Jump to content
Dogomania

Jak ułożyć Malamuta?


Nandzik

Recommended Posts

Zależy co rozumieć przez ułożyć bo tresure trzeba zacząć już od pierwszych dni w domu szczeniaka a nie od 12 miesięcy :o ...

a jeżeli chodzi o przyuczanie do zaprzęgu to ja moją suberiankę już w wieku 7 miesięcy przyzwyczajałam do noszenia szelek, potem do ciągnięcia drobnych rzeczy... i tak co jakiś czas dokładałam obciażenie

Link to comment
Share on other sites

hm.......
Przedewszystkim .... 12 mies. to troche późno.... ale " lepiej późno niż w cale"...... ale..... powiedz jeszcze co masz na myśli " chcialabym go jakoś zacząc przyuczac" ?
tresować ? - Najlepiej na profesjonalne szkolenie tam powiedza , pokażą jak i co robić :)
:lol:
Pozdrawiam.

ps. Pamiętaj że malamuciaki są upartymi psami .... i pies w takim wieku jak 12 mies. ma swoje przyzwyczajenia i nie będzie to takie proste uczenie go "od nowa " wszystkiego .

Powodzenia ! :lol:
:D

Link to comment
Share on other sites

chodzi mi o to, aby przyuczac go do ciagniecia. mieszkam na wsi i w mojej okolicy ani nie ma jakiegos zorganizowanego zaprzegu ani ludzi ktorzy zajmowali by sie psami zaprzegowymi, wiadomo ze jeden malamut nie moze ciagnac duzych ciezarów, ale np jakies dziecko na sankach chyba by mogł?? prowadze gospodarstwo agroturystyczne i zawsze bylo by to cos ciekawego. jezeli mogl by mi ktos poradzic krok po kroku co powinnam robic to byla bym wdzieczna. kupilam mu juz dawno szelki i w nich chodzi na spacery.

jezeli niechcialo by sie nikomu pisac na ten temat to moze polecił by ktos jakas dobra ksiazke na ten temat??

pozdrawiam

PS (on ma teraz 10 miesiecy)

Link to comment
Share on other sites

witaj
musisz pamietac ze kazdy pies.. niekoniecznie malamut jest inny i to co dziala na jednego u drugiego wcale pozadanego efektu przyniesc nie musi
radze Ci odwiedzenie strony Joli Solek , ktora wg mnie jest najbardziej kompetentna osoba do udzielania tego typu rad
sprobuj nawiazac z nia kontakt a z pewnoscia Ci poradzi
[url]http://rimo-solek.w.interia.pl/head.html[/url]
a ksiazki... owszem jest kilka tego typu ale teoria teoria a praktyka praktyka :)
pozdrawiam i zycze powodzenia
a& kompletnie nie ulozone ale bezproblemowe malamuty:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...