Jump to content
Dogomania

Cięcie ogonów


AZyja

Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nawiazujac do Niemieckiego klubu PONa - nani ni - nie uwazasz ze niemiecki klub stara sie zbyt kontrolowac hodowcow, i ich wybory w sprawie kryc - chodzi mi o to podliczanie punktow. Chcialabym sie Ciebie zapytac jak Ty to widzisz, skoro masz z tym do czynienia. Ja obserwuje to z boku i mam wlasne przemyslenia na ten temat, a co sadzisz Ty?

z gory dzieki za odp!
pozdr
Ula

Link to comment
Share on other sites

[quote name='truflaistrucel']Nawiazujac do Niemieckiego klubu PONa - nani ni - nie uwazasz ze niemiecki klub stara sie zbyt kontrolowac hodowcow, i ich wybory w sprawie kryc - chodzi mi o to podliczanie punktow. Chcialabym sie Ciebie zapytac jak Ty to widzisz, skoro masz z tym do czynienia. Ja obserwuje to z boku i mam wlasne przemyslenia na ten temat, a co sadzisz Ty?

z gory dzieki za odp!
pozdr
Ula[/quote]

Wyslalam Ci pw :wink:

Pozdrowienia, paulina

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']każdy chwali co ma :)[/quote]

I tu się mylisz. 8)
Nie mam ogonków! :cry: (pomijam te od szczurów i myszy :wink: )
Chwale ogonki!
Chcę ogonki!
Będę mieć ogonki :lol:

PON to PON z ogonem lub bez, z łapami lub bez, z chorym mserduszkiem lub zdrowym. Ciekawa jestem, czy gdyby mi, nie daj Boże noge urwało, to przestałabym byc człowiekiem!?

Pewnie wielu zwolenników tej rasy z niej zrezygnuje (ale ja takich ludzi nie biorę na powaznie, bo to jest smieszne), ale zapewne znajdzie sie wielu nowych.
Ja np. polubiłam boksery odkąd maja ogony i uszy. nigdy nie podobała mi sie ta rasa, a teraz strasznie mi sie podoba. To samo mogę powiedziec o rotkach - złagodniały.
No i o spanielach! Jestem zakochana w długoogoniastych spanielach! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja co prawda nei mam PONa, a ras, które mi się podobają nigdy nie cięto, ale... Uważam, że taki kategoryczny zakaz kopiowania to delikatnie mówiąc spora przesada :roll:
Abstrahując od tego, czy uszaste i ogoniaste psy mi się podbają (niektóre rasy i owszem, inne wręcz przeciwnie), nie sądze, żeby kopiowanie naprawdę było jakąs zbrodnią. Ot, zabieg, jak każdy inny... Gdybym miała kase, to sama z chęcią poprawiłabym sobie cycki, czy nos, i jakoś nie wydaje mi sie, żeby ktokolwiek uważał, że jestem wobec siebie okrutna... 8)
Naprawde są o wiele gorsze rzeczy, które moga przydarzyć się psu, niż obcięcie mu ogona, czy uszu :roll:

A już całkiem zadziwia mnie gdy ci, którzy są przeciwni kopiowaniu, jednocześnie nawołują do kastracji niehodowlanych psów... Przecież to tez w pewnym sensie okaleczanie psa, które tak naprawdę nie ma medycznego uzasadnienia, bo suka może ropomaczicza dostać, ale może i nie dostać, jajeczny pies może miec na starośc problemy z prostatą, ale może i nie mieć... A kastroanie psa, tylko dlatego, że ma zbyt dominujący charakter? Kastrowanie suki, tylko dlatego, żeby nie meić problemu z jej cieczkami? Czy to etyczne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']A już całkiem zadziwia mnie gdy ci, którzy są przeciwni kopiowaniu, jednocześnie nawołują do kastracji niehodowlanych psów... Przecież to tez w pewnym sensie okaleczanie psa, które tak naprawdę nie ma medycznego uzasadnienia, bo suka może ropomaczicza dostać, ale może i nie dostać, jajeczny pies może miec na starośc problemy z prostatą, ale może i nie mieć... A kastroanie psa, tylko dlatego, że ma zbyt dominujący charakter? Kastrowanie suki, tylko dlatego, żeby nie meić problemu z jej cieczkami? Czy to etyczne?[/quote]

Kastrowanie, żeby niedpowiedzialna wlaścicielka suki nie miała szczeniaków, które potem utopi albo odda do schroniska.
Żeby pies puszczany na spacerek samopas nie bzykał na prawo i lewo (pomijając samo puszczanie psa żeby sobie pobiegał bez właściciela!!)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamilapon']Ja bardzo chcę mieć długoogoniastego malucha, ale czy zacznie on falę długoogoniastych u mnie czy będzie jedyny tego jeszcze nie wiem. Czyli cały czas myślę jak przestepca - prawda AZyja :wink:[/quote]

Za myślenie nie karzą. I całe szczęście, bo połowa ludzkości by siedziała za kratkami za niecne myśli .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AZyja']Kastrowanie, żeby niedpowiedzialna wlaścicielka suki nie miała szczeniaków, które potem utopi albo odda do schroniska.
Żeby pies puszczany na spacerek samopas nie bzykał na prawo i lewo (pomijając samo puszczanie psa żeby sobie pobiegał bez właściciela!!)[/quote]
Ale czy okaleczanie psa tylko dlatego, że ma nieodpowiedzialnego własciciela jest etyczne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher'][quote name='AZyja']Kastrowanie, żeby niedpowiedzialna wlaścicielka suki nie miała szczeniaków, które potem utopi albo odda do schroniska.
Żeby pies puszczany na spacerek samopas nie bzykał na prawo i lewo (pomijając samo puszczanie psa żeby sobie pobiegał bez właściciela!!)[/quote]
Ale czy okaleczanie psa tylko dlatego, że ma nieodpowiedzialnego własciciela jest etyczne?[/quote]
Nie miałbym nic naprzeciwko okaleczeniu takiego właściciela. Tylko......prawo nie pozwala ;-) Zwierzaki są na trochę gorszej pozycji niż ludzie.

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście w przypadku PON-ów w grę wchodzą ogony szczątkowe, więc zawsze będzie możliwość, by krótkoogoniastego PON-a mieć. To ratuje sytuację i zawsze będzie można podziwiać na wystawach te typowe, zwarte sylwetki bez tego tragicznego frędzla... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mar']Na szczęście w przypadku PON-ów w grę wchodzą ogony szczątkowe (...). To ratuje sytuację i zawsze będzie można podziwiać na wystawach te typowe, zwarte sylwetki bez tego tragicznego frędzla... :)[/quote]

Cieszy jednak że na wystawach już pojawiają się te "tragiczne frędzle" ;-)

Link to comment
Share on other sites

na warszawskiej stosunek zajmowanych miejsc ogoniastych do całej stawki w klasach była:
psy młodzież - 2 i 3 /3
psy pośrednia 2/5
suki młodzież - 1/5 (nie pammietam jakie ogony miała reszta stawki)
pośrednia3/3

czyli porządku jakiegoś specjalnego nie było, ani faworyzacji/dyskryminacji. O zajmowaniu miejsc decydowały widać inne cechy :)

Link to comment
Share on other sites

na 4 klasy w których były tylko 1 wygrana, dla mnie to źle ale jak ogoniastym to wystarcza to super :) ciężko będzie championaty zrobić, ciężko a jedna jaskółka wiosny nie czyni :)

oj oczywiście, że teraz się wyzłośliwiam i ładnemu PONowi ten ogon aż tak nie będzie przeszkadzał chociaż na pewno wizualnie psuje górną linie i proporcje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AZyja'][quote name='Dzidtka']ot ciekawostka przeważnie na końcu stawki :)[/quote]

Jeśli 2-gi z pięciu to koniec stawki, to owszem, koniec stawki :-)[/quote]

ale jesli w dwóch klasach 3 na 3 to chyba koniec... w Krakowie też cięzko było... troche jeżdże to wiem ale juz nie mogę się doczekać az Was zobacze, oczywiście życze powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Co do ogonów na warszawskiej to [b]nie[/b] krótki - prócz tych, które wskazała Kamila, czyli: BARY Elita Ponów, CELT z Polarnej Niedźwiedzicy, JANTAR, ROSA i JUKKA ze Śpiewogry - miała siostra ROSY - RADOCHA. Poza tym muszę powiedzieć, ze ogony takie jak u BAREGO Elita Ponów czy ROSY ze Śpiewogry jestem w stanie w ostatecznej ostateczności zaakceptować (długie, proste, nisko noszone), zaś te wesoło zawinięte do góry itd. nie podobają mi się w ogóle (mówiąc oględnie)...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Ja co prawda nei mam PONa, a ras, które mi się podobają nigdy nie cięto, ale... Uważam, że taki kategoryczny zakaz kopiowania to delikatnie mówiąc spora przesada :roll:
Abstrahując od tego, czy uszaste i ogoniaste psy mi się podbają (niektóre rasy i owszem, inne wręcz przeciwnie), nie sądze, żeby kopiowanie naprawdę było jakąs zbrodnią. Ot, zabieg, jak każdy inny... Gdybym miała kase, to sama z chęcią poprawiłabym sobie cycki, czy nos, i jakoś nie wydaje mi sie, żeby ktokolwiek uważał, że jestem wobec siebie okrutna... 8)
Naprawde są o wiele gorsze rzeczy, które moga przydarzyć się psu, niż obcięcie mu ogona, czy uszu :roll:

A już całkiem zadziwia mnie gdy ci, którzy są przeciwni kopiowaniu, jednocześnie nawołują do kastracji niehodowlanych psów... Przecież to tez w pewnym sensie okaleczanie psa, które tak naprawdę nie ma medycznego uzasadnienia, bo suka może ropomaczicza dostać, ale może i nie dostać, jajeczny pies może miec na starośc problemy z prostatą, ale może i nie mieć... A kastroanie psa, tylko dlatego, że ma zbyt dominujący charakter? Kastrowanie suki, tylko dlatego, żeby nie meić problemu z jej cieczkami? Czy to etyczne?[/quote]

Ja Ci powiem szczerze - podobają mi sie PONy z gołymi tyłkami, ale jestem za długoogoniastymi, bo lubie mimike, jaka daje psu ogon!
To troche tak jakbyś sobie zamiast poprawiania cycków wstrzyknęłasilikon dla wyrównania zmarszczek (może jeszcze ich nie masz,ale wszystko przed Tobą) lub zastosowała jakis cudowny krem, który tak naprwwdę poraża nerwy twarzowe i uposledza mimike twarzy człowieka. Jesli jestes za i zrobisz sobie cos takiego w oimie dobrego wyglądu, to oki. Ja nie zrobie i chcę posa z ogonem! 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...