Jump to content
Dogomania

Ratownictwo w Warszawie?


Flaire

Recommended Posts

Flaire, przepraszam, że tak długo nie pisałam, ale miałam poważne problemy z moim psiurkiem.

W Warszawie jest Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza działająca przy Państwowej Straży Pożarnej. Namiary prześlę Tobie na priv.

Jcebula,

napisz coś więcej o Cave Canem. Z kim współpracują, kto ich szkoli, jakie mają kursy. Ile mają wyszkolonych psów tzn. z egzaminem, biorących udział w akcjach ratowniczych? Myślałam, że znam wszystkie grupy z psami ratowniczymi na bieżąco, a tu coś nowego :D

Link to comment
Share on other sites

Czy wszystko już dobrze?

Hugo został ofiarą, że tak powiem gwałtownej sprzeczki. Wczoraj zostały zdjęte szwy, także jest już dobrze, zagoiło sie jak na psie :)

Asia, a w Łodzi? plisss

Kurcze, ten mój komp coś bardzo szwankuje. Ostatnio łapię go na tym, że nie wysyła mi wszystkich wiadomości na dogomanii :cry:

Informacje o grupie łódzkiej wysłałam do Ciebie już dawno temu i tak właśnie się zastanawiałam, czemu milczysz :lol:

Jutro rano wyślę jeszcze raz namiary.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zachraniarka - uff, dlugo to trwalo :oops: , ale teraz moge napisac cos bardziej konkretnego.

Szkolenie (na ktore juz chodze z Mufta :) ) to przygotowanie do egzaminu kwalifikacyjnego psow ratowniczych STORAT. Egzamin jest zaplanowany na marzec. Potem w planach jest oczywiscie ciag dalszy.

Na razie nie ma jeszcze wyszkolonych psow - to dopiero poczatki :).

Informacje na temat Cave Canem sa tu http://www.cavecanem.republika.pl

I mam jeszcze pytanie - czy wiesz moze, kto byl w z psami w Algierii po trzesieniu ziemi w maju ? Konsul to moj tesc i wiem, ze wszyscy bardzo cieplo wspominaja ekipe ratownicza :) (szczegolnie psy :D).

Link to comment
Share on other sites

Oj Meggi wystarczyło by tylko napisać Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Gdańska... :oops:

A co do psiurów to niesamowite reakcje wywoływały tam wśród miejscowych od zafascynowania i podziwu do strachu i obrzydzenia. Dla jednych zwierze nieczyste, dla innych pełni poswięcenia ratownicy, tak niezwyli bo na czterech łapach :D

Link to comment
Share on other sites

Oj Meggi wystarczyło by tylko napisać Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Gdańska... :oops:

Kolezanko-Ratowniczko! nie badz taka skromna :lol: bo ja juz nawet bedac u fryzjera w gazecie (Glamour?) Ciebie widzialam - no i oczywiscie nie omieszkalam pochwalic sie TAKA znajomoscia internetowa 8)

a psiury w krajach arabskich, to chyba nie za specjalnie maja - z tego co slyszalam, to nawet jedna z gorszych obelg jest nazwanie kogos psem ('kelb')

Link to comment
Share on other sites

Ja teraz tez sie bede chwalic :D.

Szczegolnie zachwycony byl kierowca ambasady Rashid. Po prostu rozplywal sie z zachwytu :D. Zachowal wycinki prasowe i zdjecia. Pokazal nam gdzie mieliscie rozstawione namioty.

I oczywiscie miejsce, gdzie znalezliscie dziewczynke. Ja tez jestem pelna podziwu :).

A psy to rzeczywiscie traktuja tam niespecjalnie. W zasadzie prawie wcale ich tam nie ma. To ma uwarunkowania religijne. Jakby sie komus chcialo czytac, to pewne wyjasnienie jest tu http://www.planetaislam.com/praktyka/psy.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...