Jump to content
Dogomania

Najlepszy film o psach


Squidunia

Recommended Posts

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='justys95']a ja czytałam książke "Biały Bim czarne ucho" i oglądałam urywek fimu ( z 15 min.)...jest bardzo fajny :D[/quote]
tak ta książka była świetna i wczorajsze śnieżne psy kocham śnieżne psy :loveu: już to 6 razy oglądałam :P uwielbiam wsyztskie psie filmy:
"101 i 102 dalmatyńców"
"psy i koty"
"wszystkie psy ida do nieba 1 i 2 " bajka ale bardzo ciekawa i oby każda osoba po obejrzeniu stwierdziła, iż psiaki odbywają podróż do psiego nieba
" betowenki"
i oczywiście lessi na której zawsze płacze:cool1:

Link to comment
Share on other sites

jest, jest...ten urywek oglądałam kiedy kłóciła się baba i inni tacy na ulicy, mówili że stoi i pewnie bezdomny, zawołali milicjanta...i była tam też "dobra kobieta" którą Bim instynktownie polubił a potem poszli na komende i tam się kłócili...ale o tym chyba czytaliście w książce...a i film nie był polski, ale tłumaczony po polsku na kanale "Wojna i pokój"

Link to comment
Share on other sites

O czym jest "biały Bim, czarne uchu"? czytałam to juz bardzo dawno i nie pamiętam. Czy to ten pies, który uratował dziecko z torów i sam zginął zabity przez pociąg? (nie wiem, czy nie pomyliłam z ksiązką "o psie, który jeździł koleją")

Link to comment
Share on other sites

Pomyliłaś się :lol: "Biały Bim, czarne ucho" to o gordon seterze, który był myśliwym, ale raz jego pan, Iwan Iwanycz dostał odłamekiem kuli i pojechał do szpitala, a potem gdzieś zagarnice, Bim go szukał i szukał, a gdy pan przyjechał od zginął w ciężarówce schroniska, z tęsknoty...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja mam dwa ulubione, oba animowane.
"Wszystkie psy idą do nieba"
i uwaga, uwaga...

[B][U]PLAGUE DOGS.[/U][/B]

Film z 82 roku, piękny, wzruszający, poruszający, momentami drastyczny. Film animowany, ale dla "dzieci" od 16stu lat.
Polecam gorąco!!!
Mozna go w calosci obejrzec na youtubie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']psim tropem do domu!!![/quote]
Próbuję to ściągnąć z internetu (ciiiiicho :D) od bardzo, bardzo dawna i nic :(
Pamiętam, że w szkole podstawowej była książka o piesku, który na końcu zginął na torach :(
Nawet pamiętam, nazywał się chyba Lampo. Ale tytułu książki już nie :)
Pamiętam też, że płakałam po przeczytaniu :(

Link to comment
Share on other sites

mialam moze z 6 lat, jak ogladalam film animowany pt:"Silver- srebrny myśliwy", czy jakos tak. slabo juz go kojarze, ale pamietam, ze mi sie bardzo podobal.
byl tez film, na ktory nas wzieli do kina ze szkoly, bylam moze w drugiej klasie, bardzo mi sie podobal, ale nie pamietam tytulu... moze mnie naprowadzicie? byly tam 2 psy- jeden staruszek, o imieniu (chyba) Cień i mlodziak, chyba nawet szczeniak oraz kotka. chyba sie zgubili podczas przeprowadzki, czy cos przy tym... szukali swojej rodziny i w koncu ich odnalezli. pamietam, ze na koncu jakich maly chlopiec byl zmartwiony, bo wrocil szczeniak i kotka, ale nie bylo tego starszego. a za chwile staruszek tez sie wylonil i byla wielka radosc :D
pomoze mi ktos z tytulem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr']Pamiętam, że w szkole podstawowej była książka o piesku, który na końcu zginął na torach :(
Nawet pamiętam, nazywał się chyba Lampo. Ale tytułu książki już nie :)
Pamiętam też, że płakałam po przeczytaniu :([/quote]

no jasne! Lampo, czyli "Pies, który jezdzil koleją" :loveu:

Link to comment
Share on other sites

A właśnie! Teraz doczytałam w poprzednich postach tytuł :) To była śliczna książka...
A Plague Dogs zaczęłam oglądać do momentu kiedy spotykają lisa i jakoś mnie to nie wciąga, chociaż oczywiście przejmujący los obu psiaków.
Może problem w tym akcencie, którego po prostu nie mogę znieść ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr']A właśnie! Teraz doczytałam w poprzednich postach tytuł :) To była śliczna książka...
A Plague Dogs zaczęłam oglądać do momentu kiedy spotykają lisa i jakoś mnie to nie wciąga, chociaż oczywiście przejmujący los obu psiaków.
Może problem w tym akcencie, którego po prostu nie mogę znieść ;)[/quote]

Ja kocham angielski, dlatego bylam zafascynowana :loveu:
Szkoda, że nie zobaczylas konca. Szklanki w oczach stają :-( a serce pęka...

Link to comment
Share on other sites

"kingula:Byl jeszcze kiedys taki film z serii Disneya pt." Benji" (chyba jakos tak).
Piekny film to rowniez "Wspaniala podroz" o powrocie do domu labradora, bullteriera i kota syjamskiego Moze ktos go pamieta?"

czy to nie było przypadkiem "daleko od domu"????
bo cos kojarze taki film ale pod tym tytulem;)
bardzo fajny w kazdym razie,jesli chodzi o ten;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']"kingula:Byl jeszcze kiedys taki film z serii Disneya pt." Benji" (chyba jakos tak).
Piekny film to rowniez "Wspaniala podroz" o powrocie do domu labradora, bullteriera i kota syjamskiego Moze ktos go pamieta?"

czy to nie było przypadkiem "daleko od domu"????
bo cos kojarze taki film ale pod tym tytulem;)
bardzo fajny w kazdym razie,jesli chodzi o ten;)[/quote]


taaak, bardzo długo i wytrwale go puszczali na HBO ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dla mnie najlepszymi psimi filmami są:
-"Bethoven" obie części
-"Biały kieł" na tym ryczałam jak bóbr..

I jeszcze był jakiś film ale nie pamiętam tytułu w skrócie był o tym jak ojciec małej dziewczynki wyrzucił psa z mostu a dziewczynka rzuciła się za nim i uratowała go ale jej coś się stało i po wyjściu ze szpitala zostali razem..
Na tym też płakałam..:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...