Jump to content
Dogomania

Kędzierzyn-Koźle schronisko wątek zbiorowy


pietrucha204

Recommended Posts

W szkołach były kilkakrotnie prowadzone zbiórki dla psów: suchej karmy, puszek, ryżu, makaronów... dzieci przynosiły koce, miski - wszystko do schroniska w Kędzierzynie, byłam pewna, że w tym schronisku zwierzęta mają się dobrze. Raz nawet pojechałam tam, ale nikogo nie było i nie udało mi się wejść na posesję, żeby zobaczyc psy z bliska... Czy nie ma jakiegoś nadzoru z zewnątrz, na co są wydawane pieniądze itp.


[quote name='Olga7']Trzeba skorzystać z rad Nikaragui,może uda się zmienić złą sytuację psów w tym schronisku,tym bardziej,że trwa to już wiele lat chyba.



[COLOR=#000080][/COLOR]---------------------------------------------------------------------------------------
[COLOR=#000000]Nie można tak zostawić sprawy prawdziwych warunków w schronisku w Kędzierzynie-Kozlu .
Jesli prawda jest taka ,jak to opisują wolontariuszki -a myslę,że piszą jednak prawdę-to bardzo zle dzieje się w tym schronisku przez cale kolejne lata .Nie może tak być.
Cierpienie i glodzenie psów oraz brak należytych warunków bytowych nie może być tam tolerowane. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Na co idą pieniądze podatników z budżetu miasta i gminy ,ktore winny być wydawane na żywienie psów ,leczenie ich oraz zapewnienie należytych warunków bytowych ?[/COLOR]
Na to wszystko:na utrzymanie psów/godne i bezpieczne życie/w tym schronisku muszą być pieniądze z budżetu i są tam zapewne kierowane przez wladze miasta .
Można przecież sprawdzić,jakie fundusze są kierowane do schroniska i czy są należycie wykorzystywane. Jesli psy mają biegunkę i wydalają tylko słomę,wnioski są jasne. Nawet glodowe racje suchej karmy niczego tu nie tlumaczą. Zły stan psów/wychudzenie,zapchlenie,biegunki/dowodzą ,że od dawna dzieje się tam zle.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Też jestem wstrząśnięta.Zresztą wstrząśnięta to eufemizm ale grubszych słow nie chce tu używać.Wstyd mi za moje miasto, po prostu. O aferze z wolontariuszami opisanej w Lokalnej czytałam i zbulwersowało mnie to okropnie. Jestem z zawodu( wyuczonego) nauczycielką i naprawdę ta nasza nieletnia młodzież naprawdę zasługuje na zaufanie i powierzenie psiaka dla którego czasem sa jedyną szansa na socjalizację i wyjście "do ludzi" a dla młodego człowieka to wspaniała lekcja odpowiedzialności i empatii. A ludzie po 50-tce? Naprawdę ręce i nogi opadają... Zawożenie karmy i innych rzeczy do schroniska przez dzieci widziałam wielokrotnie mam koleżanki które organizują w klasach takie zbiórki i jada z dzieciakami "do piesków". Chyba sobie z nimi zamienię dwa słowa czy aby ktoś od nich nie odbiera tej karmy w bramie:(( Że coś w schronisku mówiąc kolokwialnie śmierdzi słyszałam wielokrotnie od znajomych psiarzy którzy na pytanie dlaczego mają psiaka z Łowicza czy Wałcza czy innych odległych części Polski odpowiadali krótko: bo u nas się nie dało. Nie wierzę żeby odmówiono im psa ze względu na niespełnianie warunków adopcji bo naprawdę byłoby to hm..nienormalne? Spotykam je regularnie na spacerach z własnym psem i wiem co mówię. Jest u mnie na osiedlu grupa osób przekonana nie wiem z jakiego powodu że w Kędzierzyńskim schronisku psy mają wszystko co najlepsze mimo że ich adoptowane psy zostały im wydane zastraszone( jeden z nich znany mi od 2 lat nadal ma traumę mimo że adoptowany został chyba z 6 lat temu), niewykastrowane (mało tego zostało im wmówione że kastracja TO ZŁO i zmieni charakter psa:angryy:) i niezachipowane mimo że miasto chipuje za free.

Link to comment
Share on other sites

To co piszesz jest prawdą.Moja koleżanka również zbierała karmę i gadżety dla schroniska w szkole.Gdy zawoziła zebrane dary ,pracownik przejmował towar i nigdy nie dał potwierdzenia na piśmie.W takiej sytuacji nie zarejestrowane dary mogły być rozchodowane w dowolny sposób.Psy nigdy nie powiedzą jaką karmę spożywały.Koleżanka zwróciła uwagę,że w schronisku wprowadza się 1x w tygodniu tzw.głodówkę.W tym dniu psy mają przerwę w karmieniu,nie otrzymując nic do jedzenia.Należałoby zapytać Powiatowego Lekarza Weterynarii,czy takie przerwy w karmieniu psów w schronisku są zgodne z zasadami żywienia,skoro i tak na codzień psy otrzymują głodowe racje.Pytanie:jak jest wykorzystana przy takim oszczędzaniu nadwyżka karmy?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[COLOR=#000080]Jeśli to prawda o tym ustalonym glodzeniu psów w tym schronisku w Kędzierzynie-Kozlu to jest zwycznie skandal i na pewno bezprawie !! Jakim prawem zarządza się tym glodnym i tak psom dodatkowe ,planowane głodówki ??
Wiem od ludzi adoptujacych stamtąd psy /kilku osób/ ,że psy są bardzo wychudzone -zaniedbane i brudne !! Nie można tak zastawić tych psów w tym schronisku ,jesli opieka jest tam zła -psy są niedokarmione ciągle -są zaniedbane a uniemożiwia się jeszcze -utrudnia pracę wolontariuszom !!! Może znaczną pomoc dla tego schroniska dalaby akacja na FB -lepszą niż tu na dogo ?? Najwięcej mogą zdzialać jednak osoby mieszkające tam albo w tym powiecie i wojew.Opolskim a znające dobrze warunki oraz sytuację psów oraz pracę ludzi w tym schronisku. Jesli ktoś może tam coś zdzialać ,to wpierw ci ludzie miejscowi -a my mozemy tylko w miarę mozliwości wspomagać na ile kto potrafi i może. Faktem jest ,że jeśli od kilku lat spotyka się tu na dogo choćby informacje od bylych czy obecnych wolontariuszy,że w tym schronisku dzieje się coś zle ,to już to nie świadczy dobrze o pracy ludzi tam zatrudnionych a głownie o Kierowniku tego schroniska.
Tam teraz chyba nie ma wcale wolontariatu albo jest bardzo ograniczony liczbowo i ma ograniczone pole dzialania ??[/COLOR]

Edited by Olga7
Link to comment
Share on other sites

Wolontariat jest bardzo ograniczony liczbowo.Natomiast o głodówkach wprowadzonych 1x tygodniowo informował oficjalnie opiekun zwierząt zwany majstrem.Masz rację,
tylko miejscowi działacze prozwierzęcy mogą coś zdziałać.Pytanie brzmi:czy ci działacze mogą skutecznie ingerować w tym schronisku?O ile mi wiadomo, w tej miejscowości funkcjonują 4 organizacje prozwierzęce.Nasuwa się wniosek, że każda z nich jest nieskuteczna.Z tego co wiem,jedną z tych organizacji jest Kędzierzyńsko-Kozielskie Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt i Opieki nad Zwierzętami liczące około 60 członków.Jest to liczbowo potężna organizacja,która mogłaby dużo zdziałać dla dobra zwierząt w tym schronisku.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kochani, czy w waszym schronie jest brązowa suczka dobermana z nie wyjaśnioną sytuacja prawną? Fundacja Nadzieja Dobermana coś tam o niej wie i pisze, ale mają dużo psiaków pod opieką i na razie nic więcej nie wiemy a sunia czeka, ponoć wazy 19 kg i na fotce wygląda źle, boje się żeby nie było za późno. Napisali że sunia przebywa w opolskim, ale nie wiem gdzie i dlatego
moje pytanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,
Chciałabym prosić o informacje o moim psie (jeśli by się przypadkiem znalazł tak daleko). Poszukuję mojego zaginionego psa już od Sylwestra - bezskutecznie. Dlatego postanowiłam zamieścić informację o nim w wątkach wszystkich schronisk w Polsce - może go ktoś wywiózł?
[IMG]http://i273.photobucket.com/albums/jj202/kokony/ogloFB_03_BIG_zpsffc940d6.jpg[/IMG]
Dziękuję za wszelką pomoc,
Marta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...