Jump to content
Dogomania

Pies w samochodzie - pasy & szelki


Dorka

Recommended Posts

Ja dosc dlugo tak wozilam moja psice, sprawdzily sie znakomicie :P . Pies ma komfort, bo moze sie przemieszczac i zmieniac pozycje, ja natomiast wiedzialam, ze jest bezpieczna w razie np. gwaltownego hamowania. No i nie wlazila mi pod pedaly. Moga tez sluzyc inerwencyjnie jako zwykle szelki. Najwazniejsze, to dobrac odpowiedni rozmiar.

Milych podrozy :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie takie pasy mamy. Chciałam zasięgnąć jezyka czy sa dobre. Bo ostatnio jak jechałam a właściwie dojechałam do domu, chciałam odpiąc psa zobaczyłam, że była już rozpieta. I teraz nie wiem czy same sie rozluzowały czy pies niechcący staną i sie rozpieły

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

nasz Sumek zaskakujaco spokojnei przyjal fakt obarczenia jego ramion "szelkami". Nie przeszkadzaly mu, to wazne. Podjelismy z mezem decyzje o kupnie, kiedy wyjazd nad morze okazal sie potwierdzony.

Sumo byl bezpieczny, my bylismy spokojniejsi o jego ewentualne spadki z tylnej kanapy przy hamowaniu, a szelki maja na tyle mozliwosc regulacji, ze mial wystarczajaca swobode przy jednoczesnym zabezpieczeniu. Tyle tylko, ze na poczatku krecil sie troszeczke i pasek do wpinania, czasem okrecal sie wokol jego nogi. Trzeba na to zwracac uwage, czy pies sie nie "zakrecil" w szelkach :cry: . Po pewnym czasie juz wiedzial w ktora strone sie odwrocic, zeby bylo dobrze :D

Mysle, ze posiadanie ( = wykorzystywanie czynne) takich szelek to OBOWIAZEK. W momencie gwaltownego hamowania, co czesto nie zalezy od nas, pies leci przez szybe jak pocisk...a chyba tego nikt by nie chcial...

To naprawde dobra inwestycja :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

no ja nad taka kratka mysle intensywnie-i rozumiem ze jest potrzebna-bo moje glupki mi raz na kark skoczyly-i to jest wymog bezpieczenstwa..ale z tymi pasami-gorsza sprawa :roll: ..jak mam zamontowac pasy na tyle wana dla 3 sredniej wielkosci psow???????? :roll:

Link to comment
Share on other sites

wlasnie przeczytalam w Moim Psie, ze kodeks drogowy nie zawiera nakazu przewozenia psow w pasach bezpieczenstwa co wiecej, nie ma zakazu przewozenia psow np. na przednim siedzeniu. jestesmy jednak, jako uzytkownicy drog, zobowiazani zachowac ostroznosc i unikac dzialania mogacego zagrozic bezpieczenstwu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka']wlasnie przeczytalam w Moim Psie, ze kodeks drogowy nie zawiera nakazu przewozenia psow w pasach bezpieczenstwa co wiecej, nie ma zakazu przewozenia psow np. na przednim siedzeniu. jestesmy jednak, jako uzytkownicy drog, zobowiazani zachowac ostroznosc i unikac dzialania mogacego zagrozic bezpieczenstwu.[/quote]

W tym przypadku wiele będzie zależało od kontrolującego samochód policjanta. Już kiedyś było o tym na forum, ale można jeszcze raz: pies, tak jak każdy ładunek, powinien być zabezpieczony w taki sposób, by wykluczyć jego swobodne przemieszczanie się po pojeździe i tym samym nie utrudniał kierowania pojazdem. Pies na przednim siedzeniu takich warunków raczej nie spełnia... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

my tez mamy takie pasy, tylko kiedy poszlismy je kupic do zoologicznego okazalo sie ze mozna je skompletowac, dlatego tez kupilismy bajeranckie kolorowe szelki :)i do tego czesc ktora sie wpina w sam., sprawdzily sie super i wkoncu przy gwaltownym hamowaniu nie musze sie martwic o Melona pozdr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja dobermanka jeździła z przodu, bo inaczej nie bardzo chciała i pamiętam, ze miałam już wyrobiony odruch przytrzymawania jej przy hamowaniu. No ale nie był to na pewno dobrze zabezpieczony ładunek.
Ja korzystam ze zwykłych codziennych szelek spacerowych, a smycz to przypięcia zrobiłam sama - karabińczyk+taśma parciana+końcówka od pasów (to co się wpina) i całkiem całkiem.

Link to comment
Share on other sites

Moje psy są małe i jeżdżą na tylnym siedzeniu,oczywiście w pasach.Zmusiła mnie do tego chwila grozy,kiedy mój ukochany piesek wlazł mi pod nogi w czasie jazdy,przy dość dużej prędkości :evil: Teraz jeżdzimy spokojnie,bez stresu i wędrówek po aucie :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='seikatsu']Ja korzystam ze zwykłych codziennych szelek spacerowych, a smycz to przypięcia zrobiłam sama - karabińczyk+taśma parciana+końcówka od pasów (to co się wpina) i całkiem całkiem.[/quote]
rowniez korzystam ze zwyklych szelek, a koncowke do pasow kupilam na allegro za 10zl :) choc ostatnio wrzucam psa do bagaznika, wiec pasy nie sa jej potrzebne

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...