Jump to content
Dogomania

Cięcie ogonów


AZyja

Recommended Posts

ja tez nastepna suczke zostawie sobie z krotkim ogonkiem. Bardzo zaluje ze Zance ucielam. Ale wtedy nie bylo mody na zostawianie nawet takich krociutkich ogonkow jak miala Zanka. Ale Zanka mi urodzi jeszcze suczke z pieknym krociutkim ogonkiem. Albo Tarka. Wiec ja tez bede miala PONa z antenka:):) :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ma']ja tez nastepna suczke zostawie sobie z krotkim ogonkiem. Bardzo zaluje ze Zance ucielam. Ale wtedy nie bylo mody na zostawianie nawet takich krociutkich ogonkow jak miala Zanka. Ale Zanka mi urodzi jeszcze suczke z pieknym krociutkim ogonkiem. Albo Tarka. Wiec ja tez bede miala PONa z antenka:):) :D[/quote]


Mariolka!!! Ty i sunia z ogonem... Ale mnie zaskoczyłaś!!! :)

Link to comment
Share on other sites

jak dam zdjecia mojej Zadumy na strone to zobaczysz jaki piekny jest taki malutki ogonek. Bo do dlugiego to tez jeszcze nie dojrzalam. A moze nigdy nie dojrzeje do calkiem dlugiego. Zobaczymy jakie beda jak urosna te moje 3 dlugoogoniaste z tego miotu. :D

Link to comment
Share on other sites

A ja teraz szukam pieska- reproduktora z krotkim ogonkiem dla Zanki i Tarki. Ale z naprawde krotkim a nie tylko napisanym ze byl krotki. I oczywiscie zeby byl piekny , nie za wysoki i o takim milym charakterze jak dotychczasowi ojcowie moich miotow- Rejent, Mazur i rewelacyjny Werbel. Urodzil mi sie taki rewelacyjny piesek z krotkim ogonkiem... Tylko ze ja sie nie robie z ryzykownych inbredow. I nie pokryje nim Zanki. A powiem szczerze ze zaluje. Ogonek krociutki- zostawilam go, mocny piesek, a lebek taki wielki ze naprawde super. Serce sie do niego rwie jak patrze. Jejku jak chcialabym takiego pieknego krotkoogoniastego dla swoich dziewczyn. ( ten na szczescie zostaje w Polsce- nie sprzedalabym go za granice za zadne pieniadze) Do tej pory szczescie mi sprzyja, jakos intuicyjnie wybieralam piekne szczeniaki z miotu. Jak mi sie rwie serce do pieska to wyrasta z niego wielce urodziwe stworzenie. W 2 miotach tak mialam i nie pomylilam sie. I choc inne tez pieknie wyrastaja, ale faworyt z pierwszych chwil zycia zawsze jest dla mnie najpiekniejszy. Rok temu wybralam Zaryska (i jeszcze jedna suczke) I Zarysek idzie jak burza na wystawach. Majac 14 miesiecy do championatu USA brakuje mu tylko jednego duzego punktu. :D A wracajac do krotkoogoniastego reproduktora. Nawet kilka jest takich w Europie... Ale stawy maja takie sobie.... Boje sie. A moze Wy cos wiecej mi podpowiecie? Znacie psy z krotkim ogonkiem ladne? i mile?

A moje osmioraczki rosna tak ze az sie dziwie. W srode - czyli tydzien bez jednego dnia wszystkie podwoily swoja wage:):) A teraz spia moje kluseczki kochane :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mar']Poczytaj ten wątek od początku - ciężko to miejscami nazwać miłą wymianą słów, już nie mówiąc o całokształcie problematyki...,,,...[/quote]
No dobrze, masz rację, czasem jest ostro. Dla mnie ogon jest jedynie kwestią wyglądu psa - jeżeli komuś sie podoba pon z ogonem - ok, bez ogona? - w porządku. Mnie się podobaja i takie i takie. Mój Miszka nie ma ogona, ale wcale nie cierpię z tego powodu. Czasami zastanawiam sie jakby wygladał gdyby go miał i to wszystko. Ale za to jak uroczo kręci dupką! A tak swoją drogą - z ogonem wygląda jak zupełnie inna rasa, nieprawdaż?

Link to comment
Share on other sites

a propo machamia. To mojka Zanka tez macha. Tyle zwe dupka. A zwija sie przy tym w precelek i czestuje mnie jeszcze tym swoim wyjatkowym krokodylastyym usmiechem. za ten usmiech to kocham ja najbarzdziej na swiecie ( po prywatnych synach) dzieku temu usmiechowi zaraz robi sie dobrze na duszy. j Ja sie wcale nie dziwie ze Palatina marzy o usmiechajacym sie POnie,. To jest cos czego nie da sie opisac slowami. a Jak sie zobaczy ten usmiech psi staje sie on najpiekniejsdzym widokiem na swecxie. A jeszcze krecac dupka Zanka staje sie podobna do tancerek hawajskich.. Ma taki bialy wachlarz na zadeczku i i on wirujaz w zareotnym tempie radosnego powitania przypomina te niezamponiane tance pieknych hawajek. mMoze top zabrzmi glupio. A ze wlasnie POny ze swoim wyjatkowym, niemal ze ludzkim charakterem sprawily ze moje zycie jest naprawde bogare. Bogate o milosc psow do mnie, moja do nich i wiele przyjazni z ludzmi tak samo zdziwaczalymi jak ja. Ale oby wiecej takich dziwakow. :D A moja Wiosenka zapowiada sie na spiweaczke operowa. Jakie arie wyspiewuje mi gdy juz zasnie najedzona!. Wiosenka to nowonarodzona sunia Tarki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma']Ponpon - ale Miszka czyli Zywiolek i tak by nie mial czym machac :D . Moj pieworodny urodzil sie z bardzo krociutkim ogonkiem. Wiec nawet jakby go mial to i tak musialby sie wspomagac w machaniu dupka :D[/quote]
Dlatego tez nie mam powodu aby żałować że nie ma ogonka! Bo nawet z natury nie mógł mieć ! :) Pozdrowienia dla maluszków!

Link to comment
Share on other sites

Musze sie pochwalic bo jestem bardzo szczesliwa. Moja ogoniasta Zaduma zostala Mlodziezowym Zwyciezca Luxemburga. Jednak podobaja sie na swiecie POny z krociutkim ogonkiem. :D :D Czy mie warto byloby pokusic sie o utrwalernie tej cechy i zwiekszenie liczby POnow z krociutkim ogonkiem? Mnie sie naprawde takie ogonki jak u Zadumy czy u suczki Mar bardzo podobaja. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma'] Jednak podobaja sie na swiecie POny z krociutkim ogonkiem. :D[/quote]
Te z srednio-krótkimi ogonami chyba też :D CEDR Mościc (5-miesięczny)na wystawie Klubowej w Finlandii, mimo, że najmłodszy otrzymał BIS IV (na 17 wystawianych) szczeniąt (wiek 4-9 miesięcy)

Link to comment
Share on other sites

No cudny ten ogonek Okrasy, bardzo słodka! No ale faktem jest że machanie takim ogonkiem równa sie machaniu, dupką bez ogonka, więc właściwie co to za różnica, prawda? A tam...., z ogonkiem, czy bez ogonka, ważne co jest na drugim końcu tego ogonka! (od nasady!) :) Prawda?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Chyba MAGNAT Lasy Wielgowskie ma naturalny "szczątek" i przekazuje takie fajne, króciutkie ogonki :) No i mój OWSIANY OBROK /Koleś/ także taki ma i bardzo mocno przekazuje. Właściwie w każdym miocie dawał bezogoniaste. Problem jest wtedy, gdy ogon jest "ni w 5 ni w 9", czyki skrócony i jeszcze pokręcony. I tak trzeba ciąć.

A oto KOLES...

[URL=http://imageshack.us][img]http://img470.imageshack.us/img470/5809/kole17hk.jpg[/img][/URL]
[URL=http://imageshack.us][img]http://img470.imageshack.us/img470/1112/kole6aa.jpg[/img][/URL]
:wink:

Link to comment
Share on other sites

Tak Magnat lasy Wielgowskie oraz Alban Pon Joy maja szczatkowe ogonki. Jest jeszcze kilka psow w finlandii z krotkim ogonem.Ale ja po Werblu z dlugim ogonkiem mialam 3 psy z krotkimi ogonkami. Jeden bardzo piekny Warsik mieszka teraz w Wieliczce. lecz on mial ciut dluzszy ogonek i ten mu musialam obciac. Bo wlasnie byl ciut za dlugi zeby zostawic to byl taki ogon "polowka"A te dlugie ktore zostawilam to sa pieknie noszone na dol. I to nawet jest do zaakceptowania. Wlasnie zostala mi suczka Wierna- piekna trzymam ja dla zainteresowanego wystawami i ona pieknie trzyma ogonek na dol. Wiec moze sie przekonam??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...