Jump to content
Dogomania

Terier walijski


Flaire

Recommended Posts

  • Replies 21k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zadziorny

    3144

  • Ali26762

    2239

  • bos

    2111

  • coztego

    1051

Nienawidzę Świąt :angryy: .Jestem naiwna-myślałam,że w Święta wszyscy są dla siebie mili.Niestety po raz kolejny nabrałam się :angryy: .
W tłumie ludzi człowiek się czuje taki samotny!Byłam na Wigilii stajennej i [B]tak naprawdę [/B]rozmawiała ze mną tylko klacz arabska...Szczerze,po przyjacielsku i na fair regułach.Słowa ludzi nic nie znaczą...

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=4][COLOR=RoyalBlue]Są takie dni.
Jedyne w roku.
Bardzo ciepłe, choć grudniowe.
Dni, podczas których gasną wszelkie spory.
Rozkwita nadzieja.
Czekamy na nie przez cały rok.
Wyczekujmy, wiele obiecując sobie po tych wspólnie
przeżytych chwilach.
Bo jest to okres szczególny.
Czas, kiedy mamy dla siebie czas!
Kiedy się słuchamy, i kiedy się dzielimy.
Kiedy sobie składamy życzenia i kiedy sobie przebaczamy.
BOŻE NARODZENIE- cudowny czas...

[IMG]http://img174.imageshack.us/img174/2492/swieta1kopiaud9.jpg[/IMG]

[IMG]http://images1.fotosik.pl/310/f251279efdea2ab3.gif[/IMG][/COLOR][/SIZE][SIZE=4][COLOR=RoyalBlue][IMG]http://images4.fotosik.pl/258/fe918e1b27e9fa5c.gif[/IMG][img]http://images3.fotosik.pl/302/30793447675e082d.gif[/img][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=RoyalBlue]

:loveu: WESOŁYCH ŚWIĄT! :loveu:
[/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

a ja mysle ze ma sie takie swieta jakie sie chce miec.....nawet podswiadomie. Ja w tym roku jakos do wszystkich podchodze milo i serdecznie i mam taki sam odzew :) Uwazam wiec ze nie jest tak zle :) i ludzie sa dobrzy tylko czasem czlowiek zle podchodzi i warto czasem zastanowic sie nad soba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wojenka']Jakaś aluzja? :cool3: :evil_lol:

Ja naprawdę pozytywnie byłam nastawiona...:shake: Ale zawsze ktoś musi popsuć humor...:angryy:[/quote]

Wybacz ale przy Twoim nicku to zaraz mi sie kojarzy lacinskie przyslowie : SI vis para bellum ........ niby o pokoju ale nie tak do konca....:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Primo: poszłam na spacer z kobyłą,która nie chodzi obecnie pod siodłem.Na Służewcu spaceruje się po uliczkach i jest to normalne.Jechał jakiś burak zachodnim wozem i się przyczepił,że mamy chodzić gdzie indziej :-o .Nie był zbyt kulturalny :cool1: .Ja tam to kłótliwych nie należę,więc w szoku poszłam sobie w inną uliczkę.Ale czar prysł.
Secundo:upiekłam dla przyjaciół pierniczki.Niestety ich nie otrzymali,bo ktoś mi je ze stajni zwędził.Nie wiem czy umyślnie czy przez przypadek.
Ale wystarczy do wkurzenia :angryy: .
I tak jest co roku...:angryy:

A co do nicku... :grins: Chyba rzeczywiście do mnie pasuje ;) .

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich właścicieli tych jakże wspaniałych psów.
Mam prośbę. Jakie są róznice pomiędzy terierami walijskimi a ardelkami?? Jak je rozróznić?? Bo np dla mnie, one nie różnią sie wcale dlatego zwracam się do was, myślę że tych róznic mi wyskrobiecie dużo :)

Bardzo serdecznie pozdrawiam i życzę wesołych i pięknych swiat :calus:

Link to comment
Share on other sites

Ledwo wyszłam z domu,a tu strzał.Dla Maki to było już po spacerze...:diabloti: Wracając minęłyśmy jeszcze zboka pod drzewkiem...:roll:
Co za dzień...:wallbash:

Nie pozostaje mi zatem już nic innego jak życzyć Wam bezstresowych,pogodnych Świąt oraz niewystrzałowego dla piesów okresu okołosylwestrowego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':: FiGa ::']Witam serdecznie wszystkich właścicieli tych jakże wspaniałych psów.
Mam prośbę. Jakie są róznice pomiędzy terierami walijskimi a ardelkami?? Jak je rozróznić?? Bo np dla mnie, one nie różnią sie wcale dlatego zwracam się do was, myślę że tych róznic mi wyskrobiecie dużo :)

Bardzo serdecznie pozdrawiam i życzę wesołych i pięknych swiat :calus:[/quote]

W rozróżnieniu airedala i welsha nie powinnaś mieć problemu, bo różnia sie wielkością. Zobacz na zdjęcie w moim podpisie. Po prawej stronie masz dorosłego airedala i dorosłego welsha. Nie sposób ich pomylić.

O różnicach między tymi rasami napisała kiedyś Aluzja na topiku, który dotyczył jaką wybrać rase czy właśnie AT (airedale terrier) czy WT(welsh terrier). Tam chodziło głównie o to która rasa bedzie lepsza do dziecka, ale sporo tam napisalismy własnie o róznicach między tymi rasami.
Topik znajdziesz tu:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=12674[/URL]

Tam włanie znajdziesz m. in to:
[quote name='Aluzja']Welsh tu wulkan energii i nie wiem czy laczenie welsha z malym dzieckiem jest pomyslem dobrym. Po pierwsze welsh jest skoczniejszy i ruchliwszy od airedale ,po drugie bardziej "chytrusowaty" niz airedale (wszystko nalezy do welsha ...szczegolnie zabawki).Spacery z zadziornym welshem nie sa chyba milsze od spaceeru ze zrownowazonym airedale.
Uwazam,ze welsh jest doskonalym psem w przypadku osob majacych ppewne doswiadczenie z psami a szczegolnie terrierami.To pies o duzej inteligencji ale tez o duzej samowolnosci.Airedale bardziej podporzadkuje sie wlascicielowi.
Poza tym airedale nie jest tak skory do bojek jak welsh.
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Ja swięta spedzam w domu. Niestety miałam dziś być już na Wigilii u rodziców ale rozchorowała się moja córka i to na tyle poważnie, że walczymy żeby nie skończyło się to szpitalem.

[SIZE=4][COLOR=red]Wszystkim życzę spokojnych i rodzinnych Świąt i wymarzonych prezentów od Mikołaja.[/COLOR][/SIZE]
Pozdrawiam - swallow

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=green]Z okazji nadchodzących Świąt szczęścia, zdrowia, zero kłpotów, mnóstwa sukcesów dla dwunożnych i czworonożnych członków rodzin[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#008000]życzy[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#008000][I]Sirion[/I][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]

[IMG]http://i65.photobucket.com/albums/h229/bumgol/kartka3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]swallow [/B]dziękuję za szybką odpowiedź :)
Po wielkości mogłabym rozpoznać rasę kiedy oba psiaki stoja obok siebie, a co wtedy kiedy mam jednego i nie wiem czy to welsh czy airedale? :lol: Ale z opisu charakterku conieco mogę wywnioskować :multi:
Codziennie idąc do szkoły widzę pana spacerującego z grzecznym terrierkiem, jest spokojniutki jak baranek, czyli to może jednak airedale :cool3:

Bardzo bardzo dziekuję za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=Red][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Kochani Dogomaniacy !
:tree1:
[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR] [B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B]Wraz z nadchodzącym czasem Świąt Bożego Narodzenia[/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B]życzę Wam magicznej, świątecznej atmosfery,[/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B]pełnej nadziei i wiary w cuda,[/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B]refleksji nad tym, co najważniejsze,[/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B]odrobiny wytchnienia,[/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B]kilku chwil na marzenia.[/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B]Niech Wigilijny Wieczór i Święta upłyną Wam w spokoju i radości, [/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B]przy zapachu choinkowej gałązki.[/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B][/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B] :tree1::tree1::tree1:[/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B]W Nowym Roku życzę Wam pomyślności i dużo optymizmu.[/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B]Niech będzie to okres szczęścia, ale również zadumy nad tym, [/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B]co minęło i nad tym, co nas czeka. [/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B] [/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=red][FONT=&quot][B]:x-mas: :x-mas: :x-mas: Ibolya z Bodrysiem i Nesią :x-mas: :x-mas: :x-mas:

[/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']:: FiGa ::, a tak na oko ile waży piesek tego pana? Albo: na jakiej wysokości ma grzbiet (np. w stosunku do kolana tego pana)?[/quote]

Cześc :)
Znalazłam taką fotkę
[IMG]http://www.cajas-airedale-terrier.de/star2.jpg[/IMG]

Czy to są może psy obu tych ras?? Jeśli tak to piesek którego widziałam to zdecydowanie ten większy ;) Airedale Terrier :multi:

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE="4"][COLOR="Red"]WESOŁYCH I CUDOWNYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM WELSHOWYM DOGOMANIAKOM :lol: SYLWIA (FRITZ) ,MARIUSZ I MISHKA ŻYCZĄ:tree1: :tree1: :tree1: I FAJNYCH PREZENTOW!!!:x-mas: :x-mas: :x-mas: :x-mas: :x-mas: :x-mas: :x-mas: :x-mas: :x-mas::x-mas: :x-mas: :x-mas: [/COLOR][/SIZE][/B]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img296.imageshack.us/img296/1221/dscn6087aej3.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...