Jump to content
Dogomania

bouvier des Flanders


Cors

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, że w klasie szczeniąt to jest dopuszczalne :D

W sumie to ilość zjechanych przez nas wystaw można policzyć na palcach obu rąk. Coś tam jednak wywalczyliśmy. Zresztą, można o tym poczytać na stronie ;) Na razie jakoś zwolniliśmy i nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek... :roll: (mam nadzieję, że to tylko jesienna depresja)...

Link to comment
Share on other sites

Cześć, to może ja się włączę do dyskusji: oba moje psiska (bouvier i sunia owczarkopodobna) uwielbiają śnieg. W tym roku, jak pierwszy spadł, to suka, już niemłoda, na jego widok aż podskakiwać zaczęła, wykazała rzadką u niej ostatnio chęc do gonitwy, skakania i innych zabaw. Bouvcio natomiast uwielbia tarzać się w śniegu, mam nawet takie zdjęcie :-)

Mam tylko jeden problem, ponieważ chodzę z nimi na spacery do takiego oswojonego lasu (ale zawsze to jednak las) i niemal po każdym spacerze mają porozcinane poduszki na łapach. Zawsze smaruję je wazweliną, głównie dla ochrony przed solą na chodnikach (a po powrocie myję w ciepłej wodzie), ale tak myślę, ze rozcinają sobie te łapy o lód, zamarznięte na kość gałęzie i inne przedmioty leżące pod śniegem.

Czy ma ktoś poza mną takie problemy?

Link to comment
Share on other sites

Hej bouvcia :)

Bilek też uwielbia śnieg, na razie pocieszył się ok.3 dni i wszystko przeszło mu koło nosa. Ale kiedy napada po kolana i z rana idziemy na świeży śnieg, to szajby dostaje, trzeba na niego uważać :fadein: W sumie jakby się przyjrzeć w zimę poduszki ma lekko pocharatane (ale nie tylko w zimę, zalezy na jakim terenie jesteśmy) - a do lasu chodzimy prawie codziennie. Nie sprawia mu to bólu ani problemów z chodzeniem, wszystko jest ok. A w ciepłej wodzie to muszę mu myć po spacerach bo robią mu się uciążliwe kulki przy lapach :lol:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

U nas nawet dzisiaj popadał ale od razu się roztopił (psiska rozczarowane były). A wracając do rociętych poduszek, także nie zauważyłam,b aby moim psiakom to przeszkadzał, ot po prostu po spacerze wylizują ranę. Ale ze śniegiem wbitym w futro to często długo się bouvik męczy, jak pod koniec spaceru ma całe łapy "obrośnięte" takimi kulami. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Bilek ma regularnie strzyżony włos między opuszkami, więc TAM na szczęście kul nie ma, bo by mi bidaczysko się męczyło, ale kule po zewnętrznej stronie to udręka. Jemu to średnio przeszkadza, zbyt jest zaaferowany tym co się dzieje dookoła. Ale mi to się serce kraje i nie mogę go zostawić 'w takim stanie' więc po powrocie nóżki siup do wiadereczka ;) Już jest zbyt zmęczony żeby protestować.

A u nas dziś cały dzień deszcz! :evil: Chociażby na święta spadło! :evil:

Link to comment
Share on other sites

podobno dwa dni przed swietami ma zaczac padac snieg......A do Rzeszowa z Malenstwem chyba nie pojedziemy bo w tvn uslyszelismy ze jest przypuszczenie ze w lutym i styczniu moze byc -30 :o

Zaplacimy itp itd ale nie jestem pewna czy dotrzemy bo Cerry znowu moze miec gorszy dzien :roll:

Link to comment
Share on other sites

Donno ja zaplace za wystawe i sie zglosze ale przy takiej temperaturze to ja bym tam na lyzwach jechala a nie autem :wink:

Poza tym w klasie szczeniat chyba nie ma medalikow :roll:

No i spora konkurencyja :-?

Jesli cos to polecimy z wystawami od Katowic (to juz kl.ml ) i wyjezdzimy ten championat :wink:

Link to comment
Share on other sites

Donno ja zaplace za wystawe i sie zglosze ale przy takiej temperaturze to ja bym tam na lyzwach jechala a nie autem

Dla chcącego nic trudnego :lol: A tak na serio, mam nadzieję, że te -30 nie wypali bo mi góry odpłyną daaaleko... :( To jednak kawał drogi a chcę żyć...

Poza tym w klasie szczeniat chyba nie ma medalikow

No widzisz jaka Ty jesteś!! Ja tu młodego podbudowuję, zachęcam..i wszystko na nic.. 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...