Jump to content
Dogomania

wycie psa


magda_f

Recommended Posts

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Zastanawiam się czy niegrzeczne zachowanie się mojego 9-miesięcznego psa może być spowodowane okresem rui. Bo wcześniej opisane problemy zaczęły się miesiąc temu (wcześniej pies był cichy) a zbiega się to jak dowiedziałam się u weterynarza z cieczkami suczek. Czy przyczyną może być również okres dojrzewania pieska i w związku z tym zmianą zachowania?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 11 months later...

Naszego setera wykastrowałyśmy zaraz po świętach i niestety nadal podczas naszej nieobecności w domu poszczekuje. Próbowałyśmy również feromonów, które wkłada się do gniazdka ale nie skutkują. Pozostało jeszcze szkolenie w kierunku posłuszeństwa (bo jest to wszystko powiązane) oraz długie poranne spacery. Narazie czekamy pozytywne efekty.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,

Mam ten sam problem ze swoim psem, pona rok temu przygarnęłam go ze schroniska, pies musiał być notorycznie bity bo stan jego nerwów udało mi sie w miare uspokoić po roku. Teraz już nie boi się prawie wogóle naszych gości, jestem osoba bezrobotną zajmującą sie wychowywaniem małego dziecka, gdy tylko chcę gdzieś wyjśc albo muszę wyjechać np. do urzędu pracy to pies za każdym razem szczeka, wyje i skacze na drzwi, zachowuje się ragicznie. Nie wiem jak mam go uspokoić, są na nie skargi w administracji która się mnie czepia z tego powodu, ćwieczę metodę małych kroczków z wychodzeniem na klatkę, uciszanie czy nagradzanie za ciche siedzenie, niestety tych nagród nie ma bo pies wyje jak najęty.
Niestety tez trafiła mi się klatka emerytów, tylko jednego sąsiada mam który stoi po mojej stronie, jednak jeden to za mało :shake:
Może to konflikt pokoleń, ale naprawdę upierdliwych emeytów z bloków wysłałabym na księżyc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...