Jump to content
Dogomania

Shakira i jej sukcesy na ringach


Ela.B

Recommended Posts

Witam serdecznie
Chciałam przedstawiać moją sunię: Shakira z Mea - Li. Nazywam ją Simba, bo kiedy była mała wyglądała jak lwiątko. Simba urodziła się 31.10.2007 roku. Obecnie ma 7 certyfikatów na championa, 5 złotych medali - niestety w Rumuni, gdzie była na podwójnej międzynarodowej wystawie nie dają złota za zwycięstwo w klasie, a wygrała dwa razy. Co kraj to obyczaj. [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG]Wygrała też na Romania Open - otrzymała tytuł The Best of Breed (nazywany w skrócie BOB) czyli najlepszego psa w rasie. Ponieważ jest to najbardziej prestiżowa wystawa w Rumuni za otrzymanie CACiB pies ma tytuł Championa Rumuni, który również zdobyła. W sumie moja sunia ma 3 razy tytuł BOB - dwa pierwsze zwycięstwa odniosła w Wilnie i na wystawie krajowej w Płocku. Ma również przyznany 3 razy tytuł najlepszej dorosłej suki w rasie. Oraz dwa razy res.CACIB
Chciałam też bardzo serdecznie podziękować Ewie Olech właścicielce hodowli Mae -Li, od której kupiłam Simbę. Ewa jest hodowcą bardzo uczciwym i kocha swoje psy. Zawsze mogłam liczyć na jej pomoc, kiedy miłam jakiś problem wychowawczy. Śmieje, że była moim i Simby opiekuńczym duchem. Szczeniaki z jej hodowli są zdrowe i dobrze socjalizowane. Dziękuję ci Ewo za całe dobro jakie dałaś mnie i Simbie oraz innym maluchom, które urodziły się w twoim domu.[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/new_multi.gif[/IMG]
Najważniejsze dla mnie jest, że Simba jest zdrowa. Nie ma żadnych problemów charakterystycznych dla rasy. Ma wspaniały charakter - kocha wszystkie psy, a nawet koty (te niestety uciekają przed nią nie rozumiejąc, że chce się bawić). Uwielbia też wszystkich ludzi bez wyjątku. Zawsze ma ochotę na pieszczoty i jest grzeczna. Dla mnie jest najwspanialszym psem na świecie. [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]
Niedługo może pojawią się w moim domu szczeniaki Simby

Na wystawie w Poznaniu 8 11 2009 Simba dostała ocenę doskonałą i brązowy medal.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='betka-sp']:multi::multi::multi: a USG robiliście??? :multi:........ile sie kluje maluszków??[/QUOTE]

Chciałam zrobić USG i mieć pierwsze zdjęcia maluchów, ale... W Łodzi to prawdziwy koszmar. Kiedy pytałam czy mogą mi dać zdjęcia małych na płycie, to w części lecznic uzyskałam odpowiedź, że nie. W niektórych mogą wydrukować. (możliwość zrobienia nagrania zależy od nowoczesności aparatury, to wiem od znajomego lekarza) W jednej lecznicy uzyskałam informację, że mogą mi dać na pen driwie. Ok, to by mnie satysfakcjonowało. Tylko potem rozmowa z lekarzem mnie zniechęcała. Facet wmawiał mi, że suka nie powinna sikać przed USG, lepiej widać obraz w mokrym środowisku, tak jak u kobiety w ciąży. a jak się wysika, to może być potrzebna kroplówka. Zadzwoniłam do Kingi Nawrot z pytaniem czy kiedyś o tym słyszała. Odpowiedziała, że to nie ma znacznie czy suka się wysika czy nie. Ponieważ jestem osobą dokładną w kwestii mojej niuni, wiec popytam jeszcze trochę i faktycznie nie ma to znacznie. USG u tego weta kosztowało 70 złotych w innych leczeniach od 30 do 40. Poza tym robienie USG jest metodą nie pewną, bo suka zawsze może wchłonąć płody. Poza tym małe się przemieszczają i trudno jest określić dokładnie ile ich jest. Zastanawiam się czy nie zrobić jej po 50-tym dniu zdjęcia rentgenowskiego, bo wtedy można policzyć kręgosłupy i zobaczyć wielkość małych. Jest to o tyle dobre, że wiadomo czy są takiej samej wielkości i czy mogą wystąpić problemy przy porodzie. Ginekologia w Łodzi leży. Jedyny wet, który reklamuje się w Łodzi jako specjalista ginekolog, chyba tylko się tak reklamuje. Brak specjalisty, a przecież to w przypadku psów nie jest, aż tak skomplikowane!!!

Link to comment
Share on other sites

Elu...zawsze sa jakieś ALE... ja myslę, że USG bardziej powinno się traktować raczej jako potwierdzenie ciąży....niż wyznacznik ilości płodów....na temat RTG też chodza różne opinie /włacznie z mozliwościa poparzenia małych przy przestarzałej aparaturze/ Nie martw się, Simba jest młoda i silna....da sobie radę....

Link to comment
Share on other sites

Dlatego obawiam się rentgena. Skoro nie jest dobry dla kobiet w ciąży, to dlaczego miałby być inny dla suk w ciąży. Simba na 100% nie jest w urojonej. Przy normalnej ciąży suka ma wycieki śluzu z drug rodnych i zaczerwienione sutki. Poza tym widzę jak zmieniła się fizycznie i psychicznie. USG chciałabym zrobić, bo chcę usłyszeć bicia serduszek maluszków. Osłuchałam Simbę stetoskopom. Chyba udałmi się coś usłyszeć albko tylko tak strasznie chciałam usłyszeć.

Link to comment
Share on other sites

hahahahah.....ales ty niecierpliwa :eviltong::eviltong::eviltong:....doczekasz sie doczekasz........... A powiem ci ze u Indi....bardzo szybko wiedziałam, że to jest to.....bo zmieniła zapach........:cool3: a USg tylko potwierdziło to co w sumie wiedziałam, ale walnęło się w liczeniu....bo na dwóch /jedno w 30 dniu drugie w 50 było niby 4 płody...a urodziło sie 5 maluszków/ wiec cierliwości :multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka-sp']hahahahah.....ales ty niecierpliwa :eviltong::eviltong::eviltong:....doczekasz sie doczekasz........... A powiem ci ze u Indi....bardzo szybko wiedziałam, że to jest to.....bo zmieniła zapach........:cool3: a USg tylko potwierdziło to co w sumie wiedziałam, ale walnęło się w liczeniu....bo na dwóch /jedno w 30 dniu drugie w 50 było niby 4 płody...a urodziło sie 5 maluszków/ wiec cierliwości :multi::multi::multi:[/QUOTE]

Ale fajnie, będą małe Tabasie :multi:.
Gratulujemy .
Zgadzam się z Becią zapach się zmienia u nas wszyscy czuli, że Kimi inaczej pachnie.
Co do pełnego pęcherza, to nasz wet też przed badaniem usg mówił aby Kimi się opiła.
Pozdrawiamy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ShP']Ale fajnie, będą małe Tabasie :multi:.
Gratulujemy .
Zgadzam się z Becią zapach się zmienia u nas wszyscy czuli, że Kimi inaczej pachnie.
Co do pełnego pęcherza, to nasz wet też przed badaniem usg mówił aby Kimi się opiła.
Pozdrawiamy :)[/QUOTE]
Dzięki za miłe słowa. Tylko, że w wielu lecznicach twierdzą, że to nie jest konieczne. I bądź tu mądrym! Co rentgena, to wczoraj rozmawiałem z Panią, która prześwietlała mi ząb. W żadnym okresie ciąży, nie jest to bezpieczne. Może to zakończyć się na przykład ślepotą małych. Jest taka opinia, że można prześwietlić sukę, kiedy rozpoczyna się poród, aby wiedzieć ile będzie małych. Okazuję się, że to też nie jest bezpieczne metoda. Wolę zaufać osobę, która ma 20 lat doświadczania z rentgenem i zadnego interesu, aby wciskać mi kit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='rekus']po zapachu sie da ilosc okreslic[/QUOTE]

Rekus masz takie sposoby na określenie ilości i nic się nie pochwalisz :crazyeye:
Fe nie ładnie :shake:, czasami mógłbyś coś kapnąć niedoświadczonym koleżankom :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

MAŁE TABASIE I MAŁA SIMBUSIA!!!
We wtorek o godzinie 18.30 zaczął się poród a zakończył o 22. W rodzinie pojawiały się trzy pieski i jedna sunia. Mama, jej potomstwo czują się świetnie. A ja wczoraj się w końcu porządnie wyspałam! UFF. Maluchy cudowne, trudno oderwać oczy!!! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za miłe słowa i gratulacje. Rekus dzięki za zwrócenie uwagi na pomyłkę Już ją poprawiłam. Podaję link do pierwszych zdjęć małych [url]http://czarnysmok.deviantart.com/gallery/#Shar-Pei[/url]
Na razie tylko 4 fotki, ale niedługo będzie więcej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...