Jump to content
Dogomania

Przytulisko " Cztery Łapy " Boguchwała - super psy szukają domków - prosimy o pomoc!


majuska

Recommended Posts

Wczoraj miałam przedstawicielke Maceda firmy od smakołyków psich typowo naturalnych powiedziała ze wystosuje paczke dla przytuliska :) paczka przyjdzie kurierem podalam adres przytuliska zaznaczając ze nie zawsze ktoś tam jest, przedstawicielka może dzwonic do ktorejs z Was żeby ugadac się co do adresu wysylki :)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5][B]O kotach[/B][/SIZE]

[COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]1.[/B] Kot jonizuje powietrze. To naturalna elektrownia jonów ujemnych, które korzystnie wpływają na nasze samopoczucie. Jeśli boli Cię głowa, wystarczy przez 5 minut głaskać kota, a ból głowy się widocznie zmniejszy.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]2.[/B] Koty lubią długie i syczące imiona. Kot szybciej nauczy się swojego imienia jeśli będzie ono miało 3-4 sylaby. Dlatego popularne koty z TV to Filemon, Bonifacy, Rademenes, Sylvester. Jeszcze lepiej jeśli imię będzie zawierać głoski syczące takie jak s, sz, ś, c, ć, cz, na które szczególnie wrażliwe są kocie uszy. Dobre imiona to m.in. Puszek, Szczepan, Sasanka, Sierściuch czy Ciasteczko.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]3.[/B] Ugniatanie łapami posłania albo człowieka to atawizm, który pozostał kotu z dzieciństwa, gdy masował cyca matki, żeby mleko lepiej leciało.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]4.[/B] Kot nie zawsze spada na cztery łapy. Udaje mu się to zwykle z niewielkiej wysokości, więc na przykład wyskok z V piętra może skończyć się połamaniem. Kot obraca się w powietrzu za pomocą ogona, który działa jak ster. Przy locie z większej wysokości kot po prostu gubi orientację i stąd wypadki.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]5[/B]. Kot nie widzi ostro. Widzi w zasadzie tylko kształt. Dlatego kot może nie poznać właściciela, jeśli ten wróci do domu w dużym kapeluszu. Z tego samego powodu kot potrafi nie zauważyć zabawki albo jedzenia, które leży przed nim, ale gdy tylko zabawka zacznie się ruszać, od razu ją dostrzega.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]6.[/B] Kot reguluje temperaturę ciała tylko przez poduszki na łapach. Nie poci się pod pachami jak człowiek. Jeśli chcesz sprawdzić, czy kotu zimno czy ciepło, dotknij jego poduszek.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]7[/B]. Kot nie trawi laktozy. To popularny mit, że kot powinien pić mleko. Wynika on pewnie z tego, że dawniej koty hodowano głównie na wsi, a tam łatwo dostępnym źródłem białka było właśnie krowie mleko. Są koty, którym mleko bardzo smakuje, ale ponieważ w nadmiarze może im zaszkodzić, lepiej częstować je mlekiem rzadko i w małych ilościach.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]8.[/B] Wszystkie wibrysy kota, czyli wąsy i brwi, mają łącznie taką rozpiętość jak najszersze miejsce jego tułowia. Dlatego gdy kot wkłada głowę w otwór i nie dotyka wąsami żadnej krawędzi, wie, że się cały zmieści.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]9.[/B] Na tylnych łapach kot ma tylko po 4 palce.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]10.[/B] Koty trzykolorowe, czyli biało-rudo-czarne, to zawsze kotki, nie kocury.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]11.[/B] Koty mają takie same grupy krwi jak ludzie, z tym że 99% kotów ma grupę krwi A, B występuje u konkretnych ras, a AB zdarza się bardzo rzadko.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]12.[/B] Mruczenie kota to dźwięk o takiej samej częstotliwości jak odpalony silnik diesla.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]13.[/B] Kot stawia włosy na sztorc, co szczególnie widać na grzbiecie i ogonie, żeby wydać się większym i w ten sposób przestraszyć wroga.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]14.[/B] Skąd się wzięło powiedzenie „kupować kota w worku”? W pełnych szczurów średniowiecznych miastach północnej Europy kot był cennym nabytkiem, ale bardzo rzadkim. Czasem trzeba było sprowadzać koty nawet z krajów śródziemnomorskich. Trudno było zaspokoić popyt na koty, dlatego nieuczciwi handlarze pakowali do worków inne zwierzaki twierdząc, że to koty.

[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]15.[/B] Język kota jest chropowaty, ponieważ przy myciu futra ma działać jak grzebień i rozczesywać włoski

.[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][I]Instrukcja obsługi kota

[/I][/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B]A oto kilka wskazówek dla właścicieli kotów i osób, które kota chciałyby mieć.
[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]Mam na imię[/B]…
[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B]Jeśli chcesz kota szybko nauczyć jak ma na imię, zawsze go wołaj imieniem przed nasypaniem jedzenia do miski. Nawet jeśli kot stoi Ci już przy nodze. Nie używaj jego imienia, gdy chcesz go skarcić. Lepiej krzyknąć wtedy „Psik!” albo „Nie wolno!”. W ten sposób kot nie będzie kojarzył własnego imienia z czymś negatywnym.
[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]Kot razy 2 - [/B][/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B]Dobrze jest mieć dwa koty, nie jednego. Wtedy pod nieobecność właścicieli są one dla siebie wzajemnie towarzystwem. Takie koty są też mniej agresywne wobec ludzi i ich nie drapią, ponieważ wszystkie waleczne instynkty zaspokajają z drugim kotem.


[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][IMG]http://wittamina.pl/wp-content/uploads/2013/09/kot_lizanie.jpg[/IMG][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]
Myju myju[/B][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B]Małego kotka szybciej nauczysz czystości, jeśli włożysz go do kuwety zaraz po jedzeniu i zaraz po spaniu. Człowiekowi też zawsze najbardziej chce się sikać po przebudzeniu.
[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]Daj drapaka[/B][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B]Łatwiej nauczysz kota korzystać z drapaka, jeśli zaraz po tym jak się obudzi postawisz go przy drapaku i pokażesz, jak się drapie. Kot wtedy się przeciąga, tak samo jak człowiek, i instynktownie wyciąga pazury. Twoje meble Ci za to podziękują. Po każdym drapaniu pochwal kotka i daj mu smakołyk.
[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]Manicure[/B][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B]Najlepiej obcinać pazury kotu zaraz po przebudzeniu. Wtedy jest idealnie rozmemłany i nie ucieknie tak szybko.[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]Kocham, nie biję[/B][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B]Kot nie rozumie przemocy fizycznej, więc jeśli nabrudzi i dostanie klapsa, nie skojarzy, że to kara. Pozostaje Ci na niego krzyknąć i posprzątać.[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B][B]Co na obiad?[/B][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B]Najlepsze jedzenie dla kota to sucha karma, bo jedząc ją kot przy okazji czyści sobie zęby. Mokre karmy znanych marek, reklamujących się w telewizji, zawierają składniki działające podobnie jak nikotyna, a więc uzależniające.[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#19191A][FONT=Verdana][B]Źródło artykułu: [URL]http://wittamina.pl/15-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-kotach/[/URL][/B][/FONT][/COLOR]

Edited by Becia66
Link to comment
Share on other sites

Kota którego dokarmiam nazywam od wczoraj Sylwester :diabloti: jakoś tak dziwnie na mnie dzisiaj patrzył ale skonczylam z glupim kici kici i bezdomniak dostał chociaż własne imię. Martwi mnie bardzo że on bez ogona, a wyczytalam wlaśnie powyżej że pełni rolę steru przy skokach. Najgorsze że on ten ogon kiedyś mial ale brutalnie został mu odgryziony i kocię chodziło długo z jątrzącą raną, jednak nie dał sobie pomoc bo jest dzikawy. Teraz podchodzę bliżej ale o kontakcie dotykowym nie ma mowy. Mądre kocisko z niego jest, zawsze pojawia się w porze karmienia moich psów jakby wiedzial że to wlaśnie ten czas. Już się martwię co będzie z nim w zimie, w każdym razie u mnie na posiłek zawsze może liczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GuniaP']Beciu a nie da się gdzies w kącie postawic mu styropianowej budki?[/QUOTE]

Guniu u mnie w zimie w ogrodzie urzędują lisy, ja sie o swoje psy boję, a co dopiero o kociaka. Podejrzewam że ten urwany ogon to też ich sprawka. Zimą lisy okupują okoliczne działki nie bacząc na ludzi i psy, są bezczelne do granic możliwości bo nawet na taras kiedyś do mnie sie wspiął. Na sąsiedniej działce w haszczach mieszkala cała lisia rodzina, a wieczorami maluchy bawily sie pod moim domem - i nie ma na to mocnych bo żeby się ich pozbyć trzeba po prostu coś złego im zrobić. I niestety te lisy wytrzebiły koty w okolicy.

Link to comment
Share on other sites

Kto żyw niech pędzi przed telewizor i ogląda na lokalnym programie o 18.30 reportaż o rzeszowskim ,,Kundelku'' i boguchwalskim przytulisku. Pewnie tylko będzie króciutka wzmianka ale jakże ważna dla nas bo pierwsza w naszej karierze. I proszę podziwiać naszą wet Justynkę :lol:.

Link to comment
Share on other sites

ojej to tylko taka króciutka migawka ?? a ja się tyle opisałam ściągi dla Justynki :D no nic, dobrze, że wogóle cokolwiek i może kilka kolejnych osób się dowie, że w Boguchwale wogóle istnieje przytulisko :)..przepraszam Schronisko, bo mamy status schroniska przecież :)

Link to comment
Share on other sites

Kopiuję ze ogłoszeń ,,Po stronie zwierząt''

[COLOR=#000000][FONT=Trebuchet MS]Bardzo prosimy wszystkich o pomoc w namierzeniu zwyrodnialca, który porzucił w lesie tego psiaka w Gliniku Charzewskiem woj. podkarpackie. Pies był przywiązany do drzewa bardzo porządnie, tak żeby tylko nie zdołał się uwolnić - gruby sznur, obroża i kolczatka. Na cale szczęście ktoś zechciał usłyszeć głos rozpaczliwie skowyczącego Franusia i zawiadomił policje.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Trebuchet MS][B]Franuś [/B]przebywa w azylu u Majki w Wysokiej Strzyżowskiej. To ok. 6 l bokserek, bardzo łagodny i posłuszny, uległy. Jest jeszcze w ogromnym szoku, nie rozumie, co się stało. Jest zadbany, odkarmiony, może został komuś skradziony i wywieziony? Prosimy, może ktoś skojarzy, ze np. sąsiad miął takiego psa, który nagle zniknął. Dajcie znać, oczywiście zachowamy dyskrecje. Prosimy tez o pomoc w szukaniu dla tego kochanego psiny nowego domku, idzie zima, wszyscy psi seniorzy w azylu mieszkają w domu, ciężko będzie zmieścić kolejnego dużego psa.[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Trebuchet MS]Kontakt azyl u Majki, Wysoka Strzyżowska 559, tel. [B]692-387-952

[/B][IMG]http://www.kundelek.org/images/phocagallery/Majka03/Franus/thumbs/phoca_thumb_l_Franus2.jpg[/IMG]


[/FONT][/COLOR][IMG]http://www.kundelek.org/images/phocagallery/Majka03/Franus/thumbs/phoca_thumb_l_Franus3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj w przytulsiku odwiedziła nas GuniaP z Matineską i wniosły nowy powiew nadziei na resocjalizację Gacka. Gacek się kleił do Mati, podchodził niepewny ale podchodził chociaż pierwszy raz ją widział na oczy. Mati zrobiła trochę zdjęć swoim wypaśnym aparatem, co w połączeniu z jej wyrafinowanym okiem powinno dać piorunujące zdjęcia. :lol:
Ja tez zrobiłam trochę zdjęć to powklejam potem na wątkach.

Link to comment
Share on other sites

A w ogóle jakoś tak dziś fajnie w przytulisko było, piękna pogoda jest, taka w sam raz, psiaki spokojne i grzeczne..wszystko by było dobrze gdyby nie Hajdi i jej zabawka - piszczałka , którą od Beci dostała :D ...piszczała jak opętana :D

No i Klakier dziś poszedł do kolejnego domu, trzymajmy kciuki, bo jest tam druga kocica, żeby focha jakiegoś nie walnęła :D

Link to comment
Share on other sites

Klakier niestety wrócił i znów jest do adopcji ( kocica rezydentka nie zniosła konkurencji:shake: ) państwo zmagali sie tydzień z piorącą się parką, ale w końcu odpuścili, co do samego Klakiera, to są nim zachwyceni:lol:

Ale jedna chociaż dobra wiadomość, dom znalazła czarno-biała koteczka Naomi:multi:

Link to comment
Share on other sites

no nie , Klakier znów oddany...nie masz szczęścia kotku :-(

zrobiłam porządki w ogłoszeniach i tak :
nowe ogłoszenia ma u mnie [B]Elvis[/B] i nowe lub odnowione ma [B]Ogi [/B]
[B]Ogi[/B] ma też zrobione ogłoszenia nowe u Karolci .
[B]Hektor [/B]ma jeszcze ogłoszenia , ale na razie nie zdejmuję ( tfu , tfu )
Pozostaje [B]Gacek , Pedro , Brenda , Bella , Hajdi . [/B]
Dla [B]Brendy[/B] Karolcia obiecała zrobić . [B]Gacka[/B] można ogłaszać ?
Zrobię dla [B]Pedra i Hajdi . [/B]
Nie wiem czy [B]Bella [/B]ma ogłoszenia . U mnie nie .

Link to comment
Share on other sites

Figuniu kochana, bardzo ci dziękujemy że trzymasz rękę na pulsie. Karolcia jutro ogarnie Brendę więc trzeba jeszcze zrobić Haidi i Pedro skoro Ogi i Elvis mają. Belli ogłoszenia gdzieś krążą bo raptem wczoraj miałam o nią telefon ale nic ciekawego. Myślę żeby jej dorobić Tarnów i Kraków, może ten kierunek będzie dla nas bardziej łaskawy. Co robić z Gackiem sama nie wiem, osobiście bym sie wstrzymała z jego ogłoszeniami dopóki nie nauczy sie chodzić na smyczy.
Matineska dosłała mi jeszcze troche zdjęć Ogiego, Gacka i Belli to wkleję jutro, zdjęcia Brendy są już na jej wątku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...