Jump to content
Dogomania

Nowy regulamin wystaw- najistotniejsze zmiany


Guest Lotty

Recommended Posts

[quote name='panbazyl']a ja zacznę chyba fundować rozetki (robione własnoręcznie, tylko muszę je jeszcze dopracować) w swojej rasie.
a o tych chipach to już słyszałam jakis czas temu, ale nic konkretnego.
Ja Wam zazdroszczę tych dobrze napisanych tatoo, bo te u mnie to porażka, maszynkowe i nieczytelne.... [B]a czy jest możliwość poprawienia tatoo????[/B][/QUOTE]
Oczywiście!
Umawiasz się z osobą, która tak słabo je wykonała i niech poprawia. Bezpłatnie.
Jeżeli nie zechce, hm..... to umawiasz się z inną osobą, odpłatnie i tez poprawiasz. A tej pierwszej robisz po prostu .[B]zła reklamę[/B]..

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek']Oczywiście!
Umawiasz się z osobą, która tak słabo je wykonała i niech poprawia. Bezpłatnie.
Jeżeli nie zechce, hm..... to umawiasz się z inną osobą, odpłatnie i tez poprawiasz. A tej pierwszej robisz po prostu .[B]zła reklamę[/B]..

Pzdr.[/QUOTE]

i tak zrobię, ale dopiero na wystawie, bo dla mnie zawieźć psa do Lublina to prawie taki wyczyn jak gdzieś za granicę. Nie mam samochodu a w pks z labkiem w dodoatku czarnym (no czarne to złe przecież) to koszmar. A na wystawie z pewnością spotkam tą osobę na ringu i poproszę o poprawienie (wcześniej o to poproszę żeby miała przygotowany sprzęt).

Link to comment
Share on other sites

Pa-ttti, co do wieku reproduktora, to jak i u ludzi, sperma zawsze jest świeża, produkowana na bieżąco. Więc u samca jakość spermy zależy głównie od tego jak jest żywiony itp., itd. Wiek nie ma aż takiego znaczenia.
Z sukami jest inaczej, bo one rodzą się z określoną ilością komórek jajowych, które starzeją się wraz z suką. Więc starsza suka może dawać potomstwo "gorszej jakości" przez to, ze komórki jajowe były starsze, ale i przez to, że starszy organizm gorzej znosi wydatkowanie energii na ciążę (odżywianie szczeniaków w macicy itp.).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']i tak zrobię, ale dopiero na wystawie, bo dla mnie zawieźć psa do Lublina to prawie taki wyczyn jak gdzieś za granicę. Nie mam samochodu a w pks z labkiem w dodoatku czarnym (no czarne to złe przecież) to koszmar. A na wystawie z pewnością spotkam tą osobę na ringu i poproszę o poprawienie (wcześniej o to poproszę żeby miała przygotowany sprzęt).[/QUOTE]
O, i tak zrób:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylsiaczek']Z sukami jest inaczej, bo one rodzą się z określoną ilością komórek jajowych, które starzeją się wraz z suką. Więc starsza suka może dawać potomstwo "gorszej jakości" przez to, ze komórki jajowe były starsze, ale i przez to, że starszy organizm gorzej znosi wydatkowanie energii na ciążę (odżywianie szczeniaków w macicy itp.).[/QUOTE]

Co to za teorie ???
Skąd takie bzdury wzięłaś ??
To tak jakby mówić że kobieta po 40 urodzi "gorsze" dzieci od tej 18 letniej !!!!

Link to comment
Share on other sites

Tecia, ja się zgadzam z tym co napisała Sylsiaczek. starsza suka gorzej znosi poród, rodzi najczęściej mniej szczeniąt, a szczenięta te mają większe prawdopodobieństwo chorób i niedorozwojów, a rośnie ono w miarę starzenia się suki.
to teorie sprawdzone w praktyce, nie żadne bzdury..

u kobiet po pewnym roku życia też rośnie prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka. nie wiesz o tym...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']
u kobiet po pewnym roku życia też rośnie prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka. nie wiesz o tym...?[/QUOTE]

Owszem prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka wzrasta szczególnie u kobiet które rodzą w późnym wieku po raz pierwszy i tak też dzieje się u suk, dlatego nie wskazane jest aby suka mające 6-7 lat była kryta po raz pierwszy (choć znam takie które w tym wieku rodziły swój pierwszy miot i był on nie tylko zdrowy ale ogólnie nazwijmy to "wysokiej jakości") ale również faktem jest iż często te starsze suki dają wybitne "jednostki" (tak też się dzieje u ludzi - co akurat znajduje odzwierciedlenie w badaniach iż dzieci starszych rodziców są przeciętnie inteligentniejsze od tych rodzących się w "normalnym" wieku:)
Jeśli suka jest odpowiednio żywiona i zadbana nie ma znaczenia ile ma lat (mówię o normalnym dopuszczalnym wieku suki, nie o skrajnych przypadkach krycia warunkowego suki 10 czy nawet 12 letniej bo o takich przypadkach też się słyszy)

Link to comment
Share on other sites

ja słyszałam o suce 11letniej, pokrytej warunkowo oczywiście, która w tym ostatnim miocie dała szczenięta wybitne jak nigdy. ile w tym prawdy, może wiedzieć tylko hodowca tej suczki.
wyjątek potwierdza regułę.
to co napisałam wynika z doświadczenia. może nie konkretnie mojego, bo ja swoją hodowlę mam od 2 lat więc trudno mówić o starszych sukach, ale na podstawie 15letniego doświadczenia mojej mamy, i ponad 20letniego doświadczenia 3 znajomych hodowców. opieram się również na opinii naszego weta-położnika, jednego z 2 najlepszych w warszawie profesorów zajmujących się położnictwem od 30lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']ja słyszałam o suce 11letniej, pokrytej warunkowo oczywiście, która w tym ostatnim miocie dała szczenięta wybitne jak nigdy. ile w tym prawdy, może wiedzieć tylko hodowca tej suczki.
wyjątek potwierdza regułę.
to co napisałam wynika z doświadczenia. może nie konkretnie mojego, bo ja swoją hodowlę mam od 2 lat więc trudno mówić o starszych sukach, ale na podstawie 15letniego doświadczenia mojej mamy, i ponad 20letniego doświadczenia 3 znajomych hodowców. opieram się również na opinii naszego weta-położnika, jednego z 2 najlepszych w warszawie profesorów zajmujących się położnictwem od 30lat.[/QUOTE]

w każdej teori jest zawsze kszta prawdy, nie mniej jednak nie można generalizować i podawać takich informacji na podstawie zasłyszanych "pogłosek"
Doświadczenie jednego weta (choćby był najlepszy - absolutnie nie ujmując mu wiedzy) i 2-3 hodowców to jak dla mnie zbyt mało.
Osobiście też nie mam aż takiego doświadczenia aby na nim opierać to co mówię ale wiedzę czerpię z książek, statystyk, opracowań naukowych (na marginesie mam medyczne wykształcenie). Wystarczy poszperać na stronach wielu hodowli (mówię o takich które mogą poszczycić się ponad 20 letnią historią) i porównać mioty.

Link to comment
Share on other sites

hehe:) i myslisz że jeśli w hodowli z taką tradycją, o wypracowanej "pozycji" suka urodzi 8 szczeniąt z czego 3 będą normalne, reszta poważnie chora lub zdechła, to taka informacja znajdzie się na stronie?
ja piszę o 3 ZNAJOMYCH hodowlach. każda z nich ma ponad 20letnią tradycje. są to hodowle dobre, tam już starszych suk się nie kryje, właśnie z tych powodów o których pisałam.
ja zaczynając własną hodowlę wolę oprzeć się na doświadczeniu praktycznym innych, znanych mi hodowców, i połoznika który też praktykę ma ogromną, niż na teorii z ksiażek, która w znanych mi przypadkach nie znajduje odzwierciedlenia. dla dobra moich psów.
przyznam, że opinię na temat nasienia starszych psów wyrobiłam sobie z pogłosek, z plotek itp. niesłusznie, wiem. chociaż znany mi jest też naukowy FAKT iż nasienie psów powyżej 7go roku życia jest gorsze jakościowo.
ale jeśli chodzi o starsze suki, i o to że rodzą mniej szczeniąt, często chorych, że gorzej to wszystko znoszą, tutaj opinia moja jest i będzie niezmienna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']
ja zaczynając własną hodowlę wolę oprzeć się na doświadczeniu praktycznym innych, znanych mi hodowców, i połoznika który też praktykę ma ogromną, [B]niż na teorii z ksiażek, [/B]która w znanych mi przypadkach nie znajduje odzwierciedlenia. dla dobra moich psów.
przyznam, że opinię na temat nasienia starszych psów wyrobiłam sobie z pogłosek, z plotek itp. niesłusznie, wiem. chociaż znany mi jest też naukowy FAKT iż nasienie psów powyżej 7go roku życia jest gorsze jakościowo.
.[/QUOTE]

[quote name='pa-ttti'][B]dowód mam w książce napisanej na podstawie wieloletnich badań. [/B]"Rozród psów", pod redakcją dr vet. G. Bassu.
przepisywać rozdziału nie będę, bo mi się nie chce.[/QUOTE]

ufff, zaraz powiesz mi, że jestem "żepem" ale poczytaj co piszesz.

A jak te sprawy mają się do tematu topiku?

ps. Cieszę się, ze nie jesteś moją studentką....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']piszę teraz właśnie pracę inżynierską, więc wybacz, ale mam inne sprawy na głowie. jak tak Cię to bardzo interesuje, to sama sobie sprawdź.[/QUOTE]
Przepraszam Ciebie bardzo, że śmiałam zakłócić Twój spokój i skupienie nad tą jakże ważną dla ludzkości pracą.

Wciąż mi jednak szkoda, że teorii nie chcesz poprzeć dowodami, bo to tak nieładnie jest zaczynać i nie kończyć. Z tego co wiem z autopsji to dla każdego inżyniera podstawą jest dokładność, cierpliwość i precyzja :p

Link to comment
Share on other sites

panbazyl, dla Gioco doświadczenie znajomych mi hodowców nie byłoby wystarczającym faktem, dlatego napisałam o książce. bo oczywiście, dla mnie najważniejsze jest doświadczenie w praktyce, ale dla niektórych z was ważniejsze są fakty z książek, dlatego też daję namiar na książkę w której je znajdziecie.

a mi bardzo miło, że nie jesteś moim wykładowcą. zapewne nie zniosłabym osoby takiej jak Ty:)

Gioco, inżynierem jeszcze nie jestem. i nie wiem czy będę pracować w zawodzie, bo mając 18lat nie byłam jeszcze pewna co chcę robćc przez resztę życia(wciąż nie jestem). ah, i przeprosiny przyjęte:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...