Jump to content
Dogomania

Nowy regulamin wystaw- najistotniejsze zmiany


Guest Lotty

Recommended Posts

Od 2010 roku będzie obowiązywał nowy regulamin wystaw. Czy ktoś z Dogomaniaków orientuje się,jakie będą najistotniejsze zmiany? Wiem tylko,że wprowadzono klasę Baby.Dodam,że na stronie Zarządu Głównego na razie cisza.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Shirai - Koki']Przeciez klasa Baby byla, ale na klubowkach...czy sie myle ??[/quote]
Właśnie, a teraz podobno ma być na wszystkich wystawach,niezależnie od rangi.
Jedno CWC na płeć? To tak jak CACIB.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Mi sie o uszy obilo, ze ma byc jedno CWC na plec :roll:[/quote]

To ma sens, tylko powinno byc dodane ze championy nie dostaja CAC :)
w wielu krajach tak jest ogranicza to ilosc przyznawanych championatow osobiscie jestem jak najbardziej zaaaa. Znam wiele psow ktore zrobily ch nie bedac na ani jednej wystawie porownywane z innym psem :(

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że jedno CWC nie ma żadnego sensu-sędzia nie musi się rozrzucać na prawo i lewo, niech daje oszczędnie, ale bez przesady :shake:
Jak pies ładny-czemu ma nie dostać??
A że frekwencja nie dopisuje i nie ma psów do porównania ?-hmm to nie wina wystawców.Raczej organizatorów- bo potrafią skutecznie odstraszyć odsada sędziowską, że nie wspomnę o kosmicznych cenach za uczestnictwo .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']A że frekwencja nie dopisuje i nie ma psów do porównania ?-hmm to nie wina wystawców.Raczej organizatorów- bo potrafią skutecznie odstraszyć odsada sędziowską, że nie wspomnę o kosmicznych cenach za uczestnictwo .[/quote]

Bravo Bravo !! I po co ta klasa baby? co im mało kasy ?

Link to comment
Share on other sites

Jestem za klasą baby na wszystkich wystawach,niech maluchy się oswajają,chociaż to kolejny wydatek dla wystawcy i kolejny przypływ kasy dla oddziałów,ale każdy ma możliwośc wyboru.Co do jednego CWC jestem przeciw,bo tak jak ktoś już tutaj napisał ten tytuł sędzia może dac,ale nie musi,więc nie widzę problemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Klasa baby ma być tylko na międzynarodówkach - takie info dostałam od znajomej.

No i by się to sprawdziło, bo na 2010 rok na Rzeszów Międzynarodowy jest opcja klasy baby za 30 zł w pierwszym terminie.[/quote]

A co z pozostałymi klasami ( limity wieku pozostają bez zmian?) W formularzu zgłoszeń na Rzeszów wygląda tak, jakby wprowadzili górny limit wieku dla klasy otwartej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Klasa baby ma być tylko na międzynarodówkach - takie info dostałam od znajomej.[/quote] No nie wiem. W takim razie dlaczego info o KWPR Częstochowy zawiera wzmiankę o klasie baby?
[url=http://www.zkwp-czestochowa.org.pl/]ZKwP o/Częstochowa --= WITAMY w NASZYM SERWISIE =--[/url] - wystawy 2010, opłaty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rachelek']I co jak pies nie zrobi szybko championatu lub użytkowości to już nie będzie mógł być wystawiany? ;)[/quote]

Nie wiem, ale dziwnie to wygląda. Może to jakaś pomyłka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Nie wiem, ale dziwnie to wygląda. Może to jakaś pomyłka?[/QUOTE]

Na pewno pomyłka. W ogóle dziwne opcje są do wyboru na tej liście. Jesli dobrze pamiętam jest taka pozycja "interchampion" ;) albo jakas opcja zapłaty. Po prostu formularz jest mocno niedopracowany ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Nie wiem, ale dziwnie to wygląda. Może to jakaś pomyłka?[/quote]
Mi się wydaje że to mega pomyłka - bo w dodatku ten przedział wiekowy taki bardzo "ciasny"

Co do klasy baby to może krajówki - jeśli chcą też będą mogły?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pencia']Co do jednego CWC jestem przeciw,bo tak jak ktoś już tutaj napisał ten tytuł sędzia może dac,ale nie musi,więc nie widzę problemu.[/quote]

Owszem sedzia moze dac nie musi ale obserwujac co sie dzieje na wystawach czesciej daja tym co nie zasluguja niz nie daja niestety:(
Nie mowie o rasach w ktorych jest duzo zglaszanych psow bo to stanowi znaczne utrudnienie dla tych psow ale o rasach malo licznych. Efekt jest taki ze mamy championy ktore nigdy nie byly porownywane z innymi psami poprostu robia Ch bedac zawsze same w klasie co gorsza czesto u sedziow ktorzy nie do konca znaja wzorzec danej rasy. A jakie niektore championy mamy to no coz pozostawie bez komentarza....
Osobiscie jestem za tym aby bylo jedno CWC na płeć i res CWC (i np. 3 res daje pelny CWC oczywiscie wystawy tej samej rangi). Ale dodatkowe zaostrzenia tak jak jest np w Dani jesli pies ma championat nie moze byc pokazywany w innej klasie jak championow a ta klasa nie staje do porownania o CWC. Efekt - championy nie blokuja innych psow tak jak to czesto sie dzieje na naszych ringach.
Osobiscie jestem zwolennikiem zaostrzania przepisow zarowno tych dotyczacych przyznawania tytułów jak i tych dotyczacych obowiazkowych badan. Uwazam ze nie kazdy pies musi byc championem i mysle ze gdyby ten tytuł byl trudniejszy do zdobycia bylby bardziej ceniony. Znam wiele psow ktore maja tytul championa Pl (a naprawde na niego nie zasluguja) a ich wlasciciele sa ciezko oburzeni i zniesmaczeni gdy trafiajac na sedziego "znawce" i wylatuja z ringu z ocena db albo bdb. To tyle bo chyba moja zdanie nie jest zbyt popularne:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tecia']Owszem sedzia moze dac nie musi ale obserwujac co sie dzieje na wystawach czesciej daja tym co nie zasluguja niz nie daja niestety:(
Nie mowie o rasach w ktorych jest duzo zglaszanych psow bo to stanowi znaczne utrudnienie dla tych psow ale o rasach malo licznych. Efekt jest taki ze mamy championy ktore nigdy nie byly porownywane z innymi psami poprostu robia Ch bedac zawsze same w klasie co gorsza czesto u sedziow ktorzy nie do konca znaja wzorzec danej rasy. A jakie niektore championy mamy to no coz pozostawie bez komentarza....
Osobiscie jestem za tym aby bylo jedno CWC w klasie i res CWC (i np. 3 res daje pelny CWC oczywiscie wystawy tej samej rangi). Ale dodatkowe zaostrzenia tak jak jest np w Dani jesli pies ma championat nie moze byc pokazywany w innej klasie jak championow a ta klasa nie staje do porownania o CWC. Efekt - championy nie blokuja innych psow tak jak to czesto sie dzieje na naszych ringach.
Osobiscie jestem zwolennikiem zaostrzania przepisow zarowno tych dotyczacych przyznawania tytułów jak i tych dotyczacych obowiazkowych badan. Uwazam ze nie kazdy pies musi byc championem i mysle ze gdyby ten tytuł byl trudniejszy do zdobycia bylby bardziej ceniony. Znam wiele psow ktore maja tytul championa Pl (a naprawde na niego nie zasluguja) a ich wlasciciele sa ciezko oburzeni i zniesmaczeni gdy trafiajac na sedziego "znawce" i wylatuja z ringu z ocena db albo bdb. To tyle bo chyba moja zdanie nie jest zbyt popularne:diabloti:[/quote]

Zgadzam się w zupełności.
W "mojej" rasie własnie sie dzieje tak jak napisałaa Tecia - mnóstwo psów bardzo przeciętnych zdobywa championaty mimo że nie zasługują. Ja się tak naprawde max 3 razy spotkałam z tym że sędzia nie dał psu który np był sam w klasie CWC.

Link to comment
Share on other sites

A mi się marzy, żeby wprowadzili taki przepis, żeby u suk tylko ocena doskonała liczyła się do hodowlanki, tak samo, jak u psów, albo niechby chociaż sędziowie stosowali pełną skalę ocen. Bo jak widzę czasem, jakie suki robią uprawnienia, to ręce opadają :shake:
A mój znajomy słyszał, że podobno były takie zamysły w zupełnie drugą stronę - żeby poniżej bdb też się do hodowlanki liczyło. Mam nadzieję, że się przesłyszał, a jeśli nie, to że nie zostanie to wprowadzone.

A klasę baby popieram - będzie można maluchy jeszcze wcześniej przyzwyczajać :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tecia']
Osobiscie jestem za tym aby bylo jedno CWC w klasie i res CWC (i np. 3 res daje pelny CWC oczywiscie wystawy tej samej rangi). Ale dodatkowe zaostrzenia tak jak jest np w Dani jesli pies ma championat nie moze byc pokazywany w innej klasie jak championow a ta klasa nie staje do porownania o CWC. Efekt - championy nie blokuja innych psow tak jak to czesto sie dzieje na naszych ringach.
Osobiscie jestem zwolennikiem zaostrzania przepisow zarowno tych dotyczacych przyznawania tytułów jak i tych dotyczacych obowiazkowych badan. Uwazam ze nie kazdy pies musi byc championem i mysle ze gdyby ten tytuł byl trudniejszy do zdobycia bylby bardziej ceniony. Znam wiele psow ktore maja tytul championa Pl (a naprawde na niego nie zasluguja) a ich wlasciciele sa ciezko oburzeni i zniesmaczeni gdy trafiajac na sedziego "znawce" i wylatuja z ringu z ocena db albo bdb. To tyle bo chyba moja zdanie nie jest zbyt popularne:diabloti:[/quote]
Co to za zaostrzenie przepisów-CWC jedno w klasie i res CWC z możliwością zamiany na CWC,to by znaczyło,że niektóre psy robiły championat nawet nie wygrywając klasy:shake:,chyba,że chodziło Ci o jedno CWC na płeć a nie klasę:cool3:
A co do klasy championów,jeśli nie stają do porównania o CWC to jak championy innych krajów mogłyby zdobyć Ch.Pl .Posiadając tytuł championa musiałyby być wystawiane w kl.championów i nie miałyby by szans na CWC:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joAŚKA']Co to za zaostrzenie przepisów-CWC jedno w klasie i res CWC z możliwością zamiany na CWC,to by znaczyło,że niektóre psy robiły championat nawet nie wygrywając klasy:shake:,chyba,że chodziło Ci o jedno CWC na płeć a nie klasę:cool3:
A co do klasy championów,jeśli nie stają do porównania o CWC to jak championy innych krajów mogłyby zdobyć Ch.Pl .Posiadając tytuł championa musiałyby być wystawiane w kl.championów i nie miałyby by szans na CWC:shake:[/quote]

Oczywiscie chodzilo mi o plec to we wczesniejszym poscie pisalam a tu przez rozped wkradl sie blad:)
Championy innych krajow nie musza startowac w Ch to dotyczy championatu danego kraju. Jesli masz Ch Pl to w Pl musisz startowac w championach ale jak masz inne Ch to mozesz w kazdej klasie zglosic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...