Jump to content
Dogomania

bouvier des Flanders


Cors

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć! :)

Może powiesz coś więcej? Jak długie spacery jesteś w stanie zapewnić psu? Jak często w ciągu dnia? Czy pies będzie na długo zostawał w domu?

Bouvier jest wspaniałym psem, ale posiada również wady, o których każdy potencjalny nabywca powinien wiedzieć.

Nie chcę tutaj tego wszystkiego opisywać. Jak masz jakieś konkretne pytania to jestem otwarta. Tymczasem odsyłam Cię na moją stronę www.bouvik.prv.pl do działu CIEKAWOSTKI. Znajduje się tam artykuł Pam Green, który postarałam się przetłumaczyć. Długi, ale myślę, że warto go przeczytać, zanim zdecydujesz się na tę rasę.

Pozdrawiam serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

Cześć!

W domu ktoś jest prawie cały czas , moze czasami z 30 min

To się chwali, bo Bouvier potrzebuje częstego dużego z właścicielem.

Pies ten nie wymaga dziesiątków kilometrów dziennie, ale pożądna dawka ruchu, jako że jest psem o duzych gabartych, jest niezbędna. Jakieś dzikie biegi z innym psem, może być trochę rowerka (ale w późniejszej fazie rozwoju, gdyż młody pies nie ma jeszcze dostatecznie rozwiniętych stawów), długie spacery na łonie natury.

Spytam jeszcze raz, czy przeczytałeś ten artykuł, który Ci podałam? Czy jesteś pewien, że możesz zaopiekować się i wyszkolić takiego psa?

Przepraszam, że tak ogólnikowo, ale naprawdę jest wiele stron na ten temat, że aż szkoda to kopiować :) Jak masz konkretne pytania to proszę bardzo.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Artykuł przeczytałem nawiasem mówiąc bardzo pouczający i bogaty w treści. :D Juz sam nie wiem co mam myslec.Jestem przekonany ze moge nim sie zająć ale im dłużej myśle to mam wiecej mysli do rozważania tych złych i dobrych nie wiem czy tak juz zawsze ze mną bedzie. :evil:

Chciałbym sie dowiedziec jaki jest standart tych psów w Czechach.No i jak panuja tam ceny.A ty z jakiej hodowli masz psa .I Ile poswiecasz mu czasu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak są wątpliwości, to lepiej odczekać. A można wiedzieć, jakiego rodzaju one są? ;)

Na dzień dzisiejszy znam tylko jedną hodowlę Bouvierów w Czechach, ale nawet nie wiem czy będą mieli jakieś mioty w najbliższym czasie :roll: Postaram się dowiedzieć czegoś na ich i nie tylko temat (ten język..) i wrzucić informacje na forum.

Bil jest z hodowli Begret ( Borowo k/Kartuz - pólnoc PL ). Rano siusiu, zostaje w ogródku na max.6 godz (chociaż niestety zdarzało się i na 7,8, wtedy z wstawką- czyli ktoś do niego najczęściej przyjeżdzał w międzyczasie), w tym czasie obszczeka co trzeba, czasami odwiedzi go ratlerek (wciska się szkrab przez płot), potem spacer (las, łąki), do domu a wieczorkiem leniuchujemy :)

Więcej grzechów nie pamiętam...

Link to comment
Share on other sites

Jako takiej literatury o Bouvierach nie ma. Ale dużo informacji zawartych jest w Internecie.

www.bouvs.org - strona, którą gorąco polecam, o Bouvierach jest tam chyba wszystko ;)

Coś tam wyszukasz na mojej stronie. Patrz po linkach, jest tam wiele ciekawych odnośników do różnych stron (niestety nie każdemu chce się opisywać rasę).

Jak tam z tymi wątpliwościami...możemy o tym pogadać :roll: ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Wiec mówiąc o tych wątpilwościach nie wiem czy podołam jego temperamencie i szkoleniu.Poczekam az to przminie .Bedzie to mój pierwszy pies wiec troche stresu jest.

dzieki za wszystko DONNA :P

Cześć, mi także imponuje Twoja postawa, lepiej poczekać i upewnić się, czy to naprwadę TA rasa.

Ja mam 5 letniego psa, bouviera. Ma trdny charakter, jest uparty i zawsze stawia opór, aby go nie łamac psychicznie w czasie szkolenia, musiałam zrezygnować z chodzenia na plac i sama z nim pracować. Po prostu na placu szkoleniowym robił się głuchy i ślepy na moje polecenia...a w dmu jest idealnie. Co prawda próbuje stawiać tzw. bierny opór (jak osioł) ale mnie akurat udaje się z tym radzić, gorzej, gdy na spacer z nim wychodzi ktoś z mojej rodzinki - ich pies po prostu nie słucha.

Problem na początku stanowiło utrzymanie w domu czystości- on zawsze na sierści przynosi ze spaceru jakieś suche liście, paprochy itd. Po prostu przyzwyczaiłam się.

Kolejny minus; bouviery strasznie dużo puszczają ... ekhem, bąków. Tak, tak, to nie żart.

No i mój Misiak nie cierpi kotów, ma na nie alergię psychiczną:)

Teraz plusy:

- jest cudownym przyjacielem, gdy jestem smutna, zawsze podchodzi i tuli swój wielki łeb do moich kolan

- jest spokojnym i opanowanym psem, nie wszczyna jako pierwszy awantur, ale gdy trzeba bronić, jest zdecydowany walczyć do końca

- nie szczeka, czasami warczy. Szczeknięcia zdarza mu się raz, może dwa razy do roku:)

- jest dużym psem (mój wyjątkowo) więc spełnia rolę odstraszacza wszelkich złych ludzi o niecnych zamiarach

- nie jest psem, którego da się przekupić

uwielbia dzieci i jest bardzo opiekuńczy

Jak mi jeszcze coś przyjzie do głowy, napiszę. A jeżeli masz pytania - Ty napisz.

Ala

Link to comment
Share on other sites

Ee, to raczej wykluczone, bo nawet po tych artykułach dalej był zdecydowany. Dowiadywał się w Płocku, miał mi o wszystkim mówić i klops, znikł :( :icon_roc:

Ah, jeszcze jedno,

nie szczeka, czasami warczy. Szczeknięcia zdarza mu się raz, może dwa razy do roku:)

A mój szczekacz no...i zdarza mu się to na pewno częściej niż 2 razy w roku. Ale nic, co bouvier to inna osobowość. Ja mam gadulca ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

to ja tez sie odezwe.....mimo ze mam wilczarza to jako moderator sie nudze wiec trza sie jakos rozerwac 8)

Cerry szczeka rzadko ale jak sie odezwie to strach taki ma glosik....Jest milym pieszczoszkiem i najbardziej lubi lezec przy czlowieku np.na podlodze......Kocha wszystkich ludzi a wszyscy ludzie go ale kocha rozsadnie tzn w obecnosci panci ktora go w razie potrzeby obroni :wink:

Rzadko sam na podworku przebywa wiekszosc czasu spedza w domu i na spacerach....Poza tym apropo kontaktow....Ma swojego wroga nr.1 i przyjaciela nr1.Wrogiem jest pies ktory chcial mu kiedys odgryzc nos nie zwazajac ze to dzidzi a przyjacielem jest moj drugi pies ...... Jest z nim silnie zwiazany ale kiedy ma do wyboru zostac z przyjacielem albo isc z pancia woli isc za czlowiekiem.....Poza tym jest grzeczny,mily,wszyscy go lubia,robi wrazenie swoja wielkoscia (80cm w klebie ok.55 kilo)i wie ze nie nalezy naduzywac tej przewagi :roll:.....Ups rozpisalam sie i to nie na temat ale cos topic podupadl i chcialam go rozruszac :roll:.Teraz czekam na Wasze wypowiedzi tym razem na temat bouvciow i nie tylko 8)

PS cdn :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Carragan, witamy :D

Mój jest tyćko mniejszy, jednych rozczula, inni gdy go widzą przechodzą na drugą stronę ulicy. Dla suk mógłby zrobić wszystko. Jest tak bystry w kontaktach z nimi, że czasami nie wygląda na 40 kilowego psa obrośniętego kupą futra ;) Z psami różnie bywa... było dobrze, dopóki nie został porządnie pokiereszowany przez pseudo ONa, i klops, dystans do każdego. Ale ogólnie miś jakich mało, pieszczoch, żywioł na spacerach, do obcych głównie nieufny...ale, czasami lubi się wylewnie przywitać :-? 8) Ok, kończę.

Bouvcia :smokin: 8)

Link to comment
Share on other sites

A Cerry to jeszcze jest gotow dla wszystkich wszystko zrobic ale nie z obcym....Wie ze pancia go obroni to jest mundry a z obcym nigdzie nie pojdzie.....I dzieki Bogu :roll:W sumie to troche sie obawialam ze za kazdym razem jak przyjedzie hodowca to bedzie chcial z nim wyemigrowac ale cos mu sie u mnie spodobalo i postanowil zostac 8)

A skad pomysl aby wziac bouvcie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...