Jump to content
Dogomania

sprzatanie po piesiaku-Austria i Niemcy


cuddle

Recommended Posts

wstydliwy ale wazny problem. Moze ktos wie, jakie sa przepisy w Niemczech i w Austrii jesli chodzi psie qoopy?gdzie można (bez mandatu :evilbat: ) je wyrzucac? no i czy w ogole psu wolno w miescie na trawniku, nawet przy zalozeniu posprzatania?

bedziemy podrozowac m.in. pociagiem wiec w okolicy dworców raczej nie bedzie czasu na szukanie specjalnych wybiegow:((

jesli macie jakies inne doswiadczenia z podrozy po tych krajach- bede ogromnie wdzieczna za podzielenie sie.. :P

pzdr Asia i Nooka

Link to comment
Share on other sites

W Niemczech wysokosc kar za nieposprzatanie po psie zalezy chyba od gminy, wiec sie waha. Ale sa to raczej dotkliwe kwoty, siegajace nawet kilkuset euro, wiec najlepiej sie zapezpieczyc ( polecam foliowe torebki sniadaniowe :D ). Obojetnie gdzie pies sie zalatwi, taka torebke mozesz wyrzucic do kazdego kosza.
Musisz sie liczyc z tym, ze za zostawienie psiego odchoda na chodniku pogoni cie wiazanka kazdy przecietny Niemiec.

Link to comment
Share on other sites

za zostawianie na chodniku to tez bym pogonila :evilbat:

dzieki za info-to ulga bo nawet u nas w niektórych miastach za wyrzucenie takiej torebki do zwykłego kosza grozi mandat
(poki co wyrzucam, bo nie mam alternatywy..)

a w Austrii?

Link to comment
Share on other sites

Eeeeeeee tam, zaraz wstydliwy :wink:
Moga robic koopy gdzie maja ochote, trzeba po nich posprzatac - to nie bedzie problemu. Moja Wandziusia sadzi, gdzie popadnie - mam zawsze przy sobie worek - a wyrzucam do pierwszego po drodze kosza na smieci. Na moim osiedlu sa kontenery do tego celu przeznaczone - ale ogolnie przyjmuje sie, ze wyrzucamy psie koopy do kosza jaki sie nawinie :wink: Wazne, zeby posprzatac, mozna za psia koopke zarobic sliczny mandat....
Ale tak jest w Gornej Austrii, co Land to obyczaj...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja sie podlacze do tematu- czyli podsumowujac- wyrzucamy do kosza i nie ma problemu? czy moze sa jakies wymogi- ze np. nie foliowa torebka ale np. tylko papierowa???
i co z sikaniem ? gdzie mozna gdzie nie? czy jakos "zabronione" tereny sa oznaczone czy moze odwrotnie- wlasnie "dozwolone" sa oznaczone?

tysiac pytan bo- bedziemy jechac na wyspy brytyjskie;)...a po drodze hmmm ciezko psa namowic do kuwety?

Link to comment
Share on other sites

Jakiś miesiąc temu moja znajoma była ze swoim psem w Niemczech u rodziny i mówiła, że wcale tak porządnie Niemcy nie sprzątają po swoich psach :wink: Sprząta kto chce, fakt z chodnika zawsze, ale nie z trawnika. Więc może nie jest tam tak drastycznie to przestrzegane :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...