Jump to content
Dogomania

Nowy regulamin wystaw- najistotniejsze zmiany


Guest Lotty

Recommended Posts

Jedno CWC w malo popularnych rasach niczego nie zmieni: te psy i tak zdobywalyby tak samo szybko tytuly, gdyz sa czesto same w rasie...

Ja bylbym za wprowadzeniem 4 CWC z tego 2 "duze" do championatu PL. Dzieki temu wzroslyby zgoszenia na wystawach i tym samym konkurencja... ZK by mial wiecej zyskow a tytul Ch. PL bylby wiecej warty.

Dodatkowow ZKwP powinien wprowadzic tytul Ch. Weteranow Polski, na podobnych zasadach jak jest przyznawany tytul Ch.Ml.PL, czyli jedno zwyc. w kl. weteranow na miedzynarodowej lub klubowej a 2 na krajowych. Moim zdaniem w PL weterani nie sa traktowani jak powinni, czas na tytul specjalnie dla nich...no i dopuszczenie Ch. Wet. PL do wystawy championow.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Tecia']Oczywiscie chodzilo mi o plec to we wczesniejszym poscie pisalam a tu przez rozped wkradl sie blad:)
Championy innych krajow nie musza startowac w Ch to dotyczy championatu danego kraju. Jesli masz Ch Pl to w Pl musisz startowac w championach ale jak masz inne Ch to mozesz w kazdej klasie zglosic.[/QUOTE]
Jakie musisz? Przecież mając Ch. PL zgłaszasz do dowolnej klasy, ja swoje też niejednokrotnie do otwartej zgłaszałem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tosiak']Jakie musisz? Przecież mając Ch. PL zgłaszasz do dowolnej klasy, ja swoje też niejednokrotnie do otwartej zgłaszałem.[/QUOTE]

Tak u nas zglasza sie do jakiej klasy chcesz ja podawalam przyklad Dani gdzi ejesli masz Ch Dani nie mozesz zglosic do innej klasy tylko do championow. Ma to swoje uzasadnienie w wypadku gdy jest jeden CAC na plec poprostu championy nie blokuja "pretendentow" do tego tytułu. Natomiast wchodza juz do porownania o CACIB (na miedzynarodowkach) i o NDPwR na krajowkach.

A tak przy okazji moje pytanie skoro masz championa to czemu go zglaszasz do otwartej ? blokujesz konkurencje ? boisz sie innych championow ? kolekcjonujesz CWC ? nie bierz tych pytan do siebie bo nie o to mi chodzi ale ja osobiscie uwazam iz jesli sie ma championa to walczy sie z nim o najwyzsze laury, czyz nie ?? Ten tytuł moim zdaniem zobowiazuje no chyba ze popieramy zasade "champion za wszelka cene - wart czy nie wart ale champion"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']jak zwiazek chce wieksza ilosc zgloszen to niech popracuje nad atrakcyjnoscia wystaw i obsad sedziowskich a nie zmienia przepisy :evil_lol::evil_lol:

o wysokosci oplat nie wspomne :shake:[/QUOTE]

No nie da sie ukryć że to by było najlepsze rozwiązanie :)
Tylko chyba już za stara jestem i w cuda nie wierze :shake:

Link to comment
Share on other sites

Co do championów to zupełnie się zgadzam. My z petitką np. praktycznie na każdej wystawie jesteśmy same, często dostajemy oceny w stylu bardzo ładna i tyle, masz CWC idź się pokaż na finały. Raz nawet słyszałam, jak sędzie pyta asystentki, jaka to rasa, ta co już weszła ;/
Jak się ucieszyłam kiedyś, że będę w końcu miała konkurentów to nikt nie przyjechał i tak ciągle. I tym sposobem mamy Mł.Ch.Pl i Ch.Pl...
CO NIE ZNACZY OCZYWIŚCIE, ŻE WYRABIAMY UPRAWNIENIA I NASTAWIAMY SIĘ NA PRODUKCJĘ!!!
A i jeszcze jedno. Pomysł z Ch.weteranów - super!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tecia']Owszem sedzia moze dac nie musi ale obserwujac co sie dzieje na wystawach czesciej daja tym co nie zasluguja niz nie daja niestety:(
Nie mowie o rasach w ktorych jest duzo zglaszanych psow bo to stanowi znaczne utrudnienie dla tych psow ale o rasach malo licznych. Efekt jest taki ze mamy championy ktore nigdy nie byly porownywane z innymi psami poprostu robia Ch bedac zawsze same w klasie co gorsza czesto u sedziow ktorzy nie do konca znaja wzorzec danej rasy. A jakie niektore championy mamy to no coz pozostawie bez komentarza....
Osobiscie jestem za tym aby bylo jedno CWC na płeć i res CWC (i np. 3 res daje pelny CWC oczywiscie wystawy tej samej rangi). Ale dodatkowe zaostrzenia tak jak jest np w Dani jesli pies ma championat nie moze byc pokazywany w innej klasie jak championow a ta klasa nie staje do porownania o CWC. Efekt - championy nie blokuja innych psow tak jak to czesto sie dzieje na naszych ringach.
Osobiscie jestem zwolennikiem zaostrzania przepisow zarowno tych dotyczacych przyznawania tytułów jak i tych dotyczacych obowiazkowych badan. Uwazam ze nie kazdy pies musi byc championem i mysle ze gdyby ten tytuł byl trudniejszy do zdobycia bylby bardziej ceniony. Znam wiele psow ktore maja tytul championa Pl (a naprawde na niego nie zasluguja) a ich wlasciciele sa ciezko oburzeni i zniesmaczeni gdy trafiajac na sedziego "znawce" i wylatuja z ringu z ocena db albo bdb. To tyle bo chyba moja zdanie nie jest zbyt popularne:diabloti:[/QUOTE]

[quote name='*kleo*']A mi się marzy, żeby wprowadzili taki przepis, żeby u suk tylko ocena doskonała liczyła się do hodowlanki, tak samo, jak u psów, albo niechby chociaż sędziowie stosowali pełną skalę ocen. Bo jak widzę czasem, jakie suki robią uprawnienia, to ręce opadają :shake:
A mój znajomy słyszał, że podobno były takie zamysły w zupełnie drugą stronę - żeby poniżej bdb też się do hodowlanki liczyło. Mam nadzieję, że się przesłyszał, a jeśli nie, to że nie zostanie to wprowadzone.

A klasę baby popieram - będzie można maluchy jeszcze wcześniej przyzwyczajać :p[/QUOTE]

[quote name='Cancun']Jedno CWC w malo popularnych rasach niczego nie zmieni: te psy i tak zdobywalyby tak samo szybko tytuly, gdyz sa czesto same w rasie...

Ja bylbym za wprowadzeniem 4 CWC z tego 2 "duze" do championatu PL. Dzieki temu wzroslyby zgoszenia na wystawach i tym samym konkurencja... ZK by mial wiecej zyskow a tytul Ch. PL bylby wiecej warty.

Dodatkowow ZKwP powinien wprowadzic tytul Ch. Weteranow Polski, na podobnych zasadach jak jest przyznawany tytul Ch.Ml.PL, czyli jedno zwyc. w kl. weteranow na miedzynarodowej lub klubowej a 2 na krajowych. Moim zdaniem w PL weterani nie sa traktowani jak powinni, czas na tytul specjalnie dla nich...no i dopuszczenie Ch. Wet. PL do wystawy championow.....[/QUOTE]

[quote name='Elitesse']jak zwiazek chce wieksza ilosc zgloszen to niech popracuje nad atrakcyjnoscia wystaw i obsad sedziowskich a nie zmienia przepisy :evil_lol::evil_lol:

o wysokosci oplat nie wspomne :shake:[/QUOTE]

Zgadzam się z Wami pod każdym względem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szkoda tylko, że mój weteran zakończył "karierę" wystawową :shake::shake:

A.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Również jestem za Championem weteranów :).[/QUOTE]

Mnie też podoba się ten pomysł,ale co moglibyśmy w tej sprawie zrobić? Wysłać petycję do Zarządu Głównego? Nie sądzę,żeby to coś dało.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Z Ch.Weteranów dobry pomysł! Ciekawe czy ZK na to wpadnie :cool3:
Co do CWC to myślę że najważniejsze jest aby sędziowie byli po prostu kompetentni - sędziowali wg wzorca i profesjonalnie nie dając tytułów na zachętę ale też nie asekurując się "nie za bardzo wiem jak ta (mało popularna) rasa wygląda to na wszelki wypadek tytułu nie dam" + co najważniejsze nie kierowali się przy ocenie "znaną buzią wystawcy" :razz:

Tak przy okazji zmieniają się jeszcze jakieś inne regulacje np. regulamin hodowlany czy tylko wystaw?

Link to comment
Share on other sites

1. klasa baby, champ. weteranów i (o czym nikt jeszcze nie wspomniał) grand champion - to by się przydało.
2. CWC na płeć i championy tylko w championach... to akurat wg mnie nie jest najlepsze. Faktycznie, często w PL zbyt łatwo rozdaje się certyfikaty, ale to kwestia sędziów, a nie przepisów. W każdej rasie są championy, które po cichu na ringu śpiewają "co ja tutaj robię" ;)
Ps.
Ja np. wyżej cenię wystawienie jamnika w klasie użytkowej niż championów. Bo dzięki temu jestem na wystawie w stanie pokazać, że pies nie tylko wygląda na przedstawiciela swojej rasy, ale także cechami psychicznymi jest zgodny. Dlaczego więc będę musiał wystawiać go tylko w championach ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aro']
Ja np. wyżej cenię wystawienie jamnika w klasie użytkowej niż championów. Bo dzięki temu jestem na wystawie w stanie pokazać, że pies nie tylko wygląda na przedstawiciela swojej rasy, ale także cechami psychicznymi jest zgodny. Dlaczego więc będę musiał wystawiać go tylko w championach ???[/QUOTE]

Tez cenię sobie wystawianie w uzytkach, sama wystawiam w tej klasie ale w seterach ma to niestety swoje dobre i zle strony.
Dobre - psow uzytkowych nie ma az tak duzo wiec jest mozliwosc podkreslenia wartosci psa co szczegolnie cenione jest w krajach gdzie do Ch musi byc pies pokazany w klasie uzytkowej.
Złe - zdarza sie niestety ze sedziowie podchodza do uzytkow jak to zgnilych kartofli:( Uzytek ? to co on tu robi jego miejsce w polu a nie na wystawie.
Nie wspominajac o kwesti idiotycznego obnizania oceny za zbyt dobry wlos jak na uzytka (tak mi sie tez juz zdazylo ze moj pies mial zbyt dlugi i dobry wlos i wylecial z tego powodu z ringu z ocena bdb) dla mnie pies uzytkowy to nie znaczy ze musi caly sezon polowac a w wolnych chwilach pokazywac sie na wystawie. Ma wykazac sie odpowiednia psychika, instynktem no i ulozeniem do pracy w polu ale nie wyklucza to jego swietnego eksterieru.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajny temat.
Podobno w roku ubiegłym sędziowie między sobą motywowali się, by nie szaleć tak z CWC, a teraz chcą zmieniać przepisy. Troszkę to nie tak, bo ja bym np.wolała, żeby umownie, nieformalnie, faktycznie podążali za zasadą, że CWC daje się psu, który na to zasługuje,a jeśli są jakieś zastrzeżenia, to bez wahania nie przyznać CWC - bo przed psem i tak jeszcze długa kariera wystawowa, będzie jeździł duzo a nie 3 razy=championat mam i jestem fajny. Przecież psy też mają "swoje dni, okresy"-raz wyglądają super, mają fajny humor, a raz wylecą z włosa albo coś im nie spasuje i tego dnia się "obrażą" na wystawę i tyle. Pies to pies, a nie maszynka, ma do tego prawo, a wystawa to konkurs piękności, więc żeby dostać CWC musi być piękny tego danego dnia i fantastycznie się pokazać!
Krew mnie zalewa osobiście, jak widzę puste wystawy na śląsku tak często obstawione czeskimi psami w mojej rasie i zero Polaków, a potem na zagranicznych stronkach tychże hodowli czytam, że hodwczyni X z psami Y w ilości 3,4,5,6 każdego w pojedynkę w inną klasę wstawiła, wszystkie przywiozły cwc bo były same, a ja tym paskudom bym więcej jak bd nie postawiła. Czy to sędziowie zachęcają do pokazywania ras rzadkich, dając CWC na prawo i lewo? Nie wiem, i nie chcę podważać sędziowskich autorytetów, ale coś z tym szastaniem CWC na prawo i lewo faktycznie trzeba zrobić, a tym się już ZG zajmie :) My tu możemy tylko mędrkować :eviltong:
Popieram klasę baby i championat weteranów oraz grand championat-ale żeby był trudny do zrobycia, np 3xCWC z klasy championów + BOS na wystawach międzynarodowych! Może niektórzy pomyślą, że zwariowałam, ale własnie niech to nie będzie takie hop-siup :razz:

I podpatrzone na wystawach zagranicznych - fajnie by było, gdyby obowiązkiem organizatorów, przynajmniej na wystawach halowych, było wystawienie ogólnodostępnych, bezpłatnych woreczków na psie odchody przy każdym ringu. Wiem, że nie każdy takie coś ze sobą nosi, a jeśli nosi, to co, gdy piesek sprawi niespodziankę na drugim końcu ogromnej hali? Lecieć po woreczek, znowu wracać, a tu przypadkiem już ktoś wdepnął? Upss... Woreczki przy każdym ringu ułatwiłyby zycie :)

No i jeszcze coś - cieczki .... bo mimo wszystko suki w zaawansowanych cieczkach biegają po ringach, a potem panowie szaleją , raz przez to na jednej wystawie miałam kłopot bo mój pies na zapach cieczki dostaje szału... ja też dostałam - bo 70zł poszlo w bloto.... ;/

Link to comment
Share on other sites

Mcdzik w twojej rasie po jednym osobniku w klasie to pewnie norma. Ale pomyśl, że są rasy gdzie na wystawie jest po kilkanaście-kilkadziesiąt psów w klasie i tylko jeden z płci dostaje CWC? No przepraszam, ale o co tu chodzi? Moim zdaniem chodzi o to, żeby notable i znajomi sędziów mieli tytuły, a nie zwykłe szaraczki. Skończy się na tym, że modne się staną wyjazdy za championatem za granicę. My będziemy "papiescy " a inne kraje będą zbijać na nas kasę.
Tak na pewno ilości psów na wystawach nie zwiększą. Zwiększy się natomiast ilość psów i suk kończących wyłącznie hodowlankę, bo po co więcej skoro na Cacib szansy nie ma.
Bardzo głupi pomysł i odbije się naszemu ZK czkawką.

Link to comment
Share on other sites

A może by tak przy okazji zmian ktoś pomyślał o labradorach... O tym, zeby podzielić je na kolory, bo jak są wszystkie w ringu to po prostu często sie nie mieszczą.... 20 psów w jednym ringu....
Ostatnio w Serbii w katalogu na międzynarodowej wystawie byl podzial na kolory, co prawda tylko na czarne i żółte, ale był. Ale - i tu było najfajniejsze - na ringu tego podziału już nie było.:diabloti: Tylko kolorowa sałatka.

Link to comment
Share on other sites

dorzucam "czwarty grosz" ;)
McDzik - do połowy Twojej wypowiedzi zgadzam się w 100 %. Wiele zależy od dnia, kondycji (psa i wystawcy) i od groma innych czynników. Moja suczka np. ma teraz 18 miesięcy. Wystawiamy ją od lutego. A jest "himeryczna". Przez ten czas zrobiliśmy Mł.Ch. PL, Mł.Ch.Austrii, mamy komplet na Mł.Ch.Słowacji, zdobyliśmy Mł.Zw.Klubu, Mł.Zw.EuropyŚr.-Wsch, Mł.Ch.Światowej Unii Jamnika,ale jak ktoś jej przyładuje bdb to się nie obrazimy (choć wesoło nam nie będzie ;). To, jak się będzie prezentowała na wystawach zależy od wielu czynników. A ocena należy do sędziów.

Z grand championem uważam, że BIS to przesada. W końcu to ma ba być GCh. danej rasy więc nie widzę sensu zdobywania BISu. Choć już nad BOBem można pomyśleć... No i trzy powtórzenia CWC w klasie championów już po potwierdzeniu polskiego championatu. To nam trochę rozwiązuje "blokowanie", o którym ktoś wcześniej pisał. Dodatkową zachętą do robienia GCh. ( i Wetów) może być (wzorem Węgier ) specjalny puchar od Związku...

Ale coś mi się zdaje, że dyskutujemy o plotkach ;) i wyrażamy swoje życzenia. Myślę, że CWC w każdej dorosłej klasie jest jednak kompromisem pomiędzy ekonomią, a przyzwoitością eksterieru (potwierdzaną wnioskami). Ideału nie ma. Championat można wyjeździć nawet jak jest jedno CWC na rasę. A tak przyciągamy jednak sporą grupę zagranicznych wystawców. I my też jeździmy na więcej wystaw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aro']dorzucam "czwarty grosz" ;)


Z grand championem uważam, że BIS to przesada. W końcu to ma ba być GCh. danej rasy więc nie widzę sensu zdobywania BISu. Choć już nad BOBem można pomyśleć... No i trzy powtórzenia CWC w klasie championów już po potwierdzeniu polskiego championatu. To nam trochę rozwiązuje "blokowanie", o którym ktoś wcześniej pisał. Dodatkową zachętą do robienia GCh. ( i Wetów) może być (wzorem Węgier ) specjalny puchar od Związku...

[/QUOTE]
Omg, zostałam źle zrozumiana, lub moja wypowiedź nie doczytana. Chodziło mi o BOS- Best of Sex, czyli Najlepszy Dorosły Pies/Suka w Rasie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cancun']Jedno CWC w malo popularnych rasach niczego nie zmieni: te psy i tak zdobywalyby tak samo szybko tytuly, gdyz sa czesto same w rasie...

Ja bylbym za wprowadzeniem 4 CWC z tego 2 "duze" do championatu PL. Dzieki temu wzroslyby zgoszenia na wystawach i tym samym konkurencja... ZK by mial wiecej zyskow a tytul Ch. PL bylby wiecej warty.

Dodatkowow ZKwP powinien wprowadzic tytul Ch. Weteranow Polski, na podobnych zasadach jak jest przyznawany tytul Ch.Ml.PL, czyli jedno zwyc. w kl. weteranow na miedzynarodowej lub klubowej a 2 na krajowych. Moim zdaniem w PL weterani nie sa traktowani jak powinni, czas na tytul specjalnie dla nich...no i dopuszczenie Ch. Wet. PL do wystawy championow.....[/QUOTE]


Popieram, choć sama mam rasę mało spotykaną, to widać, że coraz więcej sędziów nie boi się dać b.d. czy d., bądź oceny, nawet doskonałej ale bez tytułu i to cieszy:multi:, fajnie też by zwracano większą uwagę na charakter psów oraz ich kondycję:mad:. Nie tylko otyłość, ale również to kiedy psiaki są za chude, bo z tego co widzę na otyłość zwraca się uwagę ale już na za duża liczbę widocznych żeber niekoniecznie:shake::shake: Poza tym, popieram pomysł 4 wniosków i właśnie pół na pół, czyli dwa co najmniej z wystaw wyższej rangi. Za Ch. weteranów też jak najbardziej jestem!:razz:
Też uważam, że klasa baby jest przydatna, tym bardziej dla ras, które potrzebują wczesnego socjalu,przecież jeśli ktoś nie chce, nie musi wystawiać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shaluka']Nie tylko otyłość, ale również to kiedy psiaki są za chude, bo z tego co widzę na otyłość zwraca się uwagę ale już na za duża liczbę widocznych żeber niekoniecznie:shake::shake: [/QUOTE] Ciekawa teoria. Ja nie widzę nic złego w szczuplejszym psie(zakładam, że właściciel go nie głodzi), natomiast otyłość jak najbardziej odbija się chociażby na zdrowiu pupila.

[SIZE=2]PS. Taki mały offtop.. co w takim razie byś mi poradziła: po nieudanych próbach utuczenia suki, zaczęłyśmy odwiedzać weterynarza z jej niedowagą, przerobiłyśmy badania chyba od A do Z, przy czym niska waga była jedynym "objawem". Okazało się, że nic jej nie jest. W tej chwili sama z siebie przytyła do minimum, jakie przewiduje wzorzec(przy jej wzroście, teoretycznie to odpowiednia waga), ale ani trochę nie przełożyło się to na jej wygląd - nadal można się uczyć na niej psiej anatomii. Mam jej nie wystawiać, czy jak?
Sędziowie nam wytykają sylwetkę(jednym się podoba, innym nie), czasami się zastanawiam, czy nie zacząć wozić wagi ze sobą ;)

[/SIZE][quote name='Estera']Piszecie o klasie baby, ja od nowego roku będę mieć szczeniaka, od jakiego wieku możemy do klasy baby się zgłosić?[/QUOTE] Klasa baby jest od 3-6 msc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Estera']Piszecie o klasie baby, ja od nowego roku będę mieć szczeniaka, od jakiego wieku możemy do klasy baby się zgłosić?[/QUOTE]

Klasa baby: wiek3-6 miesięcy
Edit: Przepraszam za zdublowanie odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tosiak']Mcdzik w twojej rasie po jednym osobniku w klasie to pewnie norma. Ale pomyśl, że są rasy gdzie na wystawie jest po kilkanaście-kilkadziesiąt psów w klasie i tylko jeden z płci dostaje CWC? No przepraszam, ale o co tu chodzi? Moim zdaniem chodzi o to, żeby notable i znajomi sędziów mieli tytuły, a nie zwykłe szaraczki. Skończy się na tym, że modne się staną wyjazdy za championatem za granicę. My będziemy "papiescy " a inne kraje będą zbijać na nas kasę.
Tak na pewno ilości psów na wystawach nie zwiększą. Zwiększy się natomiast ilość psów i suk kończących wyłącznie hodowlankę, bo po co więcej skoro na Cacib szansy nie ma.
Bardzo głupi pomysł i odbije się naszemu ZK czkawką.[/QUOTE]

Absolutnie się z Tobą nie zgadzam, oczywiście jak świat światem układy były są i pewnie będą taka już nasza ludzka natura niestety. Jeżdżę naprawdę sporo po zagranicznych wystawach i pociesza mnie tylko to że nie wiem kto z kim i dlaczego się "zna" ale obserwuję dokładnie i z całą odpowiedzialnością twierdzę iż układy są nie tylko u nas. I to że nieraz zdarza się układ nie zmienia faktu iż jest więcej wystaw na których wygrywają psy które w danym dniu najbardziej podobają się konkretnemu sędziemu a nie dlatego że wystawia je pani X czy pan Y. I mam nadzieję iż większość osób jeździ na wystawy aby walczyć a nie jak ty zakładasz po coś. Może jestem dziwna ale ja nigdy nie jade po CACIB-a czy po rasę jadę walczyć i wygrywać jeśli się to udaje jest super a jeśli przegrywam to po prostu mówię trudno i myślę gdzie jechać na kolejną wystawę żeby walczyć o zwycięstwo i nigdy nie kalkuluję iż na tej wystawie to będzie ta czy tamta osoba to nie mam po co jechać dla mnie taki tok rozumowania jest chory.

Oczywiście nie twierdzę iż na wszystkich wystawach panaceum jest jedno CWC na płeć ale umówmy się jest wiele wystaw krajowych na których zgłoszone jest 400-800 psów czy naprawde przy takiej ilości stawki nawet w najbardziej licznych rasach nie są małe ??
Oburzasz się że jedno CWC to takie zło to może po prostu ograniczmy ilość wystaw krajowych a wtedy na mniej licznych pojawi się więcej psów ? Ten pomysł pewnie też nie spodoba się bo trzeba będzie się wysilić i dalej jechać:( Niestety nie ma idealnego lekarstwa ale uczmy się od tych którzy są od nas nieco dalej w tej "kynologicznej" zabawie.
Dlaczego w Belgii (uważam że to jedno z najbardziej zaawansowanych w kynologii państw w Europie) może być jeden CAC na płeć ? Czemu w Niemczech gdzie psów wystawianych jest znacznie więcej niż u nas nie ma tylu wystaw co u nas ? Ja wiem że każde utrudnienie można storpedować tylko po co ?? Ja widzę tylko jedno uzasadnienie - każdy chce mieć championa, ale powtórzę się czy każdy pies musi tym championem zostać ?
Ja twierdzę iż nie i powiem więcej uważam iż przyznawanie championatu psu który ani raz nie był porównany w klasie z innym psem (a w porowaniu z psami z innej klasy zawsze przegrywał) jest nieporozumieniem. To może wysyłajmy do związku rodowody i opłatę i czekajmy pół roku i po tym czasie niech nam przysyłają Ch - przecież to na jedno wychodzi.

A i jeszcze jedno - modne wyjazdy za granicę po Ch ? No cóż moje psy mają po kilka zagranicznych Ch i nie dlatego że to "modne" tylko dlatego że w ten sposób mogę potwierdzić ich klasę i pokazać je szerszemu gronu ludzi podobnie zakręconych na psim punkcie jak ja i nie mam psów od Pani X czy pana Y ani z żadnej "uważanej" hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...