Jump to content
Dogomania

Czy alergia u psów może mieć związek z pokarmem??


zxcvbnm

Recommended Posts

ja znam jeden przykład gdzie sucha karma doprowadziła psa do poważnej alergii...otóż, już gdzieś pisałam o Szariku (mieszaniec owczarka niemieckiego ale ładniejszy :lol: ma ok.14 lat ). Szarik od zawsze karmiony był gotowany żarełkiem ( a konkternie obiadami-jadał z włascicielami, dokładnie to co oni, czasami tylko zdażyło się ugotować mu jakieś mięsko z ryżem). Kiedyś właścicielka, moja dobra koleżanka, chciała wypróbować suchej karmy dla niego, wiec kupiłam mu Friscisa (tak to się pisze?) albo Frolica...Pies jadł przez kilka dni jako "przekąskę" tą suchą karmę i okazało się po tygodniu, że Szarikowi okropnie wypada sierść, ma całą czerwoną skórę, którą drapie do krwi...wet poradził, żeby przez kilka tygodni dawać mu tylko ryż z wołowiną i marchewką (+jakieś witaminy, ale nie pamietam)a potem wrócić do poprzedniego jedzenia z wyłączeniem suchych karm...
ps. Szarik nigdy wcześniej nie dostawał suchej karmy, od zawsze był uczony jesc "domowe żarełko pt.obiadki Tereski :lol:

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie i to jak najbardziej.Moj pies po odstawieniu suchej(zupelnie)i przejsciu na gotowane jedzonko ladnieje z dnia na dzien.Lupiez ustepuje,juz sie nie drapie.Co do suchych karm stosowalam te dobre i jakos tez szybciej nie wpadlam ze moga byc przyczyna.To w przypadku mojego psa.Ale kurczaki i inne rzeczy rowniez uczulaja.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies na suchej karmie (wypróbowaliśmy kilka rodzajów dobrej jakosci) równiez miał problemy skórne. Pozatym bardzo drapał uszy i przez kilka miesięcy non stop ciekły i ropiały mu oczy, bez żadnej uchwytnej przyczyny. Gdy odstawiliśmy karmę, wszystkie dolegliwości zniknęły. Od tej pory wszystkim, którzy żywią psy suchym i mają podobne problemy, polecam spróbować przestawić na jedzenie domowe. Może też pomoże? :)

Link to comment
Share on other sites

czesc
ja mam sunie alergika, bardzo sie drapala u weterynarza zdecydowalam ze zamias stosowac diete eliminacyjna - w celu stwierdzenia co ja uczula, wykonam testy alergiczne. okazalo sie ze jest uczulaona na baranine i wolowine z pokarmow i jeszcze inne (niestety) czynniki. dodam ze ze wzgledu na opinie specjalnie zmianilam sucha karme na ta z baranina (polecana alergikom!!!!!) a kurczaka zastapilam wolowina wiec chcac dobrze szkodzilam psu. na szczescie zrobialm te testy i weliminowalam alergeny z diety.
alergia u psiakow moze byc zwiazana nie tylko z pokarmem ale rowniez pylkami, roztoczami, welna, pierzem... - tym wszystkim czym u ludzi....
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...