Jump to content
Dogomania

Chart perski saluki


hathi

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][I]podniosę:roll:[/I][/B]

[B][I]I mam pytanie. Jak sobie radzicie z utrzymaniej odpowiedniej formy saluki? Przecież, podobno nie można ich spuszczać, ze względu na wielki instynkt pogoni, a na wołania głuchną. Przecież chart jak chart musi biegać... spuszczacie je bez smyczy? Jak odbywają się codzienne spacery?:)[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']kliknij na link podany w poprzednim poscie tam znajdziesz wszystko co chcesz wiedziec o chartach:lol: o wloszczyznie ,ktora sie interesowalas rowniez:lol:[/quote]
[B][I]każdą rasą interesuję się po trochu, lecz z czasem po zdobyciu wszystkich możliwych informacji upodobanie wielkie zanika lub sie poszeza:cool1:A na tamtej stronie jestem zarejestrowana od dawna;)[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

luthien - odnosnie Twojego pytania o to, jak wlasciciele saluki radza sobie z jego instynktami...polecam kontakt z Ayah - podejzewam, ze niektorymi opowiesciami o wychowaniu saluki i lamaniu przez nia mitow, na temat ukladania psa owej rasy bedzie potrafila Cie pozytywnie zaskoczyc. Jej saluczka, Ajka, jest najlepiej wychowanym i zsocjalizowanym chartem jakiego ja znam; grzeczna, posluszna, respektujaca w 100% komendy wydawane gwizdkiem(lacznie z komenda DO MNIE, w co nawet niektorzy charciaze nie wierzyli, zanim nie zobaczyli na wlasne oczy), a przy tym w 100% salucza:). Wiadomo, ze spacerujac z nia zawsze trzeba miec na uwadze, ze jest to chart i nie spuszczac ze smyczy przy ruchliwej ulicy.
Dodatkowo - najlepszymi przyjaciolmi Ajki sa moje dwa weimary, nie wyobrazasz sobie jak te trzy psy, o tak odmiennych przeciez charakterach, wspaniale sie dogaduja...po prostu rewelacja:)) Tworza taka druzyne, ze jak sie na nich patrzy....sama przyjemnosc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Z pewnoscia, jezeli nic nie stanie na przeszkodzie, to obie przepiekne warszawskie salunie - Ajka i Ambra-Doda (miotowe siostry) zapewne zostana matkami nowych pokolen polskich salukow.A maja jeszcze tak samo sliczna siostre Azizam, byc moze i ona bedzie miala wplyw na rozwoj poglowia salukow...no ale tego nie wiem :)

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich z samego rana .
Ja też bardzo lubie saluki i jakby nie te afgany to pewnie zdecydowałabym sie na posiadanie - nic straconego. Co do pogłowia to w okolicach wczesnej wiosny powinno się ono powiększyć o kilka ciekawych egzemplarzy .Wiem że planowane sa szczenięta w najstraszej hodowli Saluki w POLSCE ( poprawcie mnie jesli się mylę ) u Państwa Anny i Jana Piotrowskich z Koszalina - hodowla SANNATIS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='cisa&fritz']Z tego co mi wiadomo, w Warszawie aktualnie rzeczywiscie mieszkaja na stale 4 saluki - suczki, plus pod Warszawa jeden piesek, szczeniak (ale on tylko tymczasowo,jego wlascicielami sa Szwedzi chwilowo mieszkajacy w Polsce).
Byly jeszcze dwa, ale niestety odeszly za TM:(

Ania[/quote]
trochę sprostuję, w W-wie mieszka 5 saluczek, pod Warszawą łącznie psy i suczki -5szt oraz jeden pisek i jedna sunia bez metryczek.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='k.iwona']Witam wszystkich z samego rana .
Ja też bardzo lubie saluki i jakby nie te afgany to pewnie zdecydowałabym sie na posiadanie - nic straconego. Co do pogłowia to w okolicach wczesnej wiosny powinno się ono powiększyć o kilka ciekawych egzemplarzy .Wiem że planowane sa szczenięta w najstraszej hodowli Saluki w POLSCE ( poprawcie mnie jesli się mylę ) u Państwa Anny i Jana Piotrowskich z Koszalina - hodowla SANNATIS[/quote]
a od kogo masz takie wieści?????

Link to comment
Share on other sites

o czym ? o najstarszej hodowli czy o szczeniakach ?
**o hodowli nie pamiętam kilka razy przewijało się to w różnych rozmowach i jakoś utrwaliło się w mojej pamięci - ale mogę się mylić
** o szczeniakach wiem od Ani i Jana Piotrowskich włascicieli Hodowli Sannatis miot po BRDZO utytuowanej SALUNI

Link to comment
Share on other sites

[quote name='k.iwona[B'];3155112]o czym ? o najstarszej hodowli czy o szczeniakach ?
**o hodowli nie pamiętam kilka razy przewijało się to w różnych rozmowach i jakoś utrwaliło się w mojej pamięci - ale mogę się mylić
** o szczeniakach wiem od Ani i Jana Piotrowskich włascicieli Hodowli Sannatis miot po BRDZO utytuowanej SALUNI[/quote][/B]
o szczeniaczkach oczywiście, bo pani Anna jest raczej osobą tajemniczą i nie zdradza swoich planów hodowlanych.....
....czy tak bardzo utytułowanej to mam wątpliwości to moja sunia (a może obie) bardziej utytułowane, a sunia jest [B]bardzo ładna [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cisa&fritz']saluki bez metryk czyli psy, ktore wygladem przypominaja saluka:diabloti:?
jak kazdy pies "bez metryczki"...[/quote]
i po co ten ironiczny śmieszek, owe saluki bez metryczek są pieskami po rodowodowych rodzicach a więc są salukami (piesek miał rodowodowych rodziców tylko hodowca nie z prawdziwego zdarzenia a sunia wyrwana z rąk nieodpowiednich ludzi którzy nie chcieli oddać metryki) ....
a jak chcesz wiedzieć to psiaki są bardzo ładne i żadne szczenię z miotu A hodowli Atabulus im nie dorównuje....
pozostaje tylko żal że nie są hodowlane.........

Link to comment
Share on other sites

saluczkiCytat:
Napisał [B]k.iwona[B[/B]
[I];3155112]o czym ? o najstarszej hodowli czy o szczeniakach ? [/I]
[I]**o hodowli nie pamiętam kilka razy przewijało się to w różnych rozmowach i jakoś utrwaliło się w mojej pamięci - ale mogę się mylić [/I]
[I]** o szczeniakach wiem od Ani i Jana Piotrowskich włascicieli Hodowli Sannatis miot po BRDZO utytuowanej SALUNI[/I]

[/b]
o szczeniaczkach oczywiście, bo pani Anna jest raczej osobą tajemniczą i nie zdradza swoich planów hodowlanych.....
....czy tak bardzo utytułowanej to mam wątpliwości to moja sunia (a może obie) bardziej utytułowane, a sunia jest [B]bardzo ładna [/B]



[B]w kwestii wątpliwości :[/B]
Dla mnie jeśli suka posiada w dorobku takie tytuły jak : Inter Champion , Champion Czech , CHampion Polski, Młodzieżowy Champion Polski i po małym CAC brak jej do ukończenia Championatu Słowacji i Championatu Litwy ( nie jestem pewna czy tytuł Ch.Rosji też posiada - wydaje mi się że tak ) a przy mnie ta saluczka zbobywa conajmniej 4 razy BOB na wystawach miedzynarodowych i klubowych w Czechach i na Słowacji to jest to suka UTYTUŁOWANA . Nie znam twoich saluk nawet nie wiem kim jesteś bo nie jesteś podpisany ( podpisana) i nie mam zamiaru licytować się z TOBĄ na BOB-y i championaty .
Rozmawiałam ostatnio z Panią ANIĄ i mam wspaniałe WIEŚCI - beda małe saluczki z zagranicznego krycia :))) niebawem powinna uykazać się informacja na stronie internetowej Hodowli SANNATIS

[B]cisa&fritz[/B]
zgadzam się z toba w 100% rasowy = rodowodowy :)))

Link to comment
Share on other sites

bardzo miła wiadomość iż moja faworytka Kreseczka będzie mamą !!!!!
mam okazję to się pochwalę tymi tytułami (choć bardzo rzadko to robię):
moja sunia SAMBA Pa-TI Resuruss
Intr.Ch.
Mł.Ch.Pl.
Ch.Pl.
Ch.R.
Ch.H.
Zw.Klubu Pl.
Zw.Klubu H
pozostały jeszcze do ukończenia czempionaty 5 krajów
Cursingowy Mistrz Polski
a BOB-ów to około 20 no i udało się kilka razy stanąć na pudle (grupa X)
i więcej nie pamiętam......

Link to comment
Share on other sites

Gratuluje niebagateknych sukcesów
Kreseczka jest również moja faworytą :) ma cudowna głowę mogłabym godzinami na nia patrzeć :) i te oczka takie bystra . Chaciaż muszę się przyznać że TOSKA też mi się bardzo podoba a w samcach VERDI pies którego obraz pozostaje na zawsze w sercu . Kilka lat temu zrobiłam mu portrecik na wystawie do dzis zdobi mój dom .
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...