Jump to content
Dogomania

duzy problem z 9miesiecznym DdB


lucky_tommy

Recommended Posts

Witam
zaczne od tego iz watek zalozylem w 2 tematach bo nie wiem w ktorym lepiej : wychowanie i behawior.

Sunie dostalismy w wieku 6 miesiecy, nie byla jeszcze na zadnym szkoleniu ale staramy sie ja uczyc sami.
Potrafi siadac, warowac, dawac lape i coraz spokojnie chodzi tzn mniej sie ciagnie, uczymy ja na podstawie bodzcow lecz nie jest to latwe bo jak wie ze mam smakolyk to robi wszytko nawet zaduzo a jak go nie ma i powiem na spacerze siad to ma mnie w nosie :evil:

Ostatnio chodzimy za nia nad jezioro jest sporo ludzi wiec sie integruje z otoczeniem lecz zauwazylismy powazny problem. Sunia rzuca sie do malych dzieci szczeka na nich i nie wyglada to przyjaznie dorosli ja nie intersuja. Mialem 2 takie zdarzenia:

pierwsze gadalem z jakims chlopcem i pozwalalem suni podchodzic do niego o wiedzial ze moze szczekanc wiec byl spokojny w koncu dalo mu sie glaskac i drapac leczw penym momencie jej odbilo i zaczela na niego warczec i szczekac.

Drugi przypadek straszny:
Sunia byla przywiazana smycza do barierki a droga szedl sobie ojciec i dwojka dzieci w wieku okolo 7 lat, jak sunioa ich zobaczyla odrazu szczek i rzucila sie w ich strone jakims cudem smycz sie zerwala i pobiegla w strone chlopca jak ja dopadlem za karka to jzu stala przed nim i szczekala na niego (nie ugryzla go na szczescie) lecz stala przed nim i szczekala. Ja ja zaciagnalem do siebie wytarmosilem za karka co efektem bylo warczenie na mnie wiec powtorka i za trzecime razem uznala ze nie wygra ze mna. Pozniej jak ludzie z dziecmi chodzili to lezala patrzyla sie mowielm spokoj i lezala nie ruszala sie.
Od tej pory wychodzi w kagancu i idzie krotko na smyczy lecz podczas chodzenia jest spokoja i dzieci ja nie intersuja.

Czy złapanie za kark o potrzasniecie nia jest dobre ?

W zwiazku z tym mam pytanie co moze byc powodem takiej agresji do dzieci, może cos pamieta z dziecinstwa i ma uraz bo ewidentnie na nie szczeka nawet przez szybe w samochodzie a moze ona probuje nas bronic

Bardzo prosze o pomoc bo rodzina na mnie naskakuje z tekstami ze jak nie nie zleje to sie nie nauczy a ja niechce tego robic przez co robi sie nie mila atmosfera.

PS.
jesli pojde z nia do przedszkola to czy ona nauczy sie posluszenstwa ?
czy po przedszkolu jak bedzie dobrze trzeba isc na PT czy jesli bede dalej z nia cwiczyl to czego sie nauczyla to wystarczy ? (wiadomo nie zawsze sa fundusze na szkolenia jedno po drugim)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucky_tommy']Witam
zaczne od tego iz watek zalozylem w 2 tematach bo nie wiem w ktorym lepiej : wychowanie i behawior.

Sunie dostalismy w wieku 6 miesiecy, nie byla jeszcze na zadnym szkoleniu ale staramy sie ja uczyc sami.
Potrafi siadac, warowac, dawac lape i coraz spokojnie chodzi tzn mniej sie ciagnie, uczymy ja na podstawie bodzcow lecz nie jest to latwe bo jak wie ze mam smakolyk to robi wszytko nawet zaduzo a jak go nie ma i powiem na spacerze siad to ma mnie w nosie :evil:

Ostatnio chodzimy za nia nad jezioro jest sporo ludzi wiec sie integruje z otoczeniem lecz zauwazylismy powazny problem. Sunia rzuca sie do malych dzieci szczeka na nich i nie wyglada to przyjaznie dorosli ja nie intersuja. Mialem 2 takie zdarzenia:

pierwsze gadalem z jakims chlopcem i pozwalalem suni podchodzic do niego o wiedzial ze moze szczekanc wiec byl spokojny w koncu dalo mu sie glaskac i drapac leczw penym momencie jej odbilo i zaczela na niego warczec i szczekac.

Drugi przypadek straszny:
Sunia byla przywiazana smycza do barierki a droga szedl sobie ojciec i dwojka dzieci w wieku okolo 7 lat, jak sunioa ich zobaczyla odrazu szczek i rzucila sie w ich strone jakims cudem smycz sie zerwala i pobiegla w strone chlopca jak ja dopadlem za karka to jzu stala przed nim i szczekala na niego (nie ugryzla go na szczescie) lecz stala przed nim i szczekala. Ja ja zaciagnalem do siebie wytarmosilem za karka co efektem bylo warczenie na mnie wiec powtorka i za trzecime razem uznala ze nie wygra ze mna. Pozniej jak ludzie z dziecmi chodzili to lezala patrzyla sie mowielm spokoj i lezala nie ruszala sie.
Od tej pory wychodzi w kagancu i idzie krotko na smyczy lecz podczas chodzenia jest spokoja i dzieci ja nie intersuja.

Czy złapanie za kark o potrzasniecie nia jest dobre ?

W zwiazku z tym mam pytanie co moze byc powodem takiej agresji do dzieci, może cos pamieta z dziecinstwa i ma uraz bo ewidentnie na nie szczeka nawet przez szybe w samochodzie a moze ona probuje nas bronic

Bardzo prosze o pomoc bo rodzina na mnie naskakuje z tekstami ze jak nie nie zleje to sie nie nauczy a ja niechce tego robic przez co robi sie nie mila atmosfera.

PS.
jesli pojde z nia do przedszkola to czy ona nauczy sie posluszenstwa ?
czy po przedszkolu jak bedzie dobrze trzeba isc na PT czy jesli bede dalej z nia cwiczyl to czego sie nauczyla to wystarczy ? (wiadomo nie zawsze sa fundusze na szkolenia jedno po drugim)[/quote]

Hmm...jest możliwość że pies uważa się za alfa i za wszelką cenę chce Was bronić. A co do bicia psa to NIE NIE i jeszcze raz NIE! pies musi miec zaufanie do czlowieka, jesli je straci, bedzie jeszcze gorzej. Bicie moze spowodowac agresje oraz inne nie pożadane efekty. Co do karcenia przez potrząsanie za skorę na karku to zdania są podzielone...jedni sądzą że tak własnie matka karci szczeniaki, wiec jest to odpowiednia forma karcenia. Ja osobiście nie mam zdania w tej sprawie 8) Ale myśle,że dobrze by bylo nagradzać suczke stopniowo, za kazdy przejaw spokojnego i wlasciwego zachowania w stosunku do dzieci. Trzeba zacząć powoli oswajać ją z nimi. Najlepiej skorzystać z pomocy jakiegoś zaprzyjaźnionego dziecka. Niech dzieje sie to na neutralnym gruncie. Trzeba zaczac ją nagradzac najpierw za to, ze nie szczeka na dziecko, pozniej stawiac psu coraz wieksze wymagania...no cóż życze powodzenia :wink:

Link to comment
Share on other sites

Możliwe że suczka uważa sie za przywódce stada (czyli alfa),w związku z tym chce was bronić i dlatego tak sie zachowuje. Wtedy musisz pokazać psu kto jest tu szefem (nie podkarmiaj psa przy stole, nie baw sie w zabawy silowe gdzie pies moze miec od ciebie wiecej sily i jego wygrana uswiadomi go w tym ze jest silniejszy a za czym idzie to on powinien byc przywódca itp.) Co do bicia to stanowczo NIE, bo to może tylko pogorszyć sytuacje, pies straci zaufanie do człowieka.I tak jak powiedziała Pandzia, nagradzaj suczke pieszczotami za dobre zachowanie, (nie zwroci uwagi na dziecko, nie szczeknie, solidne pieszczoty ;) ), cóż mogę więcej powiedzieć powodzonka ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...