Jump to content
Dogomania

podszerstek i szczotka dla goldena


heidy1

Recommended Posts

witamMam mieszańca goldenka i mam problem z jego sierścią. czesze go raz dziennie. narazie mam takie metalowe zgrzebło ale ono tylko zbiera te włosy z wierzchu. chcę kupić jakaś szczotke aby wyczesać podszerstek ale nie wiem jak taka szczotka wygląda. Jak macie goldenka to napiszcie czym wy usówacie ten podszerstek, mozecie też wklejać jakieś zdjecie takiej szczotki albo podać linka do jakiegos sklepu int gdzie takie maja
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Usuwanie podszerstka nie jest takie konieczne. A jeśli już musisz to do tego jest trymer :)
Ja czesze swojego goldka, zgrzebłem, z zakrzywionymi drucikami i kuleczkami na końcu, grzebieńiem dwustronnym, szczotką z włosia i gumową rękawicą :D

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam goldenke i u mnie też sporo jej kudełków latało po domu ;)

Co do sprzętu: dwustronna szpilkowo-włosiowa szczotka,metalowe grzebienie o szeroko bądź rzadko rozstawionych zębach,nożyczki (normalne, do przerzedzania włosów)szczotka polerująca,cążki do pazurów, miękka szczoteczka do zębów i enzymatyczna pasta do zębów.

Najpierw wstępnie wyszczotkuj psa szczotka dwustronną ( od strony włosia), druga stroną ze szpilkami rozczeszesz i usuwasz kołtuny, ktore są na portkach, klatce piersiowej, łapach i brzuchu.Szczotkuj szatę zgodnie z kierunkiem włosa, wzdłóż linii biegnącej od głowy ku grzbietowi, na boki ku kończynom i łapom. Spryskuj włosy podczas szczotkowania i czesania. Pomoże to zmniejszyć naelektryzowanie włosów i pozwoli usunąć martwe włosy.Gęstego grzebienia używaj do czesania pod brodą, ogonem i za uszami. Po tym wytrzyj sierść (dla połysku) wilgotną ściereczką irchową. Jest kilka miejsc u psów sportowych, gdzie martwy włos ma tendencję do utrzymywania się: przód barków oraz przód przednich i tylnych łap. Użyj metalowego grzebienia w tych częściach. ;)
Powodzonka ;)

Link to comment
Share on other sites

A na rozplątywanie kołtunków -szczególnie na pupce, i szczególnie po kąpieli i pływaniu :evilbat: - rewelacyjny jest RING-5 out Rage, jeśli dobrze kojarzę nazwę. To w sumie jedyny specyfik poza szamponem, którego używam, i bardzo nam odpowiada.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Cześć wszystkim:lol: mam dla ciebie link z tą szczotką;) [URL="http://www.zwierzakowo.pl/produkt/trixie-szczotka-dwustronna-drewniana-22cm_1865.html"]Trixie Szczotka Dwustronna Drewniana 22cm - Szczotki I Grzebienie Dla Psów::Zwierzakowo.pl Internetowy Sklep Zoologiczny[/URL] ja sama jeszcze nie mam Golden Retrievera, chociaż możliwe że będę go miała za parę miesięcy:lol: czy szczotka jest specjalnie dla tej rasy nie wiem, ale z tego co przeszukiwałam to powinna być dobra ale myślę że to powinni jeszcze sprawdzić posiadacze Goldenów:lol::lol: Pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...