Jump to content
Dogomania

CALIBRA - co sądzicie o tej karmie?


szaruga

Recommended Posts

Proszę nie porównuj - Czeskiej karmy do Amerykańskiej Super Premium -PROFormance ,bo to tak jak kaszanka do szynki .
PROFormance ,to karma najlepszej Amerykańskej jakości ,a Ameryka jest Światowym Liderem w produkcji karm .
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Proszę nie porównuj - Czeskiej karmy do Amerykańskiej Super Premium -PROFormance ,bo to tak jak kaszanka do szynki .
PROFormance ,to karma najlepszej Amerykańskej jakości ,a Ameryka jest Światowym Liderem w produkcji karm .
Pozdrawiam.[/quote]

hmmm - z wielkim szacunkiem - to nie jest czeska karma (chyba pomiliło ci się z brittem...) ale szwajcarska. jesli chodzi o pulap cenowy - kosztują praktycznie tyle samo... skład - raczej też porównywalny.
dzięki za wypowiedź ale chyba to pomyłka...

czekam na inne opinie dogomaniaków....
pozdrawiam :-)

Link to comment
Share on other sites

Moze masz racje ,ze jest to Szwajcarska ,a nie Czeska ,ale dla mnie nie ma to większego znaczenia ,bo moje zdanie na temat Europejskich karm jest złe ,co potwierdza jakośc np. Eukanuby Amerykańskiej i Produkowanej w Europie .
Podaj stronę gdzie można sprawdzić skład tej Szwajcarskiej karmy Caliba, bo na Czeskich stronach jest dość skromnie opisana .
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

podbjam temat do góry, polecono mi tę karmę w sklepie, moj pies je ją od dwóch dni więc narazie trudo mi ocenić czy to TO. W sklepie dostalam ksiązeczkę z info o karmie, ale jakby ktoś znał adresy stronek po polsku lub angielsku (bo ja znalazłam tylko po czesku) odnośnie producenta itp. bo chcialabym sobie poczytać,to bylabym wdzieczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Moze masz racje ,ze jest to Szwajcarska ,a nie Czeska ,ale dla mnie nie ma to większego znaczenia ,bo moje zdanie na temat Europejskich karm jest złe ,co potwierdza jakośc np. Eukanuby Amerykańskiej i Produkowanej w Europie .
Podaj stronę gdzie można sprawdzić skład tej Szwajcarskiej karmy Caliba, bo na Czeskich stronach jest dość skromnie opisana .
Pozdrawiam.[/quote]

a co konkretnie masz do euro karm, jesli wolno spytac? Pytam o super premium oczywiście

Link to comment
Share on other sites

Wiem, ze nie taki jest główny sens pytania, ale wtrąciłam żeby było jasne- zaznaczyłeś, że pytasz jedynie o super premium. Ja na wstępie wyjasniłam, że nie istnieje pojęcie super premium- żeby wszystko było jasne. Teraz razem z tobą niecierpliwie oczękuję na odpowiedź Sawy: Co masz do karm europejskich???? I za co tak wychwalasz "Amerykę- potęgę w produkcji karm"?????

Link to comment
Share on other sites

Super premium oznacza: Dobry, zdrowy, zbilansowany, smaczny, pożywny itp. itd.....
A doskonale wiemy, że takie nazwy mogą pisać nawet na "Reksiu" albo karmie z "Biedronki". Nie ma instytucji, która przyznawałaby te tytuły, to ludzie wymyślili sobie, że super premium coś oznacza. Czytałam to kiedyś na pewnej amerykańskiej stronie, ale adres mi się gdzieś zapodział :ices_bla: .
W każdym bądż razie nie istnieją pojęcia super premium i i premium jako nazwa jakiejś klasy- to po prostu nic nie znaczący napis

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DamaKier']Super premium oznacza: Dobry, zdrowy, zbilansowany, smaczny, pożywny itp. itd.....
A doskonale wiemy, że takie nazwy mogą pisać nawet na "Reksiu" albo karmie z "Biedronki". Nie ma instytucji, która przyznawałaby te tytuły, to ludzie wymyślili sobie, że super premium coś oznacza.
(...)
W każdym bądż razie nie istnieją pojęcia super premium i i premium jako nazwa jakiejś klasy- to po prostu nic nie znaczący napis[/quote]
Otóż mylisz się, jest taka instytucja. I te nazwy oznaczają własnie klasę karmy.

Czy różnice między premium, a super premium są znaczące - pozostawiam indywidualnej ocenie.
I oczywiście to, ze jakaś karma nie jest sklasyfikowana nie oznacza, że jest do niczego.
Ja bez względu na klasyfikację karmy i tak analizuję skład.

Link to comment
Share on other sites

Zgdnie z informacją ze strony FDA (Food and Drugs Agency - Amerykański Urząd do spraw Żywności i Leków [url]www.fda.gov[/url])

[quote name='FDA']
[LEFT][B][I]Other Label Claims[/I][/B] [/LEFT]
[LEFT] Many pet foods are labeled as "premium," and some now are "super premium" and even "ultra premium." Other products are touted as "gourmet" items. Products labeled as premium or gourmet are not required to contain any different or higher quality ingredients, nor are they held up to any higher nutritional standards than are any other complete and balanced products.[/quote]

Oznacza to, że zgodnie z amerykańskim ustawodastwem produkty posiadające w nazwie Premium, Super Premium, Ultra Premium, nie muszą spełniać innych wymogów niż standardowa karma.

[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor']Oznacza to, że zgodnie z amerykańskim ustawodastwem produkty posiadające w nazwie Premium, Super Premium, Ultra Premium, nie muszą spełniać innych wymogów niż standardowa karma.[/quote]
No tak, ale to chyba nie FDA certyfikuje te karmy? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Istnieje stowarzyszenie zajmujące się kontrolą przemysłu produkujacego karmy dla zwierząt - [FONT=Arial, Arial, Helvetica][B][FONT=Comic Sans MS]Association of American Feed Control Officials (AAFCO) [/FONT][/B][FONT=Comic Sans MS][FONT=Verdana]ale wszystkie swoje regulacje tworzy na podstawie wymagań rządowych. Więc jeśli FDA nie wymaga dokładniejszej definicji AFFCO także jej nie rozszerzy.

Dodatkowy problem z AFFCO jest taki, że jest to stowarzyszenie a nie agencja rządowa. W zarządzie AFFCO od kilku lat zasiadają już ludzie powiązani z przemysłem, który mają kontrolować :), a więc:
[SIZE=2][COLOR=Black]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][SIZE=2][COLOR=Black]Ken Johannes, Hill's Pet Products Inc.; Dan Chauslow, Westreco, Inc.; Dave Bebiak, Ralston Purina Co.; and Mark Finke, Alpo Petfoods, Inc.[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor']Istnieje stowarzyszenie zajmujące się kontrolą przemysłu produkujacego karmy dla zwierząt - [FONT=Arial, Arial, Helvetica][B][FONT=Comic Sans MS]Association of American Feed Control Officials (AAFCO) [/FONT][/B][FONT=Comic Sans MS][FONT=Verdana]ale wszystkie swoje regulacje tworzy na podstawie wymagań rządowych. Więc jeśli FDA nie wymaga dokładniejszej definicji AFFCO także jej nie rozszerzy.[/FONT][/FONT][/FONT][/quote]Tu niech się już mądrzejsi ode mnie wypowiadają ;) Bo ja to rozumiem tak, że [B]może[/B] rozszerzyć wymagania wobec karm, które certyfikuje, choć nie musi?

Link to comment
Share on other sites

No ,to wygląda na to ,że wszystkie inne karmy mają bardzo dociekliwą kontrolę ,przez konkurencję .
Może to na dobre ,że zajmują się tym między innymi ludzie wiedzący co sprawdzać i gdzie?
W świecie karm wszyscy wiedzą ,że jak karma na opakowaniu i w ulotkach pisze premium ,czy super premium ,to standard i jakość tej karmy jest na wysokim poziomie .Nie wszyscy producenci karm piszą ,bo nie wszystkie karmy są na najwyższym poziomie i nawet jedna firma potrafi wyprodukować karmę super premium i np. premium ,lub energi .Może oficjalnie nie ma firmy dającej tą klasyfikację ,ale wszystkim wiadomo jak karma takie napisy posiada ,to jest z najwyższej półki . Nie ma takiego obowiązku ,ale napis jest jakąś formą zobowiązania w stosunku do klienta i dbałość o jakość tej karmy jest priorytetem dla danej firmy .Tak jak w samochodach klasa ma ogromne znaczenie dla jakości .
O karmach amerykańskich i europejskich pisałam wielokrotnie i nie ma sensu ,abym się kolejny raz dublowała .Moim zdaniem (z praktyki) amerykańskie karmy są lepsze jakościowo i tańsze w procesie produkcyjnym ,co pozwala uzyskać lepszy towar za niższą cenę .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

Też uważam, że karmy amerykańskie, bądź produkowane na rynek amerykański są lepsze - ale nie chodzi tu może o jakość - tyle fakt, że są lepiej opisane. Na podstawie etykiet mogę się zorientować co kupuję i za jakie pieniądze. Na produktach europejskich informacje są zbyt ogólne by na ich podstawie podejmować decyzje.

Co do oznaczeń Premium Super Premium... ponieważ nie ma żadnej jej definicji, jest to tylko i wyłącznie zabieg marketingowy - tworzący ową wspominaną świadomość jakości, mogę się zgodzić że producent [B]wprowadza określenia jedynie na podstawie gradacji swojej własnej linni produktów tzn. ma linię Ekonomic, potem ma lepszą od produkowanej przez siebie Economic linię Premium a potem Superpremium.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Ależ oznacza ,bo jest to jakieś zobowiazanie do klienta .Szanująca się firma nie napisze na badziewiu klasyfikacji ,a tylko doskonałe produkty mają na workach taką klasyfikację .Oczywiście rozmawiamy teoretycznie ,ale w praktyce w USA ma to ogromne znaczenie i nawet duża firma robiąca kilka karm bardzo oszczędnie szafuje klasę Super Premium i tylko najlepszy produkt wg. producenta może mieć ten napis na worku ,bo jak pisałam tam ma to spore znaczenie nie tylko marketingowe ,ale jakościowe .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Ale wiecie co, jedno mnie w takim razie zastanawia - czemu wszystie karmy nie nazywają się "super premium" skoro tak naprawdę nic to nie oznacza? Przecież skoro tak, to równie dobrze na paczkach Pedigree mógłby być taki napis?[/quote]

Jest to kwestia po prostu strategii marketingowej jaką przyjmuje dana firma. Hill's jest sprzedawany w lecznicach weterynaryjnych, polecany przez weterynarzy i nosi nazwy kojarzone z medycyną - "Science Diet", Eukunaba i Royal Cannin uderzają do klientów poprzez hodowców - przygotowując wyprawki dla szczeniąt, Pedigree i Whiskas są reklamowane za ciężką kasę w telewizji - używając terminów najlepszy pokarm dla twojego kota - i co z tego - to hasło reklamowe - wiekszość z nas orientuje się, że ten pokarm to śmieć mimo zapewnień reklamowych z pudełka, inne firmy reklamuja się podkreślając jakość produkowanej karm - ale do momentu w którym nie powstanie jasna definicja tego jaka powinna być zawartość Super Karmy, albo Jeszcze Bardziej Super Karmy - nie mamy możliwości poddania tego jakielkowiek ocenie i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...