Jump to content
Dogomania

Szkolenie tropowców w okolicach Krakowa - gdzie i kto??


Toller

Recommended Posts

W sumie też prawda że moglibyśmy sami spróbować... A gdzie można sie dowiedzieć jak to najlepiej zrobić? NIe chciałabym popełnić jakiegoś błędu... Czy wydaje sie komendę na szukanie tropu, czy nie? Jestem zupełnym laikiem w tej kwestii, ale chcielibyśmy spróbować...
A propos skąd wziąć farbę?
Słusznie mówisz; trzeba to ćwiczyć, bo w końcu co może opanować pies w ciągu 4 dniowego szkolenia, jak jeszcze nie wie o co w tym wogóle chodzi?
Dlatego chcieliśmy szkolić regularnie, ale jak na razie nie możemy nikogo znaleźć. Jedna pani, dała odpowiedź, że może na wiosnę, ale nie wiem czy to pewne, a po co mam czekać? Konkursy są też i tej jesieni, albo wiosną przyszłego roku, więc nie chcę dopiero wtedy uczyć psa od podstaw tylko z nim podejść do konkursu.
Możesz mi napisać na priv'a jak to się do tego zabrać? Pies jest już nauczony odkładania ze strzałem, chodzi o samo tropienie..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[url=http://www.gonczypolski.pl/index.php?whereami=ukladanietropowca]TU[/url] jest artykuł o szkoleniu tropowca, ja tam nie ze wszystkim się zgadzam (choćby z metodą uczenia psa chodzenia po odpowiedniej stronie drzewa czy też trzymaniem otoku miedzy łapami), ale ogólny zarys napewno tam jest. Jest też trochę książek, choćby "Po tropie" Brabletza...
Myślę, że na początek warto jednak zacząć z kimś, kto się na tym zna, żeby w praktyce zobaczyć jak to wszystko wygląda, jakie predyspozycje ma pies, jak go najlepiej prowadzić, a potem kontynuować pracę samodzielnie.
A farbę nie wiem, skąd brać, ja dostałam na zakończenie Warsztatów Tropowców i jeszcze mam zapas 8)

Pozdrawiam!
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

[quote name='Hania']Prosze odezwij się do mnie na pri - dam Ci numery do osób, które szkolą w okolicy.
W razie różnyuch wątpliwości też chętnie pomogę.[/QUOTE]

czy mogłabym prosić o namiary na kogoś kto szkoli w Krakowie ew. okolicach (chodzi o tropowców), chciałabym aby ktoś pokazał mi podstawy aby nie nauczyć od początku źle, z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...