Jump to content
Dogomania

Pon i drapanie


alimak

Recommended Posts

Moja Beta zaczela się drapać, nie ma żadnych zmian skórnych, sierść jest doskonale utrzymana, komary nie mają szans.
Czy powodem może być wysokobiałkowa karma?
Nie wiem czy ta, która karmię jest wysokobiałkowa.
Czym karmicie swoje psy?
Co mam zrobić, żeby mój się nie drapał?
RATUNKU :roll:

Link to comment
Share on other sites

Hi,
Potwierdzam zdanie Dzidtki.
Kędzior drapał się jak głupi jak jadł Eukanube. Zmiana na RoyalCanin- przestał się drapać, ale roznosiła go energia. Zmiana na Hilsa- Drapanie nie wróciło, trochę się uspokoił, ale za to lekko przytył (a ostrzegała nas Mościcowa-Pańcia) :-) To było na szczeniackich karmach.
Teraz je bentoKronen dla dorosłych i jest OK. No i waga jakby lepsza. Tylko jedno ale jest. Strasz mi go żal jak widzę jak niewiele tej karmy dostaje. Ledwo na dnie miski (je 2 razy dziennie)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moje psy okresowo mocniej zaczynają się drapać. Nie próbuję zmieniać karmy - jeśli przyjmują taki sam rodzaj przez cały czas to dlaczego nagle mialoby wystąpić swędzenie? Poza tym czy "przebiałczenia" występują u wilków albo w diecie barf?
Zawsze sprawdzam sierść i nawet gdy nie znajdę nic żywego zakrapiam frontlinem lub czyms tańszym i do karmy dodaję biotynę. Jak dotąd zawsze pomaga
Krzystof

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Niestety, "karmomania" działa na PON-y niekorzystnie. Zdecydowanie dieta BARF jest dla nich najlepsza. PON-om wyrażnie szkodzi chemia (a tej jest dużo w każdej, nawet tej EXTRA karmie !) Poza tym, "wietrzenie futra" jest konieczne ! PON, który sypia w mocno chłodnym pomieszczeniu, ma możliwość kilkugodzinnego przebywania na dworze, je skromnie i "normalnie" , ma zajęcie, z reguły nie drapie się.

I jeszcze jedno. Skłonność do drapania jest dziedziczna. Łączy się to z nadpobudliwością (kłopoty z psychiką) i nadwrażliwością pokarmową (skłonność do alergii).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fervidus']Niestety, "karmomania" działa na PON-y niekorzystnie. Zdecydowanie dieta BARF jest dla nich najlepsza. PON-om wyrażnie szkodzi chemia (a tej jest dużo w każdej, nawet tej EXTRA karmie !) Poza tym, "wietrzenie futra" jest konieczne ! PON, który sypia w mocno chłodnym pomieszczeniu, ma możliwość kilkugodzinnego przebywania na dworze, je skromnie i "normalnie" , ma zajęcie, z reguły nie drapie się.

I jeszcze jedno. Skłonność do drapania jest dziedziczna. Łączy się to z nadpobudliwością (kłopoty z psychiką) i nadwrażliwością pokarmową (skłonność do alergii).[/quote]

Moja Latam: je suchą, dobrą (Eukanuba albo Royal) karmę non stop, sypia przeważnie ze mną w łóżku, na dworze przebywa góra półtorej godziny dziennie, zajęta nadmiernie nie jest i W OGÓLE SIĘ NIE DRAPIE. Czyli zostaje kwestia dziedziczenia...

Link to comment
Share on other sites

niestety nawet w Barfie jest chemia. Nasze kurczaki sa faszerowane odzywkami zawierajacymi najmniej prawdziwego kurzgo jedzenia. Krowy dostaja antybiotyki, prosiaki takze- szybciej rosna na tym. Wiec tej chemi nie da sie uniknac. I jeszcze warzywa i owoce tez zawieraja zwiazki chemiczne z wody, powietrza oraz takie krotymi sie je pryska w drodze do sklepu. Ja tez karmie czesciowo Barfem, czesciowo karma. Bo czasem nie mam dostepu do takiego miesa jakbym chciala. Ale karme Sensitiviti Control wyprobowalam w sytuacji gdy moje suki wykapaly sie - wraz ze mna- w jeziorku. Mnie nic nie bylo a one niestety dostaly wysypki i to swedzacej. Wiec tu nic nie ma dziedziczenie. Po prostu cos bylo w wodzie. To samo wtedy miala kolezanka od briardow. Jej psy tez dostaly uczulenie. Cos, ktos "sympatyczny" wtedy wpuscil do tego jeziorka.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że w naszym zatrutym środowisku wszędzie jest ogrom chemii i wszelkiego syfu :( I jak zawsze, są wyjątki, jeden ma się świetnie na Eukanubie, czy Royalu, a drugi prawie obłazi ze skóry i wydrapuje się do łysa. Ja drobiu nie podaję wcale, z mięs - wołowinę, królika, lub ryby morskie. Szczeniętom kozie mleko i kozi ser (kozy mam własne :wink: )
Więc i doświadczenia pozytywne. Z karm najlepiej oceniam HAPPY DOG - świetna receptura, potem BENTO-KRONEN i SPORTMIX - obecnie używam od przeszło roku z doskonałym skutkiem. Ponieważ mam jeszcze kilka innych psów, ta karma sprawdza mi się znakomicie. Ale, jak mówię, to są MOJE obserwacje i doświadczenia.
A każdy pies, tak, jak i człowiek, jest inny...

Pozdrawiam. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...