Jump to content
Dogomania

jak trenować przy rowerze?


Ewa_

Recommended Posts

Zaczęłam jeździć z moją owczarzycą na rowerze. Znaczy ja jadę a ona biegnie obok, smycz jest zahaczona o kierownicę.
Na razie jeździmy tylko po dwóch dużych podwórzach. jakie komendy powinna umieć żebyśmy mogly po ulicy jeździć (aby dostać się do parku) i jaki sprzęt jest potrzebny?
Ewa

Link to comment
Share on other sites

prawo, lewo, stój, jedziemy 8)

Ja z Sajkiem jeżdże nad rzeke ok 2km szosąś (ja szosa on trawą). Smycz trzymam w RĘKU gdyż na kierownicy kiedys zaryzykowałam-pojaiwł się kot a rower mnie przygniótł ;-) troche niebezpieczne jest trzymanie na kieronwicy smyczy.

Uzywam: wygodniej parcianej/skórzanej obroży (zależy która mi w łapki wpadnie), smyczy (jeśli pies ma biec obok Ciebie to lepsza jest krótsza, pies obok, smycz luźna w ręce) i roweru oczywiście. No to hcyba na tyle, ale może to dlatego, że ja mam uzdolnione psy? ;-)

pozdrawiam
Klaudia Małuj

p.s. Szczęśliwego dojeżdżania do parku
p.s.2-ja jeżdzę szosą wiejską gdzie jest mało autek (zrestza jedyna szosa tutaj oprócz E7 :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za radę
No to muszę moją Wiki tych komend nauczyc
Na razie jak widzi kota to wywaliłaby mnie razem z rowerem
W każdym razie jazdy po parku odpadaja, zostaje podwórze ponieważ po drodze do parku bardzo ruchliwe jezdnie no i chodniki pełne ludzi - mieszkam w ścisłym centrum miasta
Ewa

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mój mąż też jeździ na rowerze z psem.
Na smyczy pies "odchylał się na bok i biegł prawie w poziomie :D ale odkąd kupiliśmy szelki ( w Decalhlonie) to biega mu się super.
Dystans 7 km to dla niego "pikuś" Jest szczęsliwy gdy biegnie.
Polecam te szelki - koszt jakieś 39 zł.
Jak sfotografuję to wkleję fotkę :D

Link to comment
Share on other sites

Ja zaczynałam od tego, że psy biegły luzem, ale do tego potrzebne jest miejsce bez samochodów. Pieski dosyć szybko zauważyły, że pańcia porusza się żwawiej niż zazwyczaj i nauczyły się, że trzeba pilnować się roweru. Po paru spotkaniach 3-go stopnia zrozumiały, że pod koła nie należy wpadać, choć porządnie leżałam tylko 1 raz. :D Potem zaczęłam je (pojedynczo) brać na smycz. Ja smycz też trzymam w ręce, bo umocowanie jej na stałe do roweru grozi śmiercią lub kalectwem.
Pies powinien znać komendy do ruszania, zwolnienia, zatrzymania i zmiany kierunku. Nie musi ich wykonywać perfekcyjnie, ale powinien być przygotowany, że coś się dzieje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pasz']
Jak sfotografuję to wkleję fotkę :D[/quote]

No to czekam na obiecane fotki :wink:
Narazie przyzwyczajamy Kumpla do roweru i ruchu ulicznego ale czas najwyższy na pierwszą przejażdżkę (tylko w szelkach) i chcięlibyśmy kupić już sprawdzone - tym bardziej na ogarkach :P

Dla mniej doświadczonych polecam artykuł P. Jarka, piszącego na stronie 4łapy:
[url]http://4lapy.pl/wartowiedziec/index.php?mart=3&selarty=92[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Dobrze jest tez przyuczyc psa bieganie po PRAWEJ stronie roweru (czyli odwrotnie, niż chodzenia przy nodze), bo dzięki temu nie będzie narażony na ruch uliczny![/quote]

Dokladnie tak! Maja od poczatku byla uczona komendy "prawa", do ktorej pozniej dodalam komende "biegaj" i tak oto juz od roku maly york biega przy moim rowerze po prawej stronie na wysokosci mojego kolana (a wlasciwie kostki :lol: ).
Bieg, a wlasciwie klus przy rowerze to wspanialy sport dla psa i spokojne popoludnia dla wlasciciela ;)

BTW wlasnie wrocilysmy z dlugasnej rowerowej wedrowki po Kabatach, Wilanowie i Mokotwie. Pies troche byl przy rowerze a troche w koszu na kierownicy ;) Obie padamy! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...