Jump to content
Dogomania

bouvier des Flanders


Cors

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć! Nie mam kontaktu z p. Szyszko ale mam bouvi - suczkę.
Myślę, że większość bouvieromaniaków udziela się na forum [url]www.bouvs.org[/url]. Może tam znajdziesz poszukiwanego pana i jego hodowlę.
Nie mogę wkleić zdjęcia - trudno. Moja mordka też jest śliczna.
Który pies jest bardziej temperamentny: terier czy bouvi?

Link to comment
Share on other sites

[b]bela[/b] - miło że ty zaglądnełaś.
Więcej temperamentu ma terrier, to nie ulega wątpliwości.Nie mówię to dla tego że mam wlaśnie terriera walijskiego, ale tak wynika z charakterystyki tych piesków, przeznaczenia, moich obserwacji , co wcale nie znaczy że boviki nie mają powera.

To dwa rożne charaktery :D :D :D Tak właśnie powinno być :D :D :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela']Myślę, że większość bouvieromaniaków udziela się na forum [url]www.bouvs.org[/url]. [/quote]

Próbuję wejść pod adres który podajesz ale ciągle mam komunikat : "NIE MOŻNA WYŚWIETLIĆ TEJ STRONY"
Będę jednak próbował.

A właśnie........ :BIG: ........[size=6][color=red][b]witam Cię w rodzinie dogomaniaków[/b][/color][/size].Myślę że będzie Ci dobrze wśród nas. :laola:

Link to comment
Share on other sites

[b]donna [/b] - coś w tym jest , jest to jednak piękne i wydaje mi się że dostojne zwierze.

Mój Jazon - walijczyk, od najmłodszych lat bawił się z bovikiem Maxem , ale teraz Max robi się bardzo agresywny w stosunku do niego..........

Szkoda , bo mogliśmy obserwować ich zabawy godzinami........no powiedzmy........Jazon szybko zmęczył Maxa.
Może to jest powodem ..... :question: ......Obydwa psy dorastają ........... :question:

Link to comment
Share on other sites

Eee, to było pół żartem, pół serio. Gdzie w takim włochatym stworzeniu szukać bestii..? 8) :lol:

Mój jest przypadkiem "nie dającym sobie dmuchać w kaszę" (podejrzewam, że Maxiu też jest charakterny), ale inne mogą leżeć pod pięcioma psami bez cienia sprzeciwu...
Zreszta skoro psiaki dorastaja to i uczą sie nowych zachowan, nie wykluczone ze po szalonych hormonach wszystko wróci do normy (mieliśmy parę takich przypadków, parę niestety nie wróciło do normy..)

Z mojgo doswiadczenia, Bil denerwuje się jak jest zmęczony a inny pies mu skacze po pysku - nie warto ryzykować... ;) (to a propos zamęczania przez niestrudzonego Jazona :P )

Link to comment
Share on other sites

Widzę że oboje czatujemy.........to bardzo fajnie :D


[quote]Z mojgo doswiadczenia, Bil denerwuje się jak jest zmęczony a inny pies mu skacze po pysku - nie warto ryzykować... (to a propos zamęczania przez niestrudzonego Jazona )[/quote]


Coś w tym jest. Z tym że teraz on z góry reaguje agresywnie.

Mamy też podejrzenie że powodem agresji może być suczka z która Max się wychowuje.
Ona /kundelek/ jest bardzo agresywna i do ludzi. Walczy z Maxem na okrągło , tarzają się po ziemi , jest cała mokra,uśliniona przez niego.
Max przywali ją cielskiem, ale nie robi jej krzywdy , inaczej w stosunku do Jazona.
Może dlatego że to pies.
Chce po prostu dominować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bos']Widzę że oboje czatujemy......[/quote]
...z małym poślizgiem :D

Rzeczywiście powodów może być wiele, ale z drugiej strony nie można psiaka skreślać - socjalizacja i wychowanie, a powinno mu się ustabilizować ;) Z resztą... pewnie sami o tym doskonale wiecie! Nie musi kochać wszystkich samców, bo to chyba nieosiągalne, ale "kumpla z dzieciństwa" jak najbardziej :lol:

A Max z jakiej jest hodowli jeśli można wiedzieć? Pytanie z czystej ciekawości.
I w jakim wieku są oba pieski (bo domyślam się, że w podobnym)?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='bos'][quote name='bela']Myślę, że większość bouvieromaniaków udziela się na forum [url]www.bouvs.org[/url]. [/quote]

Próbuję wejść pod adres który podajesz ale ciągle mam komunikat : "NIE MOŻNA WYŚWIETLIĆ TEJ STRONY"
Będę jednak próbował.
[/quote]

no mi też się nie otwiera :shake:
proszę o prawidłowy adres

Link to comment
Share on other sites

Witam! Bos - dziękuję za przyjęcie do grona dogomaniaków (to bardzo miłe). Adres strony bouvierowej jest prawidłowy, mnie się udało na nią wejść z postu oki.
Dziękuję za informacje o temperamencie teriera i bouvi -pytanie było podchwytliwe. Wiem jakie są teriery ale moja jest zupelnie zwariowana i czasami mam wrażenie, że to chyba nie bouvier.
Co do przyjaźni a późniejszych animozji - jest podobnie. Odkąd jest dorosła, stara się zdominować suki, z którymi dotąd się lubiła i niestety jest po przyjaźni. Nie dotyczy to tylko mojej suki, podobnie jest u psa bouvi przyjaciół. Nie wiem jak można temu zapobiec lub zmienić - w moim przypadku Masza chodzi w kagańcu, gdy jest z przyjaciółką, staram się nie spuszczać jej z oka i interweniować natychmiast.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Oj znowu tu przycichło ,................. są Święta
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img527.imageshack.us/img527/2913/kart58ph.jpg[/IMG][/URL]
[B][SIZE=4]Wszystkiego dobrego od społeczeństwa terrierowego[/SIZE][/B]
[B][SIZE=4]Radości , pomyślności i dużo wyrozumiałości[/SIZE][/B]
[B][SIZE=4]Szczęścia,zdrowia i spełnienia Waszych pragnień[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam! Znalazłam wątek na dogomanii:
„Briard - bardzo pilne !! umiera ! potrzebny dom !” Mam wrażenie, że może to być również bouvier lub mix bouviera. Przebywa w Jeleniej Górze w schronisku. Zadzwoniłam tam, pan poinformował mnie, ze pies nie ma tatuażu, że jest kundlem, że jest młody i łagodny.
Jednak wydaje się być jakoś bliski bouvierom. I piękny!!
[url]http://jelenia.schronisko.net/adopcja632-0.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Hej, bouvierowcy-żyjecie??? Temat śpi od...może odświeżymy???

Jestem początkującym właścicielem bouvików, choć psy zawsze były obok mnie. A bouvierami zaraził mnie brat...od niego też pochodzi Nero i Norka. Mają 3 miesiące i próbuję pomału "ułożyć". Trochę problemów sprawia to, że są dwa i wzajemnie sobie przeszkadzają, ale muszę jakoś z tym poradzić.

Pozdrawiam i czekam na nowe wpisy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...