Jump to content
Dogomania

Kąpanie mopsa


kasiara

Recommended Posts

Czy ktos wie jak często należy kąpać mopsa i jakie zabiegi pielęgnacyjne powinny być stosowane przy tej rasie. Czy potrzebne są specjalne szampony dla szczeniaków czy tez wystarczy ogólny dla psów i kotów? Mój Budyn ma niecałe 5 mies. ale musze go wykąpac bo cały jest w czeresniach i piasku :-?

Link to comment
Share on other sites

Heja nie jestem znawcą rasy ale z tego co czytałam to kąpać tylko wtedy jak jest potrzeba, ale codziennie trzeba przecierać oczy i nos mopsa. ja nie mam mopsika, ale kundelka ma 2 miesiace i wykąpałam go w szamponie dla szczeniąt Hiltona (ziołozy przeciwko insektom)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 1 month later...

Szare mydło jest rewelacyjną sprawą, tylko po ostatnim dokładnym spłukaniu należy do wody dodać octu i takim lekkim roztworem polać sierść.Nie ma podrażnień, nie ma łupieżu i świądu.Wielu weterynarzy poleca szare mydło zamiast wymyślnych drogich szamponów, które powodują często podrażnienia.

Link to comment
Share on other sites

NNikka mój mops jest alergikiem i wypróbowałam już wiele suuuper doskonałych szamponów( tanie również nie były ) i niestety po wszystkich tych wspaniałych preparatach miał odczyn alergiczny na skórze! Dopiero nasz weterynarz dr Radajewski polecił mi kąpanie psa ( jeżeli jest taka konieczność oczywiście, bo psa nie należy kąpać często)właśnie w szary zwykłym mydle, tylko, żeby przy ostatnim spłukaniu psa, do wody dodać trochę octu (ponieważ mydło ma odczyn zasadowy).
Nie jest to mój wymysł, tylko porada weterynarza i okazało się, że po takiej właśnie kąpieli szarym mydłem mój Bazyl nie miał alergii.

Na superrrrrrrrrrrrrr karmę dla alergików też jest uczulony, wystarczy jeden składnik na który ma uczulenie i po ptokach.
Nie wszystko co wydaje się super jest super!!!
Najważniejsze, żeby był to preparat odpowiedni dla Twojego psa.

Nie myję włosow szarym mydłem, bo nie jestem alergikiem, chociaż zdaża mi się, że po tych super drogich wspaniałych szamponach mam przesuszoną lub zbyt natłuszczoną skórę głowy!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]NNiKKa Dziewczyno opamiętaj się, po co taki atak i wyszydzanie? Psy różnie reagują na cuda które ktoś uzna za doskonale, od dawna szare mydło było uważane za środek hipoalergiczny tak dla ludzi jak i dla zwierząt i jest to jeden ze środków pewny, że nie spowoduje alergii. Oczywiście mycie tym sposobem to większa praca dla właściciela, więc często jeżeli nic się nie dzieje używa się szamponów dla psów. Jednak nie opowiadaj bzdur bo tak jak i najlepsze karmy tak i najlepsze szampony wywołać mogą alergię lub reakcję skórną. [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ja od początku czyli od 15lat jak mam psy używam szamponów dla dzieci, raz je zdradziłam z super szamponem dla psa i nigdy nie powtórzę już tego błędu, ot każdy pies jest inny i dla każdego trzeba dobrać odpowiedni szampon lub środek do kąpieli.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrowienia[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNikka']Przekonałaś mnie :lol: słyszałam, że jak ktos ma tzw. zastrzał w nodze to też dobrze moczyć w roztworze z szarego mydła i wody. Coś w tym jest.[/quote]
Reksio, a ty czytasz ze zrozumieniem? Jaki atak? Jakie wyszydzanie? Po prostu mialam wątpliwości ale zostałam przekonana do czego sie przyznałam.
Nie z tobą dyskutowałam i nie wiem czemu ma służyć twój komentarz?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

W sumie przecież nie ważne jest czy będzie to szampon dla dzieci czy szare mydło. Najważniejsze aby dany preparat przyniósł oczekiwany efekt. Ktoś tu napisał, że nawet karmy dla alergików wywołują uczulenie. I ja sie z tym całkowicie zgadzam. Bo naprawdę tak może być. Nie ufajmy ślepo w to co jest napisane na opakowaniu czy w to co poleca dany wet bo akurat to ma do sprzedaży w swoim gabinecie. Kierujmy sie dobrem psa i swoim zdrowym rozsądkiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Musisz uważać bo może dostać szoku termicznego i jego biedne serduszko nie wytrzyma..
Nie możesz go od razu polać zimna wodą, ewentualnie letnia polać, a potem zmieniać na chłodniejszą.. Mopsy długo schną więc ja swoje mopsy albo spryskuję wodą w spryskiwaczu do kwiatów - mam specjalny tylko dla psów - albo kładę zmoczoną ściereczkę lub mały zmoczony ręcznik na grzbiecie mopsa.
Nie wolno kierować wentylatorów na psy bo się przeziębiają!

Link to comment
Share on other sites

Albatros w takie upały nawet bardzo wskazane są chłodne kąpiele.Ponieważ mopsiki mają gruby podszerstek samo okładanie go mokrym ręcznikiem nic nie daje:) Na szczęście ja mam klimatyzację w domu więc problem przegrzania i zipani mam z głowy. Mizianka dla Twojego klopsika.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

mam 4 mopki ale przed nimi dostałam dorosłą suczkę i niestety w bardzo upalny dzień mimo szybkiej reakcji sunia nie przeżyła,terażniejsze mopki dobrze zniszą upał ale najstarszy 11 letni niewidomy ostatnio żle znosił tegoroczne lato ale bardzo uważałam i wszystko jest dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...