Jump to content
Dogomania

CALIBRA - co sądzicie o tej karmie?


szaruga

Recommended Posts

[quote name='haker11']Mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat puszek calibra? Ile mniejwięcej % mięsa znajduje się w takiej puszce? Czy jest warta polecenia? będę wdzięczna za każdą informacje!;)[/quote]


adult:

składa: mięso wieprzowe, zboża, sól, witaminy i pierwiastki mineralne

Białka 10,12%, woda 76,24%, tłuszcze 7,58%, błonnik 0,32%, popiół 1,76%, sucha masa 23,76%, wapń 0,31%, fosfor 0,25%

wit. A 15 000 IU, wit. D3 500 IU, wit. E 100mg, wit. B1, B2, B6, B12, amid niacyny, biotyna, pantetonian wapnia, kwas foliowy, chlorek choliny, siarczan miedzi pięciowodny


wiem tylko tyle :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Calibra - large junior, taka podajemy naszej malamutce. Smakuje jej, ale jednak nieco bardziej chyba jej smakował orijen. Tylko nieco po orijenie przytyła.
Mi polecił ja sprzedawca jakos karme dobra dla szybko rosnących psów, dużych ras, chciałam azeby miała jakieś składniki dla dobrze rozwijajazych sie stawów i kosci, ze wzgledu na choroy genetyczne, wiadomo lepiej zainwestowac w dobra karme niz leczyc.

ze strony producenta:
[B][COLOR=red]Calibra[/COLOR] Junior Large Breed[/B] zapewnia kompleksowe i zrównoważone odżywianie młodych psów dużych i olbrzymich ras, uwzględniając ich zapotrzebowanie na białka. Usprawnia rozwój kośćca i zapobiega problemom z układem kostno-stawowym. Zawiera glukosaminę i chondroitynę, które zapobiegają uszkodzeniom chrząstek stawowych i wspomagają regenerację. To kompletna, lekkostrawna i chętnie przez psy zjadana karma.
[COLOR=#6c78a8][B]Skład: mięso i podroby z drobiu, ryż, kukurydza, tłuszcz drobiowy, tran z łososia, drożdże browarniane, suszone wytłoki buraka cukrowego, minerały, DL-metionina, L-lizyna, siarczan miedzi pięciowodny (CuSO4 x 5H2O), witaminy A, D3, E, glukozamina, siarczan chondroityny, wyciąg z juki, substancja pozyskiwana z ściany komórkowej wybranego rodzaju drożdży.[/B][/COLOR]

[COLOR=#6c78a8][/COLOR]

[COLOR=#6c78a8][/COLOR]
[COLOR=#6c78a8][B]Psina je juz miesiac ta karme, ma dosc dobre i łatwe przestawianie sie z karmy na karme, na calibrze jak dotąd żadnych problemów. Ja jak na miesiąc uzytkowania polecam
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Czytam te opinie i chyba ktoś mocno przesadził porównując Calibrę do Purina Dog Chow czy pedigree.
Jestem właścicielem i hodowcą chartów angielskich whippetów, są to wrażliwe psy, dodatkowo jedna z suk jest uczulona na pszenicę. Poprzednio moje psy jadły amerykańskiego Eagle Packa, ale jak wiadomo Eagle packa w Polsce już nie będzie. Szukałam czegoś co będzie mogła im tę karmę zastąpić i Calibra póki co świetnie się sprawdza. Po pierwsze jest to karma na bazie mięsa i podrobów, a nie mączek. Po drugie, nie zawiera pszenicy i soi bardzo często uczulających psy. Wszystkie moje psy jedzą ją bardzo chętnie i mają bardzo dobre, małe, zwarte kupy. Oprócz bazowej karmy Adult jest też karma Energy, którą będę podawać moim psom przed treningami i zawodami.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Karma zbyt droga,jak za swą Czeską średnią jakość.Dodatkowym minusem jest to ,że przynajmniej 2 razy do roku,producent ma problemy z pleśnią w kukurydzy!Czeskie głowy nie są w stanie opanować tego problemu!!!:shake:
Generalnie karma najlepsza z Czeskich ale nic więcej dobrego nie można o niej napisać, a już po tym kiedy wcześniej psiaki były na Mercedesie wśród karm
Eagle Pack.
Pozdrawiam ja i 4 Molosy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 years later...

a wracając do tematu karmy Calibra konkretnie, czy ktoś stosował ją w wersji small adult na dłuższą metę? moje właśnie kończą 7kg worek (3 miesiące schodził) i wnioski: karma im smakuje, ma ładny naturalny zapach, cena nie jest porażająca, skład super jak dla mnie (porównując do innych karm w tym przedziale cenowym) i prosty - co jest ważne, bo moje psiaki od bardzo ziołowych karm (typu Acana czy Orijen) mają po prostu biegunkę. Włos bez zmian - normalny, brak alergii, dobry apetyt, normalne kupy, normalny oddech, brak kamienia nazębnego.
Nie będę wnikała w opinie typu "moje jedzą tylko RC, inne im nie smakują, wiedzą co dobre" (swoją drogą to na pewno nie jest efekt sztucznych dosmaczaczy w karmie...nieee skąd), tylo o opinię ludzi trochę chociaż zorientowanych w temacie karmienia psów :) dziękuję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GATUSO']Karma zbyt droga,jak za swą Czeską średnią jakość.Dodatkowym minusem jest to ,że przynajmniej 2 razy do roku,producent ma problemy z pleśnią w kukurydzy!Czeskie głowy nie są w stanie opanować tego problemu!!!:shake:
Generalnie karma najlepsza z Czeskich ale nic więcej dobrego nie można o niej napisać, a już po tym kiedy wcześniej psiaki były na Mercedesie wśród karm
Eagle Pack.
Pozdrawiam ja i 4 Molosy.[/QUOTE]
a czemu najlepsza z Czeskich? A Sam's Field? Składowo to chyba Sam's Field jest najlepszy? Minimum 60% mięsa itd...

Link to comment
Share on other sites

Ktoś w tym wątku pisał że najlepsze są karmy amerykańskie,niestety muszę sprostować i dodać zdanie " niektóre karmy amerykańskie". Ponieważ często bywam u córki w NY,która też ma psa wiem że w USA jest dużo karm które zawierają składniki modyfikowane genetycznie. Moim zdaniem najlepsze są karmy niemieckie,ponieważ w Niemczech obowiązuje zakaz używania GMO.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']akurat uważam że najlepsza jest ta która sluży mojemu psu,moze byc nawet nia czeska calibra[/QUOTE]

Oczywiście masz rację,nie jest najważniejszy kraj w którym została wyprodukowana karma,ale ważna jest jej jakość. W wielu krajach w dalszym ciągu produkuje się karmy ze składnikami modyfikowanymi genetycznie i tylko przed tym chciałam ostrzec bo m.in. robi się to w USA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosiczka']Najpierw trzeba usiąść poczytać fachową literaturę, ją zrozumieć a nie najpierw wypisywać bzdury. To odnośnie GMO[/QUOTE]
Zrozumiałam,że czytałaś fachową literaturę i stwierdzasz że GMO to jest to? Szczerze to nie bardzo wiem co chciałaś swoim postem przekazać,chyba nie tylko to ze wypisujemy bzdury?

Link to comment
Share on other sites

Czego nie zrozumiałaś w moim poprzednim poście?

Jasno napisałam, że najpierw trzeba przeczytać fachową literaturę, opracowania naukowe etc, zanim zacznie się pisać na temat czegoś tam- w tym przypadku GMO, a nie powtarzać jakieś zasłyszane mity. W Niemczech jest zakazana chociażby uprawa kukurydzy MON 810, ale ziemniaki Amflora są cały czas dopuszczone i Niemczy są jednym z 3 krajów gdzie odbywa się ich uprawa. Zarówno Amflora jak i MON 810 to GMO.

Po drugie przydaje się także wiedza w uprawach jakich roślin GMO występuje. Ja np z natury jak muszę kupić suchą karmę na wyjazd etc, to szukam takiej bez kukurydzy czy soi wychodząc z założenia że mój pies to nie kura. A to właśnie kukurydza i soi ma po kilka-kilkanascie odmian GMO.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jestem właścicielka dwóch kundelków, z których jeden ma problem z nadwagą i baaaardzo lubi dobrze zjeść. Dobrze zjeść znaczy dostać smakołyk, ale uwaga, nie byle jaki. Ulubione: ser żółty (cheddar), makrelka, i juz nie mówie o pizzy, cheesach z mc i innych. Wiem, wiem, że to niezdrowo itd. ale te oczy... a Mycha dodatkowo sie oburza jak czegoś nie dostanie i ostentacyjnie tupie przednią łapą, wydając z siebie poirytowany dźwięk. Ehhh...
Ale odkąd około 1,5 misiąca temu zaczęlo się odchudzanie nie dostają juz takich rzeczy, i wcale nie są tym jakoś bardzo zmartwione. Teraz dostaja karmę ( tą samą która wczesniej cały dzień zalegała na miskach, służąc jako zagryzka w bardziej nudnych momentach dnia) Magnusson Light. Ponieważ to smakosze to co dwa trzy dni dostają miesznakę z tej karmy + Calibra Light + Doctor Dog Jednobiałkowa Wołowina.
I teraz opinia:
Magnusson super. Zero kukurydzy, soi, prawdziwe mięsko i warzywka. Karma wypiekana w piecu (nie ekstrudowana jak większość karm, tzn. nie produkowana pod dużym ciśnieniem i potem nie spryskiwana tłuszczem dla polepszenia smaku i co za tym idzie nie pozostawia po kontakcie tłustych rąk, jak większość karm), nie pęcznieje w żołądku psa ( zróbcie test : zalejcie jednego chrupka wodą i zostawcie na kilka godzin), lekkostrawna i smaczna.
Calibra średnio. Lubią ją, ale jest tłusta w dotyku, nie pachnie jakoś specjalnie, pęcznieje i ogólnie jest gorzkawa w smaku (próbuje każdej karmy). Nie są wstanie jeść jej codziennie.
Doctor Dog: polska firma, karma droga, wogóle nie pęcznieje, nawet ładnie pachnie, atutem jest dodatek chrząstek tak ważnych dla stawów, ale smaku też raczej niespecjalna.
Poczytajcie, spróbujcie, może sie pozytywnie zaskoczycie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...