to za wiele nie zdzialacie.[/quote]

nikt cie nie ogranicza do jednej grupy....
Bo jesli jestes pasjonata rasy/ ras to wszystko w porzadku ... gorzej jak lubie jedna rase ( i znam sie dobrze bo z pasja ) a robie na ta rase i pozostale rasy z tej grupy tak na akord :)
Wiadomo ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :)
Inaczej bdzie patrzyl na cala ta dyskusje laik inaczej asystent i inaczej sedzia :)

Ale mnie tez bawi jak ktos kto sie zna na jednej grupie "pomaga" czy "sedziuje" inne tylko dlatego ze dostal taki przydzial na dana grupe bo nikogo lepszego nie mozna bylo znalezc. Albo poprostu dlatego ze tak rozplanowano ringi :)

Ja nie wiem czy sie nasze niezadowolenie i nawet stanowcze upomnienia na cos zdadza.
Obawiam sie ze moga jedynie danej osobie zaszkodzic. Bo tak samo jak my plotkujemy o sedziach i asystentach tak samo oni robia o wystawacach.
Nawet na dogo wiadomo ze sa i sedziowie ( hie hie hie) i asystenci. Wszystko sie czyta wszystko sie analizuje a potem sie przekazuje w eter ....

Link to comment
Share on other sites

I właśnie o to chodzi, żeby czytali co się o nich pisze i co sądzi o sposobie sędziowania.
Może gdyby było więcej osób mających własne zdanie i głośno je wyrażających, sytuacji, o których piszemy byłoby mniej!
Może warto podnieść głowę i otwarcie powiedzieć, że to czy tamto się nie podoba ponieważ... i tu uzasadnienie.
Więcej odwagi !!!
Jeżeli znam wartość swojego psa, to opinia na jego temat wyrażona przez nieuka ma dla mnie wartość zerową, jak i również tytuły w taki sposób przyznane.
Mówicie,że sędziowie zagraniczni są lepsi od naszych- nie całkiem bym się z tym zgodziła.
Byłam w ubiegłym roku na wystawie w Berlinie, gdzie sędzia niemiecki zarzucił mojemu psu inochód, gdzie właśnie jego brak jest wadą.
Do Polski przyjeżdżają także zagraniczni sędziowie, a to co się działo w tym roku na ringu fili w Katowicach, przekraczało wszelkie granice przyzwoitości.
Sędzina z Litwy zdaje się pierwszy raz miała okazję oglądać file z bliska, a jej oceny wołały o pomstę do nieba!
Zresztą gdzie miała się nauczyć o rasie, skoro w jej kraju nie ma ani jednej przyzwoitej hodowli FB.
Poza tym nasi sędziowie poza granicami Polski również automatycznie stają się zagranicznymi i czy przez to ich sposób sędziowania się zmienia?
Dobry sędzia ,obojętnie polski czy zagraniczny, zawsze znajdzie uznanie wśród wystawców i dobra o nim opinia rozchodzi się także za granicą.
Niewielu takich niestety...

Link to comment
Share on other sites

do tej pory myslalam ze to "starsze" pokolenie sedziow jest daleko w tyle ze to oni jak sie raz wykuli wzorca na pamiec to nie analizuja zadnych zmian ze nie sledza rozwou rasy itd.
Zylam wprzekonaniu ze to mlode pokolenie ktre zdaje egzaminy jest "najbardziej zorientowane" ze sledzi nowinki ze nie sa zgrzybiali i ze chce im sie wykazac a nie "odwalic" robote.


I czasami wlasnym oczom nie wierze ...
Jak widze "alfy i omegi" w wersji junior sedzia ...

Jak temu zaradzic ...? Moze odpowiednie osoby powinny chodzic w szeregi ZKwP.
Ale to chyba jak w sejmie ... najwieksze zakały narodu w sejmie sie odnajduja bo wiekszosc "normalnych" nie chce mieszac sie z tym co tam zastaje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana14']Myślę, że uprawnienia ograniczone do jednej grupy to znowu przegięcie w druga stronę. All rounderów nie popieram, ale ja sama interesuję się nie tylko swoja rasa i psami z grupy I ale także z gr III i X. W przyszłości zamierzam mieć charta perskiego i co. Moge zrobić tylko na jedną grupe uprawnienia czyli wybieram między dwoma rasami które kocham? Dobry sędzia poradzi sobie nie tylko z sędziwaniej jednej grupy. [/quote]
Znam naprawdę świetnych All- rounderów a to czego tak naprawdę nie jestem wstanie łyknąć to braki wiedzowe. Potem się biorą w opisach takie "kwiatki" że ho ho...zalety i cechy rasy potrafią być wadami.
Tu nie chodzi o to, że jako sędzia musisz wybierać między rasami które kochasz - chodzi o to, żebyś była we wszystkich tych rasach kompetentna. Niestety zdarza się często tak, że sędzia preferuje jedną rasę a inne sędziuje "po łebkach" - i to jest właśnie generalnie BE i ciężko się dziwić, bo jadąc na wystawę ponosisz jednak koszta niemałe i liczysz w związku z tym, że przynajmniej ktoś wie co robi, jak sędziuje. Ja np. jak jadę to nie liczę od razu na złoto(choć wiadomo, że fajnie jest mieć nadzieję) a na warty czegoś opis (zdarzyło mi się jechać z nastawieniem wyłącznie na to, żeby poznać opinię konkretnego sędziego - opis). Zdarza się że wygrasz nawet...a opis masz ciut lipny, czasem w kilku słowach i w zasadzie nie wiesz dlaczego wygrałaś. (a to jest dosyć istotne dla wielu wystawców jednak, oprócz późniejszego podzwaniania medalami)

[quote name='Diana14'] Jest naprawdę sporo sędziów z prawdziwego zdarzenia, ale niekiedy żeby dostać opis od prawdziwego znawcy trzeba tez ruszyć dupkę za granicę, a nie tylko narzekać jak to u nas jest byle jak.[/quote]
Wiesz, właśnie nie zawsze trzeba ruszać dupkę aż za granicę, bo ci sędziowie bywają też u nas. ;)
A niestety narzekanie też jestem czasem w stanie zrozumieć- zwłaszcza kiedy jest uzasadnione. (nie mówię tu o anrzekaniu w stylu "ten sędzia jest be, bo mój piękny piesek nie dostał medalika" - chodzi mi o naprawdę uzasadnione czepianie się opinii - gwoli ścisłości :p.)


[quote name='Diana14'] Poza tym podpisuję się pod Gonią i polecam pójście na kurs asystencki. Bo samym gadaniem to za wiele nie zdzialacie.[/quote]
No ja stwierdziłam, że chyba się wybiorę, nie ma rady, muszę :lol:
A co my możemy tak naprawdę zdziałać (gadaniem czy nie)...? No chyba, że polecą pisemne skargi na tych niekompetentnych niektórych zdaniem sędziów i ZK się tym w ogóle przejmie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delay']Znam naprawdę świetnych All- rounderów a to czego tak naprawdę nie jestem wstanie łyknąć to braki wiedzowe. Potem się biorą w opisach takie "kwiatki" że ho ho...zalety i cechy rasy potrafią być wadami.
Tu nie chodzi o to, że jako sędzia musisz wybierać między rasami które kochasz - chodzi o to, żebyś była we wszystkich tych rasach kompetentna. Niestety zdarza się często tak, że sędzia preferuje jedną rasę a inne sędziuje "po łebkach" - i to jest właśnie generalnie BE i ciężko się dziwić, bo jadąc na wystawę ponosisz jednak koszta niemałe i liczysz w związku z tym, że przynajmniej ktoś wie co robi, jak sędziuje. Ja np. jak jadę to nie liczę od razu na złoto(choć wiadomo, że fajnie jest mieć nadzieję) a na warty czegoś opis (zdarzyło mi się jechać z nastawieniem wyłącznie na to, żeby poznać opinię konkretnego sędziego - opis). Zdarza się że wygrasz nawet...a opis masz ciut lipny, czasem w kilku słowach i w zasadzie nie wiesz dlaczego wygrałaś. (a to jest dosyć istotne dla wielu wystawców jednak, oprócz późniejszego podzwaniania medalami) [/quote]

Hmm tylko nie rozumiem po co te wywody. Ja nie popieram all rounderów, nie musisz mi tłumaczyć jak to wyglada bo naprawdę sporo wystaw zwiedziłam. Wydaje mi się, że sporo więcej niz Ty i to ja bym Tobie mogła co nieco o sędziach opowiedzieć i ich sposobie oceniania, a nie odwrotnie;)

[quote name='"Delya"']Wiesz, właśnie nie zawsze trzeba ruszać dupkę aż za granicę, bo ci sędziowie bywają też u nas. ;)
A niestety narzekanie też jestem czasem w stanie zrozumieć- zwłaszcza kiedy jest uzasadnione. (nie mówię tu o anrzekaniu w stylu "ten sędzia jest be, bo mój piękny piesek nie dostał medalika" - chodzi mi o naprawdę uzasadnione czepianie się opinii - gwoli ścisłości :p.)[/quote]

Jeśli mówisz o specjalistach od rasy collie to bardzo mało jest ich zapraszanych na wystawy, a jeśli są to najczęściej się powtarzają już po raz n-ty. Jakoś nie widziałam żeby oceniali u nas tacy sędziowie jak Ann Holywood (Amalie), Barry Makepeace (Lynaire), John Blake (Corydon) itp itd wymieniać można długo...
A co do ruszania tyłka za granicę to zastanawiający jest fakt, ze niektórzy mający niedaleko do granicy wolą pojechać na drugi koniec Polski (mimo że to dalej). Czyżby jakaś obawa przed rywalizacją z zagranicznymi psami:evil_lol: ?


[quote name='"Delay"']No ja stwierdziłam, że chyba się wybiorę, nie ma rady, muszę :lol:
A co my możemy tak naprawdę zdziałać (gadaniem czy nie)...? No chyba, że polecą pisemne skargi na tych niekompetentnych niektórych zdaniem sędziów i ZK się tym w ogóle przejmie.[/quote]

I ja tez tak stwierdziłam i czekam kiedy się kurs zacznie:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boszek']Zgodze sie z Toba Macku ze wystawa to przedewszystkim miejsce gdzie sie dobrze bawi i mozna spotkac ciekawych ludzi, wymieniec sie doswiadczeniami... ja w zasadzie to tak traktuje, bo ciagle ucze sie od innych wlascicieli jak zajmowac sie psem, jak przygotowac do wystawy itp. kilka razy udalo mi sie zajac 1 miejsce a kilka razy dalsze, z czego nie robilem wcale tragedi bo i tak bylo super fajnie.
Uwazam jednak ze organizator wystawy chocby mial najladniejszego psa to nie powinien go wystawiac, bo zawsze ludzie beda mowic i szeptac miedzy soba - "ze ten to juz wygral".
No i przypomniala mi sie jeszcze jedna sytuacja tez z wystawy w Ostrudzie, pani sedzia powiedziala do wlascicielki psa ktoremu kibicowalem: "Pies jest bardzo ladny, dobrze zbudowany jednak nie w moim typie i nie wygra, ale prosze sie nie zniechecac i dalej wystawac"....[/quote]
masz niewątpliwie rację - od kilkunastu lat organizuje wystawy i nigdy mój pies w nich nie uczestniczył. na innych potrafił odnosić sukcesy i to mi wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem.
Skoro na tych wystawach tak często ma się do czynienia z niekompetencją sędziów (kolejny wątek, w którym o tym czytam), ze złym ocenianiem psów, nawet z przekrętami rozmaitymi, to skąd taka nagonka, i popularne ostatnio twierdzenie pies rasowy = rodowodowy.
Rodzice rasowi, ale nie wystawiani i oto ich potomstwo to już "zwykłe kundle", a ich sprowadzenie na świat to niemal dogomaniackie przestępstwo. Słyszę wszędzie, że papierek to ho-ho, gwarancja zdrowia, urody (czyt. zgodności ze wzorcem), i w ogóle cnót wszelakich.
A tu widzę, że nie zawsze...

To co piszecie tutaj nie przekonuje mnie, że wystawy i Hodowle mają sens. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vella']To co piszecie tutaj nie przekonuje mnie, że wystawy i Hodowle mają sens. :shake:[/quote]
HODOWLE maja sens jak najbardziej, wbrew pozorom wielu jest porzadnych, uczciwych i dbajacych o rase i psy
Sedziowie sedziami, ale ludzi znaja wartosc swoich psow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vella']To co piszecie tutaj nie przekonuje mnie, że wystawy i Hodowle mają sens. :shake:[/quote]

Nie no oczywiście pseudohodowle są super:angryy:
A nie pomyslałaś, ze tacy rodowodowi rodzice nie wystawiani nie mają robionyc badań? I nie musi być przestrzegany wiek do rozrodu tych zwierząt, a juz tym bardziej ilość miotów w roku? No tak kolejny szczegół bo przecież co za różnica, ze taki pies moze nieść za soba choroby genetyczne i dawać kilka miotów rocznie!
Wszędzie się zdarzają uklady, przekręty, nieuczciwość. Powiedz mi tak na chłopski rozum. Jak nauczycielka by Ci postawiła w szkole ocenę niżej za odpowiedź niż na to zasłużyłaś, bo Cie nie lubi to przestalabyś się uczyć i chodzic do szkoły bo to nie ma sensu? W takim razie nic nie róbmy. Nie hodujmy psów rasowych, nie starajmy się wyhodować wspanialych przedstawicieli rasy pod względem charakteru i eksterieru. Niech się tym zajmą pseudohodowcy. W końcu na pewno lepiej się na tym znają! A po pewnym czasie wogóle by zaniknęły wszystkie przez nas kochane rasy na rzecz kundelków (do których nic nie mam bo to nie ich wina, ze durni ludzie je rozmnażają). Genialny pomysł...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana14']Wydaje mi się, że sporo więcej niz Ty i to ja bym Tobie mogła co nieco o sędziach opowiedzieć i ich sposobie oceniania, a nie odwrotnie;)
[/quote]
A czy ja pisałam, że to ja chcę TOBIE doradzać? Nie rozumiem o co ci chodzi w tym zdaniu .

Czemu startujesz do jakiegoś oceniania, skoro my się w sumie bardzo mało znamy.
Wiesz, ja się nie urodziłam na forum, troszkę wcześniej miałam doczynienia z życiem z ZK, z wystawami też ;) .
Też sporo wystaw zwiedziłam, zanim kupiłam psa z rodowodem, chadzałam jako widz, zdarzyło mi się pracować przy ich organizacji i w ringach różnych ras, dużo wcześniej niż kiedy siostra kupiła pierwszą rodowodową sukę, a to już z 7 lat temu było, nie przeczę że masz spore doświadczenie i nie wiem w ogóle jaki sens byłby się z tobą licytować :lol: - a jeśli chciałabym żebyś mi radziła, zwyczajnie bym się zapytała, a tak to najczęściej pytam takich zdecydowanie bardziej od nas doświadczonych.Takim znowu absolutnym laikiem raczej nie jestemale chętnie sięgam po rady - tak więc jeśli będę chciała twojej opinii, na pewno sama się zgłoszę. ;)



[quote name='Diana14'] Jeśli mówisz o specjalistach od rasy collie to bardzo mało jest ich zapraszanych na wystawy, a jeśli są to najczęściej się powtarzają już po raz n-ty. Jakoś nie widziałam żeby oceniali u nas tacy sędziowie jak Ann Holywood (Amalie), Barry Makepeace (Lynaire), John Blake (Corydon) itp itd wymieniać można długo...
A co do ruszania tyłka za granicę to zastanawiający jest fakt, ze niektórzy mający niedaleko do granicy wolą pojechać na drugi koniec Polski (mimo że to dalej). Czyżby jakaś obawa przed rywalizacją z zagranicznymi psami:evil_lol: ?[/quote]
No mnie nawet nie za bardzo stać, żeby pojechać na drugi koniec Polski, niestety, to raczej obstawiam bliższe rejony.
Jak miałam okazję pierwszy raz być na wystawie zagranicznej to pierwsze co pomyślałam, to tylko: "szkoda że nie mam kasy". Wiesz, troszkę się różnimy wiekowo i być może moje priorytety są nieco inne. Psa, siebie i studia które kończę "utrzymuję" sama niestety, co się czasem niestety wiąże z ograniczeniami. Akurat wystawy to dla mnie jakimś przerażającym priorytetem nie są, są ważniejsze rzeczy.
A jakoś obawy przed rywalizacją z zagranicznymi psami mnie nie męczą, raczej (bo przecież różnie bywa) jedyne "ale" w moim przypadku - czyli brak wystarczających finansów na taką eskapadę kochana...:evil_lol: (ale nie bój nic, jak się uporam zaraz z pracą magisterską znajdę lepiej płatną pracę, to na pewno się wybiorę, nawet gdzieś dalej, bo i oprócz collie planuję niedługo drugą, ciekawą rasę, którą sprowadzam z narzecoznym z zagranicy :lol:)

Co do sędziów, których wymieniłaś to mnie doszły takie słuchy, że naszego ZK na nich nie stać a oni nie kwapią się sami żeby przyjechać do Polski, a szkoda. A jeśli to są ploty, to mieszkasz w Łodzi, masz tam panią Niciewicz - działasz w ZK, to namów ją na więcej sędziów z prawdziwego zdarzenia.
Na szczęście kilku fachowców w tej biednej Polsce jednak się zdarzyło ostatnio, mimo wszystko ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana14']Nie no oczywiście pseudohodowle są super:angryy:
A nie pomyslałaś, ze tacy rodowodowi rodzice nie wystawiani nie mają robionyc badań? I nie musi być przestrzegany wiek do rozrodu tych zwierząt, a juz tym bardziej ilość miotów w roku? No tak kolejny szczegół bo przecież co za różnica, ze taki pies moze nieść za soba choroby genetyczne i dawać kilka miotów rocznie![/quote]

Masz rację oczywiście i chyba nie ma potrzeby do tych racji nikogo rozsądnego przekonywać.
Mam tylko jedną wątpliwość odnośnie tego, co napisałaś- dlaczego ZK nie bardzo zależy na wprowadzeniu obowiązkowych badań w kierunku dysplazji w mojej rasie _fila brasileiro?
Wiadomym jest od dawna, że i ta grupa molosów jest nią dziedzicznie obciążona, dlaczego więc Związkowi na nich nie zależy?
Dlaczego, skoro jest tylu pasjonatów rasy, stwarza się ogromne trudności formalne przy jakiejkolwiek próbie stworzenia Klubu Rasy, który zrzeszałby ludzi posiadających głęboką wiedzę fachową odnośnie tych psów i dbających o ich prawidłowy rozwój.
To tylko kilka pytań na początek...

Link to comment
Share on other sites

Delay odnośnie tych wystaw to było ogólnie, a nie do Ciebie. I wiesz no ja faktycznie kokosy mam i na wystawy i na wszystko. Moja mama jest nauczycielką i wszystko jest z jej pensji:angryy: Patrz jaka bogata jestem:evil_lol:
A co do priorytetów to jasne, że każdy ma inne...tylko, że to forum jest o psach więc nie widze sensu rozpisywania się nad innymi sprawami. Jak masz ważniejsze rzeczy to się nimi zajmij, a psy odpuść skoro tak Ci to koliduje ze wszystkim.
Co do działania w łódzkim ZK to zastanawiająca jest ogólnie powszechna "metoda spychacza" (jak to ja nazywam). Ty zrób to, ty zrób tamto bo masz blizej, a ja posiedze i poczekam na efekty. Możesz tyle samo zadzialac co ja i inni, ale nikomu się po prostu nie chce! A ja i tak sporo robię w zk jeśli tylko mam czas i naprawdę wkurza mnie takie gadanie "masz blisko, idź i zalatw". To Ty zalatw porządnych sędziów na krajowce we Wrocku! W koncu masz blisko i P.Lubaszkę też znasz więc w czym problem? No bo pan Zhuk to raczej do specjalistów od collie nie należy...

filbras nie rozumiem sensu Twojego pytania w moim kierunku. Co ja mam wspólnego z fila? To Twoja rasa więc staraj się coś zrobić w kierunku badań jak Ci to przeszkadza. Tylko co mnie do tego? Sama znasz chyba tych psajonatów lepiej więc nie wiem jak mogłabym Ci odpowiedzieć na Twoje pytania. Jak nie wiesz czemu Zk nie zalezy na tym to idź do zk i się zapytaj. W koncu ja Diana, a nie zk:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ty Diana14 - ja filbras, Ty nie mieć do mnie pretensji, bo ja pisać ogólnie, nie tykać osobiście Ciebie.
Podawać jedynie przykład jak to działa, nie tylko na jednej rasie.

A tak na poważnie, to może powinnaś wypuścić trochę powietrza, a nie iść prosto do ataku na każdego, kto cokolwiek chciałby dodać w tym temacie.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filbras']Ty Diana14 - ja filbras, Ty nie mieć do mnie pretensji, bo ja pisać ogólnie, nie tykać osobiście Ciebie.
Podawać jedynie przykład jak to działa, nie tylko na jednej rasie.

A tak na poważnie, to może powinnaś wypuścić trochę powietrza, a nie iść prosto do ataku na każdego, kto cokolwiek chciałby dodać w tym temacie.:cool3:[/quote]

Nie atakuję nikogo, a z moim ukladem oddechowym wszystko ok.
Jednak po tym fragmencie nie odnioslam wrażenia żeby to było ogólnie.

[quote name='"filbras"']Mam tylko jedną wątpliwość odnośnie tego, co napisałaś- dlaczego ZK nie bardzo zależy na wprowadzeniu obowiązkowych badań w kierunku dysplazji w mojej rasie _fila brasileiro?[/quote]

z tego fragemntu wyraźnie widać, ze do mnie kierujesz pytanie, a nie tak sobie ogólnie. I ja to odebralam jako pomyłkę po prostu bo co mi do Twojej rasy. Tyle w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Diana14'] Co do działania w łódzkim ZK to zastanawiająca jest ogólnie powszechna "metoda spychacza" (jak to ja nazywam). Ty zrób to, ty zrób tamto bo masz blizej, a ja posiedze i poczekam na efekty. Możesz tyle samo zadzialac co ja i inni, ale nikomu się po prostu nie chce! A ja i tak sporo robię w zk jeśli tylko mam czas i naprawdę wkurza mnie takie gadanie "masz blisko, idź i zalatw". To Ty zalatw porządnych sędziów na krajowce we Wrocku! W koncu masz blisko i P.Lubaszkę też znasz więc w czym problem? [/quote] W tym problem, że widzisz, mimo, że p.Lubaszka i tych "niewielu" pomocników, bardzo się stara to jednak centrala jest w Lodzi, a ty co byś mi tu nie pisała, to masz tam bliżej. Ja ci pisałam o swojej sytuacji żeby ci do głowy przypadkiem nie przyszło, że o lenistwo tu chodzi. Widzisz, ty korzystasz z pomocy mamy, ja się utrzymuję z tego co dorobię. Chciałabym cofnąć czas i mieć znowu tyle lat co ty ;)[quote name='Diana14']No bo pan Zhuk to raczej do specjalistów od collie nie należy...
[/quote] No obiło mi się o uszy, że tak podobno uważasz - to twoje zdanie. Ja nic nie mam do p.Zhuka. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a ja nie wiedzialam gdzie napisac wiec napisze tutaj:roll:
Nie ejst to skandal sedziowski ale skandal wystawowy-Leszno prestige 2007..Leonbergery..Katalog swoja stawka a na ring wkracza zw.Swiata nie ujety wkatalogu ani zadnej erracie:crazyeye:..Suki klasa championow-zgloszone 2 ,wkraczaja 3:crazyeye:-trzecia tez nie w katalogu a tych samych wlascicieli co zw.Swiata 2006:roll:..Czy to wogole jest mozliwe?????????Dla mnie to skandal:mad:.Nie bylo mnie tam na szczescie:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']a ja nie wiedzialam gdzie napisac wiec napisze tutaj:roll:
Nie ejst to skandal sedziowski ale skandal wystawowy-Leszno prestige 2007..Leonbergery..Katalog swoja stawka a na ring wkracza zw.Swiata nie ujety wkatalogu ani zadnej erracie:crazyeye:..Suki klasa championow-zgloszone 2 ,wkraczaja 3:crazyeye:-trzecia tez nie w katalogu a tych samych wlascicieli co zw.Swiata 2006:roll:..Czy to wogole jest mozliwe?????????Dla mnie to skandal:mad:.Nie bylo mnie tam na szczescie:diabloti:[/quote]

no więc mogę wyjaśnić trochę cóż to za kwiatki były, gdyż moja znajoma też miałą podobną sytuację. Psiak był wystawiany, choć go w stawce( w katalogu) nie było, ponoć to wina drukarni , choć związek się nie poczuwał wogóle...
teczka na ringu była, nr też dostali,ale w katalogu brak info :diabloti: no bosko.
Tyle,że akurat w tej sytuacji nr w katalogu został poprostu pominięty, nie wiem jak to było w Twojej rasie.
szczerze,pierwszy raz się z taką sytuacją spotkałam

Link to comment
Share on other sites

Tylko ze w leonach w planie sedziowania bylo podane liczbowo tyle psow co bylo w katalogu:roll:.Na dodatek te "nadprogramowe" psy mialy numerki zaczynajace sie na 2 i czterocyfrowe,a leoski mialy numerki trzycyfrowe zaczynajace sie na 5:diabloti:-dla mnie to jest bardzo zagadkowe:roll:

Link to comment
Share on other sites

sprawdzalismy juz pod nazwiskiem wystawcy(bo zglosil suczke w szczeniakach-tej dla odmiany nie bylo) i wpisana tez jest tylko ta suczka-a zw swiata i doroslej suczki nie ma nigdzie:roll:.Ma ktos jeszcze jakis pomysl jak wyjasnic ta zagadke??????

Link to comment
Share on other sites

Daga, teraz to nie ma najmniejszego znaczenia :p Takie "cwietki" powinno się "na gorąco" wyjaśniać.
Zakladając nawet, że te psy zdobyly jakieś tytuly i zostaną im one cofnięte (np. po 3 latach walki:evil_lol: ), to nie skorzysta z nich żaden inny pies w stawce.

Jeśli jednak chcecie po prostu dla wlasnego spokoju wyjaśnić tą sprawę, pozostaje tylko napisać do o/Leszno z prośbą o wyjaśnienie i uwierzyć w nie... lub nie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...