Jump to content
Dogomania

Przytulisko " Cztery Łapy " Boguchwała - super psy szukają domków - prosimy o pomoc!


majuska

Recommended Posts

[quote name='Becia66']szczeniaki to najmniejsze zmartwienie, [/QUOTE]

[FONT=arial][FONT=Verdana]To suczka wywieziona z Jedlicza we wrześniu ub. roku...jeszcze wtedy nie mieliśmy zielonego pojęcia o tej jedlickiej przechowalni... [/FONT][/FONT]:-(

[URL="http://www.jpgkim.pl/zwierzak-mieszaniec-10092012-potok,30.html"]http://www.jpgkim.pl/zwierzak-miesza...-potok,30.html[/URL]
ta suczka -
[IMG]http://www.jpgkim.pl/foto/news_30zwierzak_a.jpg[/IMG]

i ta sunia (dziś sfotografowana w Olkuszu) to ta sama sunia

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-HIvS2NXYmb0/UPqtGS4MWmI/AAAAAAAAAic/1EHcJX3mznA/s640/19.01 (4).JPG[/IMG]
zdjęcie zrobione dziś, przy minus dziesięciu stopniach......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Becia66']matko święta, taka piękna sunia, jama biedna, Jamniś - nie możecie jakoś jej pomóc ?[/QUOTE]

To jest zdjęcie od dziewczyn, które wyciągają bidy z olkuskiej mordowni:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/223045-Pieski-wyciągnięte-z-olkuskiej-mordowni-pod-moją-opieką-pilnie-szukają-domów/page319[/URL]

Pewnie da się jakoś wyciągnąć stamtąd sunię z maluchami, tylko odwieczny problem, gdzie ją umieścić ????????????????

Edited by JaMnIŚ_Jogi
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co robić, nie mamy tyle boksów juz nawet, trzeba psy łączyć w pary, nadzieja w tym, że Homer za tydzień jedzie do nowego domu to zwolni boks....ale psów przybywa o wiele więcej niz dajemy rade wyadoptować, więc w końcu sie nie pomieszczą:shake:

Link to comment
Share on other sites

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, jest źle, a nawet bardzo źle. Przytulisko przepełnione, nie ma miejsca na kolejne psiaki, a adopcje stoją. W styczniu tylko jeden psiak pojechał do domu / Miki/, w przyszłym tygodniu jedzie Homer do Gdańska i to by było na tyle. I radośc byłaby większa gdyby to były psiaki ,,zalegające '' , mniej adopcyjne, a tak nie jest. Mamy psiaki starsze i bardzo stare /Magik/, ślepe / Muki/, o niezrównoważonej psychice / Sonia/, nadpobudliwe, przeskakujace ogrodzenie, a więc w związku z tym zamknięte w boksie i dające w nim upust swojej frustracji demolując dosłownie wszystko włącznie ze zjedzeniem budy /Elvis/. Jest dzikawy Maczo z dystansem do ludzi, ktory kilka godzin po adopcji uciekł z nowego domu i majuska wyłapywała go 3 dni zanim z powrotem trafił do przytuliska. Jest terierowaty Terry który w przytułku siedzi ponad rok i nikt sie nim nie interesuje, jest Kaja chora na padaczkę i do tego jest psem trudnym, nie do każdego domu. Jest Wilma - cudna owczarka ale co z tego jak już 7-letnia i jej nikt nie chce. Wczoraj trafiły 2 kolejne psiaki, jeden stary, a więc znowu mało adopcyjny i kolejny terierowaty czy sznaucerowaty który ludziom we wsi masakrował kury. Teoretycznie Debi i Majka są najbardziej adopcyjne ale o nie też się nikt nie bije. Nie wiem czy jest lepszy czy gorszy czas na adopcje ale u nas od jakiegoś czasu jest cienko w tym względzie, a to zima, a to święta, a to ferie, potem znowu wakacje, a potem rok szkolny i znowu święta......to kiedy jest ten dobry czas ?
Uważam że powinniśmy zejść ze starych tekstów, napisać nowe i robić ogłoszenia na 3 dni, usuwając je po tym czasie i robić od nowa. Rozdzielić psy do ogłoszeń na konkretne osoby i niech każdy pilnuje terminów. Bardzo liczę na Karolcię, Figę33 i Zakonną. Majuska z Agulą też stale coś dorabiają. Liczę też na pomoc Guni i Matineski w ewentualnym założeniu wydarzenia na FB, myślę tu o dziadziu Magiku który nie ma szans na bezpośrenią adopcje z przytuliska.
Jeśli ma ktoś inne propozycje to chętnie wysłuchamy.
To co, zabieramy się do roboty ?

Edited by Becia66
Link to comment
Share on other sites

[I]Dziadunio który wczoraj do nas trafił niestety odszedł..był w stanie tragicznego wycieńczenia[/I] :(


Musimy zewrzeć jakoś szyki, jak Becia pisze...jest ciężko. Gmina przeznaczyła na ten rok znowu środki na opiekę nad bezdomnymi zwierzetami, ale robiłyśmy z dziewczynami obliczenia i wcale nie wygląda to dobrze, przy takiej liczbie psów, w dodatku wielu chorych, jest na prawde kiepsko, będziemy musiały sie nieźle gimnastykowac aby nam ich wystarczyło:roll:
[B]Magik [/B]ma ogromne szanse przez FB wg mnie, jest psem zupełnie bezproblemowym, zachowa czystośc, przeleży cały dzień na kanapce, pomizia się, zgodliwy do wszystkich, mądraliński, chodzi na smyczce, no napawdę ma wielkie szanse, a i jego uroda siwej mordki chwyta za serce. Leków właściwie nie bierze, tylko Justynka podarowała mu słoik geriadoga, n alepsza kondycję i możemy mu to w wyprawce również ufundować ;)
[B]Mati[/B] ( bo nie ukrywam, że tu na Ciebie bardzo liczymy ) powiedz tylko słowo co potrzebowałabyś do założenia mu wydarzenia na FB, to wszystko Ci podeślemy....

[B]Ja mogę wziąć na tapetę Terrego i Wilmę[/B], będe ich pilnować, aby mieli wszystko na czasie, ale więcej nie dam rady, te psiaki darzę sporym uczuciem więc zrobię wszystko co w mojej mocy, aby im najlepsze domy znaleźć, mam tylko prośbę do Szarikowej, może w sobotę zrobiłybyśmy Wilmie jakąś nową sesję, bo nie ma zbyt dobrych fot, natomiast Terry ma sporo i na pewno coś wygrzebię.
Kto może to zadeklarujcie tutaj wzięcie pod opiekę psiaka, dwóch ( ile dacie radę ) tak aby być w stanie pilnować regularności ogłoszeń, kto potrzebuje fot to wołać, kto może nowe teksty popisać to też wołać, wspólnymi siłami musimy uderzyć!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szaarikowa']To w sobotę zrobimy Wilmie nowe zdjęcia i pewnie tym nowym psiakom :)[/QUOTE]
został jeden, majuska pisała post wcześniej, że dziadunio nocy nie przeżył.
Prosze zważcie w sobotę Debi, Magika i Kaję, ich biorę na siebie, tzn. napiszę tekst, poproszę Karolcię lub Figę o pakiet ogłoszeń i bedę pilotowac ich ewentualną adopcję. Jestem uziemniona jeszcze pewnie tydzień, potem postaram się częściej jeździć do przytuliska.
Jeszcze Sonie wezmę na siebie bo pewnie chętnego nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Tak jest źle, bo nawet karmy już nie ma, ja ciągle gotuję makarony i mieszam, wtedy przynajmniej trochę mniej puszek idzie, bo przy takiej ilości psów, to nie oszukujmy się, dawanie samych puszek, to morderstwo!!!
Moja koleżanka zgodziła się na wystawienia koszyka i powieszenia plakatu, właśnie strzeliłam plakacik z dziaduniem Magikiem na pierwszej stronie, od jutra będziemy zbierać u niej w sklepie makarony i puszki, to znaczy zobaczymy jacy hojni są ludzie w naszej wiosce i czy rusza ich los porzuconych zwierząt. Kosz będzie stał, plakat wisiała, a nóż coś się uzbiera, bo inaczej siedzimy i kwiczymy, ja nie wyrobię z kupowaniem jedzenia dla tylu psów!! A przecież sucha karma na te mrozy to ....bez komentarza. Za każdym razem wcinają ze smakiem cieplutki makaronik, czasami podlany zupką itp, nigdy nic w miseczkach nie zostaje. Musimy coś zadziałać, bo źle to słabo powiedziane, jest tragicznie!!! :(
Ja biorę na siebie Elvisa i Majkę i kogo mi tam dacie, to też wezmę, wsio mi to rybka, byle by dobre domki dzwoniły (mam nadzieję, że gdzieś mimo wszystko takie są). Maczo potrzebny chyba jest jakiś psi psycholog, szkoda, że mikropieski nie mają możliwości wziąć go na DT i trochę nad nim popracować, bo to jest na prawdę super piesek, ale czy to jego wina, że ktoś go skrzywdził, a teraz nie może nikomu zaufać? Do dzieła!!! Nie damy się!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agula99']Tak jest źle, bo nawet karmy już nie ma, ja ciągle gotuję makarony i mieszam, wtedy przynajmniej trochę mniej puszek idzie, bo przy takiej ilości psów, to nie oszukujmy się, dawanie samych puszek, to morderstwo!!!
kupowaniem jedzenia dla tylu psów!! A przecież sucha karma na te mrozy to ....bez komentarza. Za każdym razem wcinają ze smakiem cieplutki makaronik, czasami podlany zupką itp, nigdy nic w miseczkach nie zostaje. Musimy coś zadziałać, bo źle to słabo powiedziane, jest tragicznie!!! :( [/QUOTE]

Agula, pieniązki z mojego bazarku są na majuskowym koncie, weź zagospodaruj na puszki i makaron 100zł.

Link to comment
Share on other sites

Agula czy ktos daje psom same puszki, bo mi o tym nic nie wiadomo?? podobnie jak samego makaronu też psom nikt nigdy nie dawał....nie twórzmy legend plisssss. Psów jest dużo, nigdy tyle nie było, w tym 4 bardzo duże, które potrzebują zjeść, więc karma, nie czarujmy się, schodzi, wór suchej, 15 kg, schodzi praktycznie w 3-4 dni. Kupiłyśmy na razie awaryjnie duży worek Pedeegre. Nie do końca jest jeszcze wszystko dograne z gminą co do finansowania przytuliskowych wydatków, zresztą środki które są przewidziane i tak nie pozwalają na niewiadomo jakie dogadzanie żywieniowe psom, więc będziemy sobie musiały jakoś inaczej radzić, a przede wszystkim zmaksymalizować wysiłki na szukanie domów psom.

Link to comment
Share on other sites

z tego co widzę pozostały Magik , Muki , Sonia , Maczo i Kaja do ogłoszeń
w takim razie ja im będę robić
dla Kaji tekst napisze Becia i na nią kontakt
dla pozostałych tekst napiszę ja ( postaram się nie wydziwiać za bardzo )
i kontakt podam na majuskę
czy majuska się zgadza ?:cool3:

ale to dopiero jutro , dziś niestety nie dam rady

Link to comment
Share on other sites

Majuska nie napisałam,że podaje się sam makaron lub puszki (puszki się podaje w lecie), tylko że podawanie samych puszek teraz to morderstwo = puszki szybko się kończą, a sponsorów brak, żadnych legend tutaj nie ma. Ale jak chcesz to możesz puszki same podawać, mi to na prawdę nie przeszkadza, byle ktoś je nam sponsorował.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agula99']Majuska nie napisałam,że podaje się sam makaron lub puszki (puszki się podaje w lecie), tylko że podawanie samych puszek teraz to morderstwo = puszki szybko się kończą, a sponsorów brak, żadnych legend tutaj nie ma. Ale jak chcesz to możesz puszki same podawać, mi to na prawdę nie przeszkadza, byle ktoś je nam sponsorował.[/QUOTE]

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Na moja jedną wizytę w schronie schodzi około 1,5 puszki mokrego ( na 12 psów to chyba ma prawo tyle zejść, nie? ), ewentualnie góra 2 batony , o ile własnie mamy batony, bo ostatnio Magda kupowała większą ilość za datek adopcyjny. Poza tym, Agula jeżeli się puszki skończą to będa psy jeść suchą, trudno, to jest schron, mnie też nie stać na to, żeby fundować psom mokre jedzenie z własnej kieszeni. Daj mi znać w jaki sposób mogę Ci przekazać te pieniążki z bazarku na uzupełnienie zapasów.

Figuś dawaj namiary na kogo uważasz, jak chesz na mnie to na mnie, Sońkę to może już umówmy się, że na Becię, a inne psiaki oprócz Kaji to możesz śmiało na mnie ;)

Link to comment
Share on other sites

potrzebuję jak największej liczby zdjęc Magika w różnych "sytuacjach" : ) fajny tekst i hasło. Podeślę go również do kącika adopcyjnego Kasi Pisarskiej. Poza tym przydałyby się tez nowe zdjęcia pozostałych psiaków. Pododaję je do albumów i porozsyłam na grupy. Oczywiście jeśli będą nowe opisy, to również pozamieniam. Bardzo proszę o przesyłanie materiałów na maila, bo schodzi mi trzy razy dłużej niczym znajdę nowe zdjęcia po wątkach i pozapisuję na dysk :/ :oops: a szkoda czasu. [email][email protected][/email] lub [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

i oczywiście Kochane znowu Was pognębie o zdjęcia Mukiego .... trzeba przypomnieć jego wydarzenie.... myśle jeszcze o wspólnym plakacie adopcyjno- informacyjnym zwierzaków z przytuliska na facebooka, ale nie mam narazie weny :/

ściskam ciepło :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...