Jump to content
Dogomania

Nowy regulamin wystaw- najistotniejsze zmiany


Guest Lotty

Recommended Posts

[quote name='vpassione']Ciekawa teoria. Ja nie widzę nic złego w szczuplejszym psie(zakładam, że właściciel go nie głodzi), natomiast otyłość jak najbardziej odbija się chociażby na zdrowiu pupila.

[SIZE=2]PS. Taki mały offtop.. co w takim razie byś mi poradziła: po nieudanych próbach utuczenia suki, zaczęłyśmy odwiedzać weterynarza z jej niedowagą, przerobiłyśmy badania chyba od A do Z, przy czym niska waga była jedynym "objawem". Okazało się, że nic jej nie jest. W tej chwili sama z siebie przytyła do minimum, jakie przewiduje wzorzec(przy jej wzroście, teoretycznie to odpowiednia waga), ale ani trochę nie przełożyło się to na jej wygląd - nadal można się uczyć na niej psiej anatomii. Mam jej nie wystawiać, czy jak?
Sędziowie nam wytykają sylwetkę(jednym się podoba, innym nie), czasami się zastanawiam, czy nie zacząć wozić wagi ze sobą ;)[/SIZE][/QUOTE]

Mi chodzi o coś innego, bo sama mam taki sam problem z moim młodym, je wiecej od suń,a ciągle chudzielec i nigdy nie ma dosc zarcia. Chodzi mi o psy, po których widac, ze nie maja odpowiedniej diety,bo gdy widze wlascicieli kilku psow(juz nawet nie chodzi mi o moja rase) i wszystkie takie, ze az strach to tu juz raczej nie chodzi, ze psiak poprostu ma zarabista przemiane materii i tyle. Rozumiesz? Bo sa ludzie, ktorzy duuzo jezdza i nie , raz ,nie dwa do tych samych sedziow, to oni powinni juz cos zauwazyc.. O to mi chodzi.

Poza tym:
Za Grand Championem, jestem ZA!! Za specjalnym pucharem dla takich Championow i Championow Weteranow od ZKwP, przy tych oplatach co pobieraja i przy cenach wystaw? TEZ powinnien byc!

Woreczki przy ringach? Za!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Elitesse']jak zwiazek chce wieksza ilosc zgloszen to niech popracuje nad atrakcyjnoscia wystaw i obsad sedziowskich a nie zmienia przepisy :evil_lol::evil_lol:

o wysokosci oplat nie wspomne :shake:[/QUOTE]



Dokladnie. 100zl za miedzynarodowke, z obsada, ktora, nawet przy sporej wyobrazni nie mozna nazwac dobra, to 'lekka' przesada ....

Link to comment
Share on other sites

Nie jesteście za zgłaszaniem championów do otwartej?
To wyjaśnijcie mi sytuację - wystawa rangi międzynarodowej, można zdobyć CACIB na interchampiona, mam dwie suki tej samej rasy, obie championki pl, obu byłoby fajnie zdobyć CACIB.
To co?
Mam obie zgłosić do klasy championów? Kto mi więc je wystawi? Jaki byłby tego sens?
Zgłaszam jedną do otwartej, drugą do championów - dlaczego nie? Kto mi tego zabroni?

Ja mam dwie takie suki, dlaczego jedna ma być dyskryminowana? Ze względu na konkurencję? Jeżeli suka/pies jest na tyle dobry, że jest "wart" tego CWC, to pokona niejednego championa.
Wiele razy słyszy się o zwycięstwach psów z klasy młodzieży z interchampionami, multichampionami w porównaniu o rasę na przykład.

Uważam, że argument, że się "nie powinno", nie jest całkowicie poprawny.

Same piszecie, że nie każdy champion wygląda na championa, więc nie należy tutaj uogólniać i wrzucać każdego championa do wora championów.

Ale to moje zdanie.

Za klasą baby jestem - fajnie pokazywać maluchy, sama zaczynałam wystawiać moje psy w klasie baby, niestety za granicą.

Za jednym CWC na płeć nie jestem - sędzia NIE MUSI go przyznawać, a czasem zdarzają się dwa piękne psy i co wtedy?
Poza tym w niektórych grupach ras porównanie psa 15 miesięcznego z klasy pośredniej i psa kilkuletniego z klasy otwartej czy championów w celu CWC jest dla mnie oczywistym, kto ten wniosek otrzyma.

Link to comment
Share on other sites

A ja myslę, że ograniczenie się do jednego CWC na płeć jest bez sensu...
Juz teraz często na wystawach wygrywa pies znajomego/przyjaciela/ kolegi lub pies który został jako szczeniak kupiony z hodowli pana/pani sędziego...
Wszędzie są przekręty i sprawy załatwiane "po znajomości", ilość i jakoś sędziów pozostawia wiele do życzenia, więc takie ograniczenia wcale nie spowodują, iż nagle tytuł Ch dostanie piękny pies ...!
To nie wina "kiepskich" psów, że są Championami lecz wina sędziów, że dali takiemu psu CWC...!!!
I druga sprawa- rzeczywiście cięzko by 15 miesięczny małolat wygrał porównanie z 4-5 letnim osobnikiem i dostal CWC. Każda rasa ma swoje wymogi ( szata, umięsnienie, masa, wielkość ) więc młode psy byłyby bez szans...
Zamiast "karać" właścicieli ( aaaa 1 CWC na płeć i nie będzie tyle championów ) lepiej przegadać do rozumu sędziom by byle komu tego CWC nie przyznawali...
Wystawy są za drogie a sędziowie często przypadkowo dostają do sędziowania jakąs tam rasę. Nie jest tajemnicą, że np. pani sędzina X to dentystka a sędzia Y to fryzjer...
Co da takie ograniczenie...? Ktoś zaczynający wystawianie, mający swego pierwszego psa , nie mający znajomości, układów i dobrego handlera - straci tylko pieniądze i zrezygnuje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']
To wyjaśnijcie mi sytuację - wystawa rangi międzynarodowej, można zdobyć CACIB na interchampiona, mam dwie suki tej samej rasy, obie championki pl, obu byłoby fajnie zdobyć CACIB.
To co?
Mam obie zgłosić do klasy championów? Kto mi więc je wystawi? Jaki byłby tego sens?
Zgłaszam jedną do otwartej, drugą do championów - dlaczego nie? Kto mi tego zabroni?[/QUOTE]

Po pierwsze obie nie zdobędą CACIB-a a po drugie jakoś je w porównaniu będziesz mogła dwie wystawić (zakładając że obie wygrają swoje klasy:))
No i res. CACIB-a też możesz zdobyć mając obie suki w Ch. nie widzę więc problemu:)

[quote name='panienkabubu']Same piszecie, że nie każdy champion wygląda na championa, więc nie należy tutaj uogólniać i wrzucać każdego championa do wora championów.[/QUOTE]

Idlatego właśnie uważam że powinno się podnieść wyżej poprzeczkę. NIestety sędziowie szastają na prawo i lewo CWC więc skoro nie umieją się powstrzymać to może lepiej z urzędu zabrać im tą rozrzutność:)

[quote name='Zabajka']Za jednym CWC na płeć nie jestem - sędzia NIE MUSI go przyznawać, a czasem zdarzają się dwa piękne psy i co wtedy?[/QUOTE]
Owszem nieraz nawet więcej jest niż dwa, teraz też się zdarza że dwa piękne psy stoją obok siebie w jednej klasie i tylko jeden CWC dostaje a w innej klasie stoi "pasztet" sam w klasie i CWC tez dostaje i gdzie tu sprawiedliwość??
Myślę iz res. CWC możne honorować drugiego psa.

[quote name='Zabajka']Poza tym w niektórych grupach ras porównanie psa 15 miesięcznego z klasy pośredniej i psa kilkuletniego z klasy otwartej czy championów w celu CWC jest dla mnie oczywistym, kto ten wniosek otrzyma.[/QUOTE]
Z tym się nie zgodzę, no chyba że mamy do czynienia z sędzią który nie do końca zna się na danej rasie. Jedną z cech po której można poznać sędziego który ma pojęcie o tym co robi jest to czy pyta o wiek psa. Każdy znający się na rasie sędzia po usłyszeniu wieku psa wie na jakim etapie rozwoju jest dany osobnik. Gdyby wychodzić z założenia że młody pies nie ma szans z dorosłym (w mojej rasie psy dojrzewają bardzo późno więc coś na ten temat wiem:)) to pies z młodzieży nigdy nie miał by szans wziąść rasy a wierz mi tak nie jest czego najlepszy przykład mam na swoim psie który w ubiegłym roku jako młodziak bardzo często brał rasę i stawał na pudle na BOG-u.

[quote name='Zabajka']A ja myslę, że ograniczenie się do jednego CWC na płeć jest bez sensu...
Juz teraz często na wystawach wygrywa pies znajomego/przyjaciela/ kolegi lub pies który został jako szczeniak kupiony z hodowli pana/pani sędziego...[/QUOTE]
Wszędzie są przekręty i sprawy załatwiane "po znajomości", ilość i jakoś sędziów pozostawia wiele do życzenia, więc takie ograniczenia wcale nie spowodują, iż nagle tytuł Ch dostanie piękny pies ...!
No cóż nie sposób nie zgodzić się opinią że na wystawach układy i przekręty są ale nie jest też tak iż nie ma wystaw "nieskorumpowanych". Śmiem twierdzić iż te pierwsze stanowią zdecydowaną mniejszość. Sama nie mam psów z "właściwych" hodowli, nie należę też do starych wyjadaczy i zawsze sama wystawiam swoje psy a mimo to jakoś moje psiury wygrywają :)
Oczywiście przegrywać też przegrywają ale to chyba normalne że nie każdy sędzia ma taki sam gust.

[quote name='Zabajka']I druga sprawa- rzeczywiście cięzko by 15 miesięczny małolat wygrał porównanie z 4-5 letnim osobnikiem i dostal CWC. Każda rasa ma swoje wymogi ( szata, umięsnienie, masa, wielkość ) więc młode psy byłyby bez szans...[/QUOTE]
Jak już wyżej napisałam nie zgadzam się z taką teoria. Oczywiście jest takiemu psu trudniej ale jest to możliwe i wielu sędziów potrafi dostrzec zalety młodych psów. A z drugiej strony jeśli pies jest młody i w fazie rozwoju to należy mu pozwolić dojrzeć a dopiero dawać mu wnioski na Ch. Widziałam wiele psów które kończyły w wieku 22-23 miesięcy Ch a w po zakończeniu dojrzewania niestety nie nadawały się do pokazywania bo tak brzydko dorastały:( Niestety z pięknych młodzieńców wyrastają niekiedy brzydkie psy a z brzydkich kaczątek wyłaniają się piękne łabędzie.

[quote name='Zabajka']Co da takie ograniczenie...? Ktoś zaczynający wystawianie, mający swego pierwszego psa , nie mający znajomości, układów i dobrego handlera - straci tylko pieniądze i zrezygnuje....[/QUOTE]
Nie wiem skąd takie teorie, przepraszam ale doskonale pamiętam swoje początki. Kupiłam psa z przypadkowej hodowli, nigdy wcześniej nie byłam na żadnej wystawie ani jako wystawca ani jako widz. Nie znałam nikogo ani z hodowców ani sędziów ani handlerów na pierwszą wystawę pojechałam z ciekawości a po 6 wystawie w wieku 22 miesięcy moja suka miała zamknięte zarówno młodzieżowy jak i dorosły championat, oprócz tego wywalczyła BOB-a i CACIB-a.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FredziaFredzia']Zabajka - dobrze określone. Niestety często sędziowie oceniają po drugim koniec smyczy, nie po psie.
Nie powiem, że każdy, ale to się zdarza.[/QUOTE]

Sędziowanie "po przydomkach" też niestety się zdarza.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Sędziowanie "po przydomkach" też niestety się zdarza.:shake:[/QUOTE]


W niektorych rasach sie nie zdarza a stalo sie regula...tak jak w mojej rasie....
Przy ringu beagli juz nawet braw nie ma...a jezeli sa, to znaczy, ze wygral ktos "inny" - obojetne kto, byle ktos inny :D

Zabajka, zgadzam sie z Twoja wypowiedzia.

Link to comment
Share on other sites

o nie ma sensu.. nie wina przepisów, ze zbyt duzo CWC jest rozdawanych ale sędziów

Pozatym wystawiając ładnego psa nie chciałabym czuć wyrzutów sumienia że komuś blokuję cokolwiek. Że o coś konkuruję. Wystarczy miejsce. O tytuł CWC nie powinno się konkurować.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Lotty']Sędziowanie "po przydomkach" też niestety się zdarza.:shake:[/QUOTE]
Ostatnio sie z tym spotkalam i to bylo dla mnei przerazajace, bo psy jakie otrzymaly tytuly byly co najmniej nie w typie rasy.


A co do tytulow, to nawet jelsi bedzie ich mniej, to tylko bedzie blokowac sznase tym, ktorzy nie maja kontaktow, nie maja przydomka, czy tez zaplecza bodyguardow, przez co moze przepasc sporo naprawde fajnych psow. Pisze to ogolnie. Powinny byc raczej jakies weryfikacje decyzji sedziow.. czy cos takiego.

Link to comment
Share on other sites

A co do tytulow, to nawet jelsi bedzie ich mniej, to tylko bedzie blokowac sznase tym, ktorzy nie maja kontaktow, nie maja przydomka, czy tez zaplecza bodyguardow, przez co moze przepasc sporo naprawde fajnych psow. Pisze to ogolnie. Powinny byc raczej jakies weryfikacje decyzji sedziow.. czy cos takiego.[/QUOTE]

Tego na pewno nie zrobią,właśnie po to wprowadzili formułkę: " Decyzja sędziego jest ostateczna i nie podlega dyskusji".
Sędzia na ringu jest "bogiem" i może zrobić/napisać wszystko.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ani się obejrzymy jak rozpocznie się kolejny sezon wystawowy,a nowy regulamin wystaw nadal jest w przygotowaniu. Wypada się z nim zapoznać(chyba,że wprowadzane zmiany są jedynie kosmetyczne).Ponawiam więc pytanie o najważniejsze planowane zmiany.Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Ani się obejrzymy jak rozpocznie się kolejny sezon wystawowy,a nowy regulamin wystaw nadal jest w przygotowaniu. Wypada się z nim zapoznać(chyba,że wprowadzane zmiany są jedynie kosmetyczne).Ponawiam więc pytanie o najważniejsze planowane zmiany.Z góry dziękuję za odpowiedzi.[/QUOTE]
Przyłączam się do tego pytania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...