Jump to content
Dogomania

opłacanie wystaw zagranicznych


Elitesse

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sh_maniak']Mam pytanie czy te przelewy przez poczte polska sa pewne i czy duzo razy tak robiliscie ( o Słowacje mi chodzi bo róznica opłaty teraz a na m-cu jest duza bo aż 25 euro) ?? :roll:[/quote]

ja tak placilam za Bratyslawe - wysylalam pieniadze do SKj i nie bylo problemow ! tylko trzeba wyslac trskze wiecej niz wychodzi po naszym kursie bo na Slowacji po innym przeliczaja i mi zabraklo 6 eur ktore doplacalam na miejscu, tzn mwysylalam 185 eur a im wyszlo z tego 179 eur

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse'][quote name='sh_maniak']Mam pytanie czy te przelewy przez poczte polska sa pewne i czy duzo razy tak robiliscie ( o Słowacje mi chodzi bo róznica opłaty teraz a na m-cu jest duza bo aż 25 euro) ?? :roll:[/quote]

ja tak placilam za Bratyslawe - wysylalam pieniadze do SKj i nie bylo problemow ! tylko trzeba wyslac trskze wiecej niz wychodzi po naszym kursie bo na Slowacji po innym przeliczaja i mi zabraklo 6 eur ktore doplacalam na miejscu, tzn mwysylalam 185 eur a im wyszlo z tego 179 eur[/quote]

moze lepiej wysłac mniej niz wiecej i potem ewentualna róznice dopłacić, niz by mieli róznicy ( nadpłaty :lol: ) nie oddac :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sh_maniak']

moze lepiej wysłac mniej niz wiecej i potem ewentualna róznice dopłacić, niz by mieli róznicy ( nadpłaty :lol: ) nie oddac :lol:[/quote]

To zalezy, kto co lubi ;) Ja nie lubie stac w kolejkach po numer startowy i wpadac na ring w ostatnim momencie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse'][quote name='sh_maniak']Mam pytanie czy te przelewy przez poczte polska sa pewne i czy duzo razy tak robiliscie ( o Słowacje mi chodzi bo róznica opłaty teraz a na m-cu jest duza bo aż 25 euro) ?? :roll:[/quote]

ja tak placilam za Bratyslawe - wysylalam pieniadze do SKj i nie bylo problemow ! tylko trzeba wyslac trskze wiecej niz wychodzi po naszym kursie bo na Slowacji po innym przeliczaja i mi zabraklo 6 eur ktore doplacalam na miejscu, tzn mwysylalam 185 eur a im wyszlo z tego 179 eur[/quote]
Elitesse, ja czegoś tu nie rozumiem. Czy to Ty źle wyliczyłaś kwotę, czy w międzyczasie coś wzrosło? A może wysłałaś im w koronach słowackich?
No, ale tak czy siak, kwota jest jedna...
Elitesse, nie rozumiem. Tym razem robię za blondynkę...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

A jak się pytałam na pocztach w dwóch najbliższych mnie miasteczkach to twierdzą ,że taki przekaz zagraniczny to tylko na osobę , a nie na instytucję ( organizację )! :evil:
Ale znalazłam inny w miarę tani sposób : Wester Union- można zapłacić za doręczenie bezpośrednio do odbiorcy, kosztuje to troche więcej i zależy jaka kwotę wysyłamy, ale opłata w granicach 40-60zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovi']A jak się pytałam na pocztach w dwóch najbliższych mnie miasteczkach to twierdzą ,że taki przekaz zagraniczny to tylko na osobę , a nie na instytucję ( organizację )! :evil:
[/quote]

Pewnie nie wiedza, bo nigdy takich przekazow nie robili. To tak jakby Ci powiedzieli, ze listy polecone mozesz wysylac tylko na osobe, a nie na instytucje. Ja robilam przekaz na poczcie w Warszawie i 3 panie sie tym zajmowaly, bo mowily, ze w przeciagu 3 lat bylam druga osoba ktora taki przelew robila.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sh_maniak']byłam na stronie Poczty Polskiej i podając kwote 200zł wyliczyło mi opłate w wysokości 13 zł, to chyba najtaniej :lol:
Ciekawe czy u mnie nie będzie problemów z takim przelewem, okaże sie juz niebawem ... :roll:[/quote]

no tam jest chyba do 1000 zl oplata 13 zl a za wiecej 20 zl, ja za 185 eur placilam wlasnie 13 zl

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem [i]konserwa[/i] i - tradycyjnie - będę wysyłała z mojego prywatnego konta. Tak mi jest najwygodniej. A poza tym u mnie w Oddziale Panie mnie już znają i jakby co - dzwonią i dopytują. I - co najważniejsze - nie miałam do tej pory problemów. Nie ma co ryzykować.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][quote name='Elitesse'][quote name='sh_maniak']Mam pytanie czy te przelewy przez poczte polska sa pewne i czy duzo razy tak robiliscie ( o Słowacje mi chodzi bo róznica opłaty teraz a na m-cu jest duza bo aż 25 euro) ?? :roll:[/quote]

ja tak placilam za Bratyslawe - wysylalam pieniadze do SKj i nie bylo problemow ! tylko trzeba wyslac trskze wiecej niz wychodzi po naszym kursie bo na Slowacji po innym przeliczaja i mi zabraklo 6 eur ktore doplacalam na miejscu, tzn mwysylalam 185 eur a im wyszlo z tego 179 eur[/quote]
Elitesse, ja czegoś tu nie rozumiem. Czy to Ty źle wyliczyłaś kwotę, czy w międzyczasie coś wzrosło? A może wysłałaś im w koronach słowackich?
No, ale tak czy siak, kwota jest jedna...
Elitesse, nie rozumiem. Tym razem robię za blondynkę...
Pzdr.[/quote]

juz tlumacze!
na poczcie mozemy wplacic kwote TYLKO w zlotowkach i to jest przeliczane na euro po kursie z danego dnia - kurs zabojczy, gorszy niz w kantorach - wiec zaplacilam tyle zlotych zeby mi te 185 euro wyszlo, potem kasa jakos idzie na slowacje i tam jest przeliczana po slowackim kurcie na euro a ze oni maja wyzszy kursniz my to z tych moich pieniedzy mniej euro wyszlo
ale zawiłe!
no i tak mi wyszlo ze zabraklo 6 eur ktre musialam doplacic, ale to i tak wyszlo duzo tanij niz gdybym placila na miejscu :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dan']Asiaczek, a jaki papier ci w banku dają jako pokwitowanie dokonania przelewu? Chodzi o to żeby ten papier uwzględniali na wystawie. NBam kiedyś w trencinie polskiego świstka nie uwzględnili i płaciliśmy podwójnie :-?[/quote]
Dan - chyba żartujesz?! Nie uwzględnili? To chyba jakis żart. Dlaczego?
I w jakim kraju?! Może konto zostało podane z błędem? Opisz, proszę, tę sytuację, bo to zakrawa na kpine w biały dzień!!!!!

Ja mam konto w PeKaO SA i tam dają kwitek formatu A4, wypełniony 2-stronnie. Zawsze sprawdzam, czy na kopii, którą dostaję, sa wszystkie pieczątki i czy data i godzina jest czytelna (bo wpisywane są ręcznie). I to wszystko. I - jak do tej pory - wystarczało.
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dan']Asiaczek, a jaki papier ci w banku dają jako pokwitowanie dokonania przelewu? Chodzi o to żeby ten papier uwzględniali na wystawie. NBam kiedyś w trencinie polskiego świstka nie uwzględnili i płaciliśmy podwójnie :-?[/quote]

strasz mnie tu :o

pozdrowionka bo dawno was nie widziałam :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dan']Asiaczek, a jaki papier ci w banku dają jako pokwitowanie dokonania przelewu? Chodzi o to żeby ten papier uwzględniali na wystawie. NBam kiedyś w trencinie polskiego świstka nie uwzględnili i płaciliśmy podwójnie :-?[/quote]

ojoj ! :o ale znajoma mi mowila ze czesto w niemczech tez polskich "swistkow" nie akceptowali

a ja teraz w PKO BP dsotalam potwierdzenie TYLKO w jezyku polkim - az sie zdziwilam skoro jest to przelew zagraniczny....

Link to comment
Share on other sites

W moim banku przelew jest 2-języczny (polski i angielski). Tak więc problem językowy raczej odpada.

[b]Orsini[/b] - to pańcia w Bratysławie aż "lizać" musiała, aby przekonac się, że to prawdziwy papier?! Nie do wiary!!! A mogła przecież zajrzeć do dokumentów księgowych i sprawdzić, czy maja zaksięgowany taki przelew. I po sprawie. Na polskich wystawach, w sekretariacie/kasie zawsze jest taka dokumentacja i ja juz parokrotnie (w moim i cudzym imieniu) sprawdzałam, czy przelew doszedł. Nikt nie robił problemów, i w rezultacie każdy był zadowolony, że jest OK.
[i]O tempora, o mores![/i] (łacina).
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczek sek w tym ze nie mieli
u nas wystarczy dowod wplaty, a tam kasa musi byc na koncie!!!nie moze byc w drodze!wiec uwazajcie, bo jak za pozno wyslecie kase to potem drugi raz kaza placic a nadwyzke maja zwrocic.
My sie 2 h klocilismy i sie udalo:)))))
ale w tym roku powtorka z rozrywki!w piatek zaplacilismy w Tatra Banku-ich bank!!!i oni maja konto tez w nim wiec kase maja od razu na koncie...tylko nie przewidzielismy ze beda mieli wydruki z wczesniejszego dnia...i znowu 2h bluzgow!w koncu sie poryczalam, a bylo to trudne bo ja na zawolanie nie potrafie ryczec i wzielismy ich na litosc:)))
do trzech razy sztuka za rok place na miejscu i bez stresu, bo mam dosc pie... ekonomki slowackiej :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

w poniedzialek chce zaplacic za Trencin, narazie wybralam sposob przy pomocy Poczty Polskiej... zajrzalam strone poczty i co przeczytalam?! :o ze na Słowacje kwoete przelewu slownie sie pisze po... FRANCUSKU :o :roll: :-? hehe super 8)

druga sprawa to to, ze koleznka chciala placic i powiedzieli jej ze do banku nie przyjmują... a z konta z banku WBK to ladna kwota za przelew wychodzi :(

RATUNKU!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...