Jump to content
Dogomania

PITT.... Nie ma ich na wystawach!


Recommended Posts

Nawet dość często mozna sie natknąć na PIT'y z rodowodami.To prawda mozna nabyc PIT'a z rodowodem bo uznaję ta rase inna organizacja kynologiczna i maja one swoje oddzielne wystawy.Jednak czy to dobrze czy źle nie wiem.Wiem tylko jedno; jak wygladaja te rodowody....jakas masakra.Sporo przodków nieznanych (puste pola) albo jakieś zdawkowe nazwy typu "Jednooka Lola" rzadko bywaja rodowody z udowodnionym pochodzeniem choćby do 3 pokolenia...i taka to własnie rasa.A moze to wina FCI ze jej swego czasu nie uznała??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jahu11']Nawet dość często mozna sie natknąć na PIT'y z rodowodami.To prawda mozna nabyc PIT'a z rodowodem bo uznaję ta rase inna organizacja kynologiczna i maja one swoje oddzielne wystawy.Jednak czy to dobrze czy źle nie wiem.Wiem tylko jedno; jak wygladaja te rodowody....jakas masakra.Sporo przodków nieznanych (puste pola) albo jakieś zdawkowe nazwy typu "Jednooka Lola" rzadko bywaja rodowody z udowodnionym pochodzeniem choćby do 3 pokolenia...i taka to własnie rasa.A moze to wina FCI ze jej swego czasu nie uznała??[/quote]
Wymienie tylko podstawowe z wielu organizacji rejestrujacych American Pit Bull Terriery, jak amerykańskie UKC i ADBA.Mam tam zarejestrowane swoje psy.W ADBA mam rodowody na 7 pokoleń, a rodowód UKC mojej suki Colby moge podać sto lat do tyłu :D [url]http://www.colbypitbull.com/pedigree.htm[/url],wtedy nikt nie wiedzial jeszcze np. że za 40 lat powstanie odłam pitbulla pod nazwą AST.

Link to comment
Share on other sites

Super ! A jak z resztą rodowodowej populacji? Natknąłem sie kiedyś na strone domowa reproduktora który jako pies z rodowodem szczycil sie wlasnie tego typu rarytasikami jak te puste pola i dziwne nazwy bez numerów jakichkolwiek i to wlasnie on byl nazwany tym jednookim bo faktycznie ma jedno oko.Kiedy indziej ktos sprzedając szczeniaka z papierami szczycił sie własnie tym psem jako ojcem szczeniąt...jak to jest??Czy to jakas przypadkowa hodowla czy standard ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jahu11']Super ! A jak z resztą rodowodowej populacji? Natknąłem sie kiedyś na strone domowa reproduktora który jako pies z rodowodem szczycil sie wlasnie tego typu rarytasikami jak te puste pola i dziwne nazwy bez numerów jakichkolwiek i to wlasnie on byl nazwany tym jednookim bo faktycznie ma jedno oko.Kiedy indziej ktos sprzedając szczeniaka z papierami szczycił sie własnie tym psem jako ojcem szczeniąt...jak to jest??Czy to jakas przypadkowa hodowla czy standard ??[/quote]
Mamy juz w Polsce spore grono ciekawych sprowadzonych z zagranicy psów z bardzo dobrym pochodzeniem.Pieski sprawdzaja sie w zawodach sportowych,na wystawach klubowych i swietnie jako towarzysze.
Jeszcze niedawno było kilka redów niewiadomego do końca pochodzenia i na tym bazowano,na szczęście każdy dzisiaj ma juz spory wybór i moze nabyc ciekawego pit bulla.
Rok temu na dużej czeskiej imprezie sprotowej i wystawie APBT przygladaliśmy sie tylko tamtejszym psom ,a w tym roku juz ładnie utarlismy im nosa :D
Poniżej link do strony tego klubu ,a także pucharki ,ktore polska ekipa zgarnęla w tym roku:
[url]http://kapbt.czweb.org/cinnost.htm[/url]
[img]http://www.f4f.lo3.wroc.pl/f4f/att/puchary.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Matko takie puchary, że aż ślinka leci hehehe.
Jestem niedouczony w tej kwestii wiec poprosze o Twoje zdanie.
Jak to jest z tym nieuznawaniem tej rasy przez największa organizacje kynologiczną? Co jest powodem Twoim zdaniem? Populacja przecież spora no i jak się dowiaduję rownież z udokumentowanym pochodzeniem a to podstawowy wymóg.Przypuszczam, ze i kilka odrębnych linii hodowlanych jet również.Pozostaje mi jeszcze jeden powód - zbyt duże podobieństwo do innej uznanej juz rasy.
Co jest powodem? A moze nikt nie stara sie o uznanie Pitów przez FCI tz. nie ma że tak powiem lobby hodowlanego na tyle dużego i pewnego swych racji zeby przypisac sobie i danemu krajowi powstanie tego typu psów bojowych?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...